[ آموزشی ] مدیریت در طراحی 1 (بررسی و تحلیل یک پروژه مسکونی)

simai

عضو جدید
سلام اقای فرزاد ممنون و خسته نباشید، مطالبتون واقعا خیلی عالی بود ، خیلی هاشو تا بهکحال کسی با این جزییات و دسته بندی نگفته بود.لطفا بازم ادامه بدهید و پروژه های دیگری روهم بررسی کنین. امیدوارم هر چی از خدا می خواین بهتون بده چون دیگه ادمایی مثل شما کم هست.

آخرین ویرایش:

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
سلام اقای فرزاد ممنون و خسته نباشید، مطالبتون واقعا خیلی عالی بود ، خیلی هاشو تا بهکحال کسی با این جزییات و دسته بندی نگفته بود.لطفا بازم ادامه بدهید و پروژه های دیگری روهم بررسی کنین. امیدوارم هر چی از خدا می خواین بهتون بده چون دیگه ادمایی مثل شما کم هست.

سلاممم.
خواهش میکنمم.
بله تو تاپیکی تو تالار نظام مهندسی بحث همین بود که اینجا کار رو ادامه بدیم درمورد همین فاز دو و طراحی جزئیات.
البته این پروژه کارش تموم نشده و اول فاز دو و تاسیساته.سازش هم خیلی بیشتر از این میشه روش کار کرد که اگه وقت بشه اون رو هم بررسی میکنیم.
ولی نقشه های این کار رو که تو هاردم بود و متاسفانه هاردم سوخت رو از دست دادم.دیگه هم نتونستم گیرشون بیارم از شرکتی که بودم.ولی پروژه های دیگه هستن که از اونا استفاده میکنیم برای ادامه کار.
روند کار یکیه و فرقی نمیکنه.

simai

عضو جدید
لطفا اگه ممکن پلان بام میذارین من تو طراحی ابروهاش مشکل دارم.آخه الان تو پست ها فهمیدم که باید از داکت عبور کنه من همیشه گوشه می گرفتم.

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
لطفا اگه ممکن پلان بام میذارین من تو طراحی ابروهاش مشکل دارم.آخه الان تو پست ها فهمیدم که باید از داکت عبور کنه من همیشه گوشه می گرفتم.

سلاممم .
بله دیگه خروجی آب باران باید در جایی قرار بگیره که نزدیک رایزر ها باشه.شما باید به این فکر کنید که این مکانی که جهت خروجی ابروها در نظر میگیرید از چه طریقه به زمین منتقل میشه.رایزها این مسئله رو حل میکنن.چون از پایین ترین طبقه تا پشت بام ادامه پیدا میکنه.باشه میگردم چیزی پیدا کردم براتون میزارم.

nini_nj

کاربر فعال
سلام مهندس
ای کاش این تاپیک ها رو ادامه میدادین. خیلی استفاده کردیم. واقعا ممنونم
یه سوال داشتم
ساختمان یک طبقه ای داریم اگر بخواهیم قسمت پیش آمدگی ساختمان رو با همون تیرچه ها ادامه بدیم ولی بینش بلوکها رو نگذاریم. (کارفرما اصرار داره اینجا سقف داشته باشه).
عرض این پیش آمدگی حدود 2 متر هست
دیتیل اجراییش چجوری میشه
و یا اینکه اصلا بهتره این سقف مشبک رو با یه اسکلت سبک فلزی بسازیم
آیا اینجوری ارزونتر درنمیاد؟
و تو این حالت دیتیل اتصالش چجوری میشه؟
البته ساختمان تا مرحله فنداسیونش هم اجرا شده. ولی من میخواستم تا حدی طرحشو عوض کنم.
بازهم ممنون از توجهتون
:gol:

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام مهندس
ای کاش این تاپیک ها رو ادامه میدادین. خیلی استفاده کردیم. واقعا ممنونم
یه سوال داشتم
ساختمان یک طبقه ای داریم اگر بخواهیم قسمت پیش آمدگی ساختمان رو با همون تیرچه ها ادامه بدیم ولی بینش بلوکها رو نگذاریم. (کارفرما اصرار داره اینجا سقف داشته باشه).
عرض این پیش آمدگی حدود 2 متر هست
دیتیل اجراییش چجوری میشه
و یا اینکه اصلا بهتره این سقف مشبک رو با یه اسکلت سبک فلزی بسازیم
آیا اینجوری ارزونتر درنمیاد؟
و تو این حالت دیتیل اتصالش چجوری میشه؟
البته ساختمان تا مرحله فنداسیونش هم اجرا شده. ولی من میخواستم تا حدی طرحشو عوض کنم.
بازهم ممنون از توجهتون
:gol:

سلامممم.
آره خیلی دوست دارم اینکارو بکنم.ولی وقتم خیلی کمه.ولی ایشالا بحثش رو که به تاسیسات رسیده ادامه میدم.دارم عکسها و نقشه هاش رو جمع میکنم.
منظورتون همون کنسوله؟یعنی این 2 متر طره میشه؟

nini_nj

کاربر فعال
سلامممم.
آره خیلی دوست دارم اینکارو بکنم.ولی وقتم خیلی کمه.ولی ایشالا بحثش رو که به تاسیسات رسیده ادامه میدم.دارم عکسها و نقشه هاش رو جمع میکنم.
منظورتون همون کنسوله؟یعنی این 2 متر طره میشه؟
به هر حال تا همین جاش هم خیلی زحمت کشیدین. ;)
تقریبا همون کنسول. چون روی این طبقه بام هست و سقف دیگه ای نداریم میخواستم که این کنسول کامل پر نشه و یه حالت مشبک داشته باشه و یا با مصالح سبک پر بشه.

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
تقریبا همون کنسول. چون روی این طبقه بام هست و سقف دیگه ای نداریم میخواستم که این کنسول کامل پر نشه و یه حالت مشبک داشته باشه و یا با مصالح سبک پر بشه.
سلامم.
ممنون.وظیفه بود.
اگه سقفتون کامپوزیت بود مشکلی نداشت.
میتونید تیرچه ها رو دوبل کنسول کنید و بینشو بلوک یونولیتی بزارید بعد روش بتن بریزن.بعد از خشک شدن بتنمیشه اونیونولیت هارو تخریب کرد واون حالت مشبک رو توش با رابیتس در بیارن و گچ کاری کنن.فقط شمع های زیر سقف یه یک ماهی زیر سقف بمونه دیگه تا بتن کامل بگیره.

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلاممم.
ممنون.وظیفه بود.
اگه سقف کامپوزیت بود مشکلی نداشت.
ولی میشه تیرچه هارو بصورت دوبل کنسول کرد بعد بینش روبتن یونولیتی گذاشت و روش بتن ریخت.شمع های زیرش باید یه یک ماهی بمونه تابتن به مقاومت نهاییش برسه.
بعد میشه یونولیت هارو تخریب کرد و اون حالت مشبک رو با رابیتس کاری درآورد.آخرش هم گچ میشه.
میشه با دال خالی هم اجراکرد ولی دیتیلش روباید مهندس سازه بده.که میلگرد چطور باشه.(ممان منفی و میلگرد های اصلیش.

بالا