آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

• عالی

رای: 144 47.8%
  • خیلی خوب

رای: 93 30.9%
  • متوسط

رای: 42 14.0%
  • بد

رای: 22 7.3%

• مجموع رای دهندگان
    301
وضعیت
موضوع بسته شده است.

nima arc

عضو جدید
کدوم بد نوشته؟ بانی معسود یا اعتضادی؟ من هنوز معماری معاصر رو شروع نکردم و این کتابا رو دارم: فضا زمان معماری گیدئون، از زمان و معماری مزینی؛ معماری معاصر قبادیان، معماری غرب بانی مسعود!
با کدوم شروع کنم؟ چندتاشو باید بخونم؟

سلام ،سعی کن اول لادن اعتضادی (معماری قرن 20 )رو بخونی و بعد هم بانی مسعود(تاریخ معماری غرب-ریشه ها و مفاهیم از صفحه 179 به بعد شرو به مطالعه کن.) .یادت نره که تصاویر کتاب بانی مسعود مهم هستن.نگران حجم مطالب نباش ،50 در صئ مطالب بانی مسعود و لادن یکی هستن.

nima arc

عضو جدید
کتاب مشق معماری عیسی حجت مهمه! سوال دسته مگس کش کنکور 89 از تو اون اومد! بیش ترش عکسه خوندنش طول نمیکشه! شاید یه نصفه روز

برای درک عمومی بسیار مهمه.حتما اگه تونستی همه کتاب را مطالعه کن.

آخرین ویرایش:

nima arc

عضو جدید
به شدت پیشنهاد می کنم که کتاب تنظیم شرایط قیابکلو رو قورتش بدی.یعنی کاملا بفهمیش. چون تازه سال دومیه که این کتاب اومده،شک نکن سوال ازش میاد.
نور هم جزوه خانوم قیابکلو و کتاب مبانی فیزیک ساختمان1(آکوستیک) کفایت می کنه.کتابش خیلی آسون نوشته.سوالای کنکورشم اسونه.
مکانیکی ام فقط کتاب تاسیسات مکانیکی برای دانشجویان معماری سلطاندوست کافیه.زیادیشم هست.
واسه تاریخ بانی مسعود و خوندی که معماری شهرسازی قرن 20 و میخوای بخونی؟ خیلی بد نوشته.من الان نصفه گذاشتمش.

سلام منظور از بد نوشتن رو متوجه نمی شم.ولی هردوی کتاب ها ساده ،جامع ،وروان توضیح دادن.

nima arc

عضو جدید
سلام دوستان،یه چندتا سوال داشتم .ممنون میشم راهنماییم کنید.اول اینکه باید اسامی طراح ها ومعمارای بناهایی که تو کتاب های گلابچی هست رو یاد بگیریم یا نه،دونستن در حد همون مسائل سازه ایشون کافیه؟دوم اینکه من اصلا نمیخوام کتابایی مثل زیبایی شناسی و کتاب فرم فضا نظم رو بخونم.خیلی ضرر میکنم با نخوندنشون؟و اینکه مقالات و مطالب عیسی حجت رو از کجا گیر بیارم؟میگن واسه درک عمومی خیلی مهم هستن

بستگی به زمان و موقعیته مطالعتت داره،کتاب فرم و فضا نظم (ویرایش سوم) درک تصاور کتاب مهم هستن.کتاب زیبا شناسی هم در درک و هم در تاریخ و مبانی نظری ازش سوال میاد.و هرچه از مجموعه نوشته های دکتر حجت بخونی عالیه.البته کتاب دکت حجت را برای مطالعه حتما داشته باش.

nima arc

عضو جدید
بچه ها گفتن سال پيش 8سوال از اعتضادي اومده كه 6 تاش تو غرب بوده
غرب و اعتضادي بخون
كتاب اعتضادي از ايناس كه ادم دوس نداره بخونه
كتاب كزازي هم همينطور
ياشل ميگه امير باني مسعود و اعتضادي
من ميگم ديگه وقت نزارم وس باني مسعود چون غرب رو خوندم
راستي بايد قيابكلو تنظيم شرايطشو قورت بديم؟
من خوندم ولي قورت ندادما فورمولشم حفظ نكردم چ كنم؟ نور و الكتريكيشم نخوندم اون فصل اخره تنظيمش كه مصاديق داريه چيشو بخونم؟چيزي نداره
كمك كمك

سلام ،بله کتاب لادن اعتضادی هر سال ، برای معاصر حدودا جواب تمام سوال ها داخل کتاب موجود است. کتاب کزازی مهم و خوب است و برای راحت تر بودن مطالب کتاب کزازی انتشارات گنج هنر +مرکز معماری رو مطالعه کنید.کتابای خانم قیابکلو را هم برای مطالعه داشته باشین که مهم هستن.(با قورت یا بی قورت)

ro0o0oxana

عضو جدید
بچه ها گفتن سال پيش 8سوال از اعتضادي اومده كه 6 تاش تو غرب بوده
غرب و اعتضادي بخون
كتاب اعتضادي از ايناس كه ادم دوس نداره بخونه
كتاب كزازي هم همينطور
ياشل ميگه امير باني مسعود و اعتضادي
من ميگم ديگه وقت نزارم وس باني مسعود چون غرب رو خوندم
راستي بايد قيابكلو تنظيم شرايطشو قورت بديم؟
من خوندم ولي قورت ندادما فورمولشم حفظ نكردم چ كنم؟ نور و الكتريكيشم نخوندم اون فصل اخره تنظيمش كه مصاديق داريه چيشو بخونم؟چيزي نداره
كمك كمك

اصلا واسه کنکور معماری احتیاج نیست همه فرمولا رو حفظ کنی، اون واسه انرژی ه.واسه خانوم قیابکلو ام مثلا باید بدونی تو سامانه ترموسیفون خازن حرارتی و بالا میزارن یا پایین یا اینکه تو دیوار ترومب اگه مصالح به فرض خشت ه چقدر ضخامت باید داشته باشه.اگه آب باشه چطور.حفظیاتش در این حد ه.

به نظر من که "کتاب معماری غرب ریشه ها و مفاهیم" بانی مسعود و کتاب اعتضادی و شروع کردم ، می بینم کتاب بانی مسعود خیلی قشنگ نوشته اونو که می خونم تازه باز میشه واسم که تو معاصر و جهان چی گذشته.

ro0o0oxana

عضو جدید
سلام منظور از بد نوشتن رو متوجه نمی شم.ولی هردوی کتاب ها ساده ،جامع ،وروان توضیح دادن.

نظر منه.به نظر من کتای بانی مسعود خیلی روون تر و ساده تر از کتاب معماری شهرسازی قرن 20 ه.من یه مقدارشو خوندم الان گذاشتمش کنار دارم فعلا بانی مسعود و می خونم.

ro0o0oxana

عضو جدید
کدوم بد نوشته؟ بانی معسود یا اعتضادی؟ من هنوز معماری معاصر رو شروع نکردم و این کتابا رو دارم: فضا زمان معماری گیدئون، از زمان و معماری مزینی؛ معماری معاصر قبادیان، معماری غرب بانی مسعود!
با کدوم شروع کنم؟ چندتاشو باید بخونم؟
به نظر من اول قبادیان و بخون زود و بذارش کنار - بعد بانی مسعود - اگه ام وقت کردی معماری شهرسازی - بقیش نمیرزه به این زمان کم.
تاریخ منبعش زیاده مهم نیست زیاد کتاب خونده باشی مهم اینه همش تو ذهنت مونده باشه.اینجوری ادم الکی گیج میشه

Negar-A

عضو جدید
خیلی ممنون راستی امروز یکی رو پیدا کردم که کلاسای سروش نیا رو رفته بود می خواست جزوه هاشو 50تومان بفروشه! اما بعدش منصرف شد گفت من 550 تومن دادم رفتم کلاس:surprised: !! فکر می کنید اونا چقدر از مایی که نرفتیم کلاس قویترند؟

آخرین ویرایش:

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
به نظر من اول قبادیان و بخون زود و بذارش کنار - بعد بانی مسعود - اگه ام وقت کردی معماری شهرسازی - بقیش نمیرزه به این زمان کم.
تاریخ منبعش زیاده مهم نیست زیاد کتاب خونده باشی مهم اینه همش تو ذهنت مونده باشه.اینجوری ادم الکی گیج میشه

همه میدونن کتاب قبادیان خیلی کمه اطلاعاتش، بانی مسعودی هم بد نیست اما خیلی خوبم نیست، اول معماری و شهرسازی لادن اعتضادی و در کنارش یا بعدش کتاب معماری از 1900 کرتیس، کتاب لادن اعتضادی در بیشتر موارد کافیه مگر اینکه بخوای کنکورو شخم بزنی :دی

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
کتاب مشق معماری عیسی حجت مهمه! سوال دسته مگس کش کنکور 89 از تو اون اومد! بیش ترش عکسه خوندنش طول نمیکشه! شاید یه نصفه روز

بعضی سوالات رسما اطلاعات عمومی اه، نمی دونم تست مادربزرگ 7-8 سال پیشو کسی دیده؟ بیشترش از چیزایی اه که تو روزمره تو زندگیمون اه و یا اساتید لابلای حرفاشون چیزی رو گفتن و بعنوان اطلاعات عمومی یادمون مونده، مثلا آشپزخونه کانال کولر می خواد یا نه؟ یا چرا بوی غذا کل خونه رو بر میداره؟ اینا تستای کنکوره که یا اومده یا خواهد اومد

arcdoc

اخراجی موقت
یه نکته که به بحث بالا ربط نداره در مورد تاریخ معماری چون میبینم بحث داغی اینجا شده.
من به شدت به این درس علاقه دارم و چندتا نکته میخوام بگم.
برای معماری جهان فقط کتاب ابراهیم زارعی ترجیحا چاپ جدید نه به خاطر یک فصل که اضافه شده به خاطر عکسها
و پلان های کاملترش ( اگه خیلی علاقه مندین کتاب فضا زمان و معماری که کاملترین کتاب توی این زمینه هست ولی به نظر من
به درد کنکور نمیخوره) فصل یونان و رنسانس خیلی مورد سوال بوده همیشه
برای معماری معاصر اگر اطلاعت پایه دارید یا مثل من کتاب قبادیان رو تا حالا چند بار خوندید نیازی به خوندن دوباره نیست ولی
اگه نه این کتاب رو تا حالا ندیدید حتما ابتدا این کتاب رو بخونید – کتاب بعدی معماری غرب ریشه و مفاهیم امیر بانی مسعود
که کتاب فوق العاده بی نظیری هست از نظر مطالب روان و کیفیت عکس و پلان خیلی خوبی داره – در آخر کتاب لادن اعتضادی
چرا در اخر چون کتاب خیلی مهمی هستش و نسبتا سخت ولی اگه علاقه مند باشید مطالب جدید و متفاوتی نسبت به بقیه داره
-تا اینجا در مورد غرب
معماری ایران و اسلامی – به نظر من خیلی سوالاتش مفهومیه و حتما باید با دقت خونده بشه یا این که اون بناهارو از نزدیک دیده
باشید. با تمرکز بخونید و پلان ها رو خوب برسی کنید. چون کشور خودمون هست نسبت به غرب سخت تر میدن.
اول کتاب پیرنیا بعد کتاب یوسف کیانی که یه جورای مکمل این کتاب و کامل کنندست . عکس های بهتری نسبت به کتاب پیرنیا داره
دوستانی که زبان رو جدی میخونن بعد از کتاب 504 و اسنشیال تافل. کتابی هست به اسم Delta's Key to the Next Generation TOEFL-iBT.این کتاب رو تهیه کنند و
بخش ردینگ رو کامل بخونن تا هم لغاتی که خوندن براشون کاملا جا بیفته و هم ریدینگ خودشون رو تقویت کنند.این کتاب
مخصوص اماده گی ازمون تافل هست.
من خودم الان دیگه زبان رو فقط مرور میکنم و از این کتاب استفاده میکنم خیلی عالیه لغات جدیدی هم داره که توی متن خیلی خوب
یاد میگیرید.

آخرین ویرایش:

arcdoc

اخراجی موقت
خیلی ممنون راستی امروز یکی رو پیدا کردم که کلاسای سروش نیا رو رفته بود می خواست جزوه هاشو 50تومان بفروشه! اما بعدش منصرف شد گفت من 550 تومن دادم رفتم کلاس:surprised: !! فکر می کنید اونا چقدر از مایی که نرفتیم کلاس قویترند؟
یه تجربه:
توی کنکور کارشناسی ناپیوسته من خودم میخوندم ولی دوستم مدرسان شریف ثبت نام کرده بود و کلاس می رفت فکر میکنم
حدود 600 هزار تومن شهریه داده بود اساتید خوبی هم داشتن مثل مهندس سعیدی پور که این اسمی که تو گفتی در کنارش
شاگرد هم محسوب نمیشه چه برسه به استاد. خلاصه رتبه ها امد و دوستمون 7000 شد و هیجا قبول نشود آخرشم رفت دانشگاه
ازاد واحد هادی شهر که منم هنوز نمی دونم تو کدوم استانه.منم 120 شدم و روزانه قبول شدم.
نتیجه گیری با خودتون..
نظر من اینه که خود شخص مهمتره تا ابزاری که ازش استفاده میکنه در ضمن به جز 7 8 تا سوالی که توی ایستایی
میاد بقیه سوالات و مباحث نیازی به استاد یا معلم نداره تازه به نظر من ایستایی هم نیازی به استاد نداره اگر از کتابای
گلابچی سوال بدن که دیگه اصلا به استاد نیازی نیست.

mmmahsa

عضو جدید
بچه ها شما کتابی میشناسین که همش تست باشه؟
نه مثلا 10 سال کنکورااا
کتابی که از همه درسا ، هر درس جدا یه عالمه تست داشته باشه، اگه باشه عالیه چون مطلب جا میوفته واسمون
میشناسسسسسسسسسسسسسسسسسین ؟؟؟

yashel

عضو جدید
بچه ها شما کتابی میشناسین که همش تست باشه؟
نه مثلا 10 سال کنکورااا
کتابی که از همه درسا ، هر درس جدا یه عالمه تست داشته باشه، اگه باشه عالیه چون مطلب جا میوفته واسمون
میشناسسسسسسسسسسسسسسسسسین ؟؟؟

کتاب بانک سوالات راهیان ارشد فقط تست داره از همه ی دروس.

elig

عضو جدید
سلام بچه ها واسه معماری ایران کتاب آرتور پوپ خوبه ؟

ro0o0oxana

عضو جدید
با سلام
ميخواستم بدونم ظرفيت پذيرش مديريت پروژه وساخت حدودا چند نفر هستش؟

با سپاس

پارسال ظرفیت ها ابن جوری بود
دانشگاه تهران 6تا روزانه 6 تا شبانه
بهشتی 20 تا روزانه
کلا 32 تا
ولی غیر انتفاعی مهر البرز هم پارسال حدودا 50 تا گرفته بود که البته آموزش محور ه

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سوال:
من واسه منظر قصدم اين بود كه اول ويلبر رو بخونم بعدش راهيان
كه زد و شروع كردم به نعيما و بعد دوستان گفتن ارشد سپاهان
حالا ويلبر رو تموم كردم
2فصل نعيما خوندم رفتم 1فصل سپاهانم خوندم اما به نظرم سپاهان كم داره كامل نيس
حالا چي بخونم؟كدومو؟
فقط ميتونم واسه يكيش وقت بزارم

pesar-mashhadi

کاربر بیش فعال
سلام بر بروچ . حسابی خسته نباشید .
بچه های برای درک معماری چیکار میکنید ؟
جزوه ی کی به نظرتون خوبه ؟

ro0o0oxana

عضو جدید
سوال:
من واسه منظر قصدم اين بود كه اول ويلبر رو بخونم بعدش راهيان
كه زد و شروع كردم به نعيما و بعد دوستان گفتن ارشد سپاهان
حالا ويلبر رو تموم كردم
2فصل نعيما خوندم رفتم 1فصل سپاهانم خوندم اما به نظرم سپاهان كم داره كامل نيس
حالا چي بخونم؟كدومو؟
فقط ميتونم واسه يكيش وقت بزارم

اخه کتاب نعیما دوباره به صورت خلاصه تو کتاب راهیان هست ، ولی بازم واسه منظر کافی نیست ، منظر خیلی منابعش گسترده است. به همون راهیان و ویلبر اکتفا کن . ولی اگه وقت داشتی پیشنهاد می کنم کتاب پارادایم های پردیس رو هم بخونی . کتاب خوبی ه.جزو منابع منظر خیلی اسمشو میارن

ro0o0oxana

عضو جدید

اگه میتونین جزوه علی عسگری و پبدا کنین جزوه خیلی کاملیه ، فکر کنم از دانشجویان ایوان خانه بتونین گیرش بیارین ، تو انتشارات خود موسسه هم واسه فروش گذاشتن ، میتونی بری کپی شو بگیری
اگه مشهد باشین که اونجام درس میده ، از دانشجوهای موسسه مشهد بگیر

آخرین ویرایش:

ro0o0oxana

عضو جدید
ممنون ولی به نظرت این 3 تا رو بخونم کافیه؟ کتاب معماری ایران دوره اسلامی یوسف کیانی چی؟ اونم خوب نیست؟
این 3 تا اولویت دارن.من کسی ندیدم که کتاب یوسف کیانی و بخونه.اکه اینا رو خوندی که کاملا به مطلبا و تحلیل عکساش(مخصوصا سبک شناسی) اشراف کامل داری ، اونو بخون.وگرنه بیخیالش شو.

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
این 3 تا اولویت دارن.من کسی ندیدم که کتاب یوسف کیانی و بخونه.اکه اینا رو خوندی که کاملا به مطلبا و تحلیل عکساش(مخصوصا سبک شناسی) اشراف کامل داری ، اونو بخون.وگرنه بیخیالش شو.

باید دید چقدر وقت دارید؟ کتاب های پیرنیا خوب هستن اما کافی نیستن، کتاب کیانی هم خوبه اگه بعد اون سه کتاب خونده بشه و خصوصا تصاویرش خیلی خیلی مهم هستن، اما اگر وقت کافی ندارید جزوه معماری اسلامی 1 و 2 دکتر متدین خیلی خوبه (خصوصا که اونطور که میگن دکتر متدین طراح سوالات معماری اسلامی اه، قبلا دکتر خوشنویس بود که الان خارج از کشوره)، هرچند تصویر آنچنانی نداره و تصاویر رو آخر سر باید از کتاب کیانی و کتاب های پبرنیا تجزیه و تحلیل کنید.
برای منظر دو تا جزوه خوب تو تاپیک جزوات هست، و به نظرم برای معماری-معماری کافیه اما برای معماری منظر فک نکنم کافی باشه

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
برای درک معماری حتما و حتما کتاب زیبایی شناسی در معماری گروتر، و اگر وقت شد فرم، فضا، نظم دی کی چینگ رو بخونید کافی اه.
به نظر من تاریخ معماری رو باید دقیقا بعد خوندن و فهمیدن این دو کتاب شروع کرد تا درک بهتری داشت و تجزیه تحلیل عملی و علمی روی مبانی تاریخی معماری اعم از جهان و معاصر غرب و ایران و معماری اسلامی انجام داد.

pesar-mashhadi

کاربر بیش فعال
اگه میتونین جزوه علی عسگری و پبدا کنین جزوه خیلی کاملیه ، فکر کنم از دانشجویان ایوان خانه بتونین گیرش بیارین ، تو انتشارات خود موسسه هم واسه فروش گذاشتن ، میتونی بری کپی شو بگیری
اگه مشهد باشین که اونجام درس میده ، از دانشجوهای موسسه مشهد بگیر

توی مشهد درس میده ؟ میدونی کدوم موسسه ؟
شماره تلفن ایوان خانه را کسی نداره ؟ قبلا فکر کنم یکی از بچه ها گذاشته بود .

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا