آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

• عالی

رای: 144 47.8%
  • خیلی خوب

رای: 93 30.9%
  • متوسط

رای: 42 14.0%
  • بد

رای: 22 7.3%

• مجموع رای دهندگان
    301
وضعیت
موضوع بسته شده است.

dr_mehry

عضو
دوست خوبم doomann عزیز سلام.
ممنون از اینکه اینقدر ریزبینانه مسائل را دنبال میکنید.
دوست خوبم من همانطور که پیشتر هم گفتم خدای ناکرده به هیچ وجه قصد توهین به هیچیک از عزیزان فعال عرصه هنر و معماری ایران عزیز را ندارم؛ احتمالا نوع برداشت شما تنها به دلیل سوتفاهم کوچکی است که قطعا من مسبب آنم ولی ذکر چند نکته را خالی از لطف نمی بینم.
اگر واقع بین باشیم و قصد خود فریبی نداشته باشیم، نا گفته پیداست که روند آموزش اسکیس در ایران (خصوصا در یکی دو سال اخیر ) از مسیر اصلی خود منحرف گشته و روال بایسته خود را طی نمی کند. شما خود قضاوت کنید چه واژه ای برازنده تر از تجارت و بازارگرمی برای این کار می یابید.
من شما را نمی شناسم و نمیدانم که به کلاس های اسکیسی که غوغا کرده دسترسی دارید یا نه. ولی قطعا این دور از انصاف و عدالت است که کسی که مانند من دانشجوی معماری است و به صرف اینکه مرکز نشین است و توانایی مالی دارد، به چنان کلاسهایی دسترسی دارد و منی که در آخرین نقطه ایران زندگی میکنم و حتی از دور هم دستی بر آتش ندارم، باید بشینم و حسرت بخورم.
من نیز مانند شما از بکار بردن واژه مقدس استاد برای هر کسی ابا دارم و هر کسی را شایسته آن نمی دانم؛ ولی ای کاش و باز هم ای کاش شما تنها برای یکبار سر کلاس ما حاضر میشدید و خود حدیث مجمل میخواندید از آن مجمل...!
نکته هایی که عرض کردم تنها گفته من نیست؛ لطف میکنید اگر لینکی که در پست های قبلی گذاشتم را ببینید. (و اگر شد سه چهار پست قبل لینک مذکور در آن وبلاگ را نیز ببینید ).
ضمنا اولین عامل پیشبرد یک سیستم، نقد آن است و بدون نقد هیچ سیستمی اصلاح پذیر نخواهد بود.
پیروز باشید و شادکام.
ضمن تشکر از دوست عزیزم باید بگم من امسال تو هیچ کلاس اسکیسی شرکت نکردم. چون سبک و روش این جور کلاسها رو فقط تجاری می دونم .خوشبختانه با اتکا به سعی و توان خودم تونستم موفق بشم .بنظر شما هم اگر کمی سعی تلاش کنید و به تواناییهای خودتون متکی باشید موفق خواهید شد

