آموزش نرم افزار Arena

khatm

عضو جدید
با سلام مجدد

در ارسال اول من، خطای تعداد زیاد کاربر را داد. برای همین دو بار جواب این پست داده شد. عذرخواهی می شود.

asgari.farhad

عضو جدید
سلام.بعد از اندی گفتم بیام ببینم چه خبره.
خوب خیلی از دوستان تقاضای پروژه کردن!باید عرض کنم پروژه های انجام شده با ارنا اونقد تنوع نداره که حق انتخاب داشته باشید!
البته زمان دانشجویی داشتم اما الان محدود به چند تا پروژه است.
در زمینه کنترل ترافیک ، مونتاژ اگه درست خاطرم باشه و...
وقت کردم میذارمشون.

asgari.farhad

عضو جدید
سلام .من می خواستم در مورد این سوال کمکم کنید ممنون

درس شبیه سازی (نرم افزار ارنا)

مراحل تولید

تعداد ایستگاه های موازی

1

1

2

3

3

1

4

2

5

3

در یک کارگاه دوزندگی جهت دوختن یک دوجین پیراهن، یک توپ پارچه لازم است. داده های مربوط به زمانهای بین ورود هر دو توپ پارچه ارائه شده است. بعد از رسیدن توپهای پارچه به کارگاه، هر کدام از آنها از طریق یک تغذیه کنندهء خط تولید در جعبه های مخصوص حمل قرار داده میشوند و به سمت خط تولید دوزندگی برده میشوند. داده های مربوط به کل زمان لازم جهت قرار دادن توپها در جعبه ها، حمل و تخلیهء جعبه ها تحت عنوان زمان لازم برای رسیدن به خط تولید داده شده اند. فرض بر این است که به تعداد کافی تغذیه کنندهء خط تولید و جعبه جهت ارسال توپها به خط تولید وجود دارد و بنابراین هیچ کدام از توپهای پارچه در انتظار ارسال به خط نخواهند ماند. در ابتدای خط تولید یک کارگر توپ های پارچه را به اجزای مناسب جهت دوخت پیراهن ها می برد و به اولین مرحلهء خط میفرستد (داده های مربوطه آورده شده اند). در کارگاه، 5 مرحله تولید متوالی جهت دوخت پیراهنها وجود دارد که هر یک از این مراحل در یک و یا چند ایستگاه کاری موازی انجام میشود. مراحل تولید وتعداد ایستگاه های کاری موازی هر مرحله به شرح جدول زیر است:

هر یک از ایستگاه های کاری موازی شامل یک کارگر و یک ماشین دوزندگی است. فرض شده است که محدودیت فضایی بین هیچ دو مرحله از تولید وجود ندارد. در مراحل تولید دوم ، چهارم و پنجم که بیش از یک ایستگاه کاری وجود دارد، پیراهن ها میتوانند به هر یک از کارگران موجود در این ایستگاه ها (به شرط بیکار بودنشان) که با نرخ یکسانی کار میکنند، تخصیص داده شوند. وقتی مرحلهء پنجم به پایان رسید، پیراهن های دوخته شده باید جهت مرغوبیت بازرسی شوند. در مرحلهء بازرسی یک صف پیراهن و دو ایستگاه کاری موازی، هر یک شامل یک بازرس وجود دارد. بازرسان با نرخ یکسان کار نمیکنند و اگر هر دو بازرس بیکار باشند، اولویت تخصیص با بازرسی است که سریع تر کار میکند. داده های مربوط به زمان استاندارد مجاز جهت بازرسی یک دوجین پیراهن توسط هر یک از دو بازرس داده شده است. بعد از عمل بازرسی 7% از دوجینهای پیراهن از نظر کیفیت قابل قبول نیستند. از پیراهن های غیر قابل قبول 15% دورریزند و بقیه فقط در یکی از مراحل تولید پنچگانهء فوق (با احتمالات بترتیب 15/1، 15/5، 15/1، 15/3، 15/5) نیاز به مجدد کاری دارند و زمانهای لازم جهت هر یک از مجدد کاری ها دو برابر زمانهای اولیهء مربوطه است. پیراهن های مجدد کاری شده در هر مرحله از 5 مرحلهء فوق مستقیماً به مرحلهء بازرسی هدایت میشوند و در آنجا با احتمال 1000/9 به دور ریخته میشوند و بقیه قابل قبول خواهند بود.
سیستم فوق را با نرم افزار ارنا مدلسازی کرده و آمارهای زیر را با رجوع به گزارشات حاصله و آدرس دهی جمع آوری کنید.
1) بطور متوسط چه مقدار زمان جهت دوخت و بازرسی 300 پیراهن (چه سالم و چه دورریختنی) لازم است؟
2) بریدن هر توپ پارچه و فرستادن آنها به اولین مرحلهء خط بطور متوسط چه مقدار زمان لازم دارد؟
3) بطور متوسط یک توپ پارچه چه مقدار زمان در کارگاه میگذراند؟
4) تعداد متوسط توپ های پارچهء موجود در سیستم چند عدد است؟
5) مرحلهء بازرسی چند درصد اوقات پیراهن جهت بازرسی ندارد؟
6) درصد اشتغال هریک از بازرسان را معین کنید. کدام یک از بازرسان درصد اشتغال بیشتری دارد؟
7) کدام یک از مراحل پنج گانهء تولید درصد اشتغال بیشتری دارد؟
8) از 300 پیراهن تولید شده چند عدد مجدد کاری شده اند؟
9) از 300 پیراهن تولید شده چند عدد ضایعات به حساب آمدند؟
10) از تعداد پیراهن های خوب تولید شده (قابل قبول از نظر کیفیت) چند عدد مجدد کاری شدند؟
11) جهت دوخت و بازرسی 300 پیراهن هر یک از بازرسان چه تعداد پیراهن را بازرسی کرده اند؟

دوست عزیز سوال بود یا پروژه.؟
اگه تونستم حتما روش فکر می کنم.به نظر جالب میاد.

Al Pacino

عضو جدید
سلام .من می خواستم در مورد این سوال کمکم کنید ممنون

درس شبیه سازی (نرم افزار ارنا)

مراحل تولید

تعداد ایستگاه های موازی

1

1

2

3

3

1

4

2

5

3

در یک کارگاه دوزندگی جهت دوختن یک دوجین پیراهن، یک توپ پارچه لازم است. داده های مربوط به زمانهای بین ورود هر دو توپ پارچه ارائه شده است. بعد از رسیدن توپهای پارچه به کارگاه، هر کدام از آنها از طریق یک تغذیه کنندهء خط تولید در جعبه های مخصوص حمل قرار داده میشوند و به سمت خط تولید دوزندگی برده میشوند. داده های مربوط به کل زمان لازم جهت قرار دادن توپها در جعبه ها، حمل و تخلیهء جعبه ها تحت عنوان زمان لازم برای رسیدن به خط تولید داده شده اند. فرض بر این است که به تعداد کافی تغذیه کنندهء خط تولید و جعبه جهت ارسال توپها به خط تولید وجود دارد و بنابراین هیچ کدام از توپهای پارچه در انتظار ارسال به خط نخواهند ماند. در ابتدای خط تولید یک کارگر توپ های پارچه را به اجزای مناسب جهت دوخت پیراهن ها می برد و به اولین مرحلهء خط میفرستد (داده های مربوطه آورده شده اند). در کارگاه، 5 مرحله تولید متوالی جهت دوخت پیراهنها وجود دارد که هر یک از این مراحل در یک و یا چند ایستگاه کاری موازی انجام میشود. مراحل تولید وتعداد ایستگاه های کاری موازی هر مرحله به شرح جدول زیر است:

هر یک از ایستگاه های کاری موازی شامل یک کارگر و یک ماشین دوزندگی است. فرض شده است که محدودیت فضایی بین هیچ دو مرحله از تولید وجود ندارد. در مراحل تولید دوم ، چهارم و پنجم که بیش از یک ایستگاه کاری وجود دارد، پیراهن ها میتوانند به هر یک از کارگران موجود در این ایستگاه ها (به شرط بیکار بودنشان) که با نرخ یکسانی کار میکنند، تخصیص داده شوند. وقتی مرحلهء پنجم به پایان رسید، پیراهن های دوخته شده باید جهت مرغوبیت بازرسی شوند. در مرحلهء بازرسی یک صف پیراهن و دو ایستگاه کاری موازی، هر یک شامل یک بازرس وجود دارد. بازرسان با نرخ یکسان کار نمیکنند و اگر هر دو بازرس بیکار باشند، اولویت تخصیص با بازرسی است که سریع تر کار میکند. داده های مربوط به زمان استاندارد مجاز جهت بازرسی یک دوجین پیراهن توسط هر یک از دو بازرس داده شده است. بعد از عمل بازرسی 7% از دوجینهای پیراهن از نظر کیفیت قابل قبول نیستند. از پیراهن های غیر قابل قبول 15% دورریزند و بقیه فقط در یکی از مراحل تولید پنچگانهء فوق (با احتمالات بترتیب 15/1، 15/5، 15/1، 15/3، 15/5) نیاز به مجدد کاری دارند و زمانهای لازم جهت هر یک از مجدد کاری ها دو برابر زمانهای اولیهء مربوطه است. پیراهن های مجدد کاری شده در هر مرحله از 5 مرحلهء فوق مستقیماً به مرحلهء بازرسی هدایت میشوند و در آنجا با احتمال 1000/9 به دور ریخته میشوند و بقیه قابل قبول خواهند بود.
سیستم فوق را با نرم افزار ارنا مدلسازی کرده و آمارهای زیر را با رجوع به گزارشات حاصله و آدرس دهی جمع آوری کنید.
1) بطور متوسط چه مقدار زمان جهت دوخت و بازرسی 300 پیراهن (چه سالم و چه دورریختنی) لازم است؟
2) بریدن هر توپ پارچه و فرستادن آنها به اولین مرحلهء خط بطور متوسط چه مقدار زمان لازم دارد؟
3) بطور متوسط یک توپ پارچه چه مقدار زمان در کارگاه میگذراند؟
4) تعداد متوسط توپ های پارچهء موجود در سیستم چند عدد است؟
5) مرحلهء بازرسی چند درصد اوقات پیراهن جهت بازرسی ندارد؟
6) درصد اشتغال هریک از بازرسان را معین کنید. کدام یک از بازرسان درصد اشتغال بیشتری دارد؟
7) کدام یک از مراحل پنج گانهء تولید درصد اشتغال بیشتری دارد؟
8) از 300 پیراهن تولید شده چند عدد مجدد کاری شده اند؟
9) از 300 پیراهن تولید شده چند عدد ضایعات به حساب آمدند؟
10) از تعداد پیراهن های خوب تولید شده (قابل قبول از نظر کیفیت) چند عدد مجدد کاری شدند؟
11) جهت دوخت و بازرسی 300 پیراهن هر یک از بازرسان چه تعداد پیراهن را بازرسی کرده اند؟

میگم دکتر زندیه بچه ها رو به چه تکاپویی انداخته ها؟
:biggrin:

soheilatahmineh

عضو جدید
دانلود نرم افزار

دانلود نرم افزار

سلام.
خواهشا از فرستادن پست های طولانی و تبلیغاتی خودداری کنید.اینجا محل آموزشه...

دوستان عزیز، من تقریبا به نرم افزار آرنا 9 تسلط دارم.کسی مشکل داره بگه در حد توانم می کمکم.
لطفا اگر می توانید لینکی برای دانلود این نرم افزار برایم بفرستید ممنون از لطف شما

÷÷÷

عضو جدید
سلام عزیزم ...خیلی مفید بود و امیدوارم روزبه روز موفقتر باشی و سربلند

مهدی مسعودی

عضو جدید
آموزش نرم افزار powerword simulator 13

آموزش نرم افزار powerword simulator 13

برای آموزش این نرم افزار یک جزوه ی فارسی می خواستم. ممنون

soheilatahmineh

عضو جدید
با سلام
دوستان عزیزمن پروژه ای دارم در مورد شبیه سازی با آرنا که می خواستم اگر می توانید کمکم کنید.
«من می خواهم حرکت یک پرتاب را شبیه سازی کنم منظور از حرکت پرتاب منظور همان جسمی که با یک صورت اولیه و در یک زاویه مشخص پرتاب می شود و یک سهمی را می سازد>>
این را می خواهم به صورت انیمیشن شبیه سازی کنم البته با آرنا

من هیچ آشنایی با این نرم افزار لطفا در این باره مرا راهنمایی کنید تا انجامش دهم
ممنون از لطف شما

Pro

عضو جدید
سلام
برای آموزش حضوری میتونید به اطلاعیه مندرج در وبلاگ ie.blogfa.com مراجعه بفرمایید.
موفق باشید.

d.borzouei

عضو جدید
اقا یکی این قسمت دوم آموزش رو نداره یک جا بذاره یا لینکش رو اپدیت کنید
بدجوری گیرم

wolf144grz1

عضو جدید
سلام دوستان. چند تا سوال داشتم همین جا می پرسم.

من می می خوام یه مدل سازی شبکه های صف کنم که .

یک شبکه صف بسته با تعداد کار ثابت.

به نودد های زیر نیاز دارم:

m/m/1-FCFS یعنی توزیع رسیدن و توزیع سرویس دادن نمایی با یک سرور و با سیاست اولین کار اول سرویس می گیره .
و
m/g/infinite server یعنی نود با توزیع رسیدن نمایی و توزیع سرویس جنرال و با بی نهایت سرویس دهنده.

و چند تا کلاس برای کارها.

و قابلیت class switching که یک کار بتونه با رفتن به یه سرور کلاس خودش رو عوض کنه.

شبیه سازی پیدا نکردم که تعویض کلاس رو برای کارها پشتیبانی کنه. این نرم افزار می تونه کارهایی که من می خوام رو انجام بده؟

najla.jun

عضو جدید
سلام اساتید محترم من یک پروژه دارم ولی بلد نیستم کسی می تونه کمک کنه انجامش بدم؟لطفااااااااااا اگه کسی نوشت لطف کنه بفرسته به ایمیلم najla.irani@yahoo.com
01072011319.jpg

nima_285

عضو جدید
سلام.
خواهشا از فرستادن پست های طولانی و تبلیغاتی خودداری کنید.اینجا محل آموزشه...

دوستان عزیز، من تقریبا به نرم افزار آرنا 9 تسلط دارم.کسی مشکل داره بگه در حد توانم می کمکم.

سلام دوست عزیز.
ماژول اندازه گیری رو چطور میشه تو ارنا ایجاد کرد. مثلا من یه خط تولید دارم که میخوام اتدا قطر داخلی حلقه را انداه بگیره و بعد از عملیات رنگرزی قطر خارجی رو اندازه بگیره!! ممنون

آخرین ویرایش توسط مدیر:

hoorvash

عضو جدید
سلام
من یک پروژه شبیه سازی بانرم افزار آرنا برای بیمارستان دارم
می خواستم بدونم میشه مریض ها رو به صورت درصدی بین واحدهای پاراکلینیک پخش کرد به طوری که جمع درصد ها (نه احتمال آنها ) از یک بیشتر بشه
یعنی یک مریض هم مثلا آزمایش میخواد هم رادیولوژی هم سونو. این باعث می شه جمع درصد بیماران از 100 بیشتر بشه و با chance نمی شه انجامش داد
اگر کمکم کنین خیلی ممنون می شم.

beti66

عضو جدید
سوال در مورد Arena

سوال در مورد Arena

سلام
من چند تا سوال در مورد نرم افزار Arena دارم
لطفا اگه کسی به این نرم افزار تسلط داره کمکم کنه
میخوام بدونم
1. آیا میشه تو این نرم افزار اطلاعات مربوط به هر کدوم از نهادها (entity) رو ثبت کرد؟ یعنی در انتها توی گزارشها یه جدول بذاره مربوط به هر کدوم از entity های شبیه سازی شده

2. آیا میشه یه گزارش شبیه اون جدولهایی که تو قصل سوم کتاب جری بنکس (ترجمه هاشم محلوجی) هست داشته باشیم؟

3. از همه مهم تر من واسه نهادهام چندتا خصیصه (attribute) تعریف کردم. مثلا هر مشتری یک زمان ورود داره، یک زمان خروج، و یک مدت ماندن در سیستم ( که برابره با اختلاف دو مقدار قبلی) مقداردهی به اینها رو توسط ماژول Assign انجام دادم اما مسئله اینجا است که هیچ راهی واسه ثبت و نمایش مقادیری که واسه هر مشتری ثبت میشه و بعد میانگین مدت پاسخ ندارم (البته میدونم که میانگین رو هم میشه تو همون ماژول assign با تعریف چندتا متغیر انجام داد) اما من میخوام مثلا اگه 20 تا مشتری وارد سیستم میشن در نهایت واسه هر 20 تا مقدار ایین سه تا خصیصه رو نشون بده. اصلا همچین امکانی تو Arena هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:cry:

لطفا کمکم کنیییییییید :(

بالا