آموزش نرم افزار لند دسكتاپ و سيويل ديزاين -دوره فشرده- (تیر 88)

nimavao

عضو جدید
با سلام
من یک مشکل توی پروؤم دارم لطفا کمکم کنید
فایل توپوگرافی پروؤه من کد x وy داره ولی z نداره و من نمیتونم پروفیل طولی و عرضی و ..... را رسم کنم سعی کردم با دستور لیست نقاط روی هر منحنیو به دست بیارم و همرو توی یک فایل txt جمع و بعدش ارتفاع بدمو ....
ولی بی فایده بود حالا شنیدم که یه روش هست که میشه به نقاط روی هر منحنی میزا ارتفاع ددا خواستم ببینم شما میدونین/به خدا به هر دری زدم ولی فایده نداره لطفا کمکم کنین.

Fathy

متخصص مهندسی سازه و زلزله
با سلام
فایل توپوگرافی پروؤه من کد x وy داره ولی z نداره و من نمیتونم پروفیل طولی و عرضی و ..... را رسم کنم سعی کردم با دستور لیست نقاط روی هر منحنیو به دست بیارم و همرو توی یک فایل txt جمع و بعدش ارتفاع بدمو ....
ولی بی فایده بود حالا شنیدم که یه روش هست که میشه به نقاط روی هر منحنی میزا ارتفاع ددا خواستم ببینم شما میدونین/به خدا به هر دری زدم ولی فایده نداره لطفا کمکم کنین.

سلام

اگه منحني ترازات از نوع POLYLINE هستن مي شه تك تك منحني تراز ها رو انتخاب كرد و تو Properties با دادن ارتفاع تو قسمت Elevation ارتفاع اون منحني تراز رو درست كرد.

بعد از اينكه ارتفاع منحني ترازات رو درست كردي مي شه surface رو بر اساس اونا تشكيل بدي و بقيه كارات رو انجام بدي

saghi_1360

عضو جدید
دوستان کسی با civil 3d 2011 کار کرده؟ آیا تاپیکی در مورد آموزش این نرم افزار هست؟

lll366

عضو جدید
SDRmap

SDRmap

سلام، یه سوال: آیا SDR دقیتر از لند در پردازش هست؟ بعد ،ابزارهای کدوم برای پروفیلها بیشتر هست؟ چون توی لند مسیر شکست ها رو نشون نمیده!

mohammadj63

عضو جدید
سلام دوستان...
اول تشکر کنم بابت مطالب خوبتون...بعدش من یه سوال دارم که تا الان نتونستم جواب درستی از کسی بگسرم...میخواستم بدونم چجوری باید از sheet manager استفاده کرد...یعنی کار با این منو چجوریه؟؟

RayBoy

عضو جدید
سلام

اگه منحني ترازات از نوع POLYLINE هستن مي شه تك تك منحني تراز ها رو انتخاب كرد و تو Properties با دادن ارتفاع تو قسمت Elevation ارتفاع اون منحني تراز رو درست كرد.

بعد از اينكه ارتفاع منحني ترازات رو درست كردي مي شه surface رو بر اساس اونا تشكيل بدي و بقيه كارات رو انجام بدي
سلام به همه
واقعا از تمام زحمتاتون تشكر ميكنم
فقط يه دعا ازم بر مياد ، اونم اگه خدا قبول كنه
يه سوال داشتم
من خطهاي توژو گرافي رو داشتم
همه رو ارتفاع دادم، حالا ميخوام Surface رو رسم كنم
اما هيچ منويي واسه ي ساخت surface با خطهاي ارتفاع داده شده نيست.
من با Autocad civil 3D 2011 كار ميكنم
بازم متشكرم

RayBoy

عضو جدید
سلام

سلام به همه
واقعا از تمام زحمتاتون تشكر ميكنم
فقط يه دعا ازم بر مياد ، اونم اگه خدا قبول كنه
يه سوال داشتم
من خطهاي توژو گرافي رو داشتم
همه رو ارتفاع دادم، حالا ميخوام Surface رو رسم كنم
اما هيچ منويي واسه ي ساخت surface با خطهاي ارتفاع داده شده نيست.
من با Autocad civil 3D 2011 كار ميكنم
بازم متشكرم:gol:

i-like-ddd

عضو جدید
سلام دوستان یه آموزش کامل فارسی برای Civil 3D 2011 بزارین بی زحمت.
پروژه راهسازی دارم و میخوام با این نرم افزار انجامش بدم مخصوصا رسم پروفیل طولی
و حجم عملیات خاکی.
با تشکر.

arash1700

عضو
سلام/.
من civil 3D رو دانلود کردم اصلا نمی دونم چطوری باید راهسازی رو باید باهاش کار کنم ؟
با این آموزش کهه دادین مثل اینکه نمیشه نه ؟
یه کمکی بکنید ممنون میشم /.
تنکس

K.Aghazadeh

عضو جدید
سلام/.
من civil 3D رو دانلود کردم اصلا نمی دونم چطوری باید راهسازی رو باید باهاش کار کنم ؟
با این آموزش کهه دادین مثل اینکه نمیشه نه ؟
یه کمکی بکنید ممنون میشم /.
تنکس

سلام اگه مایل باشید من خوشحال میشم ضمن انجام پروژه های مسیر (شامل راه و راه آهن و کانال و ... ) نرم افزار Autocad Civil 3D v رو آموزش بدهم
که مطمئنن یکی از نیاز های همه مهندسان گرایشهای عمرانه.
آدرس من: ka.aghazadeh@gmail.com

ارسن

عضو جدید
سلام مهندس های عزیز
یه مشکل کوچولو
وقتی نقاط رو به لند ایمپورت میکنم ارتفاع ها با سه رقم اعشار نشون داده میشن.چطور اعشار رو کم کنم؟؟؟از طریق units نشد.
ممنون

hassas

عضو جدید
سوالاتتان را در تالارهای گفتمان وبلاگ زیر مطرح کنید و مطمئن باشید در حد اطلاعاتم پاسخگو خواهم بود www.civil3d.vcp.ir

hassas

عضو جدید
سوالاتتان را در تالارهای گفتمان وبلاگ فوق مطرح کنید و مطمئن باشید در حد اطلاعاتم پاسخگو خواهم بود www.civil3d.vcp.ir

hassas

عضو جدید
شما اگر با نرم افزار civil3d کار میکنید
میتونید اول یک سطح خالی ایجاد کنید سپس فایل توپوگرافی رو وارد سطح کرده و بعد از سطحتون اکسپورت نقطه بگیرید
فایلتون رو در وبلاگ www.civil3d.vcp.ir برام ارسال کنید من درستش کنم با شرح دقیق براتون میفرستم

hassas

عضو جدید
با سلام

شما اگر با نرم افزار civil3d کار میکنید
میتونید اول یک سطح خالی ایجاد کنید سپس فایل توپوگرافی رو وارد سطح کرده و بعد از سطحتون اکسپورت نقطه بگیرید
فایلتون رو در وبلاگ www.civil3d.vcp.ir برام ارسال کنید من درستش کنم با شرح دقیق براتون میفرستم​

سوالاتتان را در تالارهای گفتمان وبلاگ فوق مطرح کنید و مطمئن باشید در حد اطلاعاتم پاسخگو خواهم بود www.civil3d.vcp.ir

mohsenb61

عضو جدید
[h=2]http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/nuke.gif[/h]
با سلام, چند سئوال دارم كه فكر ميكنم بيشتر شما در موقع كار با Autocad land development and civil design مواجه شديد ,لطفا جواب بدهيد.

1-فكر مي كنم كه اندازه سايت در محاسبه حجم عمليات خاكي تاثير دارد لذا شما چه روشي را جهت تعريف سايت بهينه داريد؟

2-ميدانيم كه با داشتن نقاط توپوگرافي منطقه اي قبل وبعد ازعمليات خاكي مي توان حجم كلي عمليات خاكي را محاسبه كرد و مي توان با فرض يك Ailgnment , پروفيل طولي و عرضي

آنرا ترسيم كرد.با توجه به اينگونه موارد ترسيم الگوي عرضي Templatesمعني ندارد نمي توان از محاسبه حجمها براي مقاطع عرضيcross section-Total volume output-volume Table

بهره برد. آيا روشي براي بهره گيري از محاسبه حجمها بين مقاطع بدون تعريف الگوي عرضي وجود دارد؟

3-وقتي قايلي مانند A.dwg را باز كرده كه پروزهاي برايش تعريف نشده وما به فرض با پروزه فايل B.dwg فايل A را تعريف مي كنيم و در فايل A نقاطي را با اسم PA وارد و ذخيره ميكنيم,

بعد از باز كردن فايل B نقاط PA نيز به گروه نقاط B وارد مي شود كه اين براي فايل B مشكل ساز است.

حال براي باز كردن فايلهائي مانند A در صورتي كه از پروزه فايل B بخواهيم بهره ببريم چه روشي را توصيه مي كنيد؟

[h=2][/h]
4-مي دانيم كه با تغيير در ضريب Vertical scale ميتوان در پروفيل طولي ,مقياس قائم و افق را با يك مقياس ترسيم كرد .آيا در ترسيم پروفيل عرضي مي توان همانند پروفيل طولي مقياس قائم و افق را يكي كرد؟​

mohsenb61

عضو جدید
سلام مهندس های عزیز
یه مشکل کوچولو
وقتی نقاط رو به لند ایمپورت میکنم ارتفاع ها با سه رقم اعشار نشون داده میشن.چطور اعشار رو کم کنم؟؟؟از طریق units نشد.
ممنون
اگه با land desktop كار ميكنيد.با دستور
points>points setings>text

mohsenb61

عضو جدید
با سلام
در نرم افزار land desktop
بعد از تبديل خطوط منحني ميزان به polyline ميتوان از دستور زير نقاطي با z ساخت.
points>create points>polyline/contour vertices Automatic

zitanix

عضو جدید
سلام
تو یه سایت با این مطلب برخورد کردم:

نرم افزار Autodesk Survey:

برنامة Autodesk Land Desktop به همراه برنامة Civil Design به عنوان یک ابزار بسیار قوی و دقیق در بین طراحان مسیر، جای خود را باز نموده است. با این وجود این برنامه از لحاظ ترسیم پروفیل طولی دارای محدودیتهایی است و خروجی این برنامه نیاز اکثر کاربران را پاسخگو نیست. از جمله محدودیتهای این برنامه در ترسیم پروفیل طولی میتوان به عدم شیتبندی، عدم ترسیم دیاگرام بروکنر، عدم ترسیم دیاگرام انحنا، عدم نمایش پلها و عدم نمایش بنچ مارکها اشاره نمود. ماکرو PG for ALD 2006 که در محیط Autodesk Land Desktop و کاملاً سازگار با این برنامه توسعه داده شدهاست، این امکان را به کاربر میدهد که بتواند علاوه بر استفاده از کلیة امکانات برنامههای Autodesk Land Desktop و Civil Design، پروفیل طولی مسیر را بطور کامل و با کلیة جزئیات ترسیم نماید. این ماکرو پس از نصب شدن از داخل برنامة Autodesk Land Desktop فراخوانی میشود و امکانات خود را جهت ترسیم پروفیل طولی از طریق یک منو و نوار ابزار در اختیار کاربران قرار میدهد. این ماکرو امکان ترسیم پروفیل طولی با مقیاسهای افقی۱:۲۰۰۰، ۱:۵۰۰۰ و ۱:۱۰۰۰۰(مقیاس قائم به ترتیب برابر بااتودسک لند دسکتاپ – Autodesk Land Desktop Development 1:200، ۱:۵۰۰ و ۱:۱۰۰۰) را با کلیة جزئیات شامل ارتفاع خط زمین، ارتفاع خط پروژه، اختلاف ارتفاع خط زمین و خط پروژه، شمارة پیکهها، کیلومتر و هکتومتر، کیلومترهای نقاط بحرانی، دیاگرام انحنا، دیاگرام دور، مشخصات بنچ مارکها، مشخصات پلها، مشخصات خط پروژه (شامل شیب، اختلاف ارتفاع و طول شیب) و مشخصات قوسهای قائم ترسیم میکند و بسته به مقیاس انتخاب شده هر شیت از پروفیل طولی را در یک لایه ترسیم مینماید که شیت مربوطه به راحتی قابل چاپ میباشد.

کسی این ماکرو رو دیده یا کار کرده ؟
اگه باشه عالیه چون پروفیل طولی لند ایستگاه هاش مشخص نیست و اتوماتیک ایستگاه میذاره

mohsenb61

عضو جدید
با عرض سلام خدمت دوستان

من نرم افزار Autocad land developments2000i adn civii design دارم كه علاوه بر نصب دو نرم افزار فوق, نرم افزار survey را نصب كرده ام و workspaces آن شامل 1-AUtocad map

2-civil design
3-land desktop
4-land desktop complete
5-survey

مي باشد.كه با ورود در گزينه آخر دو منوي نا آشناي Data collection/Input , Analysis/Fiqures داخل بقيه گزينه هاست كه توضيحات آنرا نه در كتابها و نه در آموزشهاي كه بقيه

دوستان به صورت pdf قرار دادند, نيافتم .لطفا اگر فايلي در اين خصوص داريد در اختيارم بگذاريد.با تشكر

mohsenb61

عضو جدید
ارتفاع ها با سه رقم اعشار نشون داده بشه

ارتفاع ها با سه رقم اعشار نشون داده بشه

سلام مهندس های عزیز
یه مشکل کوچولو
ممنون

project>Drawing setup >unit

• Like
واکنش ها: bmd

littlemak

عضو جدید
سلام
ممنون از پست خوبتون
من یه مشکلی داشتم ، من با land 2009 کار میکنم و civil 3d 2008 رو نصب کردم تا قسمت پروفیل طولی این آموزش رو تونستم انجام بدم ولی ادامشو نتونستم چون وقتی به profiles میرم این گزینه هایی که گفتید توش نیست
ممنون میشم یه راهنمایی کنین هر چه زودتر ، خیلی دنبالش گشتم راهی پیدا نکردم

• Like
واکنش ها: bmd

miljn69

عضو جدید
با سلام
من به یه مشکل جزئی برخورد کردم و اونم اینه که مختصات نقاطم یه اعداد عجیب غریبی شده به عنوان مثال northing : 985412598.256 و easting: 855632145.236 , و اصلا تو نقشه مختصات 0:0 رو پیدا نمیکنم.
ممنون میشم راهنمایی کنید که چجوری مختصاتشون رو درست کنم.
با تشکر

saeedfeng

عضو جدید
با سلام
منحنی بروکنری که لند رسم میکنه تمامش بالای خط افقی هست چیکار کنم تا خاکبرداری و خاکریزی مشخص باشه ؟

parivashm

عضو جدید
دوست عزیز، اگه خاکبرداری من به صورت نامنظم باشه یعنی عرض مسیرم ثابت نباشه چطور باید براش پروفیل عرضی بکشم با توجه به اینکه تو این حالت عرض تمپلیت ثابت نیست ؟ در واقع تهیه پروفیل عرضی بعد از خاکبرداری منظورمه؟ ممنون میشم توضیح بدید.

بالا