آزمون نظام مهندسی 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

divoone1985

عضو جدید
منظورت کدوم ورژنه مهندس من که چیزی ندیدم

چاپ 1391
بند ب اینه:
ب) اگر حجم فضای نصب دستگاه ها کمتر از یک متر مکعب برای هر 177 کیلوکالری در ساعت انرژی معادل سوخت ورودی به دستگاه ها باشد ممکن است هوای احتراق از فضای مجاور آن تامین شود.
البته یک بند پایینتر میگه:
1)گرفتن هوای احتراق از فضای مجاور به شرطی مجاز است که این فضا طبق فصل "تعویض هوا" دارای حداقل تعویض هوا باشد.

hamidp

عضو جدید
من زدم 1/2 چون زیر جدول گفته ظرفیت لوله ها در ضریب ضرب میشه نه مصرف گاز!! نظرتون چیه دوستان؟

درسته
این جور که تو کتاب نوشته ضریب تصحیح چگالی باید در اعداد جدول ضرب بشه که در این صورت ظرفیتهای داخل جدول تو همون ردیف 20 متر بیشتر میشه.یعنی همون لوله 1/2 هم جواب میده.البته معقول تر هم به نظر میاد چون وقتی چگالی کمتر میشه ظرفیت لوله بیشتر میشه.

hamidp

عضو جدید
من زدم 1/2 چون زیر جدول گفته ظرفیت لوله ها در ضریب ضرب میشه نه مصرف گاز!! نظرتون چیه دوستان؟

این جور که تو کتاب نوشته ضریب تصحیح چگالی باید در اعداد جدول ضرب بشه که در این صورت ظرفیتهای داخل جدول تو همون ردیف 20 متر بیشتر میشه.یعنی همون لوله 1/2 هم جواب میده.البته معقول تر هم به نظر میاد چون وقتی چگالی کمتر میشه ظرفیت لوله بیشتر میشه.

Hooladi

عضو جدید
چاپ 1391
بند ب اینه:
ب) اگر حجم فضای نصب دستگاه ها کمتر از یک متر مکعب برای هر 177 کیلوکالری در ساعت انرژی معادل سوخت ورودی به دستگاه ها باشد ممکن است هوای احتراق از فضای مجاور آن تامین شود.
البته یک بند پایینتر میگه:
1)گرفتن هوای احتراق از فضای مجاور به شرطی مجاز است که این فضا طبق فصل "تعویض هوا" دارای حداقل تعویض هوا باشد.

big like :w16:

hamidp

عضو جدید

از لحاظ منطقی باید ضریب در کقدار مصرف ضرب بشه که میشه 3/4 ولی جمله کتاب نوشته در ضریب لوله ضرب بشه

mohamadi7311

عضو جدید
سلام من دانشجوی ترم دو مکانیکم و باید ترم 3 گرایش انتخاب کنم لطفا راهنماییم کنید کدوم خویه من خودم طراحی جامدات دوست دارم ولی از نظر کار چطوره؟

divoone1985

عضو جدید
سلام من دانشجوی ترم دو مکانیکم و باید ترم 3 گرایش انتخاب کنم لطفا راهنماییم کنید کدوم خویه من خودم طراحی جامدات دوست دارم ولی از نظر کار چطوره؟

حالا چرا اومدی اینجا میپرسی؟
اینجا درباره آزمون نظام مهندسی صحبت میکنیم که واسه شما خیلی زوده.
ایشاللا 3 سال بعد از اینکه مدرکتو گرفتی میای اینجا.
ولی اگه منظورت از نظر درآمد حق امضاست ظاهرا سیالات بهتره.
ولی در کل برو اونی که دوس داری و مغزت میکشه.

mekanikal

عضو جدید
دوستان جواب سوال 45 تو کدوم منابع هست؟
مقاومت حرارتی عایق برای سیستم توزیع بخار؟؟

chego

کاربر فعال

سلام دوست عزیز سیالات وجامدات فرقشون 17 واحده که واحدای سیالات کاربردیترن مثلا واسه نظام مهندسی کاملترین سرفصل مال سیالاته وفقط طراحی رو به سیالات میدن

بیژن مولایی

عضو جدید

اگه دوس داری همون جامدات رو ادامه بده، ولی وقتی درست تموم میشه متوجه میشی که در حالت کلی واسه کار هیچ فرقی نداره. از الان چند تا نرم افزار مرم افزار کار کن، از همین الان هم دنبال بند پ باش و روش سرمایه گذاری کن. با درس کسی به موفقیت نمیرسه مهندس. درس فقط بازیچه است.

mi_kh

عضو جدید
50- طراحی کانال تخلیه هوا در کدام مورد باید با روش سرعت ثابت طراحی می شود؟
3- تخلیه هوای حاوی گازهای قابل اشتعال یا انفجار
4- تخلیه هوای حاوی ذرات معلق

دوستان من این سوال گزینه 4 زدم اگه درست باشه 100% قبول میشم اگه نه که میمونم واسه دور بعد!! نظر شما؟

Hooladi

عضو جدید

دوستان من این سوال گزینه 4 زدم اگه درست باشه 100% قبول میشم اگه نه که میمونم واسه دور بعد!! نظر شما؟

4 درسته حاجی

fluidmechanic

عضو جدید
مهندس جان سوال 11 و 53 رو لطف میکنی منبعش رو بگی؟

سوال 11 :مبحث 17 چاپ 87 -17-7-5-7-3 محدودیت نصب وسایل گازسوز پر مصرف (بالای 1.5 مترمکعب در ساعت) در واحدهای کوچکتر از 60 متر مربع

سوال 53 : q=1.08 x cfm x delta T که q بار حرارتی بر حسب بی تی یو بر ساعت می باشد و delta T هم اختلاف دما

fluidmechanic

عضو جدید

گزینه 4 صحیح می باشد صفحه 50 مبحث 14 ویرایش 91 14-5-3-2

fluidmechanic

عضو جدید
آقا جواب سوالای 1 و 2 رو کسی میدونه چی میشه؟؟
48 هم بالاخره معلوم نشد!!

برای سوال 1 با رسم منحنی مشخصه پمپهای سری شده و منحنی مشخصه سیستم و تلاقی این دو منحنی کاملا مشخص است که دبی نسبت به

حالت اول بیشتر شده و مجموع هد دو پمپ از دو برابر حالت اول کمتر می باشد.

سوال 2 با رابطه 14-7-1 ویرایش 91 نزدیک 1500 لیتر محاسبه می شود که با در نظر گرفتن منبع بزرگتر عدد 2.2 متر مکعب حاصل می شود.

fluidmechanic

عضو جدید
سئوال 57 من 3 زدم اگه درست باشه؟
در مورد سئوال 17 هم اگه کسی منبعی داره بگه لطفا دقیقا گزینه درست کدومه؟
همچنین 23 من 1 زدم

منبع سوال 17 هندبوک اشری و کریر می باشد که سرعت در لوله ها را بین 2 تا 4 فوت بر ثانیه پیشنهاد می دهند.

در مورد سوال 57 نیز می توانید به قسمت تعاریف مبحث 14 ویرایش 91 صفحه 9 مراجعه بفرمایید.

بیژن مولایی

عضو جدید
سوال 11 :مبحث 17 چاپ 87 -17-7-5-7-3 محدودیت نصب وسایل گازسوز پر مصرف (بالای 1.5 مترمکعب در ساعت) در واحدهای کوچکتر از 60 متر مربع

سوال 53 : q=1.08 x cfm x delta T که q بار حرارتی بر حسب بی تی یو بر ساعت می باشد و delta T هم اختلاف دما

سوال 11 طبق مبحث 14 باید 30000تقسیم بر 177 بشه که میشه حدود 170 متر مکعب نیاز هوا و چون اتاق 150 متر مکعب بود واسه همین حجم اتاق کافی نیستش. من خودم در یک فاجعه ی اساسی جابجا زدم این سوال رو :cry:
سوال 53 هم خودم نزدم یعنی وقت نکردم. اصل قضیه و اختلاف در ضریب 1.08 هست که طبق طباطبایی واسه هر شهر باید جداگانه بدست میومد

fluidmechanic

عضو جدید
سوال 11 طبق مبحث 14 باید 30000تقسیم بر 177 بشه که میشه حدود 170 متر مکعب نیاز هوا و چون اتاق 150 متر مکعب بود واسه همین حجم اتاق کافی نیستش. من خودم در یک فاجعه ی اساسی جابجا زدم این سوال رو :cry:
سوال 53 هم خودم نزدم یعنی وقت نکردم. اصل قضیه و اختلاف در ضریب 1.08 هست که طبق طباطبایی واسه هر شهر باید جداگانه بدست میومد
1.08 ضریب حرارت محسوس نامیده می شود که ارتباط مستقیم با دانسیته هوا (ارتفاع از سطح دریا) دارد که برای شهرهای گزینه به ترتیب زیر است:

آبادان : 1.084
رشت : 1.085
بندر انزلی: 1.087
تبریز : 0.92

که با توجه به گزینه ها تبریز گزینه صحیح می باشد و قطعا در کلید سوالات که اعلام خواهد شد گزینه 4 به عنوان گزینه صحیح انتخاب خواهد شد ولی در

مجموع مطرح کردن این سوال با توجه به اینکه در تبریز نیاز انرژی گرمایی با توجه به مبحث 19 زیاد می باشد خیلی جالب نبود!!!

آخرین ویرایش:

pasargaad1985

عضو جدید
1.08 ضریب حرارت محسوس نامیده می شود که ارتباط مستقیم با دانسیته هوا (ارتفاع از سطح دریا) دارد که برای شهرهای گزینه به ترتیب زیر است:

بندرعباس : 1.084
رشت : 1.085
بندر انزلی: 1.087
تبریز : 0.92

که با توجه به گزینه ها تبریز گزینه صحیح می باشد و قطعا در کلید سوالات که اعلام خواهد شد گزینه 4 به عنوان گزینه صحیح انتخاب خواهد شد ولی در

مجموع مطرح کردن این سوال با توجه به اینکه در تبریز نیاز انرژی گرمایی با توجه به مبحث 19 زیاد می باشد خیلی جالب نبود!!!
به نظرم ابادان بود نه بندر عباس

mersad20

کاربر فعال
كي جواب كليد ها را ميزنن چقدر معطل ميكنن اعصابمون خورد شد

znu67

عضو جدید
سلام بچه ها
منم امسال شرکت کردم . با اینکه خونده بودم و فهرست کاملی واسه خودم تهیه کرده بودم ولی سر جلسه آزمون بیشتر از 34 تا وقت نکردم بزنم
میخوام از دوستان بپرسم که حدودا چقدر و با چه کیفیتی خونده بودن که بعضی ها تونستن 42 تا سوال رو جواب بدن
میشه راهنمایی کنید؟
چون فکر کنم قبول نمیشم..

mersad20

کاربر فعال
سلام بچه ها
منم امسال شرکت کردم . با اینکه خونده بودم و فهرست کاملی واسه خودم تهیه کرده بودم ولی سر جلسه آزمون بیشتر از 34 تا وقت نکردم بزنم
میخوام از دوستان بپرسم که حدودا چقدر و با چه کیفیتی خونده بودن که بعضی ها تونستن 42 تا سوال رو جواب بدن
میشه راهنمایی کنید؟
چون فکر کنم قبول نمیشم..

بايد سرعت پيدا كدرن جواب را بالا ببريد

بیژن مولایی

عضو جدید
سلام بچه ها
میشه راهنمایی کنید؟
چون فکر کنم قبول نمیشم..

ایشالا که موفق باشی، ولی اول اگه همه ی سوال های آشنا رو حل میکردی بیشتر از 40 تا راحت میتونستی بزنی.
من خودم با اینکه تقریباً خوب خونده بودم ولی ذر یک فاجعه ی عظیم فقط 48 تونستم بزنم که یه سری هم با ریسک زدم و به سادگی همشون غلط از آب در اومدن (البته دوتا منظورمه). ولی کلاً خدا رو شکر

بیژن مولایی

عضو جدید
كي جواب كليد ها را ميزنن چقدر معطل ميكنن اعصابمون خورد شد

تو این تاپیک یه سری جوابها گذاشته شده و با مجلس سنایی که سناتورهای محترم عضو شور کردن، تقریباً به یه اجماعی رسیدیم بابت جوابها. ولی بزار خود سازمان مقررات ساختمان کلید بده تا نتیجه مطمئن تر شده
ولی میتونی از پاسخنامه همین چند صفحه قبل که افرادی بهش صحه گذاشتن و valid کردن استفاده کنی

وضعیت
موضوع بسته شده است.