m.khakzad

عضو جدید
دوست خوبم doomann عزیز سلام.
ممنون از اینکه اینقدر ریزبینانه مسائل را دنبال میکنید.
دوست خوبم من همانطور که پیشتر هم گفتم خدای ناکرده به هیچ وجه قصد توهین به هیچیک از عزیزان فعال عرصه هنر و معماری ایران عزیز را ندارم؛ احتمالا نوع برداشت شما تنها به دلیل سوتفاهم کوچکی است که قطعا من مسبب آنم ولی ذکر چند نکته را خالی از لطف نمی بینم.
اگر واقع بین باشیم و قصد خود فریبی نداشته باشیم، نا گفته پیداست که روند آموزش اسکیس در ایران (خصوصا در یکی دو سال اخیر ) از مسیر اصلی خود منحرف گشته و روال بایسته خود را طی نمی کند. شما خود قضاوت کنید چه واژه ای برازنده تر از تجارت و بازارگرمی برای این کار می یابید.
من شما را نمی شناسم و نمیدانم که به کلاس های اسکیسی که غوغا کرده دسترسی دارید یا نه. ولی قطعا این دور از انصاف و عدالت است که کسی که مانند من دانشجوی معماری است و به صرف اینکه مرکز نشین است و توانایی مالی دارد، به چنان کلاسهایی دسترسی دارد و منی که در آخرین نقطه ایران زندگی میکنم و حتی از دور هم دستی بر آتش ندارم، باید بشینم و حسرت بخورم.
من نیز مانند شما از بکار بردن واژه مقدس استاد برای هر کسی ابا دارم و هر کسی را شایسته آن نمی دانم؛ ولی ای کاش و باز هم ای کاش شما تنها برای یکبار سر کلاس ما حاضر میشدید و خود حدیث مجمل میخواندید از آن مجمل...!
نکته هایی که عرض کردم تنها گفته من نیست؛ لطف میکنید اگر لینکی که در پست های قبلی گذاشتم را ببینید. (و اگر شد سه چهار پست قبل لینک مذکور در آن وبلاگ را نیز ببینید ).
ضمنا اولین عامل پیشبرد یک سیستم، نقد آن است و بدون نقد هیچ سیستمی اصلاح پذیر نخواهد بود.
پیروز باشید و شادکام.

با سلام
بچه ها بیایین برای همه آدمها قدری قایل بشیم و بزرگی بیهوده و حقارت بی دلیل به دیگران نسبت ندهیم نظر هیچکدام از شما در خصوص دو استاد نامبرده درست نیست چون هیچکدام هنر استاد مقابل رو ندیدین هرچند ممکن یک استاد شناخته شده طرفدار زیادی داشته باشه شاید اگر این دو استاد محترم در کنار یکدیگر قرار بگیرن چیزهای زیادی بهمدیگه یاد بدن.
بیایین بهتر از این فکر کنیم دوستمون درست میگفت کسی که هنری داره باید آموزش هم بده تا روند یادگیری سینه به سینه حفظ بشه حتی باید کتابی در این مورد بنویسه تا همه و در هر جا بتونن استفاده کنن، فراموش نکنیم برای انجام کارهای بزرگ معماری به نیرو استعداد و امکانات زیادی احتیاج داریم و این همه در یکنفر جمع نمیشه، فراموش نکنیم که ما زمانی معمار خواهیم بود که یک طرح رو از طراحی تا اجرا و دکوراسیون انجام بدهیم و اسکیس یک بخشی از این راه بزرگ بیایین به زندگی حرفه ای معمارهای بزرگ سر بزنیم و یاد بگیریم چه عواملی موثر و کدام تاثیر کمتر داره. . .
حرفم طولانی شد بیایین نقد رو جایگزین تعصب کنیم بقول مولانا

سخت گیری و تعصب خامی است
تا جنینی کار خون آشامی است
چون بپخت و گشت شیرین لب گزان
سست گیرد شاخه ها را بعد از آن

mehras khanum

عضو جدید
سلام دوستای خوبم.:)خییییییییییییلی تالارجالبیه،من هم ترم6 معماری هستم وتصمیم دارم که امسال شرکت کنم،:w10:البته تاهمین یه هفته پیش درگیرتحویل طرحم بودم وهنوزشروع نکردم .دستمم قوی نیست ولی میخام تلاشمو بکنم(تیری درتاریکی!!!)به دوستان عزیزی که قبول شدن(فهیمه م_dr mehryو....)تبریک میگم،امیدوارم درهمه ی مراحل زندگیتون موفق باشید:w33:وخواهش میکنم که درموردبرنامه درسیشون وآمادگی برای اسکیس توضیح بدن تا بقیه هم بتونن استفاده کنن.:w27:

dr_mehry

عضو
سلام دوستای خوبم.:)خییییییییییییلی تالارجالبیه،من هم ترم6 معماری هستم وتصمیم دارم که امسال شرکت کنم،:w10:البته تاهمین یه هفته پیش درگیرتحویل طرحم بودم وهنوزشروع نکردم .دستمم قوی نیست ولی میخام تلاشمو بکنم(تیری درتاریکی!!!)به دوستان عزیزی که قبول شدن(فهیمه م_dr mehryو....)تبریک میگم،امیدوارم درهمه ی مراحل زندگیتون موفق باشید:w33:وخواهش میکنم که درموردبرنامه درسیشون وآمادگی برای اسکیس توضیح بدن تا بقیه هم بتونن استفاده کنن.:w27:

منم از شما ممنونم .
من چون پایا نامم تا آبان ما طول کشید مجبور شدم از اواخر آبان شروع به مطالعه کنم .پیشنهاد من اینکه اول از همه یک دور روی کلیه منابع بخونید و خلاصه برداری کنید .این خلاصه برداری بسیار مهمه و بنظر من یکی از دلایل موفقیتم در امتحان تئوری بود .حدود اوائل بهمن ماه رفتم سرغ تستها و با کمک خلاصه برداریهایی که انجام داده بودم تونستم تا زمان کنکور کلیه درسها رو جمع کنم . برای امتحان اسکیس هم باید بگم که فقط و فقط روی تواناییهای خودم حساب کردم و بدلیل دوری مسافت نتونستم تو هیچ کلاس اسکیس شرکت کنم .اگه لازمه بگید تا در ارتباط با منابع کنکور و همچنین تمرینات اسکیسم براتون توضیح بدم .

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام ، همه گویا فقط میخواند منابع رو هی بگیم و تکرار کنیم .. ببینید من کی گفتم شروع کنیم هنوز اندر خم منابع هستیم :) بابا بیاید شروع کنیم . مال سال گذشته ، گذشت . من به شخصه شروع کردم ، چون یکی از منابع امتحانی من ( مدیریت پروژه ) ، کنترل پروژه حاج شیرمحمدی هستش شروع کردم خوندن ، همیشه با درسای حفظ کردنی مشکل داشتم . تازه بعدشم مصالح ساختمانی :( وای ، نشریه 55 ! خیلی زیاده نامرد :)

...yalda

عضو جدید
ممنون یلدا جان...

دیروز کتاب جان لنگ و خریدم.به نظرم متنش سخته:redface:.کتاب گروتر هنوز واسش نرسیده بود:(..یه سوال:que:...
یه کتاب و بخوونم تموم شه و کتاب بعدی رو شروع کنم یا همزمان چن تا کتاب و با هم بخوونم؟؟شما چه جوری میخووندین؟با توجه به اینکه رشتم معماریه:smile:
میشه بگین مرحله اول رتبتون چند شد؟

تشکر از راهنماییهای مفیدت;)

کتاب جان لنگ متن سنگینی داره ولی خیلی مهمه...حتما تو تابستون یه خلاصه خوب ازش بردار..تو مبانی نظری معماری خیلی بدردت میخوره..و چون متن سنگینی داره وقت زیاد میبره و نزدیک امتحان خوندنش یک ریسک بزرگه..کتاب گروتر هم خیلی مفیده...حتما زودتر کتابشو بگیر..اکثر مطالب کتاب پاکزاد از گروتره...
من خودم کتابارو با هم میخوندم...چون خوندن یه کتاب پشت سر هم خستم میکرد و دیگه نمیتونستم با لذت درس بخونم...ولی زیادم سر خودمو شلوغ نمیکردم..مثلا یه کتاب معماری با یک کتاب فضای شهری رو تو یه هفته باهم تموم میکردم..خلاصه برداری خیلی مهمه...از یک کتاب طوری خلاصه بردار انگار که دیگه نمیخوای بخونیش و فقط میخوای خلاصه هاشو بخونی...
تو امتحان تئوری معماری یا شهرسازی بودن اونقدر مهم نیست...تو امتحان عملی تاثیر بیشتری داره..تئوری رو همه باید دقیق بخونن اونم از رو کتاب ..پس رشته زیاد مهم نیست..
رتبه مرحله اولم 65 شد..
موفق باشی..;)

