آموزش 6 زبان خارجی در مدارس/ خروج از انحصار زبان انگلیسی

shanim

عضو جدید
کاربر ممتاز
بسیار کار عالی‌ می‌کنن , اینجوری خیلی‌ سطح فرهنگی‌ جامعه بالا میره...
من حدود ۶ سال پیش ( الان رو نمیدونم ) رفتم ترکیه ( نمیگم کشور‌های عربی‌ چون اونجا تقریبا زبان انگلیسی رو همه جا درس میدن )
متأسفانه دو کلمه انگلیسی بلد نبودن که نیاز توریست‌ها بر آورده کنن..
اگر این مساله در ایران درست بشه کلی‌ جلو می‌افتیم ( چقدر هم که توریست میاد توی ایران :) )

کلا ما عادت داریم از سر سوزن تو بریم از در دروازه تو نریم!

خودم جواب خودم رو دادم کسی‌ دیگه جوبم رو نده بی‌زحمت :)

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
به خاطر شما میخواهید یک زبان رو همگانی کنند ؟خوب شما از طریق مراکز اموزش اقدام کنید گرامی!!

مهم اینه که اونهاییکه به دنبال دانش هستند به کدام کشور ها سفر میکنند و از کدام کشور ها بیشترین بهره رو میگیرند این چیزی نیست که نیاز به ارائه ی اطلاعات از جانب من داشته باشه کافیه خودتون تحقیق کنید.

چند درصد افراد از ترکیه برای تحصیل استفاده میکنند ؟

ترکیه دانشی نداره که بخواد به ما بده یعنی حداقل ما در این زمینه برتریم.

عرض کردم فقط کافیه بدون تعصب نگاه کنید و لازه اضافه کنم که کلیه ی قوم ها محترمند پس بحث رو قومی نکنید.
شما موظف هستید برای ادعاهایتان سند ارائه کنید و این حق رو ندارید که طرف مقابل را دنبال منیع و سند سخنان خود بفرستید !

من در مورد اینکه ترکیه دانشی برای ارائه به ایران دارد یا ندارد بحثی نمیکنم
چون درخواست یادگیری زبان مادری برای 40 درصد مردم ترک در ایران به خاطر هیچ کشوری من جمله ترکیه نیست !

آموزش هر زبانی لزوما برای انتقال دانش از کشوری به کشور دیگر نیست !
آموزش عربی در مدارس برای انتقال کدان دانش کشورهای عربی ست ؟

شما ابتدا لطف کنید بفرمایید این 40 درصد رو از کجا آوردید؟

خوب شما یک سند محکم برای رقم40%ترک زبان در کشور ما بدهید!!!!

موارد دیگر را کافیه از طرق دانشگاهها پیگیر باشید که چگونه ست؟

سخنان وزیر امور خارجه فعلی ایران برای شما کفایت میکند ؟
http://www.youtube.com/watch?v=Vc9WJ9U2uHo

و باز هم ارجاع دادن طرف مقابل به مقصدی نامعلوم !!!!!!

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
حالا یه حرفی زدن که گفتن میخوان 6 زبان آموزش بدن شما زیاد جدی نگیرین .هرسال یه ایده جدید میدن کدومش عملی شده که اینم بشه دومیش

shanim

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته ایشون یکمی اغراق کرده, مثل بقیه حرف‌های سیاسیون ...
دیگه هر کسی‌ که یه کلمه ترکی‌ بلد باشه که ترک نمیشه... ندید میگم که کمتر از ۳۰ درصد ترک در ایران داریم
این که دیگه یه آمار معمولیه وقت کردم شب واستون پیداش می‌کنم
البته نه‌ اینجا واستون پیغام خصوصی‌ میدم

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته ایشون یکمی اغراق کرده, مثل بقیه حرف‌های سیاسیون ...
دیگه هر کسی‌ که یه کلمه ترکی‌ بلد باشه که ترک نمیشه... ندید میگم که کمتر از ۳۰ درصد ترک در ایران داریم
این که دیگه یه آمار معمولیه وقت کردم شب واستون پیداش می‌کنم
البته نه‌ اینجا واستون پیغام خصوصی‌ میدم

اگر میخواهید از منابع معلوم الحال دلیل و مدرک بیاورید همان بهتر که به خودتان زحمت ندهید

الهه ی ناز

عضو جدید
شما موظف هستید برای ادعاهایتان سند ارائه کنید و این حق رو ندارید که طرف مقابل را دنبال منیع و سند سخنان خود بفرستید !

من در مورد اینکه ترکیه دانشی برای ارائه به ایران دارد یا ندارد بحثی نمیکنم
چون درخواست یادگیری زبان مادری برای 40 درصد مردم ترک در ایران به خاطر هیچ کشوری من جمله ترکیه نیست !

آموزش هر زبانی لزوما برای انتقال دانش از کشوری به کشور دیگر نیست !
آموزش عربی در مدارس برای انتقال کدان دانش کشورهای عربی ست ؟

سخنان وزیر امور خارجه فعلی ایران برای شما کفایت میکند ؟
http://www.youtube.com/watch?v=Vc9WJ9U2uHo

و باز هم ارجاع دادن طرف مقابل به مقصدی نامعلوم !!!!!!

اینکه ترکیه به لحاظ علمی از ایران بیش نیست نظری شخصی نیست بلکه

این مطلب رو با توجه به براورد بنیه ی علمی کشور ما و کشور های منطقه ریاست محترم دانشگاه شریف اعلام کردند و در برنامه ی طلوع ماه جاری زنده پخش شد.

به قول یکی از دوستان این زبان هایی هم که گفته شده امکان اجرایی شدنش هم باید باشد،برای آموزش باید امکانات آموزش و پرورش را در نظر گرفت اینکه شاید

در مدرسه ای اصلا متقاضی زبان فرانسه نباشد و یا هر زبان دیگری پس اینکه ما با آماری که کمتر از یک سوم مردم ایران نمیتوان زبانی را وارد اموزش عمومی کنیم مگر اینکه

در مناطقی که مردم ترک زبان بسیارند این طرح اجرا شود ولی همگانی شدن واقعا غیر منطقی ست .

اگر سخن بر محاوره ای بودن نیست وادبیات مطرح ست که زبان و ادبیات فارسی که زبان رسمی کشور ماست هم بسیار ضعیف ست پس توجه به این مورد مهم ست چرا که ایران

با زبان و ادبیات فارسی در کل دنیا مطرح ست .

البته که توان علمی کشور هایی مثل فرانسه میتواند برای تولید کنند گان علم وصنعتگران موثر باشد بعضی مطالب به قدری واضح ست که ما اگر بخواهیم انکار کنیم در حق خود جفا کردیم .

قطعا کشور های صنعتی و غیر صنعتی برای همه افراد مشخصند و همینطور تولید کنندگان تراز اول علمی و عملی در دنیا.

کدام سخن من نیاز به آماری دارد که مشهود نیست

اینکه بسیاری از کتاب های قابل استفاده به زبان های آنگلیسی،المانی و فرانسوی ست قابل انکار نیست .

در هر حال زبان رسمی ما زبان و ادبیات فارسی ست و بیشترین توجه به زبان فارسی باید صورت بگیرد و مابقی صرفا برای استفاده های علمی و ترجمه و مبادلات اقتصادی مفید ست

ان هم که قطعا با کارشناسی اعلام میشود .اگر این حرف ها کارشناسی نشده اعلام شده از سوی مسئولین و شورای آموزشی پس سخن وزیر امور خارجه هم کارشناسی نشده ست

چرا که مضحک ست که دو وزیر از یک کابینه نظراتی اعلام کنند که همپوشانی نداشته باشد .

آخرین ویرایش:

shanim

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر میخواهید از منابع معلوم الحال دلیل و مدرک بیاورید همان بهتر که به خودتان زحمت ندهید
جدیدترین آمار مربوط به سال ۸۵ هست و این آمار هر ۵ سال یک بار انتشار پیدا میکنه
این که شما یک لینک از youtube میذارین که توش فقط توی سه‌ ثانیه وزیر محترم در مقابل طرف ترکش اون هم در کشور ترکیه اون هم به انگلیسی میگه خیلی‌ قابل استند نیست کما اینکه اگر الان این وزیر توی انگلیس بود و یه کمی‌ ازش استقبال میشد حتما میگفت ۲۰ درصد توی ایران به زبان انگلیسی حرف می‌زنن :) واسه همین گفتم حرف سیاسیون رو زیاد اهمیت ندین ...
نکته بعدی ، اگر کمی‌ هم پائین تر بیاین و نظرات گفته شده هم برسی‌ کنید مثل این : "
Because more then 40% of Iranian population are Turks. Turks ruled Iran 1000 years.
Gazneli Devleti 962 - 1187 Gaznevids
Büyük Selcuklu Imparatorlugu 1037 - 1307 Seldjuks
Harezm Devleti 1077 - 1231 Coaremzshahs
Timur Devleti 1370 - 1526 Timurids
Akkoyunlu Devleti 1378 - 1508 Whitsheep Turkmens
Safeviler Devleti 1501 - 1736 Safavids
Afsar Hanedani 1736 - 1796 Afshars
Kacar Hanedani 1781 - 1925 Kachars
"
خواهید دید که این ویدئو خیلی‌ هم معلوم الحال و با غرض در youtube آپلود شده و این نشون میده که قصد و غرض شما بیشتر از بنده بوده ...

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگر درست اجرا بشه که عالیه...
اما درباره ی زبان ترکی هم ایده ی خوبیه...
حداقلش اینه که میری آذربایجان بتونی 4 کلمه ترکی حرف بزنی نزنن گم و گورت کنن تو شهر غریب واسه اینکه فارسی حرف زدی...!!!
اگر کسی زبان مادریش یا حتی گویش مادریش براش مهم باشه یاد میگیره باید محترم واقع بشه اما نیازی نیست تو مدارس تدریس بشه...
من فارسم اگه علاقه داشته باشم میرم یاد میگیرم...(خدا رو شکر دوستان ترک زبان در اطراف زیادن...)

shanim

عضو جدید
کاربر ممتاز
... خودتان زحمت ندهید
دیگه هم منتظر پیغام خصوصی‌ از طرف من نباشین چون اینطور که معلومه شما سر شماری ایران رو هم میخواین بگید غلطه :)
ولی‌ یه برسی‌ برای آشنایی بیشتر خودتون بکنید که سند دار تر ازyoutube هست.

mohammad.md

عضو جدید
ما بيشتر از اينكه به زبان هاي انگليسي نياز داريم چون ما كه اكثرا مهندس هستيم يا كلي تر بگيم دانشجو حتما تو دانشگاه چند تا مرجع به ما معرفي ميكنن كه بعد هشت سال خوندن انگليسي تو دبيرستان بازم اكثرمون بايد بريم كلاس زبان تا چيزي ياد بگيريم .
بهترين كار اينه كه زبان انگليسيو شيوه ي تدريشو درست كنن تا بعد 8ساااااااااااااااااااااال ياد بگيريم صحبت كنيم .بعدش زبان اسپانيايي و فرانسه هم زبان هاي هستن كه اولا بعضي دانشگاه اي معروف كه بايد چند تا زبون بلد باشيم اين دو تا زبون جزوشونه دوم اينكه اكثر مقالات و مطالب درسي رو بعد زبان انگليسي در بر ميگيره معمولا ادامه تحصيل به اين كشورها مينجامه و در ارتباط و پيشرفتمون خيلي ميتوننه تاثير بزاره.

اما در مورد زبان تركي من ميگم تالشي مخصوصا شمال كشور تالش و بسياري از شهرا به اين زبان همچنين تو روسيه هم بخشيش به اين زبان صحبت ميكنن .به نظرم ارجحتره.

زمااني كه شهر هاي شمالي روسيه مثل قره باغ و ديگر شهرا كه مال ايران بودن همه به اين زبان صحبت ميكردن و الانم ميكنن و اين زبان مربوط به مردمه ايرانه با يه تاريخچه غني.

مهندس نفت

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
همین جوریشم انگلیسی که راحتره بچه ها موندن
حالا چه برسه مثلا فرانسوی با افعال بی قاعدش
یا المانی و غیره

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همین جوریشم انگلیسی که راحتره بچه ها موندن
حالا چه برسه مثلا فرانسوی با افعال بی قاعدش
یا المانی و غیره
الببه به نظر من مشکل از نظام آموزشیه چون بقیه دنیا چجوری دارند یاد می گیرند؟ ففط ما مشکل داریم!