آزاد یا سراسری؟ پزشکی یا مکانیک؟

ghazal.abed

عضو جدید
سلام دوستان:gol:
من مکانیک روزانه شاهرود و مهندسی پزشکی آزاد مشهد قبول شدم:redface:
ولی نمی دونم کدومو انتخاب کنم:( ب هر دو رشته هم علاقه دارم
می تونم از تجارب شما هم استفاده کنم؟:redface:
زندگی توی خوابگاه و دوری از خانواده سخته؟ :cry:

Excalibur

عضو جدید

سلام غزل خانم
از سئوال آخر شروع کنم. قطعا دوری از خونواده آسون نیست اما میتونه یه نقطه عطف تو زندگی باشه... خیلی نترسین زود درکش میکنین و باهاش تقریبا کنار میاین
والا انتخاب رشته بستگی به خیلی چیزا داره...
علاقه یکیشه...اطلاعات کافی در مورد رشته میتونه علاقه اتون رو سمت و سو بده...
محل تحصیل یکی دیگه است...شما اهل کجایین؟
وضعیت مالی و تخمین هزینه ها...دانشگاه آزاد هزینه اش کم نیست و تازه اگه تو یه شهر دیگه باشه هزینه اسکان و... هم باز اضافه میشه که خوب بنظر کمی سنگین میاد
از طرفی اعتبار مدرک هم مهمه!!
بعضی جاها اصلا مدرک آزاد را قبول ندارن(مثل اپتیک اصفهان) البته بند پ (پارتی) همیشه کار سازه:w11:
شما شرایط رو بسنج و از بچه های دوتا رشته هم سئوال و جواب کن...در مورد سخت و آسونتر بودن هر کدوم هم دقت کن ایشالله انتخاب درست رو بکنی

BeyondY

عضو جدید
اول که شما محل سکونت خودتون رو مشخص نکردید...اینطوری بهتر میشد راهنماییتون کرد...نکته دیگه اینه که مکانیک با مهندسی پزشکی خیلی فرق داره... واقعا اول به علاقتون فکر کنید...خیلی مهمه...دوری راه و ... همه رو میشه تحمل کرد اگه علاقه به رشتتون داشته باشید ولی اگه رشته رو دوست نداشته باشید توی بهترین دانشگاهها هم راضی نخواهید بود..

موفق باشید.

bargozideh

عضو جدید
مكانيك شاهرود سطحش عاليه من خودم شاهروديم تا يه سال هم خوابگاه داري حتما به سايت دانشگاه شاهرود سر بزن خداييش الان نصف بچه هاي كلاس ما شاهرود شبانه مكانيك آوردن همه دارن كف مي كنن ولي در آخر خودت بايد انتخاب كني اگه محل زندگيت رو بگي بيشتر ميشه كمك كرد
يه چيزي رو الان ديدم شما كه دختري فكر كنم 2 سال خوابگاه داري

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز

اینکه مکانیک روزانه قبول شدید که ای ول داره! تبریک میگم.مکانیک مادر رشته هاست.
و بازار کار خوبی داره. هر چند شما گرایش تون را ننوشتید اما بازهم میگم رشته ی تاپ یه.
در مورد مهندسی پزشکی هم باید بگم شما میتونی لیسانس مکانیک بخونی ارشد را مهندسی پزشکی. چون یکی از گرایش های مکانیک واسه ارشد مهندسی پزشکی _بیو مکانیک.
به نظر من مکانیک .
شما دانشگاه روزانه شهر خودتون را دارید با آزاد یه شهر دیگه مقایسه می کنید .
خوب معمولا بچه ها واسه آزاد تا جایی که امکانش باشه شهر خودشون را واسه آزاد انتخاب میکنن . چون هزینه ها 2 برابر میشه.
زندگی تو خوابگاه هم تعریفی نداره . مخصوصا اگر بچه درس خون باشی
و در آخر هم یه توصیه دو.ستانه :" به اسم رشته ها نگاه نکن . بعضی ها به اسم رشته شون علاقه دارن بعضی ها به سر در دانشگاه شون! که فقط ماله 4 ساله!!!
.

ghazal.abed

عضو جدید
ممنون از راهنمایی هاتون:gol:
من خودم ساکن مشهد هستم
گرایش پزشکی بیوالکتریک و گرایش مکانیک سیالات:)

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز

راستی یادم رفت :" امسال برگ برنده افتاد دست دانشگاه آزاد . چون نتایج را زودتر اعلام کرد اون هم با اختلاف چند روز!"

mary83

عضو جدید
خوب جند تا فاکتور هست
1 علاقه
2-دوری
3- هزینه ها
4- مدرک
شما که خانم هستی مهندسی پزشکی بهتره;) بعد می تونی واسه ارشد بیای برق:) ولی اینم بدون بعد از یک سال با کمی تلاش می تونی بیای فردوسی مهمان شی بعد هم انتقالی بگیری ( تا الان که امکان پذیر بوده ) و لی به دوره شبانه انتقال می دن اگه با هزینه اش مشکل نداری می تونی مدرک از فردوسی بگیری (البته باید یکمی تلاش کنی ولش شدنیه) خلاصه هر 3 تا فاکتور رو باهم بسنج
موفق باشی;);););)

bargozideh

عضو جدید
خوب شما كه مشهدي هستي براتون راحت تره اينجا قطار اختصاصي شاهرود مشهد داره براحتي ميشه با هزينه كم هر وقت خواستي به مشهد بري

seyyedi

عضو جدید
دوستان سلام
به نظر من مکانیک رو بخونین و بعد همونطور که گفتن انتقالی به مشهد بگیرین
توی کار مکانیک و رشته های ارشد هم دستتون بازتره

راستی یادم رفت :" امسال برگ برنده افتاد دست دانشگاه آزاد . چون نتایج را زودتر اعلام کرد اون هم با اختلاف چند روز!"
فکر کنم هر سال اینطوره
پارسال که اینطور بود و آزاد زودتر اعلام کرد
واسه این زودتر میگه که تطبیقش با دولیت راحت تر باشه
علی علی

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
خوب جند تا فاکتور هست
1 علاقه
2-دوری
3- هزینه ها
4- مدرک
شما که خانم هستی مهندسی پزشکی بهتره;) بعد می تونی واسه ارشد بیای برق:) ولی اینم بدون بعد از یک سال با کمی تلاش می تونی بیای فردوسی مهمان شی بعد هم انتقالی بگیری ( تا الان که امکان پذیر بوده ) و لی به دوره شبانه انتقال می دن اگه با هزینه اش مشکل نداری می تونی مدرک از فردوسی بگیری (البته باید یکمی تلاش کنی ولش شدنیه) خلاصه هر 3 تا فاکتور رو باهم بسنج
موفق باشی;);););)

doste aziz bar asase farziyate nemishe tasmim gereft. hala ke shod sayalat aslan moatalesh nakon.

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
خوب جند تا فاکتور هست
1 علاقه
2-دوری
3- هزینه ها
4- مدرک
موفق باشی;);););)

doste aziz bar asase farziyate nemishe tasmim gereft.
hala ke shod sayalat aslan moatalesh nakon.

mary83

عضو جدید
doste aziz bar asase farziyate nemishe tasmim gereft.
hala ke shod sayalat aslan moatalesh nakon.
کوو فرض؟؟
اگه یک سر به سایت فردوسیی بزنی می بینی که تمام درخواست ها رو بررسی می کنن آگهی اون هست
من گفتم بر اساس فاکتور ها تصمیم بگیر نه فرضیات :razz::razz::razz::razz::razz::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

بالا