آشنایی دانشجویان واحد نجف آباد

1992.sarina

عضو جدید
درود بر دوستان

از لحاظ پول مساله ای ندارم چون کار میکنم ( آنتن مرکزی ، ماهواره و .... _ کسی هم امری داشت در خدمتم) . به سرم خورده برم انور برای ارشد . مثلا فرانسه ، المان . انطوری که هم پرسیدم اگر معدل خوبی داشته باشی نیاز به شهریه دانشگاه نیست و فقط باید پول زندگی را داد .
این ترم را خیلی بد شروع کردم ولی برای ترم های دیگه میخواتم بترکونم .
برای بورسیه شدن هم باید معدل بالای 17 داشته باشی ،هم زبانت فول باشه و هم تعهد بدی بعد از اتمام تحصیل بر می گردی ایران........
یکی از فامیلامون با معدل 19/50 برق بورسیه شد واسه دانشگاه مک گیل کانادا

.:kamran:.

عضو جدید
سلام من دانشجويي ترم آخر برق قدرت دانشگاه خود مون هستم
اصلا مهم نيست كه معدلت چنده فقط كافيه پول داشته باشي تو بهترين دانشگاه مالزي مي توني
درس بخوني اگه اسمشو بگم كفت مي بره upm
ولي خرجت ويره بالا براي مثال 2تومن براي رفتن ميخاد،شهريت ترمي 1.8 تا 2 تومن در مياد و در اخر
خرج زندگيت برجي 0.5(500000T) تومن ميشه.
فكرات تو بكن خاستي بري من آشنا سراغ دارم
و آخرين نكته اونجا تنها نيستي از دانشگاه آزاد نجف آباد كم كم 200 نفر هستند همين چند روز يه گروه 15 نفري رفتند UPM.
درود بر شما .
البته هدف من اروپا هست . اونطوری هم که شنیدم اگه مقاله خوبی داشته باشی فاند میشی و شهریه دانشگاه را لازم نیست که بدی. فوق لیسانس هم دو سال بیشتر نیست . به نظرم به بچه های نجف اباد که اگر علم در مالزی هم باشد به صورت تیمی میروند تا حالش بیشتر بشه
:biggrin::D . چیزی که من را خیلی مجذوب کرده اینه که شرایط لازم برای دانشگاه معتبر رفتن را داشته باشی تو ایران خیلی باارزش هستی ( مثلا نیاز به معدل بالا + زبان انگلیسی فول + مقاله داره که اگه نتونم به خارج هم برم حداقل چیزهای بدی کسب نکردم )
نه بابا چه کار توپی هم داری خارجه که بری حسابی کار وبارت میگیره ها:biggrin:
ما که از ولش به نیت شاگرد اولی شروع کردیم ویعنی شروع خوبی داشتیم حالا شدیم این وای به حال تو که بد شروع کردی اما شوخی کردم خواستن توانستن است ایشا ا...موفق بشی رفتی خارج دعوت نامه برا ماهم بفرست.
خواهش میکنم . نظر لطف شماست . ( برای همین اومدم رشته برق گرایش مخابرات وگرنه میرفتم صنایع :) )
به نظرم من اگر از اول ترم تا اخر ترم سخت خوند و تلاش کرد نباید معدل پایین به دست اورد . برای مثال در برد دانشکده برق دیدم استادی نمرات امتحانی را گذاشته بود که نمره 1 بود نمره 17 هم بود . پس معدل بالا در نجف اباد همچین هم بعید نیست . نظر شما چیه ؟ (پام برسه خارج همه تون را دعوت میکنم :D)
برای بورسیه شدن هم باید معدل بالای 17 داشته باشی ،هم زبانت فول باشه و هم تعهد بدی بعد از اتمام تحصیل بر می گردی ایران........
یکی از فامیلامون با معدل 19/50 برق بورسیه شد واسه دانشگاه مک گیل کانادا
:eek::eek::eek: 19.5؟ چه دانشگاهی درس میخونده ؟ البته اینجور دانشجوها نیازی به شهریه دانشگاهی ندارند و تا جایی که میدونم اکثر امکانات برای انها رایگان هست . کلاً زبان آدم توپ باشه ضرر نمیکنه :redface:

1992.sarina

عضو جدید
درود بر شما . :eek::eek::eek: 19.5؟ چه دانشگاهی درس میخونده ؟ البته اینجور دانشجوها نیازی به شهریه دانشگاهی ندارند و تا جایی که میدونم اکثر امکانات برای انها رایگان هست . کلاً زبان آدم توپ باشه ضرر نمیکنه :redface:
دانشگاه صنعتي اصفهان.......از من به تو نصيحت فعلا به فكر ليسانست باش چون سنگ بزرگ نشونه ي نزدنه.....

masoud.avard

عضو جدید
سلام
منم ترم اول کاردانی به کارشناسی مهندسی برق قدرت هستم و حسابی دارم زیر بار درسا کم میارم و میپوکم
خیلی دوست دارم انصراف بدم و برم دنبال یه کاری یا یه رشته دیگه
اما نه کار هست نه از رشته دیگه ای خوشم میاد :دی
البته دکوراسیون داخلی دانشکده هنر رو دوست دارم اما نه میدونم واحدها و سرفصلاش چیه،نه اینکه چجوری پذیرش میکنن :(

MHRD

عضو جدید
دانشگاه صنعتي اصفهان.......از من به تو نصيحت فعلا به فكر ليسانست باش چون سنگ بزرگ نشونه ي نزدنه.....
منم موافقم
پله پله جمع گردد وانگهی زیاد شود
ولی خوب همه که قرار نیست مک گیل برن
لزوماً معدل 19.5 نمیخواد 4تا مقاله و کار علمی داشته باشیو نشون بدی نیازمندی و مشتاق علم هم پذیرش میدن هم فاند

mammad.mechanic

عضو جدید
من فقط یه چیزی رو به دوستان بگم....
اگه کسی واقعا می خواد ادامه تحصیل بده از همین الان یعنی از دوره کارشناسی باید یکی زبانش رو قوی کنه(انگلیسی)یکی هم سعی کنه مقاله بده البته ابن مقاله دادن تو دوره کارشناسی زیاد ضروری نیست...ولی اگه این کار رو بکنه تو ارشد کارش خیلی سبکتر میشه...مقاله واسه کنفرانس ها..برای مجلات و ژرنالها....اگه این کار رو بکنید برای سابقه علمیتون خیلی خوبه و برای رفتن به خارج واسه تحصیل کمکتون میکنه..زیییییییییاد...
و دیگه اینکه حتما یه زبان برنامه نویسی هم یاد بگیرید...حتما...

عضو جدید
koshtin in kamrano baba bikhiyal ye soal porsida ta 1sale dige bahs darbareye in ke mikhad foghe lisans koja bekhoone hame nazar midan vel konid in bicharero
از هم دردی تون ممنون . ولی اگه کسی هدفش این باشه باید از همین الان اقدام کنه نه ترم 8 :smile:
کامران الان داغه نمیدونه چی میگه:D
یاد یه جک افتادم :

تو جبهه یه دسته رفیق بودند . یه بار یه ترکش میزنند و یکی از آنها بیهوش میشه . بقیه فکر میکنند که اون مرده . بلندش میکنند و میگند لا اله الا لله و ... . وسط راه طرف بهوش میاد و میگه من زنده هستم . رفیقاش میگند : نه تو مرده ای ، تو داغ هستی و نمیفهمی که مردی ....
:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::surprised:
من فقط یه چیزی رو به دوستان بگم....
اگه کسی واقعا می خواد ادامه تحصیل بده از همین الان یعنی از دوره کارشناسی باید یکی زبانش رو قوی کنه(انگلیسی)یکی هم سعی کنه مقاله بده البته ابن مقاله دادن تو دوره کارشناسی زیاد ضروری نیست...ولی اگه این کار رو بکنه تو ارشد کارش خیلی سبکتر میشه...مقاله واسه کنفرانس ها..برای مجلات و ژرنالها....اگه این کار رو بکنید برای سابقه علمیتون خیلی خوبه و برای رفتن به خارج واسه تحصیل کمکتون میکنه..زیییییییییاد...
و دیگه اینکه حتما یه زبان برنامه نویسی هم یاد بگیرید...حتما...

بنازم به آقا محمد که چراغ خاموش میاد تو خیابون ولی به جاش حرف های آموزنده و مفید و مثبت میزنه . آقا محمد مقاله دادن چطوریه ؟ سخته ؟ از چه ترمی معمولا شروع میکنند ؟

mammad.mechanic

عضو جدید
از هم دردی تون ممنون . ولی اگه کسی هدفش این باشه باید از همین الان اقدام کنه نه ترم 8 :smile:

یاد یه جک افتادم :

تو جبهه یه دسته رفیق بودند . یه بار یه ترکش میزنند و یکی از آنها بیهوش میشه . بقیه فکر میکنند که اون مرده . بلندش میکنند و میگند لا اله الا لله و ... . وسط راه طرف بهوش میاد و میگه من زنده هستم . رفیقاش میگند : نه تو مرده ای ، تو داغ هستی و نمیفهمی که مردی ....
:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::surprised:

بنازم به آقا محمد که چراغ خاموش میاد تو خیابون ولی به جاش حرف های آموزنده و مفید و مثبت میزنه . آقا محمد مقاله دادن چطوریه ؟ سخته ؟ از چه ترمی معمولا شروع میکنند ؟

چراغ خاموش؟من؟خیابون؟:surprised:

ببین آقا کامران..مقاله دادن سخت نیست....تو اول باید ببینی تو چه زمینه ای علاقه داری..بعد بیای یه موضوعی رو واسه تحقیقت تو زمینه مورد علاقه ات انتخاب کنی....بعدش مقاله هایی که تو اون زمینه هست رو پیدا کنی...بخونی و بعد نتایجشون رو مستند سازی کنی...
بعد از اون باید بری سراغ تحقیقات خودت و نتایج بدست اومده از تحقیقاتت رو با بقیه نتایج مقایسه کنی و در آخر هم یه نتیجه از کارایی که کردی بگیری....همین..
ولی بهتر بری با استادای گروه خودتون مشورت کنی..و از اونا هم مشورت بگیری...

عضو جدید
بله . از اتاق فرمان اعلام میکنند که هنوز بدبختی ها ادامه داره:biggrin:

دوستان چرا بچه های دانشگاه تقلب نمیدن ؟ سیستم کاری شون اینطوری هست یا اینهایی که به تور من خوردن اینطوری هستند . اصلا تقلب بده نیستند :cry:

MHRD

عضو جدید
بله . از اتاق فرمان اعلام میکنند که هنوز بدبختی ها ادامه داره:biggrin:

دوستان چرا بچه های دانشگاه تقلب نمیدن ؟ سیستم کاری شون اینطوری هست یا اینهایی که به تور من خوردن اینطوری هستند . اصلا تقلب بده نیستند :cry:
متاسفانه باید بگم اینایی که به تورت خوردن اینجوری هستن
دانشجوی که تقلب نده دانشجو نیییییییییییییییییست

عضو جدید
من یه امتحان دیگه دارم
کی پایه است بریم بگردیم؟

به من میگند کامرانی پایه !! اتفاقا خیلی جوگیر درس و دانشگاه و ... شدم و حوصلم سر رفته . دوستان اگه پایه و راضی باشند یه روز بریم سی و سه پل یا بریم کوه صفه ( شیرازی ها پیشتاز در این میتینگ ها هستند !!!)

sara.mortazavi

کاربر حرفه ای
به من میگند کامرانی پایه !! اتفاقا خیلی جوگیر درس و دانشگاه و ... شدم و حوصلم سر رفته . دوستان اگه پایه و راضی باشند یه روز بریم سی و سه پل یا بریم کوه صفه ( شیرازی ها پیشتاز در این میتینگ ها هستند !!!)
تو این سرما بریم کوه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
خوبی؟

sara.mortazavi

کاربر حرفه ای

1992.sarina

عضو جدید
متاسفانه باید بگم اینایی که به تورت خوردن اینجوری هستن
دانشجوی که تقلب نده دانشجو نیییییییییییییییییست
بچه های هم ترمی ما همچین تقلب میکنن که ما هم تو کفشون موندیم چه برسه به استادا!
همه امتحانا رو با هم فکری هم حل میکنن!!!!!!!!!!!

عضو جدید
واااااااااااااااااااااااای ....عکسوپمحرم هم شد نمیشه رفت سینما

البته سینما هم همون روز های عادی فیلم درست حسابی که نشون نمیداد چه برسه به الان :eek: . اصلا دانشگاه بهم حال نمیده (منظورم همکلاسی هام هست) . ای کاش ترم های بعدی بهتر بشه.

میان ترم همگی تموم شد ؟ حوصله مون سر رفت :surprised::surprised:

به مناسبت ایام یه عکس ملس میزارم :)

پیوست ها

• n7x0zcg7tqjoinch3u.jpg
    n7x0zcg7tqjoinch3u.jpg
    74.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

sara.mortazavi

کاربر حرفه ای
ارزش تعليم

فِی المَناقِبِ مُرسلاً- اَنَّ عَبدَ الرَّحمن السَّلمی عَلَّمَ وَلَدَ الحُسَینِ (ع): الحَمدَ فَلَمّا قَرَءَ ها عَلی اَبیه اَعطاهُ اَلفَ دینارٍ وَ اَلفَ حُلَّةٍ وَحَشا فاهُ دُرّاً، فَقیلَ لَهُ فی ذلِکَ فَقالَ (ع): وَ اَینَ یَقَعُ هذا مِن عَطائِهِ یِعنی تَعلیمِهِ.
«مستدرک الوسائل 1/290» «المناقب 4/66»
عبدالرّحمن سلمی سوره حمد را به فرزند حسین (ع) آموخت وقتی کودک سوره را بر پدرش خواند امام (ع) هزار دینار طلا و هزار حلّه لباس به معلم دادند و دهانش را پر از مروارید کرد، درباره این کار امام سؤال کردند امام (ع) فرمود: این عطایا با آنچه معلم یاد داده است کجا برابری می کند؟ (یعنی قابل مقایسه نیست).

بالا