آزادی و این همه نجابت !!!!!!

ssara2025

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعضي خانمها حتي بدتر هم هستن وگرنه چطور ممكنه تو 5 ديقه تمام زيبايي و زشتي هاي طرف رو بريزن رو داريه

این حرفها هم از شما در اومده دیگه !!!!!
ببنید دید زدن و تجزیه تحلیل یه چیزه !!!! هیزی و چشم چرونی یه چیزه دیگه !!!!

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست من جناب نخودیان
همونطور که عرض کردم به راحتی روی خواسته هامون اسم مذهب رو میذاریم... البته بنده هم قصد داشتم به جای واژه مذهب از خدا استفاده کنم... دوست من مشکل اینجاست که ادعا کننده های بزرگ معمولا تو خالی هستند! ادعا میکنیم که به خدا نزدیکیم ... ادعا میکنیم که خدا ما رو انتخاب کرده... و مجری دستورات خدا هستیم!!!!! از کجا مطمئن هستیم که خدا همین را از ما میخواهد! اجازه بدید خدا خودش تصمیم بگیرد که چه کسی بنده شایسته اش هست و چه کسی نیست... وظیفه خودمان نسبت به خودمان را درست انجام دهیم برایمان از کافی هم کافی تر است... و به حقوق افراد دیگر تجاوز نکنیم... خدا خودش از پس مسئولیت خداییش بر خواهد آمد!

اشاره من به خودبینی , خودخواهی, جدایی و تفرقه افکنی لزوما در مورد حجاب نبود. حجاب بخش بسیار کوچک و کم اهمیتیست از کل. که کل بحث در این مجال نمیگنجد.

موفق باشید:gol:
رعایت حجاب و محدوده حجاب خواسته من نیست، من از خودم این خواسته رو در نیاوردم، این خواسته و دستور خدا در قرآن است...

1)پس شاید کسانی هم که شعار آزادی و آزادگی انسان می دهند توخالی باشند، چون حرف بزرگی است...
2)ادعایی نکردم به خدا نزدیکم، شما طبق سابقه های ذهنیتون از جاهای دیگه دارید اینجا بحث می کنید.
3)اصلاً راجب انتخاب خدا بحثی نکردم که کی چه کسی رو انتخاب کرده یا نکرده!
4)تلاش برای اجرای دستورات خدا وظیفه همه ماست، و بیشتر از اون وظیفه مسوولین، ولی هر کس وظیفه داره دستورات خدا رو اجرا کنه و ترویج بده...
5) خدا همین را از ما میخواهد چون در قرآن به صراحت دستور داده شده به حفظ حجاب توسط زنان و حفظ چشم توسط مردان
6)در مورد شایسته بودن یا نبودن کسی صحبتی نشد...
7)کلکم راع و کلکم مسوول عن رعیته
وظیفه نسبت به خود یک بخش است، وظیفه نسبت به دیگران یک بخش دیگر
مسلمانی که دلش برای مسلمان دیگر نتپد مسلمان نیست (حضرت محمد)
8)خدا بر خواهد امد، شکی نیست ولی این ما هستیم که آزمایش می شویم چه قدر در اجرای دستورات خدا تلاش کرده ایم و چقدر به فکر همنوع خود بوده ایم
9)دعوت به حجاب تجاوز به حقوق دیگران نیست، دعوت به رعایت واجبات دینی است.
10)بنده در چهارچوب تاپیک بحث کردم...

ممنون، شما هم موفق باشید:gol:

ju mong

عضو جدید
رعایت حجاب و محدوده حجاب خواته من نیست، من از خودم این خواسته رو در نیاوردم، این خواسته و دستور خداست، حالا شما اعتقادی به این قضیه ندارید بحثش جداست...

1)پس شاید کاسنی هم که شعار آزادی و آزادگی انسان می دهند توخالی باشند، چون هیچ کجای دنیا آزادی انسان به معنای واقعی وجود نداره...
2)ادعایی نکردم به خدا نزدیکم، شما طبق سابقه های ذهنیتون از جاهای دیگه دارید اینجا بحث می کنید.
3)اصلاً راجب انتخاب خدا بحثی نکردم!
6)در مورد شایسته بودن یا نبودن کسی صحبتی نشد...

شما خودتون خودتون رو مخاطب من قرار دادید ... فکر میکردم واضحه که منظورم افراد دیگریست! اصلا مگه من شما رو میشناسم که بخواهم نظری در موردتون بدهم... شما کجا به اون شکل ادعای بزرگی یا نزدیکی به خدا کرده اید!!؟ حداقلش من ندیدم... ;)

5)از آنجایی در قرآن به صراحت دستور داده شده به حفظ حجاب توسط زنان و حفظ چشم توسط مردان
قرآن دستور نداده... قرآن راهنمایی کرده... قرآن کتابیست که به گفته خود چیزی نیست جز کتابی برای هدایت. تازه هدایت کسانی که شرایط مشخص شده ای دارند. این راهنمایی ها به نظر شمایی که پیروی از قران رو وظیفه خود میدانید ممکن است حکم دستور را داشته باشند... رابطه هر کس با خدایش به خودش مربوط است.
حتی بدون تذکر قران هم خوب و بدی این امور مشخص هستند ... قرآن هم به آنها اشاره کرده... همین
البته من نمیدونم این موارد کجای قرآن هستند. ممنون میشم آدرس بدید... :gol:

4) ولی هر کس وظیفه داره دستورات خدا رو اجرا کنه و ترویج بده...
:gol:
و نه اجبار کنه....

7)کلکم راع و کلکم مسوول عن رعیته
وظیفه نسبت به خود یک بخش است، وظیفه نسبت به دیکران یک بخش دیگر
مسلمانی که دلش برای مسلمان دیکر نتپد مسلمان نیست (حضرت محمد)
اگه هر آدمی با هر طرز فکری که حتما به گمان خودش درست هم است میخواست تا این حد نسبت به همنوعانش احساس مسئولیت کند که تا الان هیچکدوم از ماها زنده نبودیم...!!!:biggrin:

و امیدوارم این تپش دل مسلمانان برای همدیگه شبیه دوستیه خاله خرسه نشود! ;)

9)دعوت به حجاب تجاوز به حقوق دیگران نیست، دعوت به رعایت واجبات دینی است.
مشخص است که دعوت تجاوز نیست! ولی تجاوز تجاوز است... ( تجاوز: دعوت زوری, دعوت با باتوم, دعوت با جریمه, دعوت با استفاده از قوانین کشور ...)

:gol::gol:

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
تاپیکی که توش آقا مصطفی نخودیان بیاد دیگه باید فاتحش رو خوند

آیدا..

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چشم چرونی یه نوع بیماریه که ممکنه تو هر جامعه ای باشه به قول ما مسلمونا که خیلی هم ادعامون میشه اونا تو بلاد کفر زندگی میکنن و شاید اصول اخلاقی براشون مفهومی نداشته باشه که البته به نظر من هر جامعه ای فرهنگ خودشو داره
اما تو ایران خودمون که دم از غیرت و مردونگی زدن عالمو برداشته چشم چرونی چه معنایی داره؟:mad:

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب اونا این نگاه رو حرام نمیدونن .یادمه سه تا چینی که اومده بودن شرکت ما ودو ماه با ما کار کردن یه روز بردیمشون تو تهرون برا گردش و کاخ سعد اباد وکوه و اینا جوری به دخترای تو خیابون نگاه میکردن که ما خجالت میکشیدیم به دوستم گفتم اونارو بکش کنار الان یکی بدش میاد شر میشه چقدر هیزن اینا. ولی باور کن منظوری نداشتن واین نگاهها رو بد نمیدونن.

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
چشم چرونی با برانداز کردن خیلی فرق داره
اونی که داره برانداز میکنه طرف مقابلو با اونی که داره چشم چرونی میکنی داره هدفشون فرق میکنه
بحثاش خیلی مستدل و با منطقه ;)

چشم چرونی یه نوع بیماریه که ممکنه تو هر جامعه ای باشه به قول ما مسلمونا که خیلی هم ادعامون میشه اونا تو بلاد کفر زندگی میکنن و شاید اصول اخلاقی براشون مفهومی نداشته باشه که البته به نظر من هر جامعه ای فرهنگ خودشو داره
اما تو ایران خودمون که دم از غیرت و مردونگی زدن عالمو برداشته چشم چرونی چه معنایی داره؟:mad:
ولی بهتره تو هر جامعه ای نباشه مخصوصا جامعه اسلامی

خوب اونا این نگاه رو حرام نمیدونن .یادمه سه تا چینی که اومده بودن شرکت ما ودو ماه با ما کار کردن یه روز بردیمشون تو تهرون برا گردش و کاخ سعد اباد وکوه و اینا جوری به دخترای تو خیابون نگاه میکردن که ما خجالت میکشیدیم به دوستم گفتم اونارو بکش کنار الان یکی بدش میاد شر میشه چقدر هیزن اینا. ولی باور کن منظوری نداشتن واین نگاهها رو بد نمیدونن.
شاید اونا بد ندونن این چیزارو که بعید میدونم بد ندونن ولی دیگه وقتی نیگاه میکنن اونطوری حتما منظور دارن دیگه. مگه میشه یکی بدون منظور چشمشو بدوزه به ناموس مردم ؟ مگه میشه یه از خدا بی خبری تمام دخترای مردمو با چشماش قورت بده و منظوری نداشته باشه ؟

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بابا بیخیال از پنجره نگاه خودتون دارید به کار اونا نگاه میکنید.خوب معلومه بد میدونید ولی خودتون هم بی رحمت عکسشو نگاه نکنید بده کراهت داره والا از همون پنجره به خدمون هم نگاه کنیم. اونا مسلمون نیستن ما هستیم.

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما خودتون خودتون رو مخاطب من قرار دادید ... فکر میکردم واضحه که منظورم افراد دیگریست! اصلا مگه من شما رو میشناسم که بخواهم نظری در موردتون بدهم... شما کجا به اون شکل ادعای بزرگی یا نزدیکی به خدا کرده اید!!؟ حداقلش من ندیدم... ;)
نمیدونم، والا شما از متن من نقل قول گرفتید....

قرآن دستور نداده... قرآن راهنمایی کرده... قرآن کتابیست که به گفته خود چیزی نیست جز کتابی برای هدایت. تازه هدایت کسانی که شرایط مشخص شده ای دارند. این راهنمایی ها به نظر شمایی که پیروی از قران رو وظیفه خود میدانید ممکن است حکم دستور را داشته باشند... رابطه هر کس با خدایش به خودش مربوط است.
دستور بودن یا نبودنش رو در ادامه میگم ...
قرآن بله کتابی است برای هدایت و در روز قیامت هم بر مبنای همین کتاب هدایت خوب و بد از هم جدا می شوند، مسلمانان بر مبنای اینکه چقدر به هدایت های قرآن عمل کرده یا نکرده اند مورد سنجش قرار می گیرند، پیروی از قرآن وظیفه هر مسلمانی است، نمیشه ادعای مسلمانی داشت و مسلمانی نکرد، یکی از لوازم مسلمان بودن پیروی از قرآنه وگرنه چه فرقی با غیر مسمانان خواهند داشت؟

حتی بدون تذکر قران هم خوب و بدی این امور مشخص هستند ... قرآن هم به آنها اشاره کرده... همین
البته من نمیدونم این موارد کجای قرآن هستند. ممنون میشم آدرس بدید... :gol:
قُل لِّلْمُؤْمِنِينَ يَغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِهِمْ وَيَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ” (سوره مومنون آيه 5)
وَقُل لِّلْمُؤْمِنَاتِ يَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصَارِهِنَّ وَيَحْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ وَلَا يُبْدِينَ زِينَتَهُنَّ إِلَّا مَا ظَهَرَ مِنْهَا ۖ وَلْيَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلَىٰ جُيُوبِهِنَّ ۖ (سوره نور، آيه 30 و 31)

اینجور خطاب کردن در قرآن نشانه دستور است، به مردان مومن بگو چشمان خود را فرو بندند و به زنان مومن بگو چشمان خود را فرو بندند و زنیت ها یخود را اشکار نکنند و "خمار" های خود را بر سینه خویش افکنند، این پیشنهاد نیست، دستوره...

:gol:
و نه اجبار کنه....
بله من و شما نمیتونیم اجبار کنیم، ولی وظیفه حکومت اینه که مراقب باشه واجبات زیر پا گذاشته نشه، این از حقوق متقابل مردم و حکومته...

اگه هر آدمی با هر طرز فکری که حتما به گمان خودش درست هم است میخواست تا این حد نسبت به همنوعانش احساس مسئولیت کند که تا الان هیچکدوم از ماها زنده نبودیم...!!!:biggrin:

و امیدوارم این تپش دل مسلمانان برای همدیگه شبیه دوستیه خاله خرسه نشود! ;)
اون هم باید بر مبنای اصول اسلامی باشد تا شبیه دوستی خاله خرسه نشه...

مشخص است که دعوت تجاوز نیست! ولی تجاوز تجاوز است... ( تجاوز: دعوت زوری, دعوت با باتوم, دعوت با جریمه, دعوت با استفاده از قوانین کشور ...)

:
به نظر شما اگر حضرت علی مشاهده می کردند یکی از اصول خدا و احکام خدا زیر پا گذاشته میشه چه واکنشی داشتند؟

بله بنده هم معتقد به کار فرهنگی اصولی و اساسی هستم و با گشت ارشاد و اینها مخالفم، ولی اینکه رها بشه به حال خودش رو نمی پذیرم...

اول از همه که شما زنده باشید، زنده باد تمسخر کننده ی من که شخصیت خودشو نشون میده:gol:
ولی تاحالا کسی بهتون نگفته توی هر تاپیکی که شما میرید تاپیک تبدیل به اسپم خونه میشه؟

ju mong

عضو جدید
قُل لِّلْمُؤْمِنِينَ يَغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِهِمْ وَيَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ” (سوره مومنون آيه 5)
وَقُل لِّلْمُؤْمِنَاتِ يَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصَارِهِنَّ وَيَحْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ وَلَا يُبْدِينَ زِينَتَهُنَّ إِلَّا مَا ظَهَرَ مِنْهَا ۖ وَلْيَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلَىٰ جُيُوبِهِنَّ ۖ (سوره نور، آيه 30 و 31)

اینجور خطاب کردن در قرآن نشانه دستور است، به مردان مومن بگو چشمان خود را فرو بندند و به زنان مومن بگو چشمان خود را فرو بندند و زنیت ها یخود را اشکار نکنند و "خمار" های خود را بر سینه خویش افکنند، این پیشنهاد نیست، دستوره...

به مومنان بگو این کار رو بکنند...! هر گفتنی دستور نیست. من به خیلیا میگم فلان کار رو بکنن یا نکنن اما اختیار و حق انتخاب با آنهاست. هیچ وقت انتظار ندارم حتما همونی که من میگم بشه. فقط وقتی میتونم به کسی دستور بدم که سلسله مراتب اداری/نظامی مثل ارتش در بین باشه... اما همه بندگان خدا با هم برابرند و هیچ کهتری و مهتری در رابطه با خدا بینمون وجود نداره که بخواهیم به هم دستور بدیم ... نه تنها تحصیلات مذهبی ذره ای باعث برتری کسی نمیشه بلکه حتی پیامبر عظیم شان اسلام هم خود فرموده اند که من بشری هستم مثل شما... حقیقتا هم هیچ برتری در مقام آفرینش بین انسانها وجود ندارد. تنها برتری در تقوی الهی است که تشخیص آن هم فقط بر عهده ی خود خداست. شاید عبارت "بگو" که در خیلی از آیات در اول رهنمودهای قرآن گنجانده شده به نوعی مبین همین گرایش باشد که این رهنمودها با اینکه کلام ماست ولی بطور غیر مستقیم و توسط بشری مثل خود شما به اطلاعتان میرسد و به این ترتیب بطور نمادین و بیش از پیش تاکید میشود که برتری و اجبار و اکراهی در پذیرش آنها نیست. و خداوند نخواسته بنده گمان ببرد دستوری وجود دارد و خدایی که خود حق انتخاب رو به او داده خود قطعا و مستقیما این حق را از او گرفته است. مفهوم مورد اشاره مفهوم ظریفیست هر چند مطمئنم شما آنرا رد خواهید کرد. به هر حال خدا اشاره کرده که ای پیامبر در این موقعیت اینرا بگو... حالا کدام موقعیتش بماند, گفتن پیامبر هم با گفتن من و شما فرق میکرده....

ضمنا این آیه از نگهداری از چشم و خوددار بودن سخن میگه که برای فهمیدن و بکار بستن منظور این آیه نیاز به مسلمون بودن نیست! در مورد نگاه کردن هیچکس نه صلاحیت تشخیصِ قصد و نیت شخص نگاه کننده رو داره و نه از نظر معرفتی درست هست که حتی در مقام نصیحت بخواد چیزی به کسی بگه و به برادر یا خواهر مومن ضن بد داشته باشه و اونو ابراز کنه... فقط میتوان مفهوم را با فرض بی اطلاعی شنودگان به آنها برسانیم تا در صورت ناآگاهی آگاه شوند...

بله من و شما نمیتونیم اجبار کنیم، ولی وظیفه حکومت اینه که مراقب باشه واجبات زیر پا گذاشته نشه، این از حقوق متقابل مردم و حکومته...
خیر حکومت هم حق اجبار چیزی که مردم نمیخوان رو نداره. به هیچ وجه نمیشه روی این کار اسم "حقوق متقابل مردم و حکومت" گذاشت! بلکه در مواردی حتی زیر پا گذاشتن حق الناس هم هست! به هیچ احدی ارتباطی نداره که من یا شما چه جور رابطه ای با خدا داریم... نه تنها ربط نداره بلکه حتی نباید هیچ گونه برتری یا امتیازی به فردی که خودش رو مذهبی و باخدا نشون میده تعلق بگیره... این تبعیض نه تنها خلوص رابطه ی بین خالق و مخلوق رو از بین میبره بلکه ظاهرسازی و ریا رو در جامعه افزایش میده... از اون بدتر باعث استفاده ی ابزاری از دین و خدا برای مصارف شخصی و سیاسی میشه! و در نهایت تبعیض بین شهروندان با ادیان الهی مختلف رو باعث میشه. دین و رابطه هر کس با خدای خودش کاملا شخصیه و باید شخصی و خصوصی باقی بمونه. لطفا یاد بگیرید اینو....

به نظر شما اگر حضرت علی مشاهده می کردند یکی از اصول خدا و احکام خدا زیر پا گذاشته میشه چه واکنشی داشتند؟
حضرت علی؟ احکام خدا؟
نمیتونم دقیق بگم اگر الان بودن چه واکنشی نشون میدادن ... ولی مسلم بدونید که واکنششون برای شما و همه ما خیلی غیرمنتظره میبود.
ایشون از حقیقت احکام الهی خیلی بیشتر ار ماها خبر داشتند. و از اون مهمتر به خوبی آگاه بودند که هیچیزی مهمتر از عدالت در حق الناس و هیچ چیز بدتر از کسی رو به ناحق داوری و قضاوت کردن نیست:cry:
ایشون بخوبی آگاه بودن که هر انسان بالقوه موجودیست مقدس و خداگونه ... و هر انسان به نوبه خود به دنیایی می ارزد....
ایشون حقیقتا تسلیم خدا و مسلمان بودن و علی رغم تمام توانایی و شایستگی نه تنها ذره ای خودخواهی در وجودشون پیدا نمیشده بلکه اینقدر فوق العاده بودن که حتی امکان نمیدادن کسی به این قضیه ظنین هم بشه ...

بله بنده هم معتقد به کار فرهنگی اصولی و اساسی هستم و با گشت ارشاد و اینها مخالفم، ولی اینکه رها بشه به حال خودش رو نمی پذیرم...
در ذات این جملات شما تناقض هست. کار فرهنگی میخواهید و با گشت ارشاد مخالفید ولی با رها شدن به حال خودش هم مخالفید! یعنی در نهایت همه باید چیزی که خودتون میخواهید رو بپذیرند و اجرا کنند! و مشخصا این مدارا کردنتون تاریخ مصرف خواهد داشت و بدلیل عشق و اعتقاد به آزادگی انسانها نیست...

حق نگهدارتون.
شاد و پیروز باشید:gol::gol:

آخرین ویرایش:
بالا