آموزش نرم افزار Arena

ali_sheykhani

عضو جدید
تشكر

تشكر

دوست عزيز خيلي ازتون تشكر ميكنم. واقعا به همچين جزوه‌اي نياز داشتم.:gol::gol::gol::gol::gol:

amir_mob2000

عضو جدید
سلام
كسي اطلاع داره نرم افزار Arena 7 يا 9 بدون محدوديت ورژن آكادميك و از كجا ميشه تهيه كرد؟

Golmakani

عضو جدید
با سلام
خیلی ممنون از زحمتی که کشیدید ولی خودتون میدونید چرا باز نمیشه؟

asgari.farhad

عضو جدید
سلام.
خواهشا از فرستادن پست های طولانی و تبلیغاتی خودداری کنید.اینجا محل آموزشه...

دوستان عزیز، من تقریبا به نرم افزار آرنا 9 تسلط دارم.کسی مشکل داره بگه در حد توانم می کمکم.

asgari.farhad

عضو جدید
آموزش نرم افزار Arena

هر کی مشکل داره پست کنه اگه تونستم حتما با هم حلش می کنیم.

asemane7

عضو جدید
مشکل ارنا

مشکل ارنا

سلام من يک سوال رو دارم با نرم افزار ارنا حل مي کنم به مشکل برخوردم و خيلي فوري به کمک نياز دارم اگه مي تونيد کمکم کنيد.

zahra rezaei

عضو جدید
سالم اگر مدت خرید به این شکل باشد : 1..21 10دقیقه
22..59 20 دقیقه
60..100 35 دقیقه
آن را چگونه در arena شبیه سازی کنم باتشکر

meisam357

عضو جدید
سلام . مي خواستم بپرسم با نرم افزار ARENA ميشه ضايعات رو حساب كرد ؟؟

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان عزیز اگر ممکنه سواله رو واضح و صریح ذکر کنید تا از پست های اضافی جلوگیری شه و زودتر به جواب برسیم.بهتر نیست؟:redface:

سلام/من به یه پروژه نیازدارم که با arenaشبیه سازی شده باشه وفلوچات های کنترل وپیشامد هارو هم داشته باشه من خیلی زود به پاسخ گویی از طرف شما نیاز دارم
باسپاس فراوان

nima83

عضو جدید
هر کی مشکل داره پست کنه اگه تونستم حتما با هم حلش می کنیم.

سلام من تازه با نرم افزار آرنا آشنا شدم!:(
برای کار پایان نامم نیاز به شبیه سازی یک سیستم کنترل موجودی دو سطحی دارم ! می خواستم ببینم می تونید کمکم کنید !

خیلی ممنون
نیما

مرد مباح

عضو جدید
دوست عزيز.
لطفا يك كمي درباره دو سطحي توضيح بدين كه واقعا منظورتون چيه.
گرچه من نميرسم كه خيلي اينجا بيام. ولي اگه خودم هم نيام و جوابي نظارم اين سوالي كه به ذهن خيليا ميرسه.
البته بايد بگم كه چون من بيشتر تو زمينه كنترل پروژه كار ميكنم ، الان چيز زيادي از موجودي يادم نيست و شايد توي درسام اونو خونده بودم.

اگه توضيح بيشتري بدي و مباحثت رو به صورت فرمولي يك توضيحي بدي خوشحال ميشم بتونم كمكي بكنم.

KARA_DENIZ

عضو جدید
سلام منم دانشجوی صنایع -تحلیل سیستم هستم:).این نرم افزار رو دارم اما به کل اصلا بلد نیستم چه جوری باهاش کار کنم.:question::w10:

hamid8903

عضو جدید
سلام .من می خواستم در مورد این سوال کمکم کنید ممنون
درس شبیه سازی (نرم افزار ارنا)

مراحل تولید
تعداد ایستگاه های موازی
1
1
2
3
3
1
4
2
5
3
در یک کارگاه دوزندگی جهت دوختن یک دوجین پیراهن، یک توپ پارچه لازم است. داده های مربوط به زمانهای بین ورود هر دو توپ پارچه ارائه شده است. بعد از رسیدن توپهای پارچه به کارگاه، هر کدام از آنها از طریق یک تغذیه کنندهء خط تولید در جعبه های مخصوص حمل قرار داده میشوند و به سمت خط تولید دوزندگی برده میشوند. داده های مربوط به کل زمان لازم جهت قرار دادن توپها در جعبه ها، حمل و تخلیهء جعبه ها تحت عنوان زمان لازم برای رسیدن به خط تولید داده شده اند. فرض بر این است که به تعداد کافی تغذیه کنندهء خط تولید و جعبه جهت ارسال توپها به خط تولید وجود دارد و بنابراین هیچ کدام از توپهای پارچه در انتظار ارسال به خط نخواهند ماند. در ابتدای خط تولید یک کارگر توپ های پارچه را به اجزای مناسب جهت دوخت پیراهن ها می برد و به اولین مرحلهء خط میفرستد (داده های مربوطه آورده شده اند). در کارگاه، 5 مرحله تولید متوالی جهت دوخت پیراهنها وجود دارد که هر یک از این مراحل در یک و یا چند ایستگاه کاری موازی انجام میشود. مراحل تولید وتعداد ایستگاه های کاری موازی هر مرحله به شرح جدول زیر است:

هر یک از ایستگاه های کاری موازی شامل یک کارگر و یک ماشین دوزندگی است. فرض شده است که محدودیت فضایی بین هیچ دو مرحله از تولید وجود ندارد. در مراحل تولید دوم ، چهارم و پنجم که بیش از یک ایستگاه کاری وجود دارد، پیراهن ها میتوانند به هر یک از کارگران موجود در این ایستگاه ها (به شرط بیکار بودنشان) که با نرخ یکسانی کار میکنند، تخصیص داده شوند. وقتی مرحلهء پنجم به پایان رسید، پیراهن های دوخته شده باید جهت مرغوبیت بازرسی شوند. در مرحلهء بازرسی یک صف پیراهن و دو ایستگاه کاری موازی، هر یک شامل یک بازرس وجود دارد. بازرسان با نرخ یکسان کار نمیکنند و اگر هر دو بازرس بیکار باشند، اولویت تخصیص با بازرسی است که سریع تر کار میکند. داده های مربوط به زمان استاندارد مجاز جهت بازرسی یک دوجین پیراهن توسط هر یک از دو بازرس داده شده است. بعد از عمل بازرسی 7% از دوجینهای پیراهن از نظر کیفیت قابل قبول نیستند. از پیراهن های غیر قابل قبول 15% دورریزند و بقیه فقط در یکی از مراحل تولید پنچگانهء فوق (با احتمالات بترتیب 15/1، 15/5، 15/1، 15/3، 15/5) نیاز به مجدد کاری دارند و زمانهای لازم جهت هر یک از مجدد کاری ها دو برابر زمانهای اولیهء مربوطه است. پیراهن های مجدد کاری شده در هر مرحله از 5 مرحلهء فوق مستقیماً به مرحلهء بازرسی هدایت میشوند و در آنجا با احتمال 1000/9 به دور ریخته میشوند و بقیه قابل قبول خواهند بود.
سیستم فوق را با نرم افزار ارنا مدلسازی کرده و آمارهای زیر را با رجوع به گزارشات حاصله و آدرس دهی جمع آوری کنید.
1) بطور متوسط چه مقدار زمان جهت دوخت و بازرسی 300 پیراهن (چه سالم و چه دورریختنی) لازم است؟
2) بریدن هر توپ پارچه و فرستادن آنها به اولین مرحلهء خط بطور متوسط چه مقدار زمان لازم دارد؟
3) بطور متوسط یک توپ پارچه چه مقدار زمان در کارگاه میگذراند؟
4) تعداد متوسط توپ های پارچهء موجود در سیستم چند عدد است؟
5) مرحلهء بازرسی چند درصد اوقات پیراهن جهت بازرسی ندارد؟
6) درصد اشتغال هریک از بازرسان را معین کنید. کدام یک از بازرسان درصد اشتغال بیشتری دارد؟
7) کدام یک از مراحل پنج گانهء تولید درصد اشتغال بیشتری دارد؟
8) از 300 پیراهن تولید شده چند عدد مجدد کاری شده اند؟
9) از 300 پیراهن تولید شده چند عدد ضایعات به حساب آمدند؟
10) از تعداد پیراهن های خوب تولید شده (قابل قبول از نظر کیفیت) چند عدد مجدد کاری شدند؟
11) جهت دوخت و بازرسی 300 پیراهن هر یک از بازرسان چه تعداد پیراهن را بازرسی کرده اند؟

hamid8903

عضو جدید
مراحل تولید
تعداد ایستگاه های موازی
1
1
2
3
3
1
4
2
5
3

Scofield

عضو جدید
نرم افزار Arena 12

نرم افزار Arena 12

با سلام

کسی می دونه این نرم افزار را از کجا می شه دانلود یا تهیه کرد؟ من چند وقته دنبال آخرین نرم افزارهای مهندسی صنایع می گردم. مثل GAMS 22.9 و Matlab R2008 و ... دوستان اگر کسی جایی رو میشناسه معرفی کنه. نرم افزار Arena 12 نسخه آزمایشی هم گیر نمیاد!!

با تشکر

Scofield

عضو جدید
نرم افزار Arena 12

نرم افزار Arena 12

با سلام

من چند وقته دنبال آخرین ورژن نرم افزارهای مهندسی صنایع هستم. قبلاً یک سی دی تهیه کرده بودم که همه نرم افزارهاش قدیمی شدن. الان مثلاً Arena 12، AnyLogic 6.3، SIMUL8 2008، GAMS 22.9 و اینها را می خوام ببینم از کجا می شه گیر آورد. بد نیست آدم به روز باشه ! ;) دوستان اگه کمک کنید ممنون می شم.

khatm

عضو جدید
با سلام

من چند وقته دنبال آخرین ورژن نرم افزارهای مهندسی صنایع هستم. قبلاً یک سی دی تهیه کرده بودم که همه نرم افزارهاش قدیمی شدن. الان مثلاً Arena 12، AnyLogic 6.3، SIMUL8 2008، GAMS 22.9 و اینها را می خوام ببینم از کجا می شه گیر آورد. بد نیست آدم به روز باشه ! ;) دوستان اگه کمک کنید ممنون می شم.

با سلام

من چند وقت پیش تو کنفرانس مهندسی صنایع از یک غرفه یک پک نرم افزاری گرفتم که 2 تا دی وی دی بود. تقریباً تمام نرم افزارهای مهندسی صنایع را آخرین ورژن رو گذاشته بودند. بد نیست یک نگاه به لیستشون بندازی:
www.sepandsoft.com

Arena 12 را هم الان نگاه کردم. توی نرم افزارهاشون بود. قبلش من زیاد گشته بودم که نرم افزار Arena را گیر بیارم. ولی چون خود سازنده نرم افزار (Rockwell) هیچ دمویی رو سایت نمیزاره، نتونستم پیدا کنم. جای سواله که این Arena بدون اینکه بر روی سایت دمو بزاره، چطور اینقدر محبوبیت داره! :smile:

با تشکر

khatm

عضو جدید
با سلام

کسی می دونه این نرم افزار را از کجا می شه دانلود یا تهیه کرد؟ من چند وقته دنبال آخرین نرم افزارهای مهندسی صنایع می گردم. مثل GAMS 22.9 و Matlab R2008 و ... دوستان اگر کسی جایی رو میشناسه معرفی کنه. نرم افزار Arena 12 نسخه آزمایشی هم گیر نمیاد!!

با تشکر

با سلام

من چند وقت پیش تو کنفرانس مهندسی صنایع از یک غرفه یک پک نرم افزاری گرفتم که 2 تا دی وی دی بود. تقریباً تمام نرم افزارهای مهندسی صنایع را آخرین ورژن رو گذاشته بودند. بد نیست یک نگاه به لیستشون بندازی:
www.sepandsoft.com

Arena 12 را هم الان نگاه کردم. توی نرم افزارهاشون بود. قبلش من زیاد گشته بودم که نرم افزار Arena را گیر بیارم. ولی چون خود سازنده نرم افزار (Rockwell) هیچ دمویی رو سایت نمیزاره، نتونستم پیدا کنم. جای سواله که این Arena بدون اینکه بر روی سایت دمو بزاره، چطور اینقدر محبوبیت داره! :smile:

با تشکر

بالا