*** آشنایی و گفتگوی بچه های کامپیوتر....***

Sharif_

مدیر بازنشسته
یعنی تو نمیگی رد هت:w00:
اگه نگی یه تاپیک میزنم پر از غلط املایی :w10:
انقدر بخندی تا خودت لو بدی:w25:

sسلام

سجاد یاری

عضو جدید
سلام بر همه روستان کامپیوتری:

مشکلات کامپیوتری خود را بیان کنید.

درد دوست از نیش عقرب بدتر است پس بزن عقرب که دردت کمتر است.

سجاد یاری

عضو جدید
سلام بر همه بچه های کامپیوتری:

مشکل کامپیوترتان را بگویید.

درد دوست از نیش عقرب بدت است
پس بزن عقرب که دردت کمتر است.

Baran*

مدیر بازنشسته
سلام دوستای خوبم...
یک پیشنهادی دارم...
بهتر نیست به جای اینکه هر دفعه میاید اینجا و سلام می کنید دو خط می نویسید و میرید..
یک بحث جالب در مورد رشته مون..شغل های آینده مون یا شغلی که الان داریم..و هر چیزی که مربوط به کامپیوتر میشه..صحبت کنیم..؟؟؟
منتظرم ببینم نظرتون چیه...

اگر موافقید ..که موضوع پیشنهاد بدین...

فانوس تنهایی

مدیر بازنشسته
باران جان سلام
حالا میگی چرا سلام کردی
باران به نظرم بچه ها رو هر کدوم یه مسئولیت بهشون بده که درباره اون تحقیق کنند و به یه نتایجی برسیم

Baran*

مدیر بازنشسته
باران جان سلام
حالا میگی چرا سلام کردی
باران به نظرم بچه ها رو هر کدوم یه مسئولیت بهشون بده که درباره اون تحقیق کنند و به یه نتایجی برسیم
مرسی تنهایی جوون..
اما خوب عزیزم من که نمی تونم واسه بچه ها تکلیف تعیین کنم...!!!
اینجا جایی که بچه ها باید خودشون بخوان و بیان فعالیت کنند...نمیشه که کسی را مجبور به انجام کاری کرد...!!

فانوس تنهایی

مدیر بازنشسته
ههههههههه
حرفت درست باران جان
ولی میدونی ما ایرانیم تا کسی کاری بهمون نگه انجام نمیدیم
من یکی هر چی بهم بگی انجام میدم

Baran*

مدیر بازنشسته
ههههههههه
حرفت درست باران جان
ولی میدونی ما ایرانیم تا کسی کاری بهمون نگه انجام نمیدیم
من یکی هر چی بهم بگی انجام میدم
ممنون تنهایی جان...
اما خوب باید یک راهی باشه که همه شرکت کنند..اینجا یک تاپیکی واسه همه بچه ها....
اگر تا فردا کسی پیشنهاد نداد..خودم یک موضوع پیشنهاد می دم واسه بحث...
اما خوب جوون من بیان و شرکت کنید...

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه ها من چند روز نبودم با اجازه من پیشنهاد می دم

برنامه نویسی خسته کننده شده.
چه طوره بریم تو شبکه یا سخت افزار یا آیندمون؟

آینده بهتره!

یک سوال فکر می کنید با این سرعت پیشرفت کامپیوتر و صد البته تو نرم افزار های برنامه نویسی عمر مفید ما چند ساله ؟ و ما باید چیکار کنیم که از قافله عقب نمونیم؟

Baran*

مدیر بازنشسته
ممنون منزه جان...
خوب میشه این طوری شروع کرد که با سرعت زیادی که کامپیوتر پیشرفت می کنه..یا انسان عمر مفید بیشتر داره یاه نه...؟؟؟
خوب به نظر من نه...البته نه فقط طبق نظر شخیصیه خودم..با مطالعاتی هم که در این زمینه داشتم...
ببینید درسته که کامپیوتر داره روز به روز پیشرفت میکنه..دامنه انتقال اطلاعات افزایش پیدا می کنه و همچنین باعث گسترش شرکتها و موسسات و بانکهاو... میشه
از یک نظر این دیدگاه خیلی کمک کننده است ..چون تقریبا هر کاری در هر گوشه ای از جهان قابل دسترس و قابل انجامه.با وجود کامپیوترها و ماهواره ها در هر ثانیه میشه موجودی یک بازا را به یک بازار دیگه منتقل کرد..کاری که تا چند دهه پیش کاری غیر ممکن بود...
اما خوب لازمه این کارا چیه...؟؟؟
اینکه انسانها نیز برای رسیدن و پیشرفت سریع کامپیوتر مجبورند سریع تر حرکت کنند تا بلکه بتونن خودشون را با این شرایط تطبیق بدن...
سرعت در جوامع امروزی نوعی حسن به حساب میاد..اما اگر بخوایم بیشتر به خودمون توجه کنیم ..می بینم که نتیجه واقعی این سرعت و پیشرفت باعث افزایش تنش های روانی و اضطراب در انسانهاست...مخصوصا زمانی که سعی می کنیم خودمون را بیشتر با شرایط تطبیق بدیم...واقعا سیستم عصبی انسان دچار مشکل میشه...و این یعنی کم شدن طول عمر مفید انسان....
یک مثال جالبی یک جا خوندم در همین مورد...
که نوشته بود سرعت زیاد انسانها برای رسیدن به سرعت پیشرفت کامپیوتر ..مثل شرکت توی یک بازی کامپیوتریه..به نظر شما تطبیق سریع چشم و دست در بازهای کامپیوتری چه نتیجه ای خواهد داشت...؟؟؟
دقیقا مثل همین تطابق سرعت کامپیوتر با سرعت انسانه...
حرفهای منو بد تعبیر نکنید..من منظورم این نیست که سرعت پیشرفت کامپیوتر بده...
حرفم اینکه این سرعت پیشرفت کامپیوتر فقط برای آدمهایی مفیده که موسسات عظیمی دارن و قادرند با سرعت هرچه تمام تر سرمایه و معاملات خودشون افزایش بدن...
این جمله را هم یک جا خوندم " سرعت براي كارگران، مضرّ و صدمه‌زننده است؛ براي ارتباطات مردمي مضرّ است. سرعت، اضطراب و نگراني ايجاد مي‌كند و پيامدهاي مخربي در بقاي فرهنگ‌هاي مخلتف دارد."
به نظرم باید یک فکری در این مورد کرد...
نظر شما چیه؟؟؟

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با شما موافقم باران .

ببینید مثلا من کارم برنامه نویسه تا اومدم Microsoft Visual Studio 2005 کامل یاد بگیرم Microsoft Visual Studio 2008 اومد و هر جا هم بخوای بری واسه کار از شما زبانهای روز می خوان و جالب اینه که ازش هم فقط اسمشو شنیدن:(
سرعت به روز بودن باید بسیار بالا باشه و بسیار باید مطالعه کرد.

نظر شما چیه؟

Baran*

مدیر بازنشسته
دقیقا همینه...
اتفاقا با این مسئله برخورد کردم...
برای پروژه درسم باید با دلفی 7 کار کنم..اما می بینم که دلفی 7 قدیمی شده همه جا دارن با دلفی 8 کار می کنند..
استادم دلفی 7 می گه..من باید برم برای اینکه بتونم بیرون هم کار کنم دلفی 8 یاد بگیرم...
همیشه داره همین اتفاقات رخ می ده...
بنظرتون چکار می تونیم بکنیم...!!!

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درسای دانشگاه که مال عهد دایناسور هاست اگه درس هم به روز باشه اصلا کاربردی نیست فقط باید نون از مغز و چشم خود خوریم و pdf های اون ور مرزی رو انقدر بخونیم تا چیزی بفهمیم و بعدش انگشتان خود را به صفحه کلید بسپاریم و کد بزنیم .

واقعا که اینم رشتس ما داریم؟

Baran*

مدیر بازنشسته
نه ..رشتمون فوق العاده است..
فقط بازم بحث سرعته اینجا..
که می رسیم سر بحث اول...:D

Baran*

مدیر بازنشسته
آره تقریبا...
رسیدن سرعت مطالعات و فعالیت ما با پیشرفت کامپیوتر و برنامه های کاربردی ...

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر من باید یک رشته رو تو کامپیوتر انتخاب کنیم و همون و ادامه بدیم . مثلا:
برنامه نویسی
سخت افزار
شبکه
گرافیک

وقتی هدفمون مشخص باشه باز راحتریم
شما چی میگی؟

Baran*

مدیر بازنشسته
آره دقیقا باید توی یک رشته تخصص داشته باشی...
اما به نظرم اصلا کافی نیست..
یک مهندش کامپیوتر باید توی هر زمینه حتی اگر شده در حد آشنایی ..باید معلومات داشته باشه...

برای مثال می گم..یک جایی می ری ..بعد مگن که تو مهندس کامپیوتری...
اون وقت هر چیزی که یک اسم کامپیوتر داشته باشه..فکر می کنن تو بلدی و ازت می پرسن..بعد اگر بلد نباشی و بگی توی تخصص من نیست...
می گن..وا شما پس چی خوندین توی دانشگاه...
نمی دونن ..همین چیزهایی که بلدیم هم خودمون رفتیم دنبالش و کسی توی دانشگاه چیزی یاد نمی گیره...

!...

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره دقیقا باید توی یک رشته تخصص داشته باشی...
اما به نظرم اصلا کافی نیست..
یک مهندش کامپیوتر باید توی هر زمینه حتی اگر شده در حد آشنایی ..باید معلومات داشته باشه...

برای مثال می گم..یک جایی می ری ..بعد مگن که تو مهندس کامپیوتری...
اون وقت هر چیزی که یک اسم کامپیوتر داشته باشه..فکر می کنن تو بلدی و ازت می پرسن..بعد اگر بلد نباشی و بگی توی تخصص من نیست...
می گن..وا شما پس چی خوندین توی دانشگاه...
نمی دونن ..همین چیزهایی که بلدیم هم خودمون رفتیم دنبالش و کسی توی دانشگاه چیزی یاد نمی گیره...

سلام!
حرفتون تا حدی درسته!البته در بین مردم!
خیلی بهش برخورد کردم!
ولی در کل اشتباهه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
رشته ای که سر از اکثر رشته ها درمیاره رشته ی مهندسیه صنایع هستش! به قولی دریایی به عمق یک وجب!!!!
تو زمینه ی مهندسی کامپیوتر اندازه ی.... حرف نگفته دارم! ولی چه میشه کرد!
دوس ندارم بچه های کامپیوتری رو دلسرد کنم! ولی باید بپذیریم رشتمون رشته نیست!
بعد از فارغ التحصیلی تازه فهمیدیم که چه اشتباهی کردیم!!!! فقط تقصیر خودمون نیست! مشکل از سیستم آموزشی و ... و... و... هم هستش!
ولی به نظرم کسی بخواد پیشرفت کنه, باید عمودی(تو یه میحث خاص) کار کنه!
اگه بخوایم افقی کار کنیم, شاید خیلی چیزا بلد باشیم! ولی آنچنان به درد نمی خوره!
اگه بخوایم روزی حرفی واسه گفتن داشته باشیم, باید متخصص باشیم! تو هر زمینه که شده!
کسایی هستن که تو c تحت Dos تخصص عجیب غریبی دارن! و هیچی از ویژوال نمی دونن! ولی تا الآن کارها و پروژه هایی به پستشون می خوره که درآمدش از خیلی .... بیشتره...!
یا در حین تحصیل یا بعد از تحصیل در مورد چیزی که علاقه داریم(از گرافیک گرفته تا برنامه نویسی تحت...) به شکل کاملا حرفه ای آموزش ببینیم و تحقیق کنیم! تا حرفی واسه گفتن داشته باشیم! و گرنه تو دنیایه امروزه...
نمی دونم چقدر منظورمو رسوندم! اصلا شاید گیجتون کردم!
ولی...:whistle:

با امید روزی که...!:gol:

یا حق...!