*** آشنایی و گفتگوی بچه های کامپیوتر....***

arghavan.z

عضو جدید
کاربر ممتاز
شبت خوش....ایشالا فردا که تنکسهام اومد بدهیهامم صاف میکنم:biggrin:

massom11111

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه مهندسین عزیز و بزرگوار شبه همگی خوش
واااااااااای ماشالله این تاپیک از دیشب به اینور چقدر مراجعه کننده داشته واقعا باعث خوشحالیه یه تشکر از همه شما و بچه هایی که بدون منت و ادعایی دوست دارن اطلاعاتشونو در اختیاره بقیه قرار بدن .خواستم یه عرض ادب کنم بعد پستهارو بخونم ببینم کجای قضیه هستیمو بحث چیه ؟ ارغوان عزیزم سلام ویژه منو پذیرا باش فعال جونم

nagola

عضو جدید
واااااااااای ماشالله این تاپیک از دیشب به اینور چقدر مراجعه کننده داشته واقعا باعث خوشحالیه یه تشکر از همه شما و بچه هایی که بدون منت و ادعایی دوست دارن اطلاعاتشونو در اختیاره بقیه قرار بدن .خواستم یه عرض ادب کنم بعد پستهارو بخونم ببینم کجای قضیه هستیمو بحث چیه ؟ ارغوان عزیزم سلام ویژه منو پذیرا باش فعال جونم
دیر رسیدیم عزیز همه رفتن.منم میرم بخوابم

dadvand

عضو جدید
پس ببخشید منو..من دقیقا هدفتونو متوجه نشده بودم...بذارید به حساب اینکه ترم پایینی هستم....خودم هم از این پستهاتون استفاده میکنم....
بازم ببخشید.....
پیشنهاد خوبی دادین...ایشالا از شبهای دیگه....:)

...
نه خواهش میکنم . شما جای برادر و یا خواهر کوچک من هستی .

خوب یه مطلب علمی هم برا این که پست مفیدی باشه عنوان میکنم : شما چقدر در مورد شهر صددرصد الکترونیکی می دونید . شهری که کاملا توسط کامپیوترها و نرم افزارهای هوشمند آن اداره میشود .
هدف بزرگان IT برای 50 سال آینده .
خوب روی این موضوع بحث کنید مطلب بسیار جالبی است و نیاز چندانی به دانش تخصصی (البته برای روند این تاپیک ) نیست و به خلاقیتتان مربوط است .
الان وقت زیادی ندارم . سر فرصت براتون خواهم نوشت خودتون هم فکر کنین . پیشنهاد میکنم فیلم جان سخت 4 رو نگاه کنین جالبه و تا حدودی مربوط به بحث ما

arghavan.z

عضو جدید
کاربر ممتاز
آی بچه ها من 11 نمی تونم بیام.
سلام ناقلا خانم گل.....خب اگه نمیتونی ساعت 11 بیای..بگو چه ساعتی میتونی که اگه تونستیم ما اون ساعت بیایم....یه ناقلا که بیشتر نداریم ما.....;)
massom11111 گفت:
دعا کن دستم بهت نرسه...وگرنه دونه دونه موهاتو میکنم...(شوخی میکنم ها)...جات خیلی خالی بود دیروز...ایشالا امشب ببینمت تو بحث....
ali.ali گفت:
سلام به همه میبینم که این تایپیک خیلی پربار هست خیلی خوبه;)
اره حق با شماست..خوب داره پیشرفت میکنه این تاپیک....این نشون میده چقدر جای این تاپیک تو این تالار خالی بوده..:)
dadvand گفت:
نه خواهش میکنم . شما جای برادر و یا خواهر کوچک من هستی .

خوب یه مطلب علمی هم برا این که پست مفیدی باشه عنوان میکنم : شما چقدر در مورد شهر صددرصد الکترونیکی می دونید . شهری که کاملا توسط کامپیوترها و نرم افزارهای هوشمند آن اداره میشود .
هدف بزرگان IT برای 50 سال آینده .
خوب روی این موضوع بحث کنید مطلب بسیار جالبی است و نیاز چندانی به دانش تخصصی (البته برای روند این تاپیک ) نیست و به خلاقیتتان مربوط است .
الان وقت زیادی ندارم . سر فرصت براتون خواهم نوشت خودتون هم فکر کنین . پیشنهاد میکنم فیلم جان سخت 4 رو نگاه کنین جالبه و تا حدودی مربوط به بحث ما
اره پیشنهاد خیلی خوبیه...البته من خودم اطلاعاتم خیلی کمه....بچه ها اگه اومدین نظرتونو درباره این پیشنهاد بدین...:redface:

arghavan.z

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی خونه هست؟؟؟؟....بچه ها موضوع امشب چی باشه؟؟؟؟....
من میگم یه موضوعی باشه در جهت فعال کردن تالارمون.....

massom11111

عضو جدید
کاربر ممتاز
دعا کن دستم بهت نرسه...وگرنه دونه دونه موهاتو میکنم...(شوخی میکنم ها)...جات خیلی خالی بود دیروز...ایشالا امشب ببینمت تو بحث....
:whistle::w05::sweatdrop::crying:شرمنده عزیزم کارام طولانی شد دیر رسیدم :redface:شمام رفته بودید لالا:cool:
خوبی که ؟دیشب چه بحثی بودا حسابی ایرانیارا بردی زیر سوال:biggrin:راحت طلبنو ..........
سلام به تو و همگیه مهندسین کامپیوتر محترم باشگاه

massom11111

عضو جدید
کاربر ممتاز
:gol:
کسی خونه هست؟؟؟؟....بچه ها موضوع امشب چی باشه؟؟؟؟....
من میگم یه موضوعی باشه در جهت فعال کردن تالارمون.....
اره خانمی من که هستم اول بزار ببینم دیشب چه خبرا بوده اینور اونو به یه جایی برسونیم بعد موضوعه جدید باشه ؟؟؟

arghavan.z

عضو جدید
کاربر ممتاز
:D...سلام خوجگل خانوم.....
دیروز همچین بگی نگی منو جو گرفته بود.....همین فردا پس فرداس که بیان منو از ایران بندازه بیرون...بگن بابا خانوم غیر راحت طلب بفرمایید جای دیگه استعداداتونو بروز بدین:biggrin:
باشه...پس بذاریم بقیه هم بیان....
موضوع دیروز درباره این بود که چرا غربیها و ژاپنیها پیشرفت میکنن...اما ما با وجود اینکه یه موقع مهد علم بودیم داریم درجا میزنیم...که اخرش نتیجه گرفتیم اگه هدفمون رو تو ذهنمون تقویت کنیم و مه مون با هم برای پیشرفت کشورمون تلاش کنیم و دست از راحت طلبی برداریم و اعتماد به نفسمون رو تقویت کنیم همه چی درست میشه
ولی کی میره این همه راهو....
به هر حال هر روز یه بحث جدید صورت میگیره.....
چی بگیم...حالا؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

massom11111

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها نمی دونم امروز اخبارو گوش دادید یا نه بازم.... بازم.....این ژاپنی ها مثل روزای قبل یه روبات اختراع کردن که به راه رفتن انسان کمک میکنه.................................................................................................
فکر کنم دیگه تا الآن متوجه شده اید که می خوام در چه مورد صحبت کنم!
آره....چرا ما انقدر عقبیم؟...چرا؟...چرا؟...کی باید جوابه این سوالو بده؟ ...مگه ما تو سالهای دور مهد علم دنیا نبودیم ؟...آیا ما همون آدما نیستیم؟آیا ما هم ایرانی هستیم یا نه؟
مرسی علی اقا پستتونو که خوندم یکجورایی غصم گرفت که اره واقعا چرا ؟
تو اکثر کشورهای مطرح دنیا وقتی نگاه میکنی در مقاطعه مختلفه علمی همیشه پای یه ایرونی وسطه حتی اخیرا هم شنیدید که جوانترین پروفسور دنیا دختری از ایرانه که شنیدنه اینها در کنار خوشحالی و غروری که داره و نشاندهنده استعدادهای خدادادی ماست یه سوالم کنارش برا من ایجاد میکنه که اگه اونا تو ایران میموندن ممکن بود به اون حد بالای علمی برسن یا نه اگر بخوان برگردن جایی هست که امکانات لازمو برای فعالیتشون داشته باشن.
فکر میکنم اینجا یه کم ارزش گزاری ها ضعیفه البته من اصلا نمیخوام رنگه سیاسی به مطلب بدم فقط از نظر فکر خودم در جواب آقا علی که گفته واقعا چرا ؟و ارغوان عزیزم که راحت طلبی ایرانیها را گفته که البته اینطور هم شده باید گفت مشکل تو همون خشته اوله تو دوران ابتدائی که تازه میخوان درس خوندنو یادمون بدن تو دوران دانشجوییه که استاد نمره میده به پروژه هایی که خیلی براش مهم نیست خوده دانشجو کار کرده یا نه ؟ یا با گرفتن پول که دیگه خودتون ............علی آقا مطمئن باش اون کسی که تو ژاپن اون اختراع رو انجام داده از نظر ضریب هوشی در مقابل یک ایرانی معمولیه تنها و تنها چیزی که باعث شده به اون درجه برسه روش صحیح در پرورشه استعدادها تعلیم وتربیته اونم از دوران کودکی اونا با این طرز فکر رشد کردن که باید تلاش زیاد وهمت بالا را سرلوحیه کاراشون قرار بدن ووقتی هدفی مشخص میشه مفهومش یعنی باید بهش برسم و بس . البته اون امکانات بالاشون که دیگه جای خود داره .... اخه وقتی توی دانشگاهه ما تو سایتش سره هر کامپیوتر 3 نفر هستند یا وقتی بچه هایی هستند که حتی تو خونشون با وجود رشته کامپیوتر ..کامپیوتر ندارن این کجا قابل مقایسه با اون پسر کوچولویه 5 سالش تو ژاپن که حتی خریدشو اینترنتی انجام میده منظورم این نیست که باید حتما شرایط کاملا مساعد باشه تا پیشرفت لازمه انجام بشه ولی من کسانی رو میشناسم که میشه گفت در حد نخبه و باهوش که بدلیل نبودن شرایط کافی برای تحقیقات و . . نبودن شرایطه مالی برای رفتن و ادامه دادن همینجا موندن و الان تو یه شرکتهای معمولی کار میکنند که باعث تاسفه من میگم هر چند قبل از امکانات لازم تنها و تنها اون اراده و خواستنه و همت بالاتره که به اعتقاده من اکتسابیه باید باشه و بعد امکانات و ارزشگزاریها چه خانواده چه جامعه .بله زمانی ما مهد علم بودیم ولی اونقدر زیرک نبودیم که حفظش کنیم و اروپاییها علم نداشتند اما پشتکار خیلی ...

آخرین ویرایش:

arghavan.z

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقیقا باهات موافقم معصوم جان....در واقع امکانات حال حاضر ایران با امکاناتی که ژاپنی ها و غربیها دارن قابل مقایسه نیست...به قول تو وقتی ما که رشتمون کامپیوتره تو سایت باید سه نفره پای یه کامپیوتر باشیم...دیگه چه انتظاری میشه داشت....
ولی یه چیز دیگه ای که هست اینه که اگه اغلب دیده باشی ادمای بزرگ..دانشمندا و کسایی که تونستن کاری واسه مردم دیگه بکنن امکانات مالیه خوبی نداشتن....با حداقل تونستن بیان و خودشونو به جاهای عالی برسونن...
بنابراین نمیشه گفت اگه امکانات نباشه امکان پیشرفت نیست ...اتفاقا اگه امکانات نباشه به دلیل احساس نیاز این حس پیشرفت طلبی بیشتر هم میشه....
البته من با کل نظرت موافقم معصوم جونی....

arghavan.z

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی من یه پیشنهاد دارم.....الان ساعت 11:30 هستش و فقط من ومعصوم جون هستیم...دیروز هم به همین روال فقط دونفر بودیم که بحث میکردیم....اگه ما بخوایم یه نتیجه گیری درست بکنیم احتیاج به نظرات بیشتری هست...
من میگم هر روز یه موضوع رو مشخص کنیم و در طول روز هرکدوم از بچه ها اومدن راجع بهش بحث کنن.....اینجوری تقریبا همه شانس اینو دارن که در بحث باشن.....نظرتون چیه؟؟؟

massom11111

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقیقا باهات موافقم معصوم جان....در واقع امکانات حال حاضر ایران با امکاناتی که ژاپنی ها و غربیها دارن قابل مقایسه نیست...به قول تو وقتی ما که رشتمون کامپیوتره تو سایت باید سه نفره پای یه کامپیوتر باشیم...دیگه چه انتظاری میشه داشت....
ولی یه چیز دیگه ای که هست اینه که اگه اغلب دیده باشی ادمای بزرگ..دانشمندا و کسایی که تونستن کاری واسه مردم دیگه بکنن امکانات مالیه خوبی نداشتن....با حداقل تونستن بیان و خودشونو به جاهای عالی برسونن...
بنابراین نمیشه گفت اگه امکانات نباشه امکان پیشرفت نیست ...اتفاقا اگه امکانات نباشه به دلیل احساس نیاز این حس پیشرفت طلبی بیشتر هم میشه....
البته من با کل نظرت موافقم معصوم جونی....
اما میاریو بعد میگی موافقم خوشگل بلا :)
ارغوانم منظوره من از امکانات شرایطه مادی خودمون نبود منظورم شرایطیه که باید برامون تهیه بشه چرا 3 نفر پای یک کامپیوتر ؟؟؟چرا فقط و فقط پول گرفتن مهم شده چرا پول دادنو نمره گرفتن مهم شده چرا درس نخوندن دیگه عادی شده وقتی که به بطالت میگذره زیاد شده حس علاقه و شور برا درسو تو بچه ها کمتر میبینم اینا همه تاثیر میزاره تو همون حسه راحت طلبی که گفتی عزیزم
البته کلی نیست نه اینکه امکانات نبود دیگه بشینیم دست به سینه گفتم اگر اراده باشه تمام این شرایطو تحت الشعاع خودش قرار میده

arghavan.z

عضو جدید
کاربر ممتاز
دیگه دیگه....
میدونی چیه...مشکل همینه دیگه.....خیلی کم شدن کسایی که واقعا بخوان واسه مملکتشون زحمت بکشن....همه کلاه خودشونو دو دستی چسبیدن که باد نبره....تا یه حدی هم حق دارن ...با وجود مسایل اقتصادیه امروز ...خب تا حدی حق دارن....
من نمیدونم بودجه ای که به دانشگاهها اختصاص میدن چی میشه.....یا این پوله خیلی کمه..که زورشون نمیرسه حداقل امکانات رو واسه دانشجوها که سازنده های مملکتن فراهم کنه...یا این که نه..این پوله داره جای دیگه خرج میشه....
ولی هرچی که میشه....عاقبتش همینه که الان داریم می بینیم...حالا باز الان خوبه....چندسال پیش که همینم نبود.....

rf.ariyapoor

عضو جدید
من یه سری نظر دارم با اجازتون
اولا این که یه کم کمتر قربون صدقه هم برید تاپیک جو جدی تری میگیره که ازش چیزای بیشتری میشه در آورد (قصد بی ادبی ندارم ها فقط پیشنهاد بود دوستان)
دوم اینکه در مورد حرف هایی که دیروز زدید من چندان باهاش موافق نیستم که ایرانیا راحت طلب هستن و این حرفا
به نظر من ایرانی ها توانایی های زیادی دارن نمیگم بیشتر از غربی ها و این چیزا بلکه هیچی از اون ها کم نداریم اما مساله اینجاست که یه سری سیاست ها هست که مانع پیشرفت ما میشه یعنی یه جورایی جلوی این پیشرفت گرفته میشه
خیلی از استادایی که تو دانشگاهای خارجی درس میدادن همیشه من این رو شنیدم که می گن دانشجو های ایرانی چیزی از اون ها کم ندارن و حتی بیشتر از اون ها تلاش میکنن اما خوب اینجا به این جور افراد اهمیت داده نمیشه و از دلایل بزرگ عدم پیشرفت ماها می تونه این باشه

massom11111

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی من یه پیشنهاد دارم.....الان ساعت 11:30 هستش و فقط من ومعصوم جون هستیم...دیروز هم به همین روال فقط دونفر بودیم که بحث میکردیم....اگه ما بخوایم یه نتیجه گیری درست بکنیم احتیاج به نظرات بیشتری هست...
من میگم هر روز یه موضوع رو مشخص کنیم و در طول روز هرکدوم از بچه ها اومدن راجع بهش بحث کنن.....اینجوری تقریبا همه شانس اینو دارن که در بحث باشن.....نظرتون چیه؟؟؟
نظرت بر دیده منت خوشگلم ;)
اره خوب اینطوری بهتره چون وقتی زمان خاصی مشخص بشه ممکنه همه نتونن شرکت کنن
ارغوان هر روز یه موضوع یعنی چی ؟ یعنی فقط میخوایم بحث کنیم و دنبال مشکلات و حل اونها باشیم گلم ؟:biggrin:
من یه نظری دارم برا زمانی که تصمیم گرفته شد وارد مباحثه علمیه رشتمون بشیم
چون دیدم افرادی هستن با اصلاعات بالا و ارزشمند که خیلی میتونن برامون مفید باشن مثل خانم صیاد و اقای دادوند ازشون بخوایم در مورده زبانهای روز برامون بگن چون دیگه خودت میدونی کامپیوتر یه دنیای وسیعیه و هر روز داره وسیعتر میشه خوب مطمئنا برا ما امکان اینکه تو اکثر اونا بتونیم اطلاعات کافی داشته باشیم کمه (حداقل من اینطورم) بخواهیم راهنمائیمون بکنن تو چه زبانایی وقت بزاریم و روش کار کنیم که مفیدتر باشه و از لحاظ آینده شغلی دیگه .......

rf.ariyapoor

عضو جدید
من که بعد یه مدت به این نتیجه رسیدم که هر وقت که فرصتش رو داشتم از ایران خارج بشم و جایی زندگی کنم که بیشتر بتونم از توانایی هام استفاده
من خودم از کسایی بودم که شدیدا ادعای وطن پرستی و این چیزا رو داشتم ولی بعد از این که یه سری حقایق رو دریافتم دیدم عاقلانه ترین کار همینه

arghavan.z

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون بابت نظرت...من نمیگم دانشجوها راحت طلب شدن....نه...اتفاقا دانشجوهای ایرانی از خداشونه پیشرفت مملکتشونو ببینن...هستن تو بینشون کسایی که همه وقتشونو میذارن واسه نمره خوب گرفتن و هیچ تلاش دیگه ای نمیکنن...
اما خودمونیم تلاش ما واقعا در حد ژاپنیها هست؟؟؟...من که میگم نیست...نمیدونم شاید اشتباه میکنم....اما اونا توقعشون پایینه و کاراییشون زیاد...ولی ما خیلی اینجوری نیستیم...
من که بعد یه مدت به این نتیجه رسیدم که هر وقت که فرصتش رو داشتم از ایران خارج بشم و جایی زندگی کنم که بیشتر بتونم از توانایی هام استفاده
من خودم از کسایی بودم که شدیدا ادعای وطن پرستی و این چیزا رو داشتم ولی بعد از این که یه سری حقایق رو دریافتم دیدم عاقلانه ترین کار همینه
و البته یکی از علت های عدم پیشرفت ما همین فرار مغزهاست...که البته علتش بها ندادن مسئولا به استعدادهای جوونای ایرانیه...

massom11111

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه سری نظر دارم با اجازتون
اولا این که یه کم کمتر قربون صدقه هم برید تاپیک جو جدی تری میگیره که ازش چیزای بیشتری میشه در آورد (قصد بی ادبی ندارم ها فقط پیشنهاد بود دوستان)
دوم اینکه در مورد حرف هایی که دیروز زدید من چندان باهاش موافق نیستم که ایرانیا راحت طلب هستن و این حرفا
به نظر من ایرانی ها توانایی های زیادی دارن نمیگم بیشتر از غربی ها و این چیزا بلکه هیچی از اون ها کم نداریم اما مساله اینجاست که یه سری سیاست ها هست که مانع پیشرفت ما میشه یعنی یه جورایی جلوی این پیشرفت گرفته میشه
خیلی از استادایی که تو دانشگاهای خارجی درس میدادن همیشه من این رو شنیدم که می گن دانشجو های ایرانی چیزی از اون ها کم ندارن و حتی بیشتر از اون ها تلاش میکنن اما خوب اینجا به این جور افراد اهمیت داده نمیشه و از دلایل بزرگ عدم پیشرفت ماها می تونه این باشه
اولا اینکه قربون ارغوان جونم برم که اینقدر پایست و خانم و اینقدر رو قولایی که میده ارزش میزاره قربون قربون قربون :heart:
دوما قربون صدقه ما ربطی به جدی شدن یا نشدن بحث نداره :razz:
سوما با نظرت موافقم مهندس ;):)

arghavan.z

عضو جدید
کاربر ممتاز
قربونت برم معصوم جون...
نظرت بر دیده منت خوشگلم ;)
اره خوب اینطوری بهتره چون وقتی زمان خاصی مشخص بشه ممکنه همه نتونن شرکت کنن
ارغوان هر روز یه موضوع یعنی چی ؟ یعنی فقط میخوایم بحث کنیم و دنبال مشکلات و حل اونها باشیم گلم ؟:biggrin:
من یه نظری دارم برا زمانی که تصمیم گرفته شد وارد مباحثه علمیه رشتمون بشیم
چون دیدم افرادی هستن با اصلاعات بالا و ارزشمند که خیلی میتونن برامون مفید باشن مثل خانم صیاد و اقای دادوند ازشون بخوایم در مورده زبانهای روز برامون بگن چون دیگه خودت میدونی کامپیوتر یه دنیای وسیعیه و هر روز داره وسیعتر میشه خوب مطمئنا برا ما امکان اینکه تو اکثر اونا بتونیم اطلاعات کافی داشته باشیم کمه (حداقل من اینطورم) بخواهیم راهنمائیمون بکنن تو چه زبانایی وقت بزاریم و روش کار کنیم که مفیدتر باشه و از لحاظ آینده شغلی دیگه .......
البته اره موافقم که یه روز برای یه بحث کمه...خب تا جایی که موضوع قابلیت بحث داره بحث میکنیم...یکی یه هفته...یکی یه ساعت...هر کدوم متناسب با خودش
اره اینکه افراد با تجربه تر بیان خیلی خوبه....باید ازشون خواهش کنیم که بیان و تو بحث های ما شرکت کنن..و ما رو راهنمایی کنن....:heart::gol:

rf.ariyapoor

عضو جدید
ببینید نمیشه ما یه دفعه بخوایم مثل آمریکا و زاپن بشیم و مقایسه خودمون با اونا درست نیست تا وقتی که مثلا وزیر ارتباطات ما میگه 52 کیلو بیت واسه مصارف خانگی و دانشگاهی کافیه ما دیگه نباید خودمونو با داغون ترین کشور ها هم مقایسه کنیم
کلا حرف من اینه که مشکل اصلی ما سیاست هایی هست که کشورمون داره
وقتی وزیر ارتباطات این حرفو میزنه یعنی اینکه نمیخوان ملت پیشرفت کنن و میخوان که هنوز ملت تو عهد تیرکمون بمونن

arghavan.z

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره دیگه سیاست کشورمون که مشکل زیاد داره.....در این باره حق با تو هستش...
خیلی از دلایل درجا زدن کشور ما همین سیاست نا به جا بوده...که البته اینجا جاش نیست صحبت کنیم

rf.ariyapoor

عضو جدید
حالا نظر شماها چیه اینکه بمونیم بهتره با اینکه هر چه زودتر بریم جایی که ارزش بیشتری داشته باشیم؟