آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

• عالی

رای: 144 47.8%
  • خیلی خوب

رای: 93 30.9%
  • متوسط

رای: 42 14.0%
  • بد

رای: 22 7.3%

• مجموع رای دهندگان
    301
وضعیت
موضوع بسته شده است.

nauthy girl

عضو جدید
سلام
من خیلی سردر گم هستم از طرفی وقت هم واسه فکر کردن ندارم
میخوام فراگیر پیام نور شرکت کنم کسی اطلاعی در این باره داره ممنون میشم راهنمایی کنید.

raha

مدیر بازنشسته
سلام
بچه ها کتاب آکوستیک قیابکلو برای ارشد مهمه ؟ ( فیزیک ساختمان 1 )
جلد کتابش اینه دیگه ؟

بله، البته که مهمه!

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه هاااااااا کمککککککککک....
من علوم تحقیقات آیت الله آملی قبول شدم تکمیل ظرفیت... همین الان دیدم...
دانشگاه سراسری هم واحد بین الملل قبول شدم که دوبرابر آزاد شهریه شه:confused:
.
از طرفی نمی دونم وقت بذارم امسال دوباره واس سراسری... این واحد آمل هم گویا سال اولیه که آوره ارشد معماری... می ترسم خوب نباشه... سراسریه م که کلی شهریه شه .... از طرفی هم کنکور ریسکه دیگه... اگه خدای نکرده اتفاقی بیفته که قبول نشم امسال... بچه ها من مرددم... توروخدا یه مشورتی به من بدین:cry:

دانشگاهی که سال اولش باشه خیلی به آدم سخت میگذره! من تجربه شو دارم مثه موش آزمایشگاهی میشه آدم!
در ضمن من اصلا اسم علوم تحقیقات آیت الله آملیو تا حالا نشنیدم آزاده یا غیر انتفاعی؟

مهرسار

عضو جدید
سلام به همگی
کسی میدونه آقای سروش نیا امسال کجا کلاس داره؟!
اگه میشه زودتر جواب بدین، فوریه:gol:

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
دانشگاهی که سال اولش باشه خیلی به آدم سخت میگذره! من تجربه شو دارم مثه موش آزمایشگاهی میشه آدم!
در ضمن من اصلا اسم علوم تحقیقات آیت الله آملیو تا حالا نشنیدم آزاده یا غیر انتفاعی؟
آره خود من جزو دومین ورودی دانشگاهمون بودم... اونم در حالی که با درصدام و ترازی که داشتم قزوین قبول می شدم اما متاسفانه .... نتیجه شم شد اینکه به قول شما شدیم موش آزمایشگاهی

واحد آزاد آمله.... خیلی ساله تاسیس شده ولی ارشد معماریو سال اولشه....
.

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
این کتاب آکوستیک با اون جزوه که بچه ها گذاشتن چقدر فرقشه؟؟؟:redface:

saeid_metall

عضو جدید
دوستان سلام...یه سوال...من دارم کتاب 504 رو میخونم...ولی چون زبانم خوب نیست خیلی واسم سخته خوندنش... میگم عمومی بخونیم بعد ببینیم سوال از یه کتاب دیگه اومد چی؟؟؟
میگم فقط زبان تخصصی بخونم بهتر نیست؟چون حداقل میدونی از کدوم کتاب سوال میاد..نظر شما چیه؟؟ممنون

yashel

عضو جدید
دوستان سلام...یه سوال...من دارم کتاب 504 رو میخونم...ولی چون زبانم خوب نیست خیلی واسم سخته خوندنش... میگم عمومی بخونیم بعد ببینیم سوال از یه کتاب دیگه اومد چی؟؟؟
میگم فقط زبان تخصصی بخونم بهتر نیست؟چون حداقل میدونی از کدوم کتاب سوال میاد..نظر شما چیه؟؟ممنون

زبان تخصصی مگه می دونی از کدوم کتاب سوال میاد؟
اگه منظورت فرهنگ تصویری چینگ که دیگه واسه زبان ازش سوال نمیاد.
زبان عمومی هم خوندن لغت تنها فایده نداره. 504 هم که می خونی فقط یه زمینه ست. دیگه لغات 504 هم تو کنکور نمیاد. تافل از اون مهمتره

آخرین ویرایش:

saeid_metall

عضو جدید
خوب حداقل میدونی که کدوم کتابو باید بخونی..فرهنگ تصویری چینگ ازش سوال میاد یا نمیاد؟؟ا

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
زبان تخصصی مگه می دونی از کدوم کتاب سوال میاد؟
اگه منظورت فرهنگ تصویری چینگ که دیگه واسه زبان ازش سوال میاد.
زبان عمومی هم خوندن لغت تنها فایده نداره. 504 هم که می خونی فقط یه زمینه ست. دیگه لغات 504 هم تو کنکور نمیاد. تافل از اون مهمتره

یاشل جان 10 تا سوال اول کنکور 90 هم تو تافل نبودا! گزینه هاش لغاتای عتیقه ی کم کاربرد بود!
فک کنم اگه کسی بخواد زبان بالای 60 بزنه بایدعلاوه بر داشتن تافل با نمره 100 به بالا IELTS یا (هر چی دیگه هست )هم داشته باشه!

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره خود من جزو دومین ورودی دانشگاهمون بودم... اونم در حالی که با درصدام و ترازی که داشتم قزوین قبول می شدم اما متاسفانه .... نتیجه شم شد اینکه به قول شما شدیم موش آزمایشگاهی

واحد آزاد آمله.... خیلی ساله تاسیس شده ولی ارشد معماریو سال اولشه....
.

دانشگاه ما هم 10 سال کاردانی و ناپیوسته داشت ولی ما اولین سری پیوسته بودیم خیلی سخت می گذشت!
بین الملل هم که گفتی منظورت دانشگاه گیلان بود دیگه؟ چون بین الملل تهران که تو کیشه!
من جای تو بودم گیلانو میرفتم البته اگه استاداش با خود دانشگاه گیلان یکی باشن

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
دانشگاه ما هم 10 سال کاردانی و ناپیوسته داشت ولی ما اولین سری پیوسته بودیم خیلی سخت می گذشت!
بین الملل هم که گفتی منظورت دانشگاه گیلان بود دیگه؟ چون بین الملل تهران که تو کیشه!
من جای تو بودم گیلانو میرفتم البته اگه استاداش با خود دانشگاه گیلان یکی باشن
آره گیلان... استاداش یکین...
والله نرفتم دیگه... شهریه بالا... راه خیلی دور.... احساس کردم ارزششو نداره.. اینهمه بدبختی بکش آخرشم همه بگن دانشگاه پولی می خونه!!!:razz:
البته سر همین مساله کارم با بابام به قهر و دعوا کشید... چون می گفت باید بری!!!
حالا با تاخیر انگار ثبت نام می کنن... موندم چیکار کنم!

shahram226

عضو جدید
من هم دارم برای ارشد آماده میشم منتها چون در زمینه اسکیس متاسفانه وضعیت جالبی ندارم کمی سر درگمم که چیکار باید بکنم ؟!! از طرفی اینکه اسکیس میتونه تمام زحماتت رو روی آرمون اولی به هدر بده و کاملا نتیجه رو بچرخونه اصلا خوشم نمیاد و از طرف دیگه هم وقتی سلیقه میاد وسط نمیدونم چه جوری باید روی اسکیس برنامه بریزم ؟! کسی از دوستان در این زمینه تجربه یا اطلاعاتی داره ؟ - راستی بحث منابع هنوز هم حل نشده ؟ پراکندگی اون رو منظورمه ....
من همیشه سعی میکردم تا جایی که توان دارم به همه کمک کنم اما نمیدونم چرا وقتی متقابلا این موضوع برای خودم پیش میاد همه چی تغییر میکنه ... من همه ی صفحات این تاپیک رو خوندم ولی چیزی دستگیرم نشد به صورت دقیق و صحیح .. لطفا اگر امکان داره به سوال من هم جواب بدین .

معمارباشی

عضو جدید
سلام
بچه ها کتاب آکوستیک قیابکلو برای ارشد مهمه ؟ ( فیزیک ساختمان 1 )
جلد کتابش اینه دیگه ؟
بهت خوش خبری بدم که پارسال مبانی ساختمان 2 هم اومد !!! که البته و صد البته از این خیلی مهم تره (البته این کتاب هم خیلی مهمه ! (و واقعا آسون))

معمارباشی

عضو جدید
یه خوش خبری یه دیگه هم بدم :

کتاب جدید دکتر گلابچی چاپ شده و در بازار موجوده ! منم 2 روز پیش خریدمش ... "مبانی سازه برای معماران" حجم کتاب زیاده (650 صفحه) ولی به نظرم ارزش خوندنش رو داره و شاید حتی باید اونو قبل از سازه در معماری و درک رفتار خوند (به نظرم بسیار روانتر و قابل فهم تر نوشته (توضیحات همراه با شکل )) به خاطر همین نباید از حجم زیادشترسید نصفش شکله ... فونتش هم درشتهمیانگین 15 خط در هر صفحه شاید نوشته باشه

حدس می زنم این کتاب امسال نقش مهمی تو کنکور داشته باشه و جایگزینی باشه برای کتاب های قدیمی دکتر

--- قیمت کتاب :14 هزار تومن
--- تالیف مالکولم میلانیس ... ترجمه : دکتر گلابچی و دکتر کتایون تقی زاده

.After The Rain.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من همیشه سعی میکردم تا جایی که توان دارم به همه کمک کنم اما نمیدونم چرا وقتی متقابلا این موضوع برای خودم پیش میاد همه چی تغییر میکنه ... من همه ی صفحات این تاپیک رو خوندم ولی چیزی دستگیرم نشد به صورت دقیق و صحیح .. لطفا اگر امکان داره به سوال من هم جواب بدین .
حالا که بقیه جواب نمیدن من جوابتونو میدم البته با اجازه بزرگترا:redface:
بنظر من شما باید اول برای آزمون تئوری تلاش کنید و نتیجه خوبی بگیرید بعد از اون تقریبا 5 ماه تا امتحان اسکیس فرصت دارین اون موقع میتونین رو اسکیس کار کنین و بنظرم وقت به اندازه کافی هست، ولی اگه الان هم بیکارین و فقط واسه ارشد میخونین ( یعنی دانشگاه و پایان نامه ندارین) میتونین روزی 1-2 ساعت هم از این طرف وقت بذارین!
اینا نظر شخصیه منه نمیدونم درست باشه یا نه ولی من اگه جای شما بودم همین کارارو میکردم!
موفق باشین:gol:

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام . من ترم 5ام . اما میخوام امسال کنکور دولتی ازمایشی امتحان بدم . میتونم ؟ منظورم اینه از نظر سازمان سنجش ایراد داره؟ مرسی از جوابتون.

yashel

عضو جدید

من هم شرایطم مثل شماست. اوضاع اسکیسم زیاد جالب نیست. ولی نمی تونم رو دو موضوع تمرکز کنم. به همین دلیل در حال حاضر تمام تمرکزم روی آزمون تئوریه. همه ی سعی ام رو می کنم تا از این نتیجه ی خوبی بگیرم. بلافاصله بعد از کنکور هم واسه اسکیس شروع می کنم. اگه مسیر درستی واسه اسکیس انتخاب کنی و همین قدر جدی که الان درس می خونی اون موقع رو اسکیس کار کنی به اندازه ی کافی فرصت هست که نتیجه ی خوبی بگیری. بعد از کنکور می تونی یه دوره اسکیس مقدماتی + یک دوره اسکیس موضوعی کار کنی و به مدت 1 ماه تو کارگاه آقای شقاقی که قبل کنکور برگزار می کنه شرکت کنی. تمام دوره ها رو با تمرین زیاد و همگام با کلاس پیش بری می تونی به اندازه ی کافی مسلط بشی.

yashel

عضو جدید
سلام . من ترم 5ام . اما میخوام امسال کنکور دولتی ازمایشی امتحان بدم . میتونم ؟ منظورم اینه از نظر سازمان سنجش ایراد داره؟ مرسی از جوابتون.

خیلی مطمئن نیستم ولی فکر می کنم در صورتی می تونید کنکور شرکت کنید که تا 31 شهریور 91 فارغ التحصیل بشید.

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی مطمئن نیستم ولی فکر می کنم در صورتی می تونید کنکور شرکت کنید که تا 31 شهریور 91 فارغ التحصیل بشید.
تا جایی که من می دونم هر کسی می تونه شرکت کنه !!
تا شهریور 91 باید فارغ التحصیل بشی ، به شرط اینکه قبول شده باشی و بخوای بری ثبت نام و ...
شما شرکت می کنی آزمایشی و خب با تجربه ای که من دارم احتمالا قبول نمی شی D:

البته 100 % مطمئن نیستم

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره گیلان... استاداش یکین...
والله نرفتم دیگه... شهریه بالا... راه خیلی دور.... احساس کردم ارزششو نداره.. اینهمه بدبختی بکش آخرشم همه بگن دانشگاه پولی می خونه!!!:razz:
البته سر همین مساله کارم با بابام به قهر و دعوا کشید... چون می گفت باید بری!!!
حالا با تاخیر انگار ثبت نام می کنن... موندم چیکار کنم!
من نمی دونم سال چندمته ولی به نظر من اگه پدرت موافقه و با هزینه اش مشکلی نداری اون دانشگاهیو برو که معتبر تره ( سطح علمی بین الملل گیلان رو هم نمی دونم !!)
مهم نیس بقیه چی می گن ! مهم نتیجه ایه که برات داره. خصوصا اگه شما امسال سال دومت بوده و خب برای این کنکور 90خوندهه بودی و وقت گذاشتی توصیه ام اینه که حتما بری . چون تلاشتو کردی و انتظار نداشته باش سال بعد نتیجه خیلی عوض بشه

shahram226

عضو جدید
یه خوش خبری یه دیگه هم بدم : کتاب جدید دکتر گلابچی چاپ شده و در بازار موجوده ! منم 2 روز پیش خریدمش ... "مبانی سازه برای معماران" حجم کتاب زیاده (650 صفحه) ولی به نظرم ارزش خوندنش رو داره و شاید حتی باید اونو قبل از سازه در معماری و درک رفتار خوند (به نظرم بسیار روانتر و قابل فهم تر نوشته (توضیحات همراه با شکل )) به خاطر همین نباید از حجم زیادشترسید نصفش شکله ... فونتش هم درشتهمیانگین 15 خط در هر صفحه شاید نوشته باشه حدس می زنم این کتاب امسال نقش مهمی تو کنکور داشته باشه و جایگزینی باشه برای کتاب های قدیمی دکتر --- قیمت کتاب :14 هزار تومن --- تالیف مالکولم میلانیس ... ترجمه : دکتر گلابچی و دکتر کتایون تقی زاده
مرسی از اطلاع رسانی تون . تجریه ی شخصی من در کنکور مدیریت پروژه به این صورته که هر زمان دکتر کتاب جدیدی چاپ میکنه که به کنکور سال جاری اصطلاحا میرسه ؛ در سال اول (همون سال جاری که کتاب چاپ شده) فقط از شکل ها و مطالب بدیهی کتاب سوال میاد ... گاها نوشته های زیر شکل ها . ولی از سال های بعد به عنوان یه منبع کلاسیک میشه .. یعنی از متن دقیق کتاب پرسش مطرح میشه . این تجربه به کررات تکرار شده و تصادفی نیست پ.ن : اگر فرضا مثل چند سال قبل یه ماه مونده به کنکور کتابی چاپ بشه حتما بخونین!! و اگر وقت ندارید به این شیوه .

shahram226

عضو جدید
حالا که بقیه جواب نمیدن من جوابتونو میدم البته با اجازه بزرگترا:redface:
بنظر من شما باید اول برای آزمون تئوری تلاش کنید و نتیجه خوبی بگیرید بعد از اون تقریبا 5 ماه تا امتحان اسکیس فرصت دارین اون موقع میتونین رو اسکیس کار کنین و بنظرم وقت به اندازه کافی هست، ولی اگه الان هم بیکارین و فقط واسه ارشد میخونین ( یعنی دانشگاه و پایان نامه ندارین) میتونین روزی 1-2 ساعت هم از این طرف وقت بذارین!
اینا نظر شخصیه منه نمیدونم درست باشه یا نه ولی من اگه جای شما بودم همین کارارو میکردم!
موفق باشین:gol:

اول ممنونم از راهنمایی و پاسخ تون .
من در حال حاضر دانشجوی ترم 7 هستم و قصدم برای کنکور سال 91 هستش . {البته امسال هم آزمایشی تقریبا شرکت میکنم}
سوال من دقیقا همین جاست ؛ از یه عده که میپرسم بهم میگن اسکیس تمیرین کردن با تمرین برای کارشناسی ارشد متفاوته
یعنی قضیه کاملا فرق میکنه !

و من این سوال برام پیش اومده که چگونه باید کار کنم ؟ کلاس خاصی هست ؟ متد خاصی باید دنبال کنم ؟
آیا لازمه قبلا چیزهایی رو بدونم ... ؟!

shahram226

عضو جدید
من هم شرایطم مثل شماست. اوضاع اسکیسم زیاد جالب نیست. ولی نمی تونم رو دو موضوع تمرکز کنم. به همین دلیل در حال حاضر تمام تمرکزم روی آزمون تئوریه. همه ی سعی ام رو می کنم تا از این نتیجه ی خوبی بگیرم. بلافاصله بعد از کنکور هم واسه اسکیس شروع می کنم. اگه مسیر درستی واسه اسکیس انتخاب کنی و همین قدر جدی که الان درس می خونی اون موقع رو اسکیس کار کنی به اندازه ی کافی فرصت هست که نتیجه ی خوبی بگیری. بعد از کنکور می تونی یه دوره اسکیس مقدماتی + یک دوره اسکیس موضوعی کار کنی و به مدت 1 ماه تو کارگاه آقای شقاقی که قبل کنکور برگزار می کنه شرکت کنی. تمام دوره ها رو با تمرین زیاد و همگام با کلاس پیش بری می تونی به اندازه ی کافی مسلط بشی.

ممنون از جواب تون .
در مورد کلاس ایشون راستش اطلاعات خاصی ندارم که کجا برگزار میشه .. اما بهرحال با توجه به اینکه کنکور امسال برام زیاد جدی نیست
مهمترین مسئله برام اینه که قبل از دوره هایی که گفتین ؛ از الان بهترین کاری که میتونم انجام بدم چیه ؟
همونطور که خودتون هم بهتر از من اطلاع دارین خود نفس اسکیس با اسکیس های کارشناسی ارشد یکمی متفاوته
بهمین دلیل من میخوام بدونم چه سبکی باید کار کنم ؟

ضمن اینکه منابع رو هم باید کم کم وارد کار بکنم
چون که پایان نامه رو هم باید ارائه بدم
و مدتی هم اون وقتم رو میگیره و بهمین دلیل برای سال آینده نمیتونم
خیالم راحت باشه که یکســــال وقت دارم !!

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
تا جایی که من می دونم هر کسی می تونه شرکت کنه !!
تا شهریور 91 باید فارغ التحصیل بشی ، به شرط اینکه قبول شده باشی و بخوای بری ثبت نام و ...
شما شرکت می کنی آزمایشی و خب با تجربه ای که من دارم احتمالا قبول نمی شی D:

البته 100 % مطمئن نیستم

خودمم فکر کنم بتونم . واسه ثبت نام باید حتما فارغ تحصیل باشم. فعلا دارم زیبایی شناسی میخونم دوست دارم کنکور بدم ببینم چطوریه. چرا یعنی مجازم نمیشم به نظرت ؟:biggrin:

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
من در حال حاضر دانشجوی ترم 7 هستم و قصدم برای کنکور سال 91 هستش . {البته امسال هم آزمایشی تقریبا شرکت میکنم}
سوال من دقیقا همین جاست ؛ از یه عده که میپرسم بهم میگن اسکیس تمیرین کردن با تمرین برای کارشناسی ارشد متفاوته

و من این سوال برام پیش اومده که چگونه باید کار کنم ؟ کلاس خاصی هست ؟ متد خاصی باید دنبال کنم ؟

سلام . من کلاس اسکیس رفتم تابسون که مخصوص ارشد نبود چون کلاسای اسکیس مخصوص ارشد بعد از ازموئن تئوری معمولا تشکیل میشن . ولی استادمون سعی میکردن مطالب اسکیس ارشد تا حدودی بگن . کلاسایی که واسه اسکیس ارشد هستن به نظر من سعی میکنن چیزایی بهت بگن که داورا اسکیس موقع نمره دادن در نظر می گیرین البته به طور کامل و قطعی نیست . چیزایی که برحسب تجربه کنکورای سالای پیش بدست اوردن به دانشجو های الان میگن .

shimi 88

عضو جدید
با سلام خدمت همه ی دوستان . لطفا یکی منابع و مباحثی که تو کنکور ارشد مهندسی شیمی ازشون میاد رو بگه . فقط می خوا بدونم تو هر درس از چه قسمتها و مباحثی میاد و چه قسمتهایی رو تو چه کتابهایی بخونم . با تشکر

.After The Rain.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

منم دقیقا شرایطم مثل شماست (ترم هفتم و امسال میخوام تو کنکور شرکت کنم)، به نظر من که اسکیس ارشد و غیره ارشد نداریم، اسکیس اسکیسه دیگه کسی که اسکیسش خوب باشه قطعا تو ارشدم موفقه، منم کلاس اسکیس رفتم ولی هیچ فایده ای نداشته، یعنی هیچی به دونسته های خودم اضافه نشده، بنظرم اسکیس فقط وفقط تمرین میخواد، البته در کنارش باید کارای دیگه ام انجام بدیم. ولی حالا شما که میگین اسکیستون خوب نیست و واسه ارشد میخواین شرکت کنین بهتره کلاس برین ولی اینم بگم کلاس رفتن تنها کافی نیست اصلا و حتما تمرین زیاد میخواد.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا