آيا کسی جواب این سوال را مي داند؟

mina3265

عضو جدید
سلام
امروز داستانی رو شنیدم که خیلی برایم عجیب بود.در یکی از مدارس مذهبی تهران معلم داشته در نمازخانه صحبت میکرده و یکی از بچه های کلاس اول دبستان از معلمش پرسیده مگر وقتی شیطان به آدم سجده نکرد، خدا او را از بهشت بیرون نکرد؟ معلم گفته بله همینطوره. شاگرد گفته پس چطور توانسته دوباره وارد بهشت بشود و آدم و حوا را گول بزند تا سیب را بخورند؟ معلم فقط سکوت کرده و هیچ چیزی برای گفتن نداشته. راستش را بخواهید تا حالا این سوال برای من هم پیش نیامده بود. خیلی سوال اساسی ومهمی هست. عجب بچه هایی در این دوره داریم. چه سوال جالبی؟ کسی جوابی دارد؟
بر همه ی موحدان مبرهن است که شیطان رجیم است و رانده شده از بهشت.پس هنگام گول زدن در بهشت چه غلطی میکرده؟

saeid_sr11

عضو جدید
تا اونجای که من میدونم دلیل سجده نکردن شیطان این بوده که خودشو برتر از انسان میدیده.
و برای اینکه به خدا ثابت کنه که از انسان برتر از خدا خواست که اونو آزاد بذاره تا بتونه به خدا حرفشو ثابت کنه.

و خدا این اجازه رو به شیطان میده که آزاد باشه تا هر جای که آدم هست بره و اون وسوسه گناه کنه.
که موفق به فریب حضرت آدم شد.

امیدوارم عرایضم بهتون کمک کرده باشه.

shahidi721

اخراجی موقت
سوال خوبي نيست شيطان از درگاه خدا رانده شد وبه قول دوست بالايي اجازه گرفت هر جا كه ميخواهد برود

financialmanager

عضو جدید
سوال جالبی بود.
ولی یک سوال هم من دارم این داستانی که گفتید واقعی بود یا داستانسرایی یک عده آدم باهوش بود تا..........
نمیدونم ولی جوابی که دوستمون دادن قانع کننده و درست بود که شیطان آزاد تا هر جا که آدم هست اون هم باشه

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا اون آدمم حالا یه کاری کرد، خدا دنبال بهونه بود تا اونو بندازه بیرون، یه سوتی ازش گرفتو انداختش!

Mossit

عضو جدید
کاربر ممتاز
خاک عالم بر سر اون معلم!
ببین کیا شدن مروج دین و خداپرستی!

mahdi vahedi

عضو جدید
بابا این تاپیکو چند وقت پیش یه دوست عزیز گذاشته بود ..................................

دختر شاه پریون

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره دیه
خدا به پاس سالها عبادت شیطان این اجازه رو بهش داد که تا قیامت انسانهارو وسوسه و از راه بدر کنه

خوب گفتم؟
یه کارت صد افرین طلبم

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
سوال به این سادگی
جواب:
1) خوب خدا از درگاهش شیطان را بیرون راند نه از بهشت
2)اگر از بهشت هم بیرون میراند باز هم میشه گفت شیطان وارد بهشت نشد که چون شیطان وارد جلد انسان شده نه توی بهشت

JavadMessi

مدیر بازنشسته
با این که 4 ماه از آخرین پست گذشته اما خوب تاپیک جالبی به نظر آمد
منظور از بهشتی که حضرت آدم داخل آن بوده بهشتی که در ذهن ما هست نیست چون کسی که وارد آن گشت دیگر از آن بیرون نمی آید
بلکه منظور بهشتی از جنس دنیا و یا به نظر علامه طبابایی(فکر می کنم) بهشت برزخی بوده

sepehr2222

اخراجی موقت
با این که 4 ماه از آخرین پست گذشته اما خوب تاپیک جالبی به نظر آمد
منظور از بهشتی که حضرت آدم داخل آن بوده بهشتی که در ذهن ما هست نیست چون کسی که وارد آن گشت دیگر از آن بیرون نمی آید
بلکه منظور بهشتی از جنس دنیا و یا به نظر علامه طبابایی(فکر می کنم) بهشت برزخی بوده

تکبیر

sepehr2222

اخراجی موقت
بابا یواشکی رفته دیگه شایدم آرایش کرده به جای حوا رفته تو به آدم گفته بیا سیبو بخور.بعد اون گفته نه بعد شیطون سیبو گاز زده گفته به به دهنه آدمم اب افتاده سیبرو خورده