آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

• عالی

رای: 144 47.8%
  • خیلی خوب

رای: 93 30.9%
  • متوسط

رای: 42 14.0%
  • بد

رای: 22 7.3%

• مجموع رای دهندگان
    301
وضعیت
موضوع بسته شده است.

arcdoc

اخراجی موقت
زبان

زبان

همه لغتای 504 تو essential word for toefl هستش من تازه تافل رو خریدم دیگه 504 رو نمی خونم وقت کافی نیست هر دوش رو بخونیم!

همه ي لغات 504 توي اسنشيال تافل نيست.حدوداً 70 لغت اينجوريه.من 504 رو تموم كردم الانم تا درس 17 تافل خوندم.
به نظر من اول 504 رو بخونين خيلي خيلي بهتره و توي كتاب تافل راحتتر خواهيد بودم. اگه با برنامه بخونين 80 روزه ميتونين اين دوتا كتاب رو قورت بدين.
استفاده از روش لايتنر خيلي مفيده حتماً ار اين نرم افزار هم استفاده كنيد به شرطي كه مثالها و تمرينات هر دو كتاب رو كامل بخونيد.
يراي درك بهتر لغات از ديكشنري انگليسي به انگليسي استفاده كنيد.در اخر زبان خوندن علاقه و علاقه است.موفق باشيد

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه ي لغات 504 توي اسنشيال تافل نيست.حدوداً 70 لغت اينجوريه.من 504 رو تموم كردم الانم تا درس 17 تافل خوندم.
به نظر من اول 504 رو بخونين خيلي خيلي بهتره و توي كتاب تافل راحتتر خواهيد بودم. اگه با برنامه بخونين 80 روزه ميتونين اين دوتا كتاب رو قورت بدين.
استفاده از روش لايتنر خيلي مفيده حتماً ار اين نرم افزار هم استفاده كنيد به شرطي كه مثالها و تمرينات هر دو كتاب رو كامل بخونيد.
يراي درك بهتر لغات از ديكشنري انگليسي به انگليسي استفاده كنيد.در اخر زبان خوندن علاقه و علاقه است.موفق باشيد

:cry::cry::cry:
خوش به حالت! من هنوز درس 10 504 ام!!!!!!!!!!!
چی کار کردم تو این یه ماه!
وااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااای بر من

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
همه لغتای 504 تو essential word for toefl هستش من تازه تافل رو خریدم دیگه 504 رو نمی خونم وقت کافی نیست هر دوش رو بخونیم!

:cry::cry::cry:
خوش به حالت! من هنوز درس 10 504 ام!!!!!!!!!!!
چی کار کردم تو این یه ماه!
وااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااای بر من

من 504 رو 2 دور خومندم
بدون مترادف
واژگان دبيرستانم خوندم كامل
مسلطم
ولي فك نكنم زبان تخصصي و گرامر بخونم
شبي 1 ساعت واس زبان وقت ميزارم
تافلم 1 درس خوندم امشب بايد درس 2 بخونم
اي كاش كلاس زبانمو درست حسابي بود ميرفتم
به هر حال

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
بچه ها می دوم احتمالا سوالم تکراریه... اما برای کسی که تازه می خو اد شروع کنه به خوندن:
پیشنهاد می کنید رو کدوم مطالب تمرکز کنه؟؟؟
و اصولا از الان می شه منابع اصلی رو خوند؟
یا اینکه رو جزوه تمرکز کنه
بخش مهم منابع رو کتابهاشو داره... جزوات پارسه رو هم داره... کتابهای راهیان ارشد رو هم داره... اما چون تا الان موفق نشده شروع کنه به درس خوندن نمی دونه الان وقت کافی داره یا نه...
ضمن اینکه ضریب هوشیش و قدرت یادگیریش هم بالاست . حتما هم می خواد سراسری قبول شه

خوب توقع زياديه
من خودم نزديك 3 ماهه دارم ميخونم اما هنوز خيلي كتاب موندم
پيشنهاد من اينه كه زبان عمومي+تاريخ+گلابچي (سازه و درك رفتار)
درك رو ول كن
منظرم 15 روز آخر راهيان ارشد رو بخون
بعدم قبول دارم بعضيا قدرتشون تو حفظ بالاست
اما همه ي كتابا حفظين چه ربطي به ضريب هوش داره
آدم بي هوش نداريم كه
خيلي فراره
اما تمركز كن ان شالا رتبه مياري

Yasaman30

عضو جدید
بچه ها من شنیدم که نمی تونم از کارشناسی غیر معماری بیام فوق معماری؟!!! درسته؟؟؟؟:cry:
شنیدم که معماری تنها رشته ایه که واسه فوق غیر معماری نمیگیره!!!

gharibe222

عضو جدید
بچه ها من شنیدم که نمی تونم از کارشناسی غیر معماری بیام فوق معماری؟!!! درسته؟؟؟؟:cry:
شنیدم که معماری تنها رشته ایه که واسه فوق غیر معماری نمیگیره!!!
نه اینطوری نیست، معماری هم مثل بقیه رشته هاست
فقط اینکه اگه فوق لیسانس معماری بدون لیسانس معماری بگیری،نظام مهندسی بهت حق طراحی نمیده

elig

عضو جدید
بچه ها به نظرتون از بین این دو تا کتاب کدوم بهتره؟ از زمان ومعماری مزینی یا معماری و شهر سازی در قرن بیستم ؟؟؟
من هردوتاشو گرفتم ولی فعلا دارم فضا زمان رو میخونم .. فکر نکنم بعد از خوندن فضا زمان نیاز باشه هردوتاشو بخونم(با توجه به محدودیت زمان)..به نظرتون کدومشون بهتره؟:confused:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
بچه ها به نظرتون از بین این دو تا کتاب کدوم بهتره؟ از زمان ومعماری مزینی یا معماری و شهر سازی در قرن بیستم ؟؟؟
من هردوتاشو گرفتم ولی فعلا دارم فضا زمان رو میخونم .. فکر نکنم بعد از خوندن فضا زمان نیاز باشه هردوتاشو بخونم(با توجه به محدودیت زمان)..به نظرتون کدومشون بهتره؟:confused:
مزيني

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
کتابای معماری که هوش نمیخواد دوست عزیز! حافظه میخواد بیشتر! واسه استاتیک میشه فقط بعضی از منابع رو خوند چون مفهومیه ولی واسه تاریخ و ... باید منابع اصلی و بخونی.
حالا اگه زیاد وقت نداری مثلا به جای کتاب گیدئون کتاب مزینی یا قبادیان رو بخون :)
حالا همون حافظه.. حافظه شم خوبه...
خودمو نمی گم.. من خودم دانشجوی ارشدم... اما من خجسته تر ازین حرفا بودم که برنامه بریزم و درس بخونم و ازین حرفااااا :) واسه همین بلد نیستم تو این زمینه راهنماییش کنم و از شما پرسیدم :)
می خواستم ببینم تو این مدت می شه به خوندن منابع اصلی رسید یا بهتره کلا بیخیال شد؟ ...که ممنون جوابمو گرفتم... من هم فکر می کنم چندتا منبع اصلی رو خوند بهتره
.
خوب توقع زياديه
من خودم نزديك 3 ماهه دارم ميخونم اما هنوز خيلي كتاب موندم
پيشنهاد من اينه كه زبان عمومي+تاريخ+گلابچي (سازه و درك رفتار)
درك رو ول كن
منظرم 15 روز آخر راهيان ارشد رو بخون
بعدم قبول دارم بعضيا قدرتشون تو حفظ بالاست
اما همه ي كتابا حفظين چه ربطي به ضريب هوش داره
آدم بي هوش نداريم كه
خيلي فراره
اما تمركز كن ان شالا رتبه مياري
می دونم کتابای تاریخ و زبان جنبه حفظیش بالاست... واسه همین فکر می کنم اینکه چندتا رو که احتمالا مهمترن رو وقت بذاری بهتره... اما موندم کدوما مهمتره... گفتم شاید شما در جریان قضایا باشین :)

yashel

عضو جدید

کتاب معماری و شهرسازی در قرن بیستم ترجمه ی لادن اعتضادیه. در حال حاضر به نظر من مهمترین منبع معماری معاصر همینه.
از زمان کتاب خوبیه که باید خونده شه ولی کتاب اعتضادی در اولویته.

nima arc

عضو جدید
بچه ها کتابهای مرکز معماری ایران چقدر برای امتحان مفیدن؟
ایستاییش که کپی کتاب درک رفتار سازه است!!!

سلام ،کتاب های مرکز معماری خوب هستن ولی نه برای مسلط شدن بر موضوع ،سعی کن تا اونجا که می تونی منابع اصلی رو بخونی ، چون در این چند ساله طراحان سعی کردن از مباحث جدید و طرح نشده در کنکور های سال قبل استفاده کنند. موفق و پیروز باشی .

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
کتاب معماری و شهرسازی در قرن بیستم ترجمه ی لادن اعتضادیه. در حال حاضر به نظر من مهمترین منبع معماری معاصر همینه.
واقعا؟
جلدشو داري بزاري؟

arch.mi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها.میخوام بدونم شمایی که میخواین واسه ارشد بخونید از چه ترمی شروع به خوندن کردین؟
از کی باید شروع کرد واسه سراسری.؟شنیدم فقط 400 نفر واسه سراری مجاز میشن.

vida-65

عضو جدید
سلام..من ترم آخرم و 1ماه شروع کردم..از کی شروع کردن به اراده خودت بستگی داره..از الان شروع کنی ضرر نمیکنی.:redface:

nima arc

عضو جدید
سلام بچه ها.میخوام بدونم شمایی که میخواین واسه ارشد بخونید از چه ترمی شروع به خوندن کردین؟
از کی باید شروع کرد واسه سراسری.؟شنیدم فقط 400 نفر واسه سراری مجاز میشن.

سلام،هر چه داوطلب زودتر شرو به مطالعه کنه به هدفش نزدیک تر شده و نصف راه رو رفته.ولی بهتره 1 سال قبل از فارغ تحصیل شدن شرو به مطالعه کنه و در آزمون سال قبل هم شرکت کرده باشه تا وضعیت خودشو ببینه.شنیدت درسته اما نه برای پارسال برای 4 و یا 5 سال قبل یه این صورت بوده.پارسال حدودا 2300 نفر مجاز شده و به آزمون اسکیس راه پیدا کردن.

nima arc

عضو جدید

سلام ،برای معماری معاصر فقط 2 کتاب مهمه،1.معماری قرن 20 ( اعتضادی) 2.معماری غرب ریشه و مفاهیم (بانی مسعود) از صفحه 179 تا آخر. دیگه نیاز به هیچ کتابی نیس (حتی معاصر قبادیان )

راجع به کتاب بانی مسعود
: این کتاب در 2 قسمت نوشته شده ،قسمت اول خواستگاه معماری غرب که همون معماری جهان مثل بین النهرین ،مصر،یونان،روم،صدر مسیحیت،اتروریا،رمانسک ،گوتیک،باروک،رنسانس،تمدن اژه،بیزانس و در قسمت دوم به معماری معاصر پر داخته شده از صفحه 179 به بعد ،

vida-65

عضو جدید
سلام ،برای معماری معاصر فقط 2 کتاب مهمه،1.معماری قرن 20 ( اعتضادی) 2.معماری غرب ریشه و مفاهیم (بانی مسعود) از صفحه 179 تا آخر. دیگه نیاز به هیچ کتابی نیس (حتی معاصر قبادیان )

راجع به کتاب بانی مسعود
: این کتاب در 2 قسمت نوشته شده ،قسمت اول خواستگاه معماری غرب که همون معماری جهان مثل بین النهرین ،مصر،یونان،روم،صدر مسیحیت،اتروریا،رمانسک ،گوتیک،باروک،رنسانس،تمدن اژه،بیزانس و در قسمت دوم به معماری معاصر پر داخته شده از صفحه 179 به بعد ،
lمطمئنی؟

yashel

عضو جدید

راجع به کتاب بانی مسعود

کاملاً موافقم. من خودم واسه معاصر همین دو کتاب رو می خونم.

nima arc

عضو جدید
سلام..کسی میدونه کتاب سیری در مبانی نظری معماری غلامحسین معماریان کدوم فصلاش مهمتره؟

سلام ،این کتاب برای آزمون دانشگاه آزاد مهمتره تا آزمون سراسری ،و از منابع اصلی کنکور سراسری نیس ،اما داوطلبی وقت داشته باشه خواندنش دیدو باز می کنه( بخش اول و دوم وسوم از همه مهمتره)

توضیح راجع به کتاب :در 566 صفحه و 6 بخش نوشته شده ،که تصاویر ،دیاگرام ها ،نمودار ، شکل ها ؛و خلاصه آخر فصل آن از همه مهمتره.

arcdoc

اخراجی موقت
معماری معاصر غرب

معماری معاصر غرب

کتاب لادن اعتضادی از مهمترین کتابهای تاریخ معماریه ، نگاهی به سوالات سال 90 بندازید انوقت متوجه میشید-طراحی واجرای نخستین سازه های بتنی دارای جذابیت های زیبایی شناختی در کدام مورد زیر صادق است؟ پل های ربر مایر-معماریکه نخسیتن بار طراحی محیط های صنعتی را به عنوان موضوع طراحی معماری مطرح کرد، که بود؟ پیتر بهرنس -طرح شهرک گرین بلت در مریلند متاثر از کدام جریان بود؟ ارگانیک-کدام یک مساله مورد توجه در کارهای (گروه 10) بود؟ الگوهای رفتاریبقیه سوالات معماری معاصر سال 90 هم تو این کتاب بود ولی چون تو کتابهای دیگه هم بود اونارو ننوشتم یعنی اگه فقط این کتاب رو میخوندی 8 تا سوال رو راحت بلد بودی.فکر میکنم خانم لادن اعتضادی طراح سوال معماری معاصره.و این که ریسک نکنید و کتابهای دیگه رو هم بخونید اینا منابع اصلی و کامل تاریخ و مبانی نظری معماریه:-آشنایی با معماری جهان – ابراهیم زارعی-مبانی و مفاهیم در معماری معاصر غرب- وحید قبادیان-معماری و شهرسازی در قرن بیستم – لادن اعتضادی- از زمان و معماری – منوچهر مزینی (در حد عکس)-معماری غرب ریشه ها و مفاهیم _ امیر بانی مسعود- سبک شناسی معماری ایرانی – پیرنیا-معماری اسلامی ایرانی – پیرنیا-تاریخ هنر معماری ایران در دوره اسلامی _ محمد یوسف کیانیتاریخ رو باید با علاقه خوند صرفا حفظ کردن فایده نداره و اینکه خیلی از این کتابها مطالب مشترک دارن از تعداد زیاد این کتاب ها نترسید، موفق باشید....

ailinta

عضو جدید
من امسال ارشد ازاد قبول شدم و ثبت نام کردم.الان ترم یکم.حالا نمیتونم کنکور سراسری شرکت کنم؟؟؟

t#h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.
من الان دانشجوی سال سوم ریاضی هستم،من می خواستم برای ارشد کنکور معماری بدم ،میشه من رو راهنمایی بکنید که برام سخت میشه یا نه؟

elig

عضو جدید
بچه ها ممنون از کمکتون .. من تو این فاصله کتاب فضا زمان رو تموم کردم :smile: حالا تصمیمم اینه که اول از زمان و معماری رو بخونم و بعد شهرسازی قرن 20 و بانی مسعود !!( البته این دوتا رو همزمان می خونم ) فکر کنم کافی باشه :razz: راستی این کتابا هیچ کدومشون منبع تستی مشخصی ندارن ؟؟؟!!! آخه بیشتر کتابای تستی مث راهیان و پارسه بیشتر مربوط به توضیحات خودشونه تا کتابای منبع اصلی !!!

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها ممنون از کمکتون .. من تو این فاصله کتاب فضا زمان رو تموم کردم :smile: حالا تصمیمم اینه که اول از زمان و معماری رو بخونم و بعد شهرسازی قرن 20 و بانی مسعود !!( البته این دوتا رو همزمان می خونم ) فکر کنم کافی باشه :razz: راستی این کتابا هیچ کدومشون منبع تستی مشخصی ندارن ؟؟؟!!! آخه بیشتر کتابای تستی مث راهیان و پارسه بیشتر مربوط به توضیحات خودشونه تا کتابای منبع اصلی !!!
دوست عزیز ، توصیه من اینه که یکی از این کتابا کافیه ! اگه خوب بخونی . همه ی کتابای معماری ، حالا با هر موضوعی ، تاریخ ، سازه ، تاسیسات ، فرم فضا و ... ، پر از عکس و مثال و حرف از معماری معاصره . خود به خود مسلط میشی.
من خودم کتاب مزینی رو 2 سال قبل کنکورم خونده بودم ( مطالعه آزاد ) ولی برا کنکور 90 با سوالای معماری معاصر هیچ مشکلی نداشتم.
یه سوال کلی هم از بقیه داشتم : به نظر شما چقدر بین کتابا تفاوت هست ؟ یعنی اینکه رو چه حسابی میدونید چی منبعه و چی نیست؟ طراحا رو می شناسید یا ...؟
از نظر من کتاب تاریخ کتاب تاریخه دیگه! و بقیه درسا ، فقط تست تالیفی مهمه که از چه موسسه ای باشه وگرنه بقیه اش یه سری مطلب ثابته با بیان های مختلف ! البته بعضی کتابا که واقعا تکه مثل کتابای گلابچی یا سلطاندوست.
در مورد بقیش یه کم راهنمایی می کنید ؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا