آمار و تحلیل جالب از ظرفیت پذیرش و قبولی کارشناسی ارشد مکانیک در سالهای 86-87-88-89 (جدید)

silverman24

عضو جدید
بچه ها من اینجا یه آمار جالب از ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک در سالهای 86 و 87 و 88 و89 رو بصورت آماری توی یه فایل در آوردم.خیلی کم حجمه.حتما دانلود کنید!من پیشنهاد میکنم اول فایل رو دانلود کنید و ببینید بعد مطالب زیر رو بخونید!

نکات جالب آمار:
1-ظرفیت کلی ساخت و تولید از سال 87 تا 89 سیر نزولی داشته!
2-ظرفیت کلی تبدیل انرژی در سالهای اخیر همیشه بیشتر از طراحی کاربردی بوده , اما در سال 89 طراحی کاربردی از تبدیل انرژی سبقت گرفت.
3-ظرفیت پذیرش تبدیل انرژی و طراحی کاربردی همیشه رو به افزایش بوده.
4-ظرفیت سایر گرایشها(خودرو , بیومکانیک , دریا, تسلیحات , ...) از سال 88 به 89 یک جهش چشمگیر داشته.
5-در سال 86 به 87 بیشترین افزایش ظرفیت را داشتیم. (338 نفر)
6-افزایش کلی ظرفیت از سال 86 به 87 ,30% - از سال 87 به 88 ,4% - از سال 88 به 89 ,15% بوده است.
7-از سال 86 تا 89 ,627 نفر به ظرفیت پذیرش کلی مکانیک اضافه شده (یعنی 56%)
8-و اما جالبترین نکته!
در سال 86 ظرفیت پذیرش کلی مکانیک 1128 نفر بوده, طبق آمار موسسه پارسه , رتبه آخرین فردی که در این موسسه بوده و پذیرفته شده 1080 بوده.(یعنی 48 نفر مانده به آخر)
در سال 87 ظرفیت پذیرش کلی مکانیک 1466 نفر بوده, طبق آمار موسسه پارسه , رتبه آخرین فردی که
در این موسسه بوده و پذیرفته شده 1356 بوده.(یعنی 110 نفر مانده به آخر)
در سال 88 ظرفیت پذیرش کلی مکانیک 1525 نفر بوده, طبق آمار موسسه پارسه , رتبه آخرین فردی که
در این موسسه بوده و پذیرفته شده 1488 بوده.(یعنی 37 نفر مانده به آخر)
در سال 89 ظرفیت پذیرش کلی مکانیک 1755 نفراست.

البته آمار بند 8 مربوط به افرادی هست که در موسسه پارسه بودند و احتمالا افراد دیگری هم بودند که با رتبه های پایین تر هم قبول شدند.همچنین در این آمار قبولی در دانشگاههای با شرایط خاص در نظر گرفته نشده.

نتیجه منطقی و ریاضی : امسال کسانی که رتبه حدود 1600 دارند باید براحتی قبول شوند.از رتبه حدود 1600 تا 1700 باید به قبولی امیدوار باشند.البته رتبه های بالاتر هم برای دانشگاههای با شرایط خاص شانس دارند.

حالا شما نظرتون چیه؟

پیوست ها

• mechanic.rar
    10.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

arash_silent88

کاربر فعال
سلام مهندس... برای رشته عمران هم مثل این آمار رو داری؟؟... اگه هست ممنون میشم که بفرستی

alibox

عضو جدید
سلام از زحمتی که کشیدی خیلی ممنونم.
به نظر من قسمت آخر نتیجه گیریت یه کمی بد بینانست . چون خیلی ها که رطبشون کمتر از 1500 انتخاب رشته نمی کنن. چون دوست دارن دانشگاهای بالا در بیان. من فکر می کنم تا 1800 یا 1900 هم شانس داشته باشه البته کمتر.

silverman24

عضو جدید
سلام از زحمتی که کشیدی خیلی ممنونم.
به نظر من قسمت آخر نتیجه گیریت یه کمی بد بینانست . چون خیلی ها که رطبشون کمتر از 1500 انتخاب رشته نمی کنن. چون دوست دارن دانشگاهای بالا در بیان. من فکر می کنم تا 1800 یا 1900 هم شانس داشته باشه البته کمتر.
فرمایش شما متین قربان!اتفاقا خیلی خوشحال میشم دوستان دیگه هم مثل شما نظرشون رو بگن تا بتونیم تحلیل دقیقتری داشته باشیم. البته که اونا هم شانس دارند .اما مسلما هر چقدر از رتبه 1600 به سمت بالا میریم, شانسها کمرنگ تر میشه.ولی من از شما یه سوال دارم! آیا این کسایی که میگین از رتبشون ناراضی بودند و انتخاب رشته نمیکنند,سالهای قبل وجود نداشتند؟!

rattling_boy

عضو جدید
حق این بچه های ساخت و تولید همه جا خورده میشه:mad::mad::exclaim:

از اول هم همین طور بوده حتی بعد از فارغ التحصیلی هم حق بچه های ساخت رو توی پذیرش برای کار می خورن:exclaim::wallbash::mad:

حسين 1966

عضو جدید
به نظر منم رتبه هاي بالاي 1600 نبايد زياد نااميد باشن . کسي رو ميشناسم همين امسال 1700 طراحي شده دانشگاه امام حسين براي طراحي روزانه دعوت به مصاحبه اش کرده ميگه 29 تير مصاحبه شه

silverman24

عضو جدید
به نظر منم رتبه هاي بالاي 1600 نبايد زياد نااميد باشن . کسي رو ميشناسم همين امسال 1700 طراحي شده دانشگاه امام حسين براي طراحي روزانه دعوت به مصاحبه اش کرده ميگه 29 تير مصاحبه شه
منم که همینو گفتم.
راستی نتایج دانشگاههای خاص کی اومد؟

silverman24

عضو جدید
حق این بچه های ساخت و تولید همه جا خورده میشه:mad::mad::exclaim:

از اول هم همین طور بوده حتی بعد از فارغ التحصیلی هم حق بچه های ساخت رو توی پذیرش برای کار می خورن:exclaim::wallbash::mad:

این که ظرفیت ساخت و تولید یه دو سالیه که داره کم میشه کاملا حق با شماست.شاید من هم اگه جای شما بودم همینو میگفتم.ولی هیچ میدونید که بچه های ساخت و تولید چه مزیت بزرگی نسبت به بچه های سیالات و جامدات دارند.شاید این مطلب رو خیلی از بچه ها ندونن.اصلا تا حالا با خودتون فکر کرده بودید که چرا مثلا وقتی ظرفیت پذیرش مکانیک 1500 نفر اعلام میشه یکی که رتبش 1480 هستش فکر میکنه که حتما باید قبول بشه , ولی خیلی وقتها این اتفاق نمیفته! (با فرض اینکه پایین ترین جاهای ممکن رو زده باشه) دلیلش گرایش ساخت و تولید هست. ببینید وقت کسی توی ساخت و تولید مثلا رتبش50 میشه , توی طراحی کاربردی و تبدیل انرژی رتبش تقریبا 2000-3000 میشه! ولی موقع انتخاب رشته بین اون کسی که ساخت و تولید بوده و رتبش توی طراحی یا تبدیل 2000-3000 شده و کسی که سیالات یا جامدات بوده و رتبش توی طراحی یا تبدیل 1000 شده,حق تقدم با اون کسیه که رتبش 2000-3000 شده!!!
چون اون میخواد بره ساخت و تولید .یعنی یه کسایی هستند که با رتبه ای بدتر از 1000 قبل ازاون کسی که 1000 آورده گزینش شدن! در حالیکه برعکسش صادق نیست.
و این معنیش اینه که ما باید همیشه ظرفیت ساخت و تولید رو از ظرفیت کلی کم کنیم.البته با توجه به اینکه یه سری افراد انتخاب رشته نمیکنند یا میرن هوافضا یا مسائل دیگه باز تقریبا افراد با رتبه هایی نزدیک به ظرفیت پذیرش کلی قبول میشن.

silverman24

عضو جدید
آره! ظاهرا نتایج دانشگاههای خاص اومد!دیگه کیا با 1600 به بالا امام حسین و مالک اشتر رو واسه مصاحبه قبول شدن؟
من خودم یکی رو میشناسم امسال با رتبه حدود 1600 مواد مرکب مالک اشتر (شبانه) رو نیاورد ولی تسلیحات(شبانه) اونجا رو آورد.
البته پارسال یکی حتی با 1900 خودرو نظامی مالک اشتر (روزانه) قبول شد!

1356216

عضو جدید
آره! ظاهرا نتایج دانشگاههای خاص اومد!دیگه کیا با 1600 به بالا امام حسین و مالک اشتر رو واسه مصاحبه قبول شدن؟
من خودم یکی رو میشناسم امسال با رتبه حدود 1600 مواد مرکب مالک اشتر (شبانه) رو نیاورد ولی تسلیحات(شبانه) اونجا رو آورد.
البته پارسال یکی حتی با 1900 خودرو نظامی مالک اشتر (روزانه) قبول شد!

به نظر شما با رتبه 1394 تبديل امسال ميشه قبول شد ؟در ضمن رتبه در گرايشهاي ديگه زياد جالب نيست . با سپاس

farzadyar

عضو جدید
آمار قبولی تو دانشگاه های شریف ، تهران ،.....

آمار قبولی تو دانشگاه های شریف ، تهران ،.....

دوستان سلام
کسی آمار قبولی دانشگاه های شریف تهران امیرکبیر علم و صنعت با خواجه نصیر رو نداره که تا چه رتبه ای میشه تو این دانشگاه ها قبول شد.
البته اگه آمار دانشگاه شیراز و صنعتی اصفهان رو هم دارید بزارید.
از همتون بابت کمک به همدیگه ممنون.

hamin913

عضو جدید
دوستان سلام کسی آمار قبولی دانشگاه های شریف تهران امیرکبیر علم و صنعت با خواجه نصیر رو نداره که تا چه رتبه ای میشه تو این دانشگاه ها قبول شد. البته اگه آمار دانشگاه شیراز و صنعتی اصفهان رو هم دارید بزارید. از همتون بابت کمک به همدیگه ممنون.
امیرکبیر تبدیل 136امیر کبیر طراحی 142علم و صنعت طراحی 320شیراز تبدیل 490این آمار مربوط به پارساله

navasangroup

عضو جدید
پس اگه یه دیفرانسیل از معادله آخر شما بگیریم باید در کنکور 92 با 3000 هم قول میشن روزانه ؟

silverman24

عضو جدید
شک نکن!
اصلا چرا راه دور میری، با این افزایش ظرفیت تاریخی ای که من توی دفترچه امسال دیدم,توی کنکور همین امسال میشه با این رتبه دانشگاههای با شرایط خاص رو آورد. من این حرف رو رو هوا نمیگم. این آماری رو که میبینید پارسال قبل از اعلام نتایج زده بودم. تعریف از خود نباشه, الان هم که برگشتم به این تاپیک ,دیدم دقیقا بچه ها توی کنکور 89 با همون رتبه هایی که گفتم قبول شدن.

amir_htc60

عضو جدید
دوستان با توجه به اینکه نتایج ارشد اعلام شده! میشه خواهش کنم رتبه و تراز آخرین فرد قبولی دانشگاه آزاد علوم تحقیقات گرایش تبدیل انرژی رو بفرمایید؟ راستی تو تکمیل ظرفیت چند نفر میگیره؟ اگه کسی از دوستان هم هست که کنکور داده اگه میشه لطف کنه یه تصویر از کارنامه اش قرار بده! فوری فوتی جانم! پیشاپیش مرسی​

بالا