آمار باور نکردنی و جالب شادترین مردم دنیا

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
واقعا شما فکر میکنید ایران یه مملکت شاده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:surprised:

اگر بی بی سی و شبکه های آمریکایی فارسی زبان بزارن مردم شاد باشن، بله!
اگه به شادترین مردم دنیا هم هرروز و هر شب ، بگید شما بدبخت ترین مردم هستید، فکر میکنید تا ده سال بعد، روحیه جامعه شون چی میشه؟!

AvA-6586

کاربر فعال تالار حسابداری ,
کاربر ممتاز
اگه به شادترین مردم دنیا هم هرروز و هر شب ، بگید شما بدبخت ترین مردم هستید، فکر میکنید تا ده سال بعد، روحیه جامعه شون چی میشه؟!

جدا از شبکه های مختلف........
من در مورد حس واقعی اکثریت مردم صحبت کردم. چیزی که دارم میبینم و سعی نمیکنم خودمو گول بزنم

*FARZAN*

دستیار مدیر کتابخانه الکترونیکی
کاربر ممتاز

حتما باید بیست و سی بگه نه؟؟؟؟؟:w15:

شهریاری 2

کاربر ممتاز
جدا از شبکه های مختلف........
من در مورد حس واقعی اکثریت مردم صحبت کردم. چیزی که دارم میبینم و سعی نمیکنم خودمو گول بزنم

خب منم دلیلشو گفتم!
اگر مرتب نخایم خودمونو با کشورای پیشرفته مقایسه کنیم، خیلی وضعیت بهتری داریم.
ماشینهای با کیفیت و شیک دارن ، درست! ولی این دلیل نمیشه که بشینیم هرروز به این موضوع فکر کنیم و زار زار اشک بریزیم که کاشکی ماهم مثل اونا بودیم.
بنظرتون اگر من بشینم هرروز به زندگی مرفه بالاشهری های تهران فکر کنم و خودمو با اونا مقایسه کنم، آیا زندگی شادی دارم؟

حرفتون درست منم زیاد باهاش مخالف نیستم. ولی وقتی میبینم که چقدر راحتم توی یه پژو، چرا باید هی حسرت بخورم که کاشکی منم لکسوس داشتم؟ که از پژویی که دارم متنفر بشم؟ اینطوری بهتر نیست که سعی کنیم فقط خودمونو نگاه کنیم و سعی کنیم خودمونو بهتر کنیم و پیشرفت کنیم؟ فکر میکنم زندگی خیلی شادتر بشه.

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حالا کاربرد این امار چیه؟؟؟!!
به جایی که بیایم حواسمونو به مشکلات جوونامون و گرانی و بدبختیای دیگه جمع کنیم،هی بیایم بزنیم اینجا تو سر هم که بله ما شادترینیم یا غمگین ترین!!

بفرمایید دوستان : ایران شادترین کشور دنیاست

چی عوض شد؟؟؟ گرانیا رفع شد؟؟؟ جوونا خونه دار شدن؟!!!
ی نگاه به دور و برمون بندازیم همه چی مشخص میشه...شادی غم مشکل رفاه...امار نمیخواد

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب منم دلیلشو گفتم!
ماشینهای با کیفیت و شیک دارن ، درست! ولی این دلیل نمیشه که بشینیم هرروز به این موضوع فکر کنیم و زار زار اشک بریزیم که کاشکی ماهم مثل اونا بودیم.
بنظرتون اگر من بشینم هرروز به زندگی مرفه بالاشهری های تهران فکر کنم و خودمو با اونا مقایسه کنم، آیا زندگی شادی دارم؟

حرفتون درست منم زیاد باهاش مخالف نیستم. ولی وقتی میبینم که چقدر راحتم توی یه پژو، چرا باید هی حسرت بخورم که کاشکی منم لکسوس داشتم؟ که از پژویی که دارم متنفر بشم؟ اینطوری بهتر نیست که سعی کنیم فقط خودمونو نگاه کنیم و سعی کنیم خودمونو بهتر کنیم و پیشرفت کنیم؟ فکر میکنم زندگی خیلی شادتر بشه.

شما زندگیت کلا شاد هست امثال ما رو کلا درک نمی کنی فک کنم،البته نمیگم ادم خوب یا بدی هستی،بلکه فقط تجربه ی مشکلات جامعت رو شاید نداشتی.

ببین من وقتی میومدم دانشگاه کرایه ام از خونه میشد طرفا ۲۲تومن،الآن؟۴۰تومن!
حقوق پدرم همونه،ولی چقدر دیگه باید شرمنده پدرم بشم؟

دنبال کار گشتم،نه پیدا کردم نه توانایی مالی زدن مغازه دارم،بازم یه شرمندگی دیگه

دوس دختر؟پیفففف یکیو دوس داشتم،الان داره با استادش ازدواج میکنه :) چرا؟فک کردی من دل و جرات نداشتم؟چون موقعیتشو نداشتم.
یه شکست دیگه

بیرون ذره ای تفریح وجود نداره واسم ، نه ازون مدلام برم تو بازار ول بچرخم،نه پولشو دارم سر به هوا برم خرید مرید یا با رفیقا هر ماه بریم پیک نیکی جایی...
اینم یه ناراحتی دیگه

موقع بیکاری و تعطیلات،افسرده ترین موقع زندگی منه،درصورتیکه در همه جای جهان له له میزنن واسه تعطیلات اخر هفته

خو اینا مسایل کم و بیشی هستن که اینجا میتونستم بنویسم.
منم مث همه آدم و نیاز به پیشرفت،احترام،تفریح دارم.اره!

بنده همینجا اعلام میکنم،برام ذررررره ای اهمیت نداره اگر همین الان،همین یک دقیقه بعد زنده نباشم
چون هیچ (زیرو،صفر،پوچچچ) دلیلی برای زنده بودنم ندارم.

خو این یعنی چی؟یعنی افسردگی،ناراحتی

یعنی رتبه آخر در شادترین مردم دنیا
یک جوون بیست و چند ساله در ایران،امید به زندگیش از کارتن خواب آمریکایی کمتره.

neda angel

کاربر بیش فعال
حالا کاربرد این امار چیه؟؟؟!!
به جایی که بیایم حواسمونو به مشکلات جوونامون و گرانی و بدبختیای دیگه جمع کنیم،هی بیایم بزنیم اینجا تو سر هم که بله ما شادترینیم یا غمگین ترین!!

بفرمایید دوستان : ایران شادترین کشور دنیاست

چی عوض شد؟؟؟ گرانیا رفع شد؟؟؟ جوونا خونه دار شدن؟!!!
ی نگاه به دور و برمون بندازیم همه چی مشخص میشه...شادی غم مشکل رفاه...امار نمیخواد

مشاهده پیوست 233150

fati24

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
شما زندگیت کلا شاد هست امثال ما رو کلا درک نمی کنی فک کنم،البته نمیگم ادم خوب یا بدی هستی،بلکه فقط تجربه ی مشکلات جامعت رو شاید نداشتی.

ببین من وقتی میومدم دانشگاه کرایه ام از خونه میشد طرفا ۲۲تومن،الآن؟۴۰تومن!
حقوق پدرم همونه،ولی چقدر دیگه باید شرمنده پدرم بشم؟

دنبال کار گشتم،نه پیدا کردم نه توانایی مالی زدن مغازه دارم،بازم یه شرمندگی دیگه

دوس دختر؟پیفففف یکیو دوس داشتم،الان داره با استادش ازدواج میکنه :) چرا؟فک کردی من دل و جرات نداشتم؟چون موقعیتشو نداشتم.
یه شکست دیگه

بیرون ذره ای تفریح وجود نداره واسم ، نه ازون مدلام برم تو بازار ول بچرخم،نه پولشو دارم سر به هوا برم خرید مرید یا با رفیقا هر ماه بریم پیک نیکی جایی...
اینم یه ناراحتی دیگه

موقع بیکاری و تعطیلات،افسرده ترین موقع زندگی منه،درصورتیکه در همه جای جهان له له میزنن واسه تعطیلات اخر هفته

خو اینا مسایل کم و بیشی هستن که اینجا میتونستم بنویسم.
منم مث همه آدم و نیاز به پیشرفت،احترام،تفریح دارم.اره!

بنده همینجا اعلام میکنم،برام ذررررره ای اهمیت نداره اگر همین الان،همین یک دقیقه بعد زنده نباشم
چون هیچ (زیرو،صفر،پوچچچ) دلیلی برای زنده بودنم ندارم.

خو این یعنی چی؟یعنی افسردگی،ناراحتی

یعنی رتبه آخر در شادترین مردم دنیا
یک جوون بیست و چند ساله در ایران،امید به زندگیش از کارتن خواب آمریکایی کمتره.

کانلا حرفاتونو قبول دارم...:)

AvA-6586

کاربر ممتاز
خب منم دلیلشو گفتم!

دوست عزیز بحث مقایسه نیست. همه ی ما انسانیم و 1 بار حق زندگی داریم و همون یک بارم باید خوب زندگی کرد نه اینکه حسرت خیلی چیزا ب دلمون بمونه...
و سکوت کنیم ک بگیم همه چی آرومه و راضیم ...
شما تو پژو راحتی اما اونی ک حتی نمیتونه اونو بخره چی؟ خوبه آدم ب فکر هموطنش باشه ک اونام تو رفاهن ؟ اونام شادن؟
همین شب عیدی چقد از مردای ایرانی باید شرمنده زن و بچه هاشون باشن؟
تا حالا ب نگاه ی کودک پشت ویترین ی مغازه دقت کردید ؟ یا خجالت ی پدر....
اینا خوشحالی نمیاره !

شهریاری 2

کاربر ممتاز
دوست عزیز بحث مقایسه نیست. همه ی ما انسانیم و 1 بار حق زندگی داریم و همون یک بارم باید خوب زندگی کرد نه اینکه حسرت خیلی چیزا ب دلمون بمونه...
شما تو پژو راحتی اما اونی ک حتی نمیتونه اونو بخره چی؟ خوبه آدم ب فکر هموطنش باشه ک اونام تو رفاهن ؟ اونام شادن؟
اینا خوشحالی نمیاره !

باور کنین توی همه کشورا این وضعیت وجود داره!
با چشمای خودم دیدم تو کانادا.
هر پنجاه مترش یه فقیر افتاده کنار خیابون.
بعدم اونا اینقدر که ما ولخرجی میکنیم نمیکنن. فکر میکنید چند نفرشون ماشین لباس شویی دارن توی خونه هاشون؟ یه مغازه هست سر خیابون که میرن لباساشون رو میندازن توی لباس شویی های بزرگ اونجا و همونجا شروع میکنن مطالعه کردن تا لباسشون شسته بشه. ولی توی ایران باید تمام مخلفات یه زندگی رو داشته باشیم. توی همه خونه ها باید خیلی چیزا باشه که گاهی اصلا ضرورت نداره داشته باشیم.

خیلی وضعیت بهتری نداره اونجا!
بله منم دلم میسوزه که چرا اینهمه مشکل هست. ولی خارجیا زحمت کش هستن! چشم به بیرون ندوختن. میشینن کار میکنن و زحمت میکشن.
ولی ما همش میخایم یه کاغذ به اسم مدرک بگیریم بریم یه جایی استخدام بشیم.
آخرش که چی؟
همشم بشینیم دری وری های بی بی سی ، من و تو رو بشنویم که وای چقدر مشکل توی ایران هست.
اینقدر که اینا از بدبختی کشورمون میگن، از پیشرفت کشورمون نمیگن. همه هم اینو قبول دارن.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعدم اونا اینقدر که ما ولخرجی میکنیم نمیکنن. فکر میکنید چند نفرشون ماشین لباس شویی دارن توی خونه هاشون؟ یه مغازه هست سر خیابون که میرن لباساشون رو میندازن توی لباس شویی های بزرگ اونجا و همونجا شروع میکنن مطالعه کردن تا لباسشون شسته بشه. ولی توی ایران باید تمام مخلفات یه زندگی رو داشته باشیم. توی همه خونه ها باید خیلی چیزا باشه که گاهی اصلا ضرورت نداره داشته باشیم.

بله منم دلم میسوزه که چرا اینهمه مشکل هست. ولی خارجیا زحمت کش هستن! چشم به بیرون ندوختن. میشینن کار میکنن و زحمت میکشن.
آخرش که چی؟
همشم بشینیم دری وری های بی بی سی ، من و تو رو بشنویم که وای چقدر مشکل توی ایران هست.
اینقدر که اینا از بدبختی کشورمون میگن، از پیشرفت کشورمون نمیگن. همه هم اینو قبول دارن.

سلام. نمیخوام همه حرفاتون رو رد کنم، مثلا اون بخش تلاش.. البته زمینه سازی هم مهمه بهرحال!!!.
ولی...اون خارجیایی که میگید ولخرجی نمیکنن، اولا که وسایل دارن تو خونه شون! ولی از بس رفاه دارن، و وقت تلفی هم نمیکننبه قول شما، به خاطر همین میرن لباساشون یا بعضی کاراشون رومیدن بیرون براشون انجام بدن..!. مثلا وقتی دم از بحران زده میشه تو اروپا یا آمریکا ...مظرشون اینه دیگه نمیتونن همیشه غذاشون رو بیرون بخورن!!!!.
اونوقت به نظر شما ما بخوایم چندقلم جنس ضروری بخریم،، سریع کیفمون خالی نمیشه؟؟؟؟ که چه برسه به اینکه بخوایم همه کارامونو بدیم بیرون !!!!!!!.... حالا اگه ما اینجوری بودیم نظر شما برعکس میشد و میگفتید خب چرا ولخرجی میکنید! دندتون نرم خودتون لباساتون رو با دست و پاچه بشورید!!!!!. ببخشید البته.:).
منم منظورم این نیست زانوی غم بغل کنیم یا بگیم باید همه چی دربست در اختیار ما باشه در این دنیا...
چون کسانی دیگه هم هستن که بگن کاش ما فلان بودیم بهمان بودیم. ولی دلسیل نمیشه شما این مثال های غیرمنطقی رو بزنید....
آهان داشت یادم میرفت!! همون خارجی که شما مثال میزنید، درسته قیمت بعضی چیزاشون (به غیر از ماشین و این حرفا) از ما گرون تره، ولی حقوقاشونم چندین برابر ماهاست! و .... هزاران تا تفریح دارن..... ، هر کار علمی بخوان انجام بدن با جان و دل ازشون استقبال میشه و همه نوع امکاناتی در اختیارشونه..... و ازاین قبیل مثال ها...

(شاید شما اگر وضعتون جوری نبود که بتونید همچین مسافرتهایی برید، یقیناً نظراتتون لااقل متعادل تر میشد ).

(البته اینم بگم مردم هم خودشون باید به همدیگه رحم کنن!!. اینهمه سوءاستفاده، گوش بری، به قول شما بعضاً تجملات که بجای بعضی وسایل غیرضروری - ونه ماشین لباسشویی و اینها....!- برن به فقیرا کمک کنن)

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
بجز بعضی اقوام و آشناها که در خارج هستند، یه خانم وبلاگدار ایرانی در استرالیا هست که چیزایی تعریف میکنه میفهمیم اتفاقاً دنیا و آخرت مال امثال هموناست !. البته در توجیه چیزهایی که در حیطه اختیار کامل ما میگنجه و یا کارهای نادرست نیستم، و حالا همه چی رو هم صددرصد تعمیم نمیدم. ( یه سری حرفا دیگه م گفته بودم که بار اول پیامم پرید و ارسال نشد! دیگه یادم نیست چیزی! یادم رفت! )

AvA-6586

کاربر ممتاز

آخرش که چی؟

ببینید دوست گرامی تو همه کشورها تورم هست . بیکاری هست... قبول دارم . این همه اختلاس در طی 1 سال با ارقام نجومی نیست.... پول هایی ک خورده میشه سهم همه ی مردمه
من نمیخوام بحث سیاسی شه چون جاش اینجا نیست .
شما میگی لباسشویی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آیا واقعا درد جامعه ما فقط 1 لباسشوییه؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اینا برمیگرده ب فرهنگ و سیستم درست حاکم بر مملکت
تو پستای قبلم گفتم بحث من BBC یا شبکه خبر نیست
بحث من تجربه واقعیه مردم. لیاقت مردم ایران و قدمتی ک داشته واقعا این نیست!!!!

parsa913

عضو جدید
کاربر ممتاز

احساس شادی نمیکنید ؟ فکر میکنید تفریحاتتون کمه ؟ تصور میکنید زندگی چیز زیادی برای عرضه نداره؟ ناراحت نباشید، تنها مشکل شما اینه که در کشور درستی نیستید… این جمله ، از یک نویسنده ایرانی نیست. متعلق به Marina Kamenev اهل انگلیس ، خبرنگار بیزنس ویک هست داستان از یک نظر خواهی BBC شروع شد.

در این نظر خواهی ، آمار نشون داد که ۸۱٪ از مردم انگلیس ، به جای افزایش ثروت از دولت توقع دارند که زندگی شادتری براشون فراهم کنه. سئوال اینجا بود که چطور. به عنوان اولین قدم ، دانشگاه لیسستر ، پروژه ای با هدف رتبه بندی کشورها از نظر شادی مردمشون تعریف کرد. نتایج این رتبه بندی و دلایل شادی ملتها خیلی خیلی جالب بود به خصوص ایران!!! نتایج رو ببینین:

رتبه ۱
دانمارک

جمعیت ۵/۵ میلیون
شانس زندگی : ۸/۷۷ سال
درآمد سرانه : ۳۴،۶۰۰ دلار
سیستم اقتصادی : سوسیالیستی
ویژگی ها :
– بهترین سرویس های دولتی خدمات اجتماعی
– بیمه همگانی با پوشش کامل
– مدارس و دانشگاههای رایگان با کیفیت بسیار بالا
– هویت اجتماعی کاملا مشخص برای جوانان
– طبیعت بکر و معماری شهری زیبا

– آلودگی محیط زیست ناچیز

رتبه ۲
سوئیس

جمعیت ۵/۷ میلیون
شانس زندگی : ۵/۸۰ سال
درآمد سرانه : ۳۲،۳۰۰ دلار
سیستم اقتصادی : آزاد
ویژگی ها :
– موقعیت سوق الجیشی کاملا امن
– میزان جرم و جنایت ناچیز
– امکانات شهر نشینی با کیفیت بسیار بالا
– امکان ورزشهای نزدیک به طبیعت مانند کوهنوردی ، اسکی و سوارکاری برای همه
– طبیعت بکر و معماری شهری زیبا
– ثبات سیاسی

– سیستم بهداشتی رایگان با سرانه ۳۵۰۰ برای هر نفر

رتبه ۳
اتریش

جمعیت ۲/۸ میلیون
شانس زندگی : ۷۹ سال
درآمد سرانه : ۳۲،۷۰۰ دلار
ویژگی ها :
– خدمات بهداشتی رایگان برای همه با پوشش کامل
– فعالیتهای فرهنگی همگانی و در دسترس
– خلق و خوی آرام مردم و شهرهای ساکت و تمیز
– سیستم حمل و نقل سریع شهری
– مدارس و دانشگاههای مدرن و مجهز و رایگان
– قوانین حفظ محیط زیست محکم

رتبه ۴

ایسلند

جمعیت ۳۰۰،۰۰۰ نفر
شانس زندگی : ۸۰ سال
درآمد سرانه : ۳۵،۷۰۰ دلار
ویژگی ها :
– سیستم خدمات خیریه دولتی
– خدمات دولتی رایگان با تنوع زیاد از بهداشت ، آموزش ،
آموزش عالی تا گردش دسته جمعی
– سوبسید (یارانه) مسکن برای همه
– عدم وجود خط فقر در جامعه
– باسوادی همگانی

– عدم وجود بیکاری در جامعه

رتبه ۵
باهاما

جمعیت ۳۱۰،۰۰۰ نفر
شانس زندگی : ۶/۶۵ سال
درآمد سرانه : ۲۰،۲۰۰ دلار
سیستم اقتصادی : آزاد
ویژگی ها :
– کیفیت غذای بالا و ارزانی ارزاق
– آب و هوای بسیار معتدل
– طبیعت بکر
– جمعیت زیر خط فقر : ۱۰٪
– فرهنگ کاری راحت و بی تنش
– تلفیق فرهنگی مناسب (افریقایی – اروپایی)
– خانواده های محکم و آمار طلاق بسیار پایین (علیرغم آزادی طلاق برای زوجین)
– کلیسای مردمی و متساهل

رتبه ۶

فنلاند

رتبه ۷

سوئد

رتبه ۸

بوتان (با درآمد سرانه ۱۴۰۰ دلار!!!)

رتبه ۹

شادترین ملت مسلمان برونئی

جمعیت ۳۸۰،۰۰۰ نفر
شانس زندگی : ۷۵ سال
درآمد سرانه : ۲۳،۶۰۰ دلار
سیستم اقتصادی :دولتی
ویژگی ها :
– درآمد نفتی بالا
– ثبات سیاسی (دودمان سلطنتی ۶۰۰ ساله )
– نرخ جرم و جنایت بسیار پایین
– خدمات بهداشتی رایگان همگانی با کیفیت بالا
– عدم وجود خط فقر در جامعه (حقوق دولتی برای همه)
– سیستم آموزشی رایگان ، حتی آموزش عالی
– یارانه غذا و مسکن برای همه

جدا از اسم ها و رتبه ها، دلایل شاد بودنشون خیلی جالبه.....

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینا خوشحالی نمیاره !
نقل به مضمون!
حال داشتی بخون،ارزشش رو داره:
ﭘﯿﺮﻣﺮﺩ ﺍﺯ ﺩﺧﺘﺮ ﭘﺮﺳﯿﺪ :
- ﻏﻤﮕﯿﻨﯽ؟
- ﻧﻪ .
- ﻣﻄﻤﺌﻨﯽ؟
- ﻧﻪ .
- ﭼﺮﺍ ﮔﺮﯾﻪ ﻣﯽ ﮐﻨﯽ؟
- ﺩﻭﺳﺘﺎﻡ ﻣﻨﻮ ﺩﻭﺳﺖ ﻧﺪﺍﺭﻥ .
- ﭼﺮﺍ؟
- ﭼﻮﻥ ﻗﺸﻨﮓ ﻧﯿﺴﺘﻢ
- ﻗﺒﻼ ﺍﯾﻨﻮ ﺑﻪ ﺗﻮ ﮔﻔﺘﻦ؟
- ﻧﻪ .
- ﻭﻟﯽ ﺗﻮ ﻗﺸﻨﮓ ﺗﺮﯾﻦ ﺩﺧﺘﺮﯼ ﻫﺴﺘﯽ ﮐﻪ ﻣﻦ ﺗﺎ
ﺣﺎﻻ ﺩﯾﺪﻡ .
- ﺭﺍﺳﺖ ﻣﯽ ﮔﯽ؟
- ﺍﺯ ﺗﻪ ﻗﻠﺒﻢ ﺁﺭﻩ
ﺩﺧﺘﺮﮎ ﺑﻠﻨﺪ ﺷﺪ ﭘﯿﺮﻣﺮﺩ ﺭﻭ ﺑﻮﺳﯿﺪ ﻭ ﺑﻪ ﻃﺮﻑ
ﺩﻭﺳﺘﺎﺵ ﺩﻭﯾﺪ، ﺷﺎﺩ ﺷﺎﺩ.
ﭼﻨﺪ ﺩﻗﯿﻘﻪ ﺑﻌﺪ ﭘﯿﺮﻣﺮﺩ ﺍﺷﮏ ﻫﺎﺷﻮ ﭘﺎﮎ ﮐﺮﺩ،
ﮐﯿﻔﺶ ﺭﻭ ﺑﺎﺯ ﮐﺮﺩ،
ﻋﺼﺎﯼ ﺳﻔﯿﺪﺵ ﺭﻭ ﺑﯿﺮﻭﻥ ﺁﻭﺭﺩ ﻭ ﺭﻓﺖ..پیرمرد نابینا بود ...
ﺑﻪ ﺭﺍﺣﺘﯽ ﻣﯿﺸﻪ ﺩﻝ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﺭﻭ ﺷﺎﺩ ﮐﺮﺩ ﺣﺘﯽ ﺑﺎ
ﯾﮏ ﺣﺮﻑ ﺳﺎﺩﻩ..
ﻫﯿﭻ ﻭﻗﺖ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺣﺮﻑ ﻣﺮﺩﻡ ﺯﻧﺪﮔﯿﺖ ﻭ ﺧﺮﺍﺏ ﻧﮑﻦ დี
ﺩﻫﻦ ﺍﯾﻦ ﻣﺮﺩﻡ ﻫﻤﯿﺸﻪ ﺑﺎﺯﻩ დั
ﭘﻮﻟﺪﺍﺭ ﺑﺎﺷﯽ ﻣﯿﮕﻦ ﺩﺯﺩﻩ ▶ี
ﺳﺎﺩﻩ ﺑﺎﺷﯽ ﻣﯿﮕﻦ ﺑﺪ ﺑﺨﺘﻪ ▶ี
ﺯﯾﺎﺩ ﮔﺮﺩﺵ ﺑﺮﯼ ﻣﯿﮕﻦ ﻭﻟﻪ ▶ี
ﺗﻮ ﺧﻮﻧﻪ ﺑﺎﺷﯽ ﻣﯿﮕﻦ ﺍﻓﺴﺮﺩﺱ ▶ี
ﺧﻮﺷﮕﻞ ﺑﺎﺷﯽ ﻣﯿﮕﻦ ﺧﺮﺍﺑﻪ ▶ีี
ﻣﺮﺍﻣﺖ ﻣﺮﺩﻭﻧﻪ ﺑﺎﺷﻪ ﻣﯿﮕﻦ ﺩﻧﺒﺎﻝ ﻓﻼﻧﻪ ▶ี
ﭘﺲ ﺑﺬﺍﺭ ﻫﺮ ﭼﯽ ﻣﯿﺨﻮﺍﻥ ﺑﮕﻦ ﺧﺪﺍﯼ ﺗﻮﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﺎﯾﺪ ﺗﻮ ﺭﻭ ﻗﻀﺎﻭﺕ ﮐﻨﻪ ﻭ ﺑﺲ
ﭘﺲ ﻟﺬّﺕ ﺑﺒﺮ ﺍﺯ ﺯﻧﺪﮔﯿﺖ ﮐــــــــــــــــــــــﻪ ﺩﯾﮕﻪ ﺑﻪ ﺍﻣﺮﻭﺯ ﺑﺮ
ﻧﺨﻮﺍﻫﯽ ﮔﺸﺖ..

AvA-6586

کاربر ممتاز
نقل به مضمون!
حال داشتی بخون،ارزشش رو داره:
ﭘﯿﺮﻣﺮﺩ ﺍﺯ ﺩﺧﺘﺮ ﭘﺮﺳﯿﺪ :
- ﻏﻤﮕﯿﻨﯽ؟
- ﻧﻪ .
- ﻣﻄﻤﺌﻨﯽ؟
- ﻧﻪ .
- ﭼﺮﺍ ﮔﺮﯾﻪ ﻣﯽ ﮐﻨﯽ؟
- ﺩﻭﺳﺘﺎﻡ ﻣﻨﻮ ﺩﻭﺳﺖ ﻧﺪﺍﺭﻥ .
- ﭼﺮﺍ؟
- ﭼﻮﻥ ﻗﺸﻨﮓ ﻧﯿﺴﺘﻢ
- ﻗﺒﻼ ﺍﯾﻨﻮ ﺑﻪ ﺗﻮ ﮔﻔﺘﻦ؟
- ﻧﻪ .
- ﻭﻟﯽ ﺗﻮ ﻗﺸﻨﮓ ﺗﺮﯾﻦ ﺩﺧﺘﺮﯼ ﻫﺴﺘﯽ ﮐﻪ ﻣﻦ ﺗﺎ
ﺣﺎﻻ ﺩﯾﺪﻡ .
- ﺭﺍﺳﺖ ﻣﯽ ﮔﯽ؟
- ﺍﺯ ﺗﻪ ﻗﻠﺒﻢ ﺁﺭﻩ
ﺩﺧﺘﺮﮎ ﺑﻠﻨﺪ ﺷﺪ ﭘﯿﺮﻣﺮﺩ ﺭﻭ ﺑﻮﺳﯿﺪ ﻭ ﺑﻪ ﻃﺮﻑ
ﺩﻭﺳﺘﺎﺵ ﺩﻭﯾﺪ، ﺷﺎﺩ ﺷﺎﺩ.
ﭼﻨﺪ ﺩﻗﯿﻘﻪ ﺑﻌﺪ ﭘﯿﺮﻣﺮﺩ ﺍﺷﮏ ﻫﺎﺷﻮ ﭘﺎﮎ ﮐﺮﺩ،
ﮐﯿﻔﺶ ﺭﻭ ﺑﺎﺯ ﮐﺮﺩ،
ﻋﺼﺎﯼ ﺳﻔﯿﺪﺵ ﺭﻭ ﺑﯿﺮﻭﻥ ﺁﻭﺭﺩ ﻭ ﺭﻓﺖ..پیرمرد نابینا بود ...
ﺑﻪ ﺭﺍﺣﺘﯽ ﻣﯿﺸﻪ ﺩﻝ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﺭﻭ ﺷﺎﺩ ﮐﺮﺩ ﺣﺘﯽ ﺑﺎ
ﯾﮏ ﺣﺮﻑ ﺳﺎﺩﻩ..
ﻫﯿﭻ ﻭﻗﺖ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺣﺮﻑ ﻣﺮﺩﻡ ﺯﻧﺪﮔﯿﺖ ﻭ ﺧﺮﺍﺏ ﻧﮑﻦ დี
ﺩﻫﻦ ﺍﯾﻦ ﻣﺮﺩﻡ ﻫﻤﯿﺸﻪ ﺑﺎﺯﻩ დั
ﭘﻮﻟﺪﺍﺭ ﺑﺎﺷﯽ ﻣﯿﮕﻦ ﺩﺯﺩﻩ ▶ี
ﺳﺎﺩﻩ ﺑﺎﺷﯽ ﻣﯿﮕﻦ ﺑﺪ ﺑﺨﺘﻪ ▶ี
ﺯﯾﺎﺩ ﮔﺮﺩﺵ ﺑﺮﯼ ﻣﯿﮕﻦ ﻭﻟﻪ ▶ี
ﺗﻮ ﺧﻮﻧﻪ ﺑﺎﺷﯽ ﻣﯿﮕﻦ ﺍﻓﺴﺮﺩﺱ ▶ี
ﺧﻮﺷﮕﻞ ﺑﺎﺷﯽ ﻣﯿﮕﻦ ﺧﺮﺍﺑﻪ ▶ีี
ﻣﺮﺍﻣﺖ ﻣﺮﺩﻭﻧﻪ ﺑﺎﺷﻪ ﻣﯿﮕﻦ ﺩﻧﺒﺎﻝ ﻓﻼﻧﻪ ▶ี
ﭘﺲ ﺑﺬﺍﺭ ﻫﺮ ﭼﯽ ﻣﯿﺨﻮﺍﻥ ﺑﮕﻦ ﺧﺪﺍﯼ ﺗﻮﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﺎﯾﺪ ﺗﻮ ﺭﻭ ﻗﻀﺎﻭﺕ ﮐﻨﻪ ﻭ ﺑﺲ
ﭘﺲ ﻟﺬّﺕ ﺑﺒﺮ ﺍﺯ ﺯﻧﺪﮔﯿﺖ ﮐــــــــــــــــــــــﻪ ﺩﯾﮕﻪ ﺑﻪ ﺍﻣﺮﻭﺯ ﺑﺮ
ﻧﺨﻮﺍﻫﯽ ﮔﺸﺖ..

خیلی زشته متنی ک من واسم دوستم گذاشتم شما اینجا کپی کنی
واقعا متاسفم براتون!!!!!!!!!!
لطف کنید از من نقل قول نگیرید

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی زشته متنی ک من واسم دوستم گذاشتم شما اینجا کپی کنی
واقعا متاسفم براتون!!!!!!!!!!
لطف کنید از من نقل قول نگیرید
نوشتم نقل به مضمون.....شما که این مطلب رو تو پروف دوستانت کپی پیس میکنی....یه خورده هم خودت بخونش....یه خورده فکر کن .....خیلی نکته توش هست که تو این تاپیک در پستهای شما دیده نمیشه .....متن قشنگ رو برای این نذاشتن که شما صرفا کپی پیس کنی ....برای این گذاشتن که ابتدا بهش فکر کنی و بعد عمل
مطمئن باش بی بی سی آمار اشتباه نمیده،اصلا به فرض اینکه حرفت درست باشه چیو میخوای ثابت کنی؟!

بله واقعا .....کلا معصوم تشریف داره!.......آماری که نه معیارهاش مشخصه نه تعداد افرادی که نظرسنجی نکردن مربوط به هر رسانه ای باشه فاقد ارزشه....بی بی سی که جای خود داره
میخوام ثابت کنم....چطور بذر نا امیدی رو تو این کشور می پاشن......کسایی که مدام شبکه های ماهواره ای میبینن....فیلم های این شبکه ها رو میبینن طبیعی است که غمگین باشن.....همش گریه...خیانت!

یعنی واقعا یک نقطه سفید در زندگی شما وجود نداره که موجب خوشحالی باشه؟!....کسی که به زندگی لبخند نزنه.....امید به آینده نداشته باشه.....قرار نیست زندگی بهش لبخند بزنه........
اکه واقعا ما منتظریم......باور داریم که انسان کامل ......حضرت مهدی خواهند آمد ......دلیلی برای نا امیدی نیست .....دلیلی برای غمگین بودن و ناراحت بودن نیست.....اگر باور داریم

شهریاری 2

کاربر ممتاز
مطمئن باش بی بی سی آمار اشتباه نمیده،اصلا به فرض اینکه حرفت درست باشه چیو میخوای ثابت کنی؟!

ببخشید این همه اطمینان به دشمن ، از کجا سرچشمه میگیره؟
میتونم دلیلتونو بدونم؟

hossein.8667

عضو جدید
اولا کی گفته این آمار جدیدو bbc داده من فقط از توو سایتش آمار سال 2010 رو پیدا کردم که گفتی ایران رتبه81 داره ! جالبه که همونجا زده آمریکا رتبه 114 داره عجیب نیس واست bbc زده ها؟!
ثانیا ی جوری حرف میزنی انگار سخنگوی وزرات امور خارجه ای و ما...،اصن حرفم ربطی به شبکه های ماهواره ایی و این داستانا نداشت من جنبه ی مثبت و نگاه میکنم ،شبکه های ما در زمینه برنامه سازی در مقابل bbc هیچی نیستن
صرفا مقلدن،برادر این آمارا بر اساس معیار های میانگین عمر"، "رضایت از زندگی" و "شاخص های محیط زیستی" تهیه شده،شما توهم توطئه داری آره منتظر آقا باش رتبه اولی دور از دسترس نیست ! شاد باشی....

http://www.bbc.co.uk/persian/world/2009/07/090704_rs_happy_planet

آخرین ویرایش:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا کی گفته این آمار جدیدو bbc داده من فقط از توو سایتش آمار سال 2010 رو پیدا کردم که گفتی ایران رتبه81 داره ! جالبه که همونجا زده آمریکا رتبه 114 داره عجیب نیس واست bbc زده ها؟!
ثانیا ی جوری حرف میزنی انگار سخنگوی وزرات امور خارجه ای و ما...،اصن حرفم ربطی به شبکه های ماهواره ایی و این داستانا نداشت من جنبه ی مثبت و نگاه میکنم ،شبکه های ما در زمینه برنامه سازی در مقابل bbc هیچی نیستن
صرفا مقلدن،برادر این آمارا بر اساس معیار های میانگین عمر"، "رضایت از زندگی" و "شاخص های محیط زیستی" تهیه شده،شما توهم توطئه داری آره منتظر آقا باش رتبه اولی دور از دسترس نیست ! شاد باشی....

بنده به پست خانم استارتر اشاره کردم......ایشون این مطلب رو امروز زده مطلب مربوط به سال 2010 است

پستی که میگی مال بنده است ....منبع هم بی بی سی نیست.....سازمان ملل است

منظورم رتبه ایران.........
نکته بعد که مطرح کردی.........شما از زبان نظرسنجی بی بی سی حرف میزنید؟.......یعنی میفرمائید این خانم مطلب رو کامل نذاشته؟
شما کاملشو بزار .....در این جا چیزی که ما میبینیم هیچ شاخص آماری ارائه نشده
شما اسمت حسین است......منتظر حضرت مهدی نیستی؟......امید به ظهور ایشون نداری؟

در فقه شیعه اصولا شادی بر غم برتری دارد......اگر هم مسلمان نیستید خب حرف من با شما نبود

AvA-6586

کاربر ممتاز
نوشتم نقل به مضمون.....شما که این مطلب رو تو پروف دوستانت کپی پیس میکنی....یه خورده هم خودت بخونش....یه خورده فکر کن .....خیلی نکته توش هست که تو این تاپیک در پستهای شما دیده نمیشه .....متن قشنگ رو برای این نذاشتن که شما صرفا کپی پیس کنی ....برای این گذاشتن که ابتدا بهش فکر کنی و بعد عمل

بله واقعا .....کلا معصوم تشریف داره!.......آماری که نه معیارهاش مشخصه نه تعداد افرادی که نظرسنجی نکردن مربوط به هر رسانه ای باشه فاقد ارزشه....بی بی سی که جای خود داره
میخوام ثابت کنم....چطور بذر نا امیدی رو تو این کشور می پاشن......کسایی که مدام شبکه های ماهواره ای میبینن....فیلم های این شبکه ها رو میبینن طبیعی است که غمگین باشن.....همش گریه...خیانت!

یعنی واقعا یک نقطه سفید در زندگی شما وجود نداره که موجب خوشحالی باشه؟!....کسی که به زندگی لبخند نزنه.....امید به آینده نداشته باشه.....قرار نیست زندگی بهش لبخند بزنه........
اکه واقعا ما منتظریم......باور داریم که انسان کامل ......حضرت مهدی خواهند آمد ......دلیلی برای نا امیدی نیست .....دلیلی برای غمگین بودن و ناراحت بودن نیست.....اگر باور داریم

این ب شما هیچ ارتباطی نداره ک من کپی میکنم حتما دوووووووووووس دارم ک کپی میکنم . شمام لطفا حد خودتونو رعایت کنید
اینکه نکته تو پست های من نبود اشکال حرف های من نیست اشکال از شماست ک قادر ب درک کردنشون نیستید!

hossein.8667

عضو جدید
نه من اصلا با آمار جدید کاری ندارم،شما بحث bbc رو پیش آوردی که اخبار کذب منتشر میکنه منم خواستم بگم که اینطور نیست،بعدش من نگفتم منبع bbc هست گفتم تو سایتش زده مطمئنن مرجع خبر ارگان خاصیه!من اصلا با آمار کاری ندارم برادر با حرفات مشکل دارم

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
این ب شما هیچ ارتباطی نداره ک من کپی میکنم حتما دوووووووووووس دارم ک کپی میکنم . شمام لطفا حد خودتونو رعایت کنید
اینکه نکته تو پست های من نبود اشکال حرف های من نیست اشکال از شماست ک قادر ب درک کردنشون نیستید!

خب با این حرفهای شما متوجه شدم که چرا انقدر غمگین و نا امید هستین......ایرادی هم نداره....در نا امیدی خودتون بمونید!.....ولی هرجا بخواین همچین تلقی های دروغینی رو به دیگران نسبت بدین......مطمئن باشید اولین نفری که جلوی شما خواهد ایستاد خود بنده هستم.....خیر پیش

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه من اصلا با آمار جدید کاری ندارم،شما بحث bbc رو پیش آوردی که اخبار کذب منتشر میکنه منم خواستم بگم که اینطور نیست،بعدش من نگفتم منبع bbc هست گفتم تو سایتش زده مطمئنن مرجع خبر ارگان خاصیه!من اصلا با آمار کاری ندارم برادر با حرفات مشکل دارم

تعجب میکنم برادر جان!.......شما حتی مطلب استارتر رو نخوندی!

از یک نویسنده ایرانی نیست. متعلق به Marina Kamenev اهل انگلیس ، خبرنگار بیزنس ویک هست داستان از یک نظر خواهی BBC شروع شد.

در این نظر خواهی ، آمار نشون داد که ۸۱٪ از مردم انگلیس ، به جای افزایش ثروت از دولت توقع دارند که زندگی شادتری براشون فراهم کنه. سئوال اینجا بود که چطور. به عنوان اولین قدم ، دانشگاه لیسستر ، پروژه ای با هدف رتبه بندی کشورها از نظر شادی مردمشون تعریف کرد. نتایج این رتبه بندی و دلایل شادی ملتها خیلی خیلی جالب بود به خصوص ایران!!! نتایج رو ببینین:
اون وقت شما میگی بی بی سی از خودش نگفته و منبع نیست اینجا!...عجب
واجب شد لینک مطلب بی بی سی که آماری رو در این باره داده ولی نقل به مضمون کرده و خودش منبع نبوده رو بذارید!

AvA-6586

کاربر ممتاز
خب با این حرفهای شما متوجه شدم که چرا انقدر غمگین و نا امید هستین......ایرادی هم نداره....در نا امیدی خودتون بمونید!.....ولی هرجا بخواین همچین تلقی های دروغینی رو به دیگران نسبت بدین......مطمئن باشید اولین نفری که جلوی شما خواهد ایستاد خود بنده هستم.....خیر پیش

:biggrin:
واقعا خنده داشت.
شما ظاهرا حد خودتونو نمیدونید و ب راحتی ب آدمای اطرافتون برچسب میزنید.
تلقی دروغ؟؟؟؟؟؟؟ هه این واقعیته آقای محترم ازش فرار نکنید. ایستادگیتون قابل تحسینه !
شمایی ک شادی رو در جشن نیمه شعبان میبینید برید خوشحال باشید با شادیاتون ....

hossein.8667

عضو جدید
خب من اینو ندیده بودم ببخشید،بازم سر حرفام هستم نوشته نظرسنجی اونم ی پروژه تحقیقاتی بوده،مطمئنا با اون آمار سال 2010 که ی ارگان دیگه بررسی کرده فرق میکنه،شما زیاد بدبینانه نیگا میکنی خوب میتونی به آمار سال 2010 اکتفا کنی!لازم نیس موضع خاصی بگیری!

بالا