آزمون زبان MSRT

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان کسی تا حالا آزمون زبان MSRT یا همون MCHE سابق شرکت کرده؟ لطفاً اگر کسی تا حالا شرکت کرده اینجا بگه تا از تجربیاتش بهره مند شیم.

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
امروز آزمونم دادیم ولی خبری از کسی که تو این تاپیک شرکت کنه نشد. خودم می گم چطور بود، شبیه امتحانات تافل بود منتهی بخش نوشتار شخص رو نداشت البته تعداد سوالاتش هم کمتر بود.

mdzaaibt

عضو جدید
امروز آزمونم دادیم ولی خبری از کسی که تو این تاپیک شرکت کنه نشد. خودم می گم چطور بود، شبیه امتحانات تافل بود منتهی بخش نوشتار شخص رو نداشت البته تعداد سوالاتش هم کمتر بود.

سلام دوست عزیز این آزمون ها به درد استخدام تو شرکت های معتبرم می خوره یا فقط واسه دوستانیه که می خوان خارج برن . ممنون

AMIR843232

اخراجی موقت
سلام خدمت مهندسان زحمت کش مکانیک به خصوص گرایش تاسیسات من سال پیش تو ازمون قبول شدم اونم بعد از 4 سری شرکت ولی بالاخره راز قبولی رو فهمیدم

1- خواندن کتاب های تاسیسات 77
2-خواندن کتاب تاسیسات مکانیکی وکیل ارعیا
3- بدست اوردن جزوات طلایی مباحث 14،16،17 که خیلی کم گیر میاد ولی من از این سایت خریدم ارزششو داشت و خیلی کمک کرد www.mohandeci.ir
4- خواندن سوالات سالهای گذشته مخصوصا 5 سال اخیر
5-تهیه یه فهرست بندی جالب از مطالب کتاب و بردن سر جلسه
6-مرور کامل مباحث مربوط به اسانسور ها مهمه
7- توکل به خدا
موفق

mdzaaibt

عضو جدید
سلام خدمت مهندسان زحمت کش مکانیک به خصوص گرایش تاسیسات من سال پیش تو ازمون قبول شدم اونم بعد از 4 سری شرکت ولی بالاخره راز قبولی رو فهمیدم

3- بدست اوردن جزوات طلایی مباحث 14،16،17 که خیلی کم گیر میاد ولی من از این سایت خریدم ارزششو داشت و خیلی کمک کرد www.mohandeci.ir
7- توکل به خدا
موفق

ممنون موفق باشید:smile:

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز

7- توکل به خدا
موفق

What are you talking about, buddy? Are you doing ads? a

:razz:

hamin319

عضو جدید

7- توکل به خدا
موفق

تبلیغه

maryasen

عضو جدید
من mhle وmche رو هر دو شرکت کردم
از نظر Vocab مثل تافله. حتی منابعی که معرفی میشه یا تو آموزشگاها تدریس میشه هم تافلیه.
اما از نظر listening و درک مطلب اونقدی سخت نیست
البته من کلاس رفتم وگرنه تو listening به مشکل بر می خوردم
یه موضوع دیگه انکه اگر کسی وقت نداره تنبلیش میاد یا زبان رو دوست نداره به نظر من حتما کلاس بره
من رفتم کلاس های فرهیختگان دانشگاه 4-5 تا سوالا عینا کار شده بود تو کلاس . بقیه هم چیزایی بودن که مشابهشون رو کار کرده بودیم . نمره ام هم شد 67 تو mche .
mhle رو پارسال شرکت کرده بودم که شده بودم 37 البته نترسین :)) موقع mhle هنوز آماده نبودم کلاس هم نرفته بودم. سوالی اگه داشتین بپرسین دوستان . در خدمتم :)

mahmoodras

عضو جدید
میشه یکم توضیح بدین که این آزمون راجع به چی هست و چه کاربردی داره؟

arash_441

متخصص انرژی های نو
میشه یکم توضیح بدین که این آزمون راجع به چی هست و چه کاربردی داره؟

بشتر برای سنجش تسلط و مهارت زبان انگلیسی داوطلبان تحصیل در مقطع دکتری ، با توجه به اینکه هزینه ثبت نام نسبت به آزمون های تافل و آیلتس و... بسیار کمتر و هر سال در چند نوبت در اکثر مراکز استانها برگزار میشه

ایشاالله بعد امتحانات نمونه سوالات سال گذشته را در اختیار دوستان قرار میدم

من میخوام تو آزمونی که 5 اردیبهشت 93 برگزار میشه شرکت کنم، تقریبا مشکلی تو بخش گرامر و لغت ندارم، اما listening زیاد جالب نیست، خواهشا راهنماییم کنین تو این یک ماه خودم رو برسونم چون نمره اش برام مهمه.ممنونم.

مهربان

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
من میخوام تو آزمونی که 5 اردیبهشت 93 برگزار میشه شرکت کنم، تقریبا مشکلی تو بخش گرامر و لغت ندارم، اما listening زیاد جالب نیست، خواهشا راهنماییم کنین تو این یک ماه خودم رو برسونم چون نمره اش برام مهمه.ممنونم.
سلام موفق باشین
تولیمو که ازین سخت تره بخش شنیداریش تقریبا راحت بود
یه ذره فایلای شنیداری گوش کنین
من اینجا گذاشتم یه سری
دوست داشتین دان کنین
کلیک

مهربان

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
راستی منم میخوام شرکت کنم
سایت وزارت علوم

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز

برای مصاحبه دکتری خیلی مفیده، هر چی در توان داری خرج کن تا حتماً فبول شی. آرزوی موفقیت دارم.
listening وحشتناک مهمه. سعی کن این بخش رو زیر 50 نزنی. که قالباً همین قسمت نتیجه رو مشخص می کنه.

برای مصاحبه دکتری خیلی مفیده، هر چی در توان داری خرج کن تا حتماً فبول شی. آرزوی موفقیت دارم.
listening وحشتناک مهمه. سعی کن این بخش رو زیر 50 نزنی. که قالباً همین قسمت نتیجه رو مشخص می کنه.

میتونم بپرسم چه نمره ای کسب کردین و سطح زبانتون چطوری بود و تا آزمون چقدر مطالعه داشتین؟

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
میتونم بپرسم چه نمره ای کسب کردین و سطح زبانتون چطوری بود و تا آزمون چقدر مطالعه داشتین؟

نمره 60، سطح زبان راستش خوب بود، دو هفته زمان داشتم چون دیر فهمیدم که اصلاً این طور آزمونی وجود داره! ( اتفاقی یه چیزی از دهن یکی از اساتیدم پرید.)

دوستانی که برای ثبت نام آزمون MSRT به سایت وزارات علوم مربوط به این آزمون مراجعه میکنند، توجه کنن به غیر از مرورگر firefox هیچ مرورگری ثبت نام رو کامل انجام نمیده و از طرفی نمیذاره هزینه رو پرداخت کنین، همین قضیه کلی من رو علاف خودش کرد، گفتم تجربه رو در اختیار دوستان بذارم.موفق باشید.

دوستانی که آزمون MSRT شرکت کردن، بخش LISTENING چطوری برگزار میشه ؟

یعنی به هر فردی یک هدفون میدن یا اینکه مکالمه در کل سالن پخش میشه و امکان بم شدن صداها و خوب نفهمیدن هم هست؟
و اینکه این بخش شنیداری چندمین بخش آزمون هست؟

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستانی که آزمون MSRT شرکت کردن، بخش LISTENING چطوری برگزار میشه ؟

یعنی به هر فردی یک هدفون میدن یا اینکه مکالمه در کل سالن پخش میشه و امکان بم شدن صداها و خوب نفهمیدن هم هست؟
و اینکه این بخش شنیداری چندمین بخش آزمون هست؟

در کل سالن پخش میشه و معمولاً کسانی که نزدیک بلندگو ها هستن کمی کارشون سخت تره. بخش شنیداری اولین بخشه. حداقل پارسال که اینطوری بود.

نتایج آزمون MSRT پنجم اردیبهشت 92 امروز 15 اردیبهشت اومد و من 55 شدم !!!
به نظر دوستان ارزش داره ببرم مصاحبه؟
فکر کنم خیلی پایین شد !!!
مخصوصا بخش READING رو که افتضاح زدم با اون متن های طولانی و وقت خیلی کمش.

1mobin1

عضو جدید
فرقش با تولیمو چیه؟
من دیروز تولیمو شرکت کردم تو مرکز دانشگاه تبریز
راستش از اونی که فکر میکردم خیلی آسون تر بود
بجز لسنینگ که زیاد نفهمیدم چه خبره

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان ظاهراً MSRT دچار تغییرات قابل توجهی شده و مطالبه گذشته این تاپیک که توسط بنده ایجاد شده احتمالاً دچار تغییراتی شده که ممکنه دوستان رو به اشتباه بکشاند. لذا از دوستانی که اخیراً آزمون دادن دعوت میشه که نظراتشون در مورد تغییرات جدید در این تاپیک قرار بدن تا دوستان آزمونی بهره مند بشن.

mori1365

عضو جدید
من 15 بهمن ماه این ازمونو دارم حداقل نمره حد نصابی که دانشگاه های ایران قبول دارن تو این ازمون چنده؟؟؟یه نکته من گرامر وقت نذاشتم چون واقعا گرامر هرچی وقت میزارم بازدهی به اون صورت ندارم و همیشه تو ازمون های مختلف سوالای گرامر رو به صورت شهودی میزدم در ازمون msrt گرامر چطور سوال میاد ازش سوال جدا یا در قالب متن؟؟؟نمونه سوالای دوره های پیشو جایی توی این سایت یا سایت های دیگه هست؟

reza.mech2012

عضو جدید
من 15 بهمن ماه این ازمونو دارم حداقل نمره حد نصابی که دانشگاه های ایران قبول دارن تو این ازمون چنده؟؟؟یه نکته من گرامر وقت نذاشتم چون واقعا گرامر هرچی وقت میزارم بازدهی به اون صورت ندارم و همیشه تو ازمون های مختلف سوالای گرامر رو به صورت شهودی میزدم در ازمون msrt گرامر چطور سوال میاد ازش سوال جدا یا در قالب متن؟؟؟نمونه سوالای دوره های پیشو جایی توی این سایت یا سایت های دیگه هست؟

دانشگاه به دانشگاه فرق میکنه. تو بخش تحصیلات تکمیلیش باید بری چک کنی.
زمان ما اکثر دانشگاه های درجه 1 حداقل 60 یا حداقل 55 رو میخواستن. دانشگاه های درجه 2 هم حداقل 50 رو.

گرامر msrt آسون ترین بخششه، کتابای گرامر دکتری مثل پارسه یا انتشارات فرهنگ رو بگیری، از پسش برمیای.
کتاب kit رو بخر پر نمونه سئواله و از این کتاب هم سئوال زیاد میاد.

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
دانشگاه به دانشگاه فرق میکنه. تو بخش تحصیلات تکمیلیش باید بری چک کنی.
زمان ما اکثر دانشگاه های درجه 1 حداقل 60 یا حداقل 55 رو میخواستن. دانشگاه های درجه 2 هم حداقل 50 رو.

گرامر msrt آسون ترین بخششه، کتابای گرامر دکتری مثل پارسه یا انتشارات فرهنگ رو بگیری، از پسش برمیای.
کتاب kit رو بخر پر نمونه سئواله و از این کتاب هم سئوال زیاد میاد.

میگن دیگه از kit نمی یاد. بعضی ها میگن خودشون یاد گرفتن طرح می کنن. البته من خودم همون سیستم سابق که kit بود شرکت کردم.

reza.mech2012

عضو جدید
میگن دیگه از kit نمی یاد. بعضی ها میگن خودشون یاد گرفتن طرح می کنن. البته من خودم همون سیستم سابق که kit بود شرکت کردم.

من تو مهرماه امسال شرکت کردم، نصف شنیداری هاش مخصوصا سئوالات کوتاهش از kit بود.
گرامر هم کیت دیگه سخت ترین هاشه، نکته ای نیست که توش نباشه.

حتی اگر عینا هم نیاد ولی kit کتاب خیلی خوبی برای تمرینه و من که توصیه اش میکنم.

capra1

عضو جدید
درود
ممنون میشم پاسخ بدن دوستایی که تازه شرکت کردن.جمعه 8 اسفند (پس فردا )آزمون دارم:
1.آیا سوالات شنیداری از بقیه سوالا جداست؟یعنی بعد از اتمام بخش شنیداری سوالاشو جمع میکنند؟
یا نه تو یه دفترچه سوالارو میدن؟
یعنی میشه سوالات شنیداری رو توی دفترچه پاسخ داد و بعد از اتمام بخش شنیداری اونها رو تو پاسخبرگ علامت زد.

2. سوال دیگه این که تو سایت خود msrt نوشته 100 دقیقه زمان پاسخ گویی است ولی تو سایتهایی که من دیدم 75نوشته !!
کلا لطف میکنید بگید آیا چند تا دفترچه میدن و یا یکی و برای هر بخش چند دقیقه زمان در نظر گرفته شده است؟

3.ضمنا تو سوالات متن من دیدم که مثلا میگن در مورد فلان چیز کجای متن این متلب رو نوشته و میگن جمله رو بنویسید آیا باید جمله رو به طور کامل بنویسیم یا یک اشاره کافیه؟
ممنون از پاسخهاتون