آمـــوزش زبـــان عمومـی و تخصصی کارشناسی ارشد معماری

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
من تو لیست کلمات 2 رز قبل یادم رفته 2 درس 504 رو بزارم یه لطفی کن اون لینک هم در کنار این بزار الان تا واسه فردا تو جمع بندی قرار بدیم مرسی عارفه جان

کوروش جان تو امضام گذاشتم فقط نرم افزار رو چک کنید اگه تونستید نصب کنید بگید ک اگه شد...کلا جمغ بندی رو هم با اون انجام بدم به جای شما ک کارت سبک بشه.فقط اگه لطف کنی تو همون ورد تو جدول درست کنی ک مثل فلش کارت من درست کنمشون خیلی بهتر ....:smile:

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
کوروش جان تو امضام گذاشتم فقط نرم افزار رو چک کنید اگه تونستید نصب کنید بگید ک اگه شد...کلا جمغ بندی رو هم با اون انجام بدم به جای شما ک کارت سبک بشه.فقط اگه لطف کنی تو همون ورد تو جدول درست کنی ک مثل فلش کارت من درست کنمشون خیلی بهتر ....:smile:
بله بله در واقع 24 تا کلمه چون 12 تا درس اولم یادمون رفت بزنیم اون روز پس واسه 9 امرداد شد 64 کلمه

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
باشه من به صورت ورد برات میفرستم و تو برنامه ای که گذاشتی رو اجرا کن وبزار تو تایپیک خیلی خوبه فقط فردا هم کلمات رو که ما و دوستان گذاشتن این 2 روز رو باهم و 2روز قبل هم باهم یه برنامه میکنیم

arcdoc

اخراجی موقت
دوستان این کلمات هم واسه روز 9 مرداد باشه در حدود 42 تا نوشتم تا برای یک روز قانون تایپیک رعایت شه یعنی حداقل 40 کلمه. دوستان که فعلا همراهی نکردند جز چند دوست گرامی که واقعا ازشون ممنونم همچون عارفه ، منامنا ، memar_lahijan ، farzane*memary ، take off والبته برخی دوستان هم لطف کردن وتشکر کردند واونها نیز بسیار ممنونم به خاطر اینکه میخواند درس بخونند وانتظار زیادی نیست که هر دفعه کلمات بزارند اما در حد خودشون وتایمشون اونها هم کمک کنند خیر میشه واسه دوستان
1. damage :
خسارت
2.hostage :
گروگان
3.pachage :
چمدان
4.heredity :
وراثت
5.tribalism :
قبیله گرایی
6.testimony :
شهادت
7.goverment :
حکومت
8.wear :
پوشیدن
9.meet :
ملاقات کردن
10.beat :
شکستن
11.respect :
احترام گذاشتن
12.compartment :
بخش
13.commitment :
تعهد
14.reputation :
شهرت
15.reformation :
اصلاحات
16.greatly :
بسیار
17.trade :
تجارت
18.expanded :
گسترش یافتن
19.exhausted :
خسته شدن -تمام شدن
20.invaded :
تهاجم یافته
21.intended :
قصد داشتن
22.memory :
حافظه
23.son :
پسر
24.deposited :
سپردن
25.presented :
اهدا کردن
26.prevented :
مانع شدن
27.withdrew :
عقب نشینی
28.have :
دست یافتن
29.independent :
مستقل
30.investigators :
محققان
31.conclusions :
نتایج
32.experimentation :
آزمایش
33.expressions :
عبارات
34.investment:
سرمایه گذاری
35.arrangment :
نظم وترتیب
36.appointment :
ملاقات
37.nearly :
تقریبا
38.mangement :
مدیریت
39.give up :
تسلیم شدن
40.take off :
پرواز کردن
41.put out :
خاموش کردن
42.accidents :
تصادفات
خیلی خوبه که داری به بچه ها کمک میکنی و وقت میزاری....ولی به نظر من این شیوه همون شیوه ای هست همه ما تو دوران تحصیلی باهاش کار کردیم...همه هم میدونیم که نتیجه اش چی بود.....این خوبه که ما دفترچه لغت برای خودمون داشته باشیم....و هر لغت جدید و مهمی رو دیدیم...یا چند تا لغت که از نظر املایی شبیه هم هستند رو برای خودمون حلش کنیم.....این کار برای مرور خیلی عالیه.....ولی اینکه بیایم از اول بدون هیچ پیش زمینه و خوندن متنی و حل کردن تمریینی صرفا لغت حفظ کنیم کار بیهوده ای هست.....نتیجه اش میشه این که وقتی میخوای تستی رو حل کنی ...با وجود اینکه معنی تک تک لغات رو میدونی ولی نمیتونی جواب بدی....

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی خوبه که داری به بچه ها کمک میکنی و وقت میزاری....ولی به نظر من این شیوه همون شیوه ای هست همه ما تو دوران تحصیلی باهاش کار کردیم...همه هم میدونیم که نتیجه اش چی بود.....این خوبه که ما دفترچه لغت برای خودمون داشته باشیم....و هر لغت جدید و مهمی رو دیدیم...یا چند تا لغت که از نظر املایی شبیه هم هستند رو برای خودمون حلش کنیم.....این کار برای مرور خیلی عالیه.....ولی اینکه بیایم از اول بدون هیچ پیش زمینه و خوندن متنی و حل کردن تمریینی صرفا لغت حفظ کنیم کار بیهوده ای هست.....نتیجه اش میشه این که وقتی میخوای تستی رو حل کنی ...با وجود اینکه معنی تک تک لغات رو میدونی ولی نمیتونی جواب بدی....

کاملا درسته بدون تست وتمرین 10 هزار لغت هم حفظ کردن فایده ای نداره واین رو منی که 2 بار آزمون دادم خوب حسش کردم. اما ما میخوایم لغات رو تا حدی که میشه بنویسیم تا دوستان با اکثر لغات آشنا بشند وبعدش تست میزاریم از هفته آینده اینجوری هم این کلمات تکرار میشه وهم اینکه با زدن تست دستها را همیوفته وکلماتی هم که دوستان بلد نیستند تو تست یا خودشون پیدا میکنند یا هرکسی خواست مطرح میکنه کلمه رو دوستان کمک میکنند واسه معنی لغات تست. فکر کنم این روش رو نمیدونستی قراره انجام بشه. مرسی از لطفت

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
آدم کلا اسم بعضی کاربرا رو آخر تاپیک (آخرین ارسال کننده) می بینه مطمئنه اومدن برا ایراد گرفتن و در مواردی تیکه انداختن :razz:... حالا انتقاد و راهنمایی هم خوبه ولی دیگه حدی داره، یکی دو بارم قبلا می خواستم این حرفو بزنم گفتم اسپم نکنم ولی ....!

اینا هم یه سری لغات دیگه، منبعش مشخص نیست، فک کنم خلاصه نویسی 1 شخصی باشه، یه جاهایی یه اشکالای کوچیکی داره برا همین تبدیل به pdf نکردم که تو فایل وردش مشخص وقابل ادیت باشه ;)

پیوست ها

• vocab.doc
    174.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلمات زبان 10 مرداد رو دوستمون زحمت کشیدند دادند اما یکم تو معنی ایراد داشت( البته خودشون لطف کردند گفتند) اونها رو تصحیح کردم وفعلا صفحه اولش رو با 84 کلمه به عنوان کلمات امروز میزاریم مابقی هم در چند روز آینده هر چند روز یکبار یک صفحه اش رو. با تشکر از ایشون
مشاهده پیوست vocab.doc

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخرین ویرایش:

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام خوبید ببخشید فرمت اینها چیه من دیشب دانلودش کردم ولی باز نشد من روی لب تابم همه جور برنامه ای را دارم ولی بازش نکرد

arefeh

کاربر ممتاز
سلام خوبید ببخشید فرمت اینها چیه من دیشب دانلودش کردم ولی باز نشد من روی لب تابم همه جور برنامه ای را دارم ولی بازش نکرد

سلام اگه منظورتون 2 تا پایینیه ک برای 504 هست اونهارو تا همین تاپیک نرم افزارشو گذاشتم...flip book reader هست ک به صورت book اسکن کردم

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستانی که میاند ونگاه میکنند استفاده میکنند لطا کمکی هم بکنند چون هم بنده هم بقیه دوستانی که تا الان کمک کردند واسه لغات همیشه نمیتونند هر روز خودشون کلمات رو بزارند شما هم لطفا کمک کنید فقط استفاده کردن که لطفی نداره;)

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
arch-1......قوس،کمان
archway-2.......گذرگاه طاق دار
capital-3........سرستون
joist-4..........تیراهن
keystone-5...........سنگ سرطاق
pedestal-6..........پایه ستون
pillar-7.........ستون ،پایه
reinforced concreat-8.............بتن مسلح
truss-9................خرپا
elevator-10........اسانسور
fire escape-11........پله فرار
ladder-12..........نردبان
sash-13............ارسی ،قاب دور شیشه در یا پنجره
sash window-14............پنجره کشویی

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
ماشالا دوستان که کلمات میزارند:biggrin: این هم آغاز کلمات داخل متن جملات 504
1.juror : هیئت منصفه
2.cheated : کلاه برداری - دزدی
3.kept : نگه داشتن - مدعی بودن - خرجی دادن - معتقد بودن
4.cell : سلول
5.aid : کمک
6.binoculars : دوربین چشمی
7.nearsighted vision : نزدیک بینی
8.caught : گرفتار
9.shore line : ساحل
10.beach house : خانه ساحلی
11.education : آموزش -معرفت
12.asking : درخواست کرده بودیم
13.salary : حقوق
14.increases : افزایش
15.practice : تمرین
16.proverb tells : ضرب المثل
17.tale : داستان
18.flabby : شل و ول
19.realized : متوجه شدن - پی بردن
20.athletes : ورزشکاران

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
لغات 504 تافل و 5سال کنکور نرم افزار جی 5

لغات 504 تافل و 5سال کنکور نرم افزار جی 5

سلام من آرشیو لغاتی که خودم در جریان کنکور پارسال تهیه کردم از 504 تافل و 5 سال کنکور (87-91) رو که حدودا 2900 تا لغت میشه میذارم براتون امیدوارم که مفید باشه که حتما مفیده من خودم نصف بیشتر زبانمو مدیون این نرم افزارم سرچ کنید گوگل فایل نصبشو پیدا میکنید این فایل های رو با اون باز کنید این لغاتی که میذارم حاصل تلاش خودمه فقط یه خواهشی دارم ازتون منو دعا کنید که امسال قبول شم همین کافیه برام
مشاهده پیوست g5 file.zip

mahboooobeh

عضو جدید
سلام من آرشیو لغاتی که خودم در جریان کنکور پارسال تهیه کردم از 504 تافل و 5 سال کنکور (87-91) رو که حدودا 2900 تا لغت میشه میذارم براتون امیدوارم که مفید باشه که حتما مفیده من خودم نصف بیشتر زبانمو مدیون این نرم افزارم سرچ کنید گوگل فایل نصبشو پیدا میکنید این فایل های رو با اون باز کنید این لغاتی که میذارم حاصل تلاش خودمه فقط یه خواهشی دارم ازتون منو دعا کنید که امسال قبول شم همین کافیه برام
مشاهده پیوست 164024

خیلی ممنون اقا نیما.....عالی بود,فلش کارت های کاملشو که لغات داخل متنو داشته باشه پیدانکرده بودم;)انشاا...که قبولی
اینم نرم افزار jml برای دوستانی که پیدا نکردن;)
http://www.irlanguage.com/article70.html

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
up:up,upward
upcoming=در آینده می آید
update=به روز کردن
up grade=ارتقا درجه
upheaval=تحول...تغییر فاحش
upkeep=کهنه شدن
upright=کاملا راست
uproot=از ریشه در آوردن
upstart=نوکیسه-یک شبه ره صد ساله میره
upturn=واژگون شدن

with: back,away,against
withdraw=بیرون کشیدن، خارج کردن
withdrawl=برداشت(برداشت پول-
withdrawn=خارج
withhold=عقب نشستن
withholding tax=مالیاتی که بر حقوق تعلق می گیرد
withstand=ایستادگی-مقابله کردن-دفاع کردن
notwithstanding=علی رغم

بقیه شو حوصله ام نگرفت تایپ کنم

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
لغات پایانی کتاب درک رفتار سازه با برنامه jmemorize بعضی از لغات چون تک تک اورده شدن دیگه ترکیبشون رو ننوشتم ...مشاهده پیوست 164159
مرسی دوست عزیز از دوستان میخوام که حتما این لغات رو به صورت حتی شده سطحی بخونید چون علاوه بر کنکور اگه بخوایند خارج از کشور ادامه تحصیل بدیند واسه دکترا این کلمات واقعا کلیدی هستند شک نکنید

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
افعال پركاربرد-قسمت گذشته افعال و معني

افعال پركاربرد-قسمت گذشته افعال و معني

اينم فايلي كه قولشو دادم ليستي از افعال با معني و گذشتشون
افعال قبلي رو تو اينم گذاشتم
طبق حروف الفبا تنظيم شده
فايل باز گذاشتم كه اگه خطا داره اصلاح كنين
و اينكه معاني كه با فونت ARIAL تنظيم شده افعال جديد رو در بر گرفته از عمد 2 فونت جدا دادم

پیوست ها

• VERB.rar
    28.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
1-pillar...............ستون
2-cottage...............خانه روستایی
3-bay window..........پنجره خلیجی
4-moving staircase..............پله برقی
5-mud brick...........خشت خام
6-mud straw mixture...............کاهگل