...yalda

عضو جدید
سلام می خواستم بدونم جزوه های شهرسازان چقدر می تونه موثر باشه .ممنونم
اگه می شه درصداتون رو بزارین.با اسکیس

من خودم جزوه هاشو استفاده نکردم ولی شنیدم جزوه تاریخ یالپانیان خوبه...
در کل فقط تو درس مباحث شهرسازی از خلاصه استفاده کردم و کتاب نخوندم ...تو همون درصدم از هم درسها درصدم کمتر شد(حدود 40)و رتبم رو خراب کرد...
تو درسای دیگه فقط کتاب و اگه هم از کسی خلاصه داشتم...خودم از رو کتاب به خلاصه هاش اضافه میکردم و به خلاصه های اون اکتفا نمیکردم...به خاطر همین تو تخصصیها درصدام حدود هفتاده..درصد اسکیسم هم هنوز نمیدونم ...کارنامش هنوز نیومده..
برای زبان هم حتما از همین امروز ،روزی یه درک مطلب رو کار کنید...مطمئن باشید که پشیمون نمیشید...
موفق باشید..

mone

عضو جدید
سلام
من از شاگردای دکتر صدیق هستم
قیمت کلاسای اسکیس اش 240 هزار تومنه
ولی امسال طراحان اسکیس ارشد بد جوری به استاد رکب زده بودن...

nino

مدیر بازنشسته
سلام
من از شاگردای دکتر صدیق هستم
قیمت کلاسای اسکیس اش 240 هزار تومنه
ولی امسال طراحان اسکیس ارشد بد جوری به استاد رکب زده بودن...

میدونید که طراحای امسال دانشگاه علم و صنعت بود :confused:انگار باهاش لج کردن

Alireza00

عضو جدید
ای بابا کار از رکب واین حرف ها گذشته بود .

البته هفته ی پیش که پیش صدیق بودم ، با یه اعتماد به نفس کاملی می گفت من پیش بینی می کردم همچین اتفاقی بیفته و اینو تو کلاس های پارسالم لحاظ کردم . که البته ....

شایان ذکر است که بنده شاگرد چهار ساله ی صدیقم و مطمئنا این چنین اتفاق هایی چیزی از ارزش های صدیق به عنوان یک آدم دوست داشتنی و صمیمی کم نمی کنه .

کدخدا

مدیر بازنشسته
کتاب جان لنگ متن سنگینی داره ولی خیلی مهمه...حتما تو تابستون یه خلاصه خوب ازش بردار..تو مبانی نظری معماری خیلی بدردت میخوره..و چون متن سنگینی داره وقت زیاد میبره و نزدیک امتحان خوندنش یک ریسک بزرگه..کتاب گروتر هم خیلی مفیده...حتما زودتر کتابشو بگیر..اکثر مطالب کتاب پاکزاد از گروتره...
من خودم کتابارو با هم میخوندم...چون خوندن یه کتاب پشت سر هم خستم میکرد و دیگه نمیتونستم با لذت درس بخونم...ولی زیادم سر خودمو شلوغ نمیکردم..مثلا یه کتاب معماری با یک کتاب فضای شهری رو تو یه هفته باهم تموم میکردم..خلاصه برداری خیلی مهمه...از یک کتاب طوری خلاصه بردار انگار که دیگه نمیخوای بخونیش و فقط میخوای خلاصه هاشو بخونی...
تو امتحان تئوری معماری یا شهرسازی بودن اونقدر مهم نیست...تو امتحان عملی تاثیر بیشتری داره..تئوری رو همه باید دقیق بخونن اونم از رو کتاب ..پس رشته زیاد مهم نیست..
رتبه مرحله اولم 65 شد..
موفق باشی..;)
یه پیشنهد کلی دارم قبل از هر خوندنی تستای سالای پیش رو حتما تحلیل کنین مثلا کلا تا پارسال یه سوال مبانی نظری اومده بود.
کتاب جان لنگ یه کتاب عالی ولی فوق العاده سنگینه که خوب یه سوال فقط ازش اومده اونم 85 یا 86 که یه جمله دادن گفتن نظریست یا تئوری که اگه هنوز ذهنم کار کنه متن جمله معروف لوکوربوزیه بود.کتاب جان لنگ به نظر من یه کتاب تشریحیه نمیشه ازش سوال تستی دراورد.

archiciv

عضو جدید
بچه ها 1 سوال داشتم دوستان عزيزي كه قبول شدن گفته بودن كه معدل خيلي مهمه ولي خوب ممكنه يكي ترم آخرش باشه معدل 1 ترم هم خيلي تاثير داره!جريان چيه؟!

کدخدا

مدیر بازنشسته
بچه ها 1 سوال داشتم دوستان عزيزي كه قبول شدن گفته بودن كه معدل خيلي مهمه ولي خوب ممكنه يكي ترم آخرش باشه معدل 1 ترم هم خيلي تاثير داره!جريان چيه؟!
معدل 2ترم آخرت محاسبه نمیشه یعنی تاثیر نداره ولی اگه خدای نکرده قبول نشی برا سال بعد تاثیر می ذاره.

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
معدل 2ترم آخرت محاسبه نمیشه یعنی تاثیر نداره ولی اگه خدای نکرده قبول نشی برا سال بعد تاثیر می ذاره.
یعنی الان من که دو ترمم مونده نمی تونم کاری بکنم؟ :razz::razz:
معدلم حدود 17 میشه... :confused: اینطوری که کارم ساخته است:D

m.khakzad

عضو جدید
سلام دوست من میتونی برنامه و محل کلاسهای استاد صدیق رو به من بدی ؟
اگه زحمت نباشه . . .

mehrazin_f

عضو جدید
سلام دوست من میتونی برنامه و محل کلاسهای استاد صدیق رو به من بدی ؟
اگه زحمت نباشه . . .
کلاسای جديد دکتر صديق از اول مهر ماه شروع ميشه...محل برگزاری کلاس ها هم خانه اسکيس ایرانه.که آدرسشم ميزارم واستون:رسالت قبل از چهار راه سرسبز روبرو مسجد حجت ساختمان ایراتل طبقه 5 واحد 10.اینم شماره تماسش:77224268
موفق باشيد...;)

sohrab...

عضو جدید
آره، معدل 20 درصد تأثیر داره. هر کس فرصت جبران داره حتماً این کار رو بکنه که پشیمون نشه. کنکور و درس های دانشگاه رو با هم پیش ببرید. چون واقعاً مهمه. البته فکر می کنم هر چی رتبه بهتر باشه، معدل تراز شده هم بالاتر میاد! چه جوریش رو نمی دونم. اما یکی از دوستام که هم معدل من بود و رتبه اش بالا بود، فقط چند صدم به معدل واقعیش اضافه شد، اما به معدل من خیلی بیشتر...
بر حسب سطح علمی هر دانشگاه، ضریب معدلی به دانشجویان اونجا تعلق می گیره. البته فکر نکنم ضرایب زیاد فرق داشته باشن.
البته من دانشجوی ممتاز بودم و می تونستم بدون کنکور ارشد شیراز هم بخونم (چون امسال ضرفیت ها بالا رفته بود، 2 نفر بدون کنکور می تونستن پذیرش بگیرن)، اما رتبه اول نبودم و این امتیاز برام حساب نشده. ;)
نمی دونم معدل کارشناسی ناپیوسته چه جوری حساب می شه! تو دفترچه سازمان سنجش باید گفته باشه، اما من دقت نکردم.
موفق باشید...
فهیمه ی عزیز لطفا هرزمان وقت کردید منابعی رو که خوندید درج کنید

داش یادم میرفت طعم شیرین پیروزی گوارای وجودتان

sohrab...

عضو جدید
سلام اعظم جان
برای 7 و 9 بودن که آزاده جان زحمت کشید و توضیح داد ولی برای خوندن درس
تجربه کنکور امسال یک درس بزرگ برای من بود که امیدوارم با گفتنش بتونی به راحتی در بهترین دانشگاه قبول بشی با رتبه عالی و بی دردسر .
همه ما فکر می کردیم اگه همه منابع رو بخونیم کار درستی کردیم فارغ از اینکه تعدد منابع شرط نیست ، کیفیت خوندنو یادگیری مهمه که حرف اول رو میزنه . این که یک شکل رو حفظ کنی تا اینکه به مغزت بسپاری یک دنیا فرق داره.
توصیه اکید به تمام دوستانی که قراره آزمون ارشد شرکت کنن می کنم که : از خوندن هزار تا منبع یک بار خود داری کنن و تلاششون رو بگذارن روی مهمترین منابع که کم هم هست ولی چندین و چند بار و درست . من مطمئن هستم با این روش نتیجه می گیرید .
موضوع دیگه خوندن تستهای سالهای قبل و رجوع به طرز تفکر طراحانه . خوندن سوالها و جوابها می تونه شما رو تا حدود زیادی با نحوه خوندن درسها آشنا کنه .
تست اصلا فرمت حفظی نداره . می بایست دروس رو از چند جهت بخونید . یک کتاب سبک شناسی معمار رو می شه از هر صفحش 200 تا تست در آورد . ولی نوع نگاه به موضوعات متفاوته . سعی کنید دیدتون رو نسبت به سوالات اصلاح کنید .
ضعف اساسی بچه های معماری توی دروس درک عمومی معماری و زبانه که خیلی هم نمره گرفتن توش ساده است . منابع اینها هم محدوده. برای زبان 15 سوال عمومی یعنی 50 درصد .

برای خودتون سد درست نکنید. نمی تونم . نمیشه . وقت ندارم . درسهام زیاده . روزی 4 ساعت برای قبولی ارشد کافیه در روز از حالا شروع کنید . مطمئن هستم اگه از حالا شروع کنید اصلا وقت کم نمی یارید.

تست بزنید . نکات رو توی جی 5 یا همون لایتنر قدیم یاد داشت کنید تا موقع آزمون بتونید ازشون استفاده کنید

هنوز هم حرفهایی دارم برای گفتن ...
سلام دامون عزیز

می شه لطف کنید و این مهمترین منابع رو معرفی کنید
ممنون

mehras khanum

عضو جدید
منم از شما ممنونم .
من چون پایا نامم تا آبان ما طول کشید مجبور شدم از اواخر آبان شروع به مطالعه کنم .پیشنهاد من اینکه اول از همه یک دور روی کلیه منابع بخونید و خلاصه برداری کنید .این خلاصه برداری بسیار مهمه و بنظر من یکی از دلایل موفقیتم در امتحان تئوری بود .حدود اوائل بهمن ماه رفتم سرغ تستها و با کمک خلاصه برداریهایی که انجام داده بودم تونستم تا زمان کنکور کلیه درسها رو جمع کنم . برای امتحان اسکیس هم باید بگم که فقط و فقط روی تواناییهای خودم حساب کردم و بدلیل دوری مسافت نتونستم تو هیچ کلاس اسکیس شرکت کنم .اگه لازمه بگید تا در ارتباط با منابع کنکور و همچنین تمرینات اسکیسم براتون توضیح بدم .

ممنونم ازراهنماییهای مفیدتون،راستش من اصلا نمی دونم که توی این آزمون اسکیس،ایده مهمتره یاپرزانته و راندوکردن؟ اگه درموردتمرینات اسکیستون هم توضیح بدین،خیلی ممنون میشم.بازهم مرسی:w17:

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستاي عزيزي كه كنكو دادن ميشه ليست كامل منابع رو بنويسيد؟؟:w27:
من الان ترم 6 هستم و مي خوام كم كم شروع كنم ولي واