آزمون نظام مهندسی 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mahmoud086

عضو جدید
شاید شما درست بگید ولی جدول ص 117 حداقل ضخامت رو 38mm است و با توجه به اینکه حداقل مقاوت حرارتی 0.034 w/mk هست با ضرب 0.038*1/0.034 = 1.12 m2k/w بدست می اید که همان دیمانسیون مبحث 19 ص54 است به نظر هر دو درسته ولی در صورت مسئله شرایط به سمت روش مبحث 14 سنگینی میکنه

شرایط صورت مسئله فقط دمای محیط رو داده که اشکالی در استفاده از مبحث 19 ایجاد نمیکنه اگر قراربود از مبحث 14 استفاده کنیم باید فشار و دمای کار رو هم میداد در ضمن منطقی نیست وقتی روش مستقیم برای حل مسئله هست از یه روش غیر مستقیم استفاده کنیم.

mehran.bash

عضو جدید
من امروز متوجه شدم چند نفر از دوستای نامردم
چند ماه پیش رفتن دوره ی گاز و قبول شدن.آخه مگه میشه قبل از قبول شدن توی آزمون نظام این دوره ها رو رفت؟؟؟الان ما باید چیکار کنیم؟؟؟خبر ندارین هر چند ماه این دوره ها برگزار میشه؟؟؟

دوره گاز استانی برگزار میشه؟ کاربرد کجاست؟امتحان داره؟

juliosezar

عضو جدید
دوره گاز استانی برگزار میشه؟ کاربرد کجاست؟امتحان داره؟

آره هر استانی برای خودش برگزار میکنه توی یکی دو روز و بعد از همون مطالب امتحان میگیرن.مثلاً استان ما هفته ی بعد دوره ی تاسیسات بهداشتی گذاشته.خیر سرمون فکر میکردم همین آزمونو قبول شیم کافیه ولی انگار هفت خوان رستمو باید بگذرونیم

mehran.bash

عضو جدید
آره هر استانی برای خودش برگزار میکنه توی یکی دو روز و بعد از همون مطالب امتحان میگیرن.مثلاً استان ما هفته ی بعد دوره ی تاسیسات بهداشتی گذاشته.خیر سرمون فکر میکردم همین آزمونو قبول شیم کافیه ولی انگار هفت خوان رستمو باید بگذرونیم

شما مظمئن هستی؟ من رشتم جامداته و فکر کنم فقط نظارت به من بدن.یعنی باید این دوره ها رو برم؟اگه نرم نمیتونم نظارت هم بگیرم؟

juliosezar

عضو جدید
شما مظمئن هستی؟ من رشتم جامداته و فکر کنم فقط نظارت به من بدن.یعنی باید این دوره ها رو برم؟اگه نرم نمیتونم نظارت هم بگیرم؟

والا خودمم دقیق نمیدونم.برا همین شنبه میخوام برم نظام مهندسی بپرسم.اگه اطلاعاتی گیرم اومد میام میگم.

amir_22424

عضو جدید
با سلام .من هم جامداتی هستم ومعدلم 14.13 هستش برا نظام مهندسی ثبت نام کردم تو شرایط ثبت نا معدل مطرح نشده بود.

MHM1365

عضو جدید

دوست عزیز دوره ها برای ارتقا پایه است دوستانی که تازه برا پایه 3 امتحان دادند باید حداقل 3 سال بگذاره بعد در این دوره ها برای ارتقا به پایه 2 شرکت کنند

juliosezar

عضو جدید
دوست عزیز دوره ها برای ارتقا پایه است دوستانی که تازه برا پایه 3 امتحان دادند باید حداقل 3 سال بگذاره بعد در این دوره ها برای ارتقا به پایه 2 شرکت کنند

که اینطور،ممنون،ولی دوره ی گاز چی؟؟؟میگن برای گرفتن نظارت گاز باید دوره اش رو بگذرونیم حتی ما پایه 3 ها.میشه برا اینم توضیح بدین

MHM1365

عضو جدید

که اینطور،ممنون،ولی دوره ی گاز چی؟؟؟میگن برای گرفتن نظارت گاز باید دوره اش رو بگذرونیم حتی ما پایه 3 ها.میشه برا اینم توضیح بدین
شما مطمئنید که پایه 3 هم می تونه برا نظارت گاز اقدام کنه ؟؟؟؟؟؟؟ فکر کنم باید پایه 2 داشت....!!!!

juliosezar

عضو جدید
شما مطمئنید که پایه 3 هم می تونه برا نظارت گاز اقدام کنه ؟؟؟؟؟؟؟ فکر کنم باید پایه 2 داشت....!!!!

جدی؟؟؟من نمیدونستم.شما الان پروانه دارید خودتون؟؟؟اگه ممکنه یکم توضیح بدید که با پایه 3 ما در چه حدی میتونیم کار کنیم.

mehran.bash

عضو جدید
با سلام .من هم جامداتی هستم ومعدلم 14.13 هستش برا نظام مهندسی ثبت نام کردم تو شرایط ثبت نا معدل مطرح نشده بود.

اصلا ربطی به معدل نداره .ولی به جامداتی ها نطارت میدن و طراحی واسه سیالات و تاسیسات هست ولی من شنیدم میشه با گذروندن درسای سیالات یا شرکت توی دوره خود نظام طراحی رو هم گرفت برای اطمینان باید پرسید اگه شد میپرسم خبر میدم.

mirhamida

عضو جدید

شما بعد از دریافت پروانه باید در دوره آموزشی بازرسی مبحث 17 شرکت کنید و گواهینامه اش رو بگیرید. بعد هم باید دوره نقشه خوانی اش رو پاس کنید و بعد در دوره کارآموزی اش شرکت کنید. بعد همه اینها شما میتونید بازرسی گاز رو هم انجام بدید. برای بازرسی آبفا هم روند همینه ولی دیگه نقشه خوانی و کارآموزی نداره. اینها مربوط به استان ما بود، ممکنه استان به استان فرق کنه.

2aria2

عضو جدید
[B گفت:
MHM1365[/B] http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost-left.png;7186943]http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/quote_icon.png نوشته اصلي بوسيله http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost-left.png

جدی؟؟؟من نمیدونستم.شما الان پروانه دارید خودتون؟؟؟اگه ممکنه یکم توضیح بدید که با پایه 3 ما در چه حدی میتونیم کار کنیم.
دوستان پایه 3 هم میتونن نظارت گاز بگیرن

juliosezar

عضو جدید
خب من رفتم نظام مهندسی پرسیدم.نظارت گاز رو پایه 3 ها هم میتونن انجام بدن به شرطی که همونطور که دوستان گفتن توی دوره اش شرکت کنن و آزمونشو قبول بشن.دوره ی تاسیسات بهداشتی هم که استان ما این هفته برگزار میکنه برای کسانیه که از پایه 3 میخوان برن پایه 2 و لزومی نداره ما هم شرکت کنیم.

amin1222

عضو جدید
خب من رفتم نظام مهندسی پرسیدم.نظارت گاز رو پایه 3 ها هم میتونن انجام بدن به شرطی که همونطور که دوستان گفتن توی دوره اش شرکت کنن و آزمونشو قبول بشن.دوره ی تاسیسات بهداشتی هم که استان ما این هفته برگزار میکنه برای کسانیه که از پایه 3 میخوان برن پایه 2 و لزومی نداره ما هم شرکت کنیم.

در مورد رشته اصلی یا مرتبط چیزی نگفتن، چون یکی از دوستان این تاپیک میگفت که فقط سیالات میتونه نظارت گاز بگیره.

bahramielahe

عضو جدید
دوستان عزیز لطفا برای در نظر گرفتن پاسخ صحیح برای همه در سوالات 2-8 و 45 اعتراض کنید. واقعا این سوالا هر کدوم دو جواب داره. نمره حتی یکی از این سوالها برای خیلی ها مهمه. از دوستان خواهش میکنم تا فرصت هست به خاطر همدیگه اعتراض کنند. مرسی

juliosezar

عضو جدید
در مورد رشته اصلی یا مرتبط چیزی نگفتن، چون یکی از دوستان این تاپیک میگفت که فقط سیالات میتونه نظارت گاز بگیره.

اونو دیگه نپرسیدم،شما خودت میتونی از نظام استانتون بپرسی چون فکر کنم توی استان های مختلف با هم فرق بکنه.

bahramielahe

عضو جدید
با سلام اینجانب ........... داوطلب رشته تاسیسات مکانیکی به شماره تلفن................
نسبت به سوالات 2 ،8 و 45 اعتراض دارم.

سوال 2: در این سوال به صورت گسترده ای اعمال سلیقه شده و به احتمال زیاد همراه با خطای محاسباتی طراح بوده است ولی در هر صورت یا این سوال باید حذف گردد و یا اینکه نمره این سوال به همه افراد داده شود.
سوال 8: قطعاً گزینه مندرج در کلید یعنی گزینه 4 غلط است. در خصوص این سوال نکات زیادی مطرح است اولاً آنکه در صورت سوال از غلط رایج و متداول گازشهری استفاده شده و ما چیزی تحت عنوان گاز شهری و روستایی نداریم! و آنچه در اصل به عنوان گاز شهری مطرح است ترکیبش بکلی با گاز طبیعی مورد استفاده ما و مندرج در مقررات متفاوت است و چنین خبطی در شأن آزمون مقررات ملی ساختمان نیست. نکته دوم اینکه بالاخره تصریح نشده آبگرمکن تنها دستگاه گازسوز در این پروژه است یا نه؟ و سوم اینکه تصریح نشده طولانی ترین مسیر متعلق به آبگرمکن است یا خیر؟ با توجه به اینکه اطلاعات دیگری در خصوص مسیر نداریم، طولانی ترین مسیر را برابر 20 متر در نظر می گیریم. چگالی گازبرابر نیم است و پس از استخراج ضریب تصحیح از جدول 17-4-3 در صفحه 34 متوجه می شویم که ظرفیت لوله ها در ردیف 20 متر در جدول صفحه 33 باید در عدد 1.15 ضرب شوند لذا قطر لوله گاز 1/2 اینچ خواهد شد و اگر لوله اصلی باشد که در مسأله ابهام وجود دارد که قطعاً لوله اصلی است یا قطعاً نیست قطر لوله 1 اینچ خواهد بود.
نمره سوال شماره 8 باید به تمام افرادی که گزینه 1 یا 3 را پاسخ داده اند داده شود یا اساساً سوال حذف شود
سوال 45 : بنا بر جدول 7 صفحه 54 مبحث 19 حداقل مقاومت حرارتی لوله در سیال بخار عدد 1 است پس گزینه 2 صحیح است نه گزینه دیگر.

wo0olf

عضو جدید
لطفا با ارسال ایمیل با متن زیر یه Tarvij@inbr.irبه سوال 45 یا هر سوال دیگر اعتراض کنید......

با سلام اینجانب............ داوطلب رشته تاسیسات مکانیکی به شماره تلفن ......................
نسبت به سوال 45 اعتراض دارم زیرا بنا بر جدول 7 صفحه 54 مبحث 19 برای
حداقل مقاومت حرارتی لوله برای بخار عدد 1 است پس گزینه 2 صحیح است نه
گزینه دیگری لطفا حتما پیگیری کنید

چه اعتراضی ؟!

زمانی که گفته شده در دمای 24 درجه باید از بخش عایق کاری لوله های تاسیسات مکانیکی ضخامت با فرمول R=L/k حساب کرد.

2aria2

عضو جدید
با سلام اینجانب ........... داوطلب رشته تاسیسات مکانیکی به شماره تلفن................

سوال 2: در این سوال به صورت گسترده ای اعمال سلیقه شده و به احتمال زیاد همراه با خطای محاسباتی طراح بوده است ولی در هر صورت یا این سوال باید حذف گردد و یا اینکه نمره این سوال به همه افراد داده شود.
سوال 8: قطعاً گزینه مندرج در کلید یعنی گزینه 4 غلط است. در خصوص این سوال نکات زیادی مطرح است اولاً آنکه در صورت سوال از غلط رایج و متداول گازشهری استفاده شده و ما چیزی تحت عنوان گاز شهری و روستایی نداریم! و آنچه در اصل به عنوان گاز شهری مطرح است ترکیبش بکلی با گاز طبیعی مورد استفاده ما و مندرج در مقررات متفاوت است و چنین خبطی در شأن آزمون مقررات ملی ساختمان نیست. نکته دوم اینکه بالاخره تصریح نشده آبگرمکن تنها دستگاه گازسوز در این پروژه است یا نه؟ و سوم اینکه تصریح نشده طولانی ترین مسیر متعلق به آبگرمکن است یا خیر؟ با توجه به اینکه اطلاعات دیگری در خصوص مسیر نداریم، طولانی ترین مسیر را برابر 20 متر در نظر می گیریم. چگالی گازبرابر نیم است و پس از استخراج ضریب تصحیح از جدول 17-4-3 در صفحه 34 متوجه می شویم که ظرفیت لوله ها در ردیف 20 متر در جدول صفحه 33 باید در عدد 1.15 ضرب شوند لذا قطر لوله گاز 1/2 اینچ خواهد شد و اگر لوله اصلی باشد که در مسأله ابهام وجود دارد که قطعاً لوله اصلی است یا قطعاً نیست قطر لوله 1 اینچ خواهد بود.
نمره سوال شماره 8 باید به تمام افرادی که گزینه 1 یا 3 را پاسخ داده اند داده شود یا اساساً سوال حذف شود
سوال 45 : بنا بر جدول 7 صفحه 54 مبحث 19 حداقل مقاومت حرارتی لوله در سیال بخار عدد 1 است پس گزینه 2 صحیح است نه گزینه دیگر.

دوست عزیز در مورد سئوال 8 فکر کنم به اینصورت باشه
1.6*1.15 که 1.84 بدست میاد و چون در جدول صفحه 33 در ردیف 20 متر این عدد وجود ندارد عدد بالاتر آن 3.5 در نظر گرفته که قطر 3/4 اینچ بدست میاد. در نتیجه گزینه 4 درسته

alitkh

عضو جدید
سوال 46 - با توجه به تعریف ساختمان مستقل و غیر مستقل، توی این سوال ساختمان غیر مستقل بود و جواب صحیح گزینه 4 میشه که من هم اشتباه زدم

مگه تعریف ساختمان مستقل و غیر مستقل چیه که این ساختمون غیرمستقل میشه؟ مگه نگفته از چهار طرف با ساختمونهای مجاور فاصله داره؟!!؟

bahramielahe

عضو جدید
سر جلسه ازمون هر چقدر دنبال تعریف ساختمون مستقل و غیر مستقل تو کتاب گشتم چیزی ندیدم. من هم تشخیص دادم این ساختمون که از 4 طرف فاصله داره یک ساختمون مستقل هستش. واقعا تعریف ساختمون مستقل و غیر مستقل چیه؟ عنی همه تعریفشو میدونن؟

juliosezar

عضو جدید

ببینید در مورد سوال 8 چند بار توی این تاپیک گفتم بازم میگم،مثال آخر کتاب صفحه ص 156 خط اول و دوم همه چی رو واضح توضیح داده.وقتی چندتا دستگاه از یه لوله استفاده کنن،مقدار مصارفشون با هم جمع میشه و میشه ظرفیت لوله.حالا توی این سوال چون فقط آبگرمکن هست،پس ظرفیت لوله همون مقدار مصرف آبگرمکنه که در ضریب چگالی ضرب میشه.بعدشم شما به ما فکر نمیکنین که گزینه ی 4 رو پاسخ دادیم؟؟؟نوشتین نمره به گزینه های 1 و 3 داده شود.شاید قبولی خیلی ها به درست بودن گزینه ی 4 بستگی داشته باشه.این کار شما اصلاً درست نیست.

bahramielahe

عضو جدید
ببینید در مورد سوال 8 چند بار توی این تاپیک گفتم بازم میگم،مثال آخر کتاب صفحه ص 156 خط اول و دوم همه چی رو واضح توضیح داده.وقتی چندتا دستگاه از یه لوله استفاده کنن،مقدار مصارفشون با هم جمع میشه و میشه ظرفیت لوله.حالا توی این سوال چون فقط آبگرمکن هست،پس ظرفیت لوله همون مقدار مصرف آبگرمکنه که در ضریب چگالی ضرب میشه.بعدشم شما به ما فکر نمیکنین که گزینه ی 4 رو پاسخ دادیم؟؟؟نوشتین نمره به گزینه های 1 و 3 داده شود.شاید قبولی خیلی ها به درست بودن گزینه ی 4 بستگی داشته باشه.این کار شما اصلاً درست نیست.[/QUOT

منظور من اینه که به کسانی که گزینه 1 و 3 رو هم زدن نمره تعلق بگیره. یا اینکه سوال حذف بشه. که در هر صورت شما ضرر نمیکنید دوست من

juliosezar

عضو جدید
ببینید در مورد سوال 8 چند بار توی این تاپیک گفتم بازم میگم،مثال آخر کتاب صفحه ص 156 خط اول و دوم همه چی رو واضح توضیح داده.وقتی چندتا دستگاه از یه لوله استفاده کنن،مقدار مصارفشون با هم جمع میشه و میشه ظرفیت لوله.حالا توی این سوال چون فقط آبگرمکن هست،پس ظرفیت لوله همون مقدار مصرف آبگرمکنه که در ضریب چگالی ضرب میشه.بعدشم شما به ما فکر نمیکنین که گزینه ی 4 رو پاسخ دادیم؟؟؟نوشتین نمره به گزینه های 1 و 3 داده شود.شاید قبولی خیلی ها به درست بودن گزینه ی 4 بستگی داشته باشه.این کار شما اصلاً درست نیست.[/QUOT

منظور من اینه که به کسانی که گزینه 1 و 3 رو هم زدن نمره تعلق بگیره. یا اینکه سوال حذف بشه. که در هر صورت شما ضرر نمیکنید دوست من

آخه چرا میگید گزینه 1 ؟؟؟؟شاید منظورتون گزینه های 3 و 4 هست؟؟؟چون پاسخ صحیح رو هم 4 اعلام کردن که همون 3/4 هست،اما گزینه ی 1 مقدارش 1 هست که از هیچ راهی به دست نمیاد.

mehran.bash

عضو جدید
چه اعتراضی ؟!

زمانی که گفته شده در دمای 24 درجه باید از بخش عایق کاری لوله های تاسیسات مکانیکی ضخامت با فرمول R=L/k حساب کرد.

احسنت من هر چی میگم اینا قبول نمیکنن.البته گذینه 2 هم میتونه درست باشه.در مورد سوال 8 هم 3/4 درست هست بحث هم نداره :cool:

وضعیت
موضوع بسته شده است.