آمادگی برای ارشد شهرسازی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

atishar

عضو جدید
به نظر من هنوز اونطوری که باید و شاید تحلیلی نشدن سوالا
ببین من پارسال کتاب برنامه­ریزی راهبردی توسعه­ی شهری نوشته مهدی­زاده رو که 500 صفحه ست و خیلی هم کتاب خفن و تحلیلیه رو خوندم خیلی کتاب خوبیه ، توصیه میکنم اگه وقت دارید بخونید ، این طراح های محترم اومدن از این کتاب تحلیلی تست بدن ، 500 صفحه تحلیل رو ول کردن پرسیدن برنامه ریزی گام به گام توسط چه کسی بود( یه چیز تو این مایه ها بود)
منظورم اینه که اینا به جای اینکه بیان از این کتاب یه تست تحلیلی بدن ، اومدن سوال حفظی دادن که فلان چیز ماله کیست
فکر کنم امسال از این کتاب تست های بیشتری بیاد، من بهترین کتابی که برا ی شهرسازی خوندم این کتاب بود
سلام منم موافقم کتاب بسیار جالبیه...ولی پیشنهاد می کنم قسمت تجربه کشورهای خارجی شو نخونید... ولی کتاب خیلی باحالیه....
ببینید دوستان طراحا همیشه نسبت بهمون لطف داشتن....یه بار سوال می کنن که ملیت هیپوداموس چیه؟!! یه بار می گن تسوج معادل چه سطحی از نظام برنامه ریزیه!! یه بارم هم کولاک می کنن می گن EIA یعنی چی؟
ببینید اصولاً ما دست طراحا بازیپه ایم...ما فقز کار خودمونو بایس انجام بدیم...فقط بخونیم...بقیه اش می مونه به درک طراح که میخواد حفظیات رو بسنجه یا درک از مسائل رشته رو

hodaa

عضو جدید
سلام به همگی
کسایی که امسال قصد دارن جدی برای ارشد برنامه ریزی بخوند بیان اینجا خودشون رو معرفی کنند
اینجوری هم بیشتر انگیزه پیدا میکنیم برای خوندن هم اینکه میتونیم اشکالامون رو با کمک هم رفع کنیم
خودم میشم اولین نفر: فارغ التحصیلم و یه ماهیه جدی شروع کردم تا العانم تاریخ ایران تموم شده و از هفته پیش هم با آزمونهای خانه شهرسازان پیش میرم:smile:

raypuor

عضو
سلام من هم فارغ شدم و قصد دارم برای برنامه ریزی سفت و سخت بخونم. اگه بتونیم به هم کمک کنیم (همه جوره) خیلی خوب میشه...

hodaa

عضو جدید
آره منم دارم جدی میخونم
راستی با برنامه خاصی پیش میری؟
من با آزمونهای خانه شهرسازان میخونم

raypuor

عضو
آره منم دارم جدی میخونم
راستی با برنامه خاصی پیش میری؟
من با آزمونهای خانه شهرسازان میخونم

با مطالعه یه سری از کتابهای مرجع شروع کردم. ریاضیم ضعیفه در روز مدتی با اون کلنجار میرم. خدا کنه بتونم سطح ریاضیم رو بالا ببرم. آزمونهای خانه شهرسازان به نظر شما کفایت میکنه؟

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه سوال
دوستان به نظر شما جزوه های خانه ی شهرسازان کافیه یا اینکه اون کتاب هایی که معرفی کرده رو بخونیم کفایت می کنه و نیازی به اون جزوه های خلاصه شده نیست؟

hodaa

عضو جدید
نگفتم آزمونهای خانه شهرسازان کفایت میکنه من با برنامش میخونم اما احتمالا آزموناشم ثبت نام کنم.آزمونهای خوبی داره اما راجب جزوه هاش به نظرم بدرد نمیخورن و اگه کسی بخواد واقعا بخونه باید منابع اصلی رو بخونه
البته منابع داره تغییر میکنه و یه سری منابعی که تا سالهای قبل خیلی مهم بودن دیگه زیاد اهمیت ندارن
کتابهای جدید و مقاله زیا بخونید

jilemo

عضو جدید
سلام
معلومه،ازاون،آدمایی،هستی،که،میشه،روت،حساب،کرد
لطفا،هراطلاعات،جدیدی،دستت،اومد،دریغ،نکن

matin_bajelan

عضو جدید
سلام. نمیشه بحث داغ ارشد شهر سازی باشه و هیچی نگفت!منم دارم می خونم .از تابستون شروع کردم :smile:

matin_bajelan

عضو جدید
راستی منم آزمون های خانه شهر سازان شرکت کردم و دارم با اون برنامه پیش میرم ;)

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
نگفتم آزمونهای خانه شهرسازان کفایت میکنه من با برنامش میخونم اما احتمالا آزموناشم ثبت نام کنم.آزمونهای خوبی داره اما راجب جزوه هاش به نظرم بدرد نمیخورن و اگه کسی بخواد واقعا بخونه باید منابع اصلی رو بخونه
البته منابع داره تغییر میکنه و یه سری منابعی که تا سالهای قبل خیلی مهم بودن دیگه زیاد اهمیت ندارن
کتابهای جدید و مقاله زیا بخونید
مرسی از توضیحاتت هدی جان:gol:
یعنی جزوه هاشو نخرم؟فقط کتاب هارو بخونم؟
آخه من فکر می کنم جزوه با نکته بندی هاش یه دید کلی بهم می ده که چه مطالبی مهم ترند.
راستی جزوه ی زبان تخصصی خانه ی شهرسازان چطوره؟
من شنیدم که خوب نیست.

atishar

عضو جدید
مرسی از توضیحاتت هدی جان:gol:
یعنی جزوه هاشو نخرم؟فقط کتاب هارو بخونم؟
آخه من فکر می کنم جزوه با نکته بندی هاش یه دید کلی بهم می ده که چه مطالبی مهم ترند.
راستی جزوه ی زبان تخصصی خانه ی شهرسازان چطوره؟
من شنیدم که خوب نیست.
سلام من خودم سال آخرم...دارم میخونم جدی حالا ببینیم چی پیش کیاد دیگه... من جزوه های خانه شهرسازان و دیدم ... تاریخش که بیخیال شی بهتره...همون کتابای شار تا شهر و تاریخ شکل شهر کاملترین منابع هستن....من جزوه مباحث عمومی شو خیلی قبول دارم ... جالب پیش رفته....راستش زبان و ندیدم ولی من او کتاب زبان پردازش رو دیدم خیلی باحاله...گفته مثلاً برا متنها چیکار کنیم ... سوالای زبان عمومی رو چجوری بزنیم و .... حالا اگه کسی بیشتر کمک کنه خوشحال میشم:)

matin_bajelan

عضو جدید
منظورتون کدوم کتاب پردازش زبانه ؟میشه اسم کتاب رو دقیق بگید :) من دارم کتاب vocabulary for high school students رو میخونم

hodaa

عضو جدید
من جزوه زبان خانه شهرسازان رو دارم
خوب نیست من فقط از روش یه سری لغات سالهای قبل رو میخونم.در کل ارزش خوندن نداره
متین راست میگه منظورت از زبان پردازشگران چیه؟

atishar

عضو جدید
بابا همون کتاب سفید رنگ پردازش جدید چاپ شده.....2تا کتاب هست یکی زبان عمومی کلیه رشته ها ...یکی هم خلاصه مباحث زبان تخصصی برنامه ریزی شهری و طراحی شهری ...... نویسندش یادم نیست ولی حتمان خبرتون می کنم.... من اون خلاصه مباحث و می خونم... واسه زبان عمومی هم کتاب 504 واژه و کتاب گرامر زبان عباس فرزام ....کتاب هیلی ماهیه..:D

siaavosh

عضو جدید
کتاب زبان تخصصی شهرسازی پردازش کتابیه که جدیدا چاپ شده من خودم همین دیروز دیدمش ورداشته تمام reading های کنکور رو در اورده
حداقل بهتر از کتاب شهرسازانه

برای زبان عمومی من کتابهای essential words for TOEFL و 504 رو توصیه میکنم و همچنین grammer in use intermidateالبته بگم که اینها رو لازمه بخونید ولی کافی نیستن چون طراح های محترم زبان خیلی با سواد تشریف دارن هر گونه سوالی رو میتونن بهتون بدن ولی اینارو بخونید تقریبا پوشش میده

در مورد منابع هم که گفتید همش عوض میشه توصیه میکنم به مجله هنرهای زیبا یه نیگاهی بندازید مخصوصا اگه مقاله ای از عزیزی یا جبیبی باشه که خوراک طراح های سواله
2 تا مقاله مسکن داره عزیزی که هر سال ازش سوال میاد اگه خواستید براتون گیر میارم لینک میدم

atishar

عضو جدید
کتاب زبان تخصصی شهرسازی پردازش کتابیه که جدیدا چاپ شده من خودم همین دیروز دیدمش ورداشته تمام reading های کنکور رو در اورده

برای زبان عمومی من کتابهای essential words for TOEFL و 504 رو توصیه میکنم و همچنین grammer in use intermidateالبته بگم که اینها رو لازمه بخونید ولی کافی نیستن چون طراح های محترم زبان خیلی با سواد تشریف دارن هر گونه سوالی رو میتونن بهتون بدن ولی اینارو بخونید تقریبا پوشش میده

در مورد منابع هم که گفتید همش عوض میشه توصیه میکنم به مجله هنرهای زیبا یه نیگاهی بندازید مخصوصا اگه مقاله ای از عزیزی یا جبیبی باشه که خوراک طراح های سواله
2 تا مقاله مسکن داره عزیزی که هر سال ازش سوال میاد اگه خواستید براتون گیر میارم لینک میدم
منم موافقم بیشتر از کتابا مقالات حدید رو بخونیم ارزشش بیشتره... اون مقالات هنرهای زیبا رو پایه ام..... همون معیارهای کمی و کیفی مسکن...ولی آمار جدید لازمه ... اون واسه سال 75 هستش

امین بی 1

عضو جدید
منم موافقم بیشتر از کتابا مقالات حدید رو بخونیم ارزشش بیشتره... اون مقالات هنرهای زیبا رو پایه ام..... همون معیارهای کمی و کیفی مسکن...ولی آمار جدید لازمه ... اون واسه سال 75 هستش

سلام خسته نباشید
ببخشید منظورتون اینه که مثلا من که رشتم معماریه ومی خوام ارشد برنامه ریزی شرکت کنم خوندن اون 18 تا منبع اصلی معرفی شده کفایت نمیکنه .ممنون میشم راهنماییم کنید

امین بی 1

عضو جدید
کمک

کمک

یکی میتونه به من که رشته معماری بودم ومیخوام ارشد برنامه ریزی شرکت کنم کمک کنه که ایا اگه این 18تا منبعی که معرفی شدست رو بخونم قبول میشم واینکه میگید اطلاعات عمومی رو بالا ببرید و مجله بخونید جریانش چیه و چه مجله هایی رو باید خوند

hodaa

عضو جدید

آره البته علاوه بر مقالات از دانشنامه مدیریت شهری شهرداریها و ماهنامه شهرداری ها هم سوال اومده

atishar

عضو جدید
یکی میتونه به من که رشته معماری بودم ومیخوام ارشد برنامه ریزی شرکت کنم کمک کنه که ایا اگه این 18تا منبعی که معرفی شدست رو بخونم قبول میشم واینکه میگید اطلاعات عمومی رو بالا ببرید و مجله بخونید جریانش چیه و چه مجله هایی رو باید خوند
نیگا کن عزیزم این 18 تا منبع فقط چارچوب ذهنی تو رو مشخص می کنه و به فکرات جهت میده ... شاید سوالات زیادی از این منابع مطرح شه ولی همش نیست... کل منابع برنامه ریزی نزدیک به 200تاست...فکرشو بکن حالا دیگه...مهم این نیست که همه منبع رو بخونی مهم اینه که اونایی که میخونی واقعاً بدردت بخورن و بتونی باهاش سوالای بیشتری جواب بدی....همه جور کتابی هم تو این منابع هست...از آسونش کرفته که 20دقیقه ای تمومه(مثل بعضی کتابای سبز شهرداری ها..جلد اول) ولی بعضی هاش دیگه بدجوری ستمن( مثل برنامه ریزی راهبردی-ساختاری و تئوری شکل شهر کوین لینچ) ولی نگران نباش ..اگه تو کتابای معماری خودتون نظیر طراحی شهرها ادموند بیکن و زیبایی شناسی در معماری پاکزاد رو خونده باشی و واقعاً فهمیده باشی درک کتابا برات مشکل نیستن...
در ارتباط با اطلاعات عمومی بایس بگم که وقتی یکی از موارد ازمون مباحث عمومی شهرسازی و معماریه خوب یعنی هرچی دستت اومد بایستی بخونی اطلاعاتت بره بالا..تفاوت افراد هم تو همین مورده دیگه یکی اطلاعات عمومی شهرسازیش بیشتره موفق تر میشه خوب:)

atishar

عضو جدید
از بحث ارشد بیایم بیرون یک کم:D... میگم بچه ها کسی در ارتباط با کمیسیون ماده 13 مطلبی نداره......حیاتیه.... اصولاً اگه بخوایم در مورد این کمیسیونها(ماده5و13و99و100و....) اطلاعات کسب کنیم از کجا باید بگیریم....کتاب خاصی هست......تازه این کمیسیونها خیلی مهمند توی ارشد هم بارها سوال اومدن....بخصوص وظایف محوله بهشون در شهرستانها...توی کشور دیگه جای خودشو داره:redface:

امین بی 1

عضو جدید
ممنون
حالا اگه کسی اطلاعات عمومیش صفر باشه و این 18 تا منبع رو بخونه و متوجه شون بشه آیا حتما قبول میشه ؟راستسی هزینه این 18 تا چنده و باید از کجا تهیه بشن آیا به وفور گیر میان یا نه؟

ss_mohandes

عضو جدید
سلام خب هستين مهندسان؟چطور بخونيم واسه ارشدددددددددددددددددددددددددددددددددددددد

sonya20

عضو جدید
سلام بچه ها من میخوام ارشد طراحی شهری شرکت کنم کسی هست به من کمک کنه ومنابع روبهم معرفی کنه در مورد اسکیس هم به تفصیل صحبت کنه ؟ممنون میشم.:(

سلام بچه ها من میخوام ارشد طراحی شهری شرکت کنم کسی هست به من کمک کنه ومنابع روبهم معرفی کنه در مورد اسکیس هم به تفصیل صحبت کنه ؟ممنون میشم.:(
سلام منم اتفاقاً میخوام طراحی شرکت کنم البته یه بار تجربه ی شرکتم دارم به صورت آزمایشی که رتبم 443 شد . آزمون تئوری که به نظرم چیزی نداره فقط میخواد حواست جمع باشه میمونه غول اسکیس که واقعاً باید آماده باشی پارسال 6تا سوال جدا بود که کاملاً با سالای قبلش فرق داشت. بیشترشم اگه بازم اومدم واست مینویسم.فعلاًبه عنوان منابع مجموعه مقالات در باب طراحی شهری جهانشاه پاکزاد-شبکه ارتباطی در طراحی شهری فریدون قریب- طراحی فضای شهری توسلی که از منابع مهم هستنو داشته باش تا بعد ولی بجمب ها اگه یه یادداشتم واسم بزاری که یادم نره بازم با هم راجع بهش حرف بزنیم ممنون میشم فعلاً بای تا های:)

از بحث ارشد بیایم بیرون یک کم:D... میگم بچه ها کسی در ارتباط با کمیسیون ماده 13 مطلبی نداره......حیاتیه.... اصولاً اگه بخوایم در مورد این کمیسیونها(ماده5و13و99و100و....) اطلاعات کسب کنیم از کجا باید بگیریم....کتاب خاصی هست......تازه این کمیسیونها خیلی مهمند توی ارشد هم بارها سوال اومدن....بخصوص وظایف محوله بهشون در شهرستانها...توی کشور دیگه جای خودشو داره:redface:
اگه میخوای راجه به اینایی که خواستی چیزایی گیرت بیاد اینترنتو ولش کن بورو کتاب مجموعه قوانین و مقررات شهرسازی نوشته مجید احسن:)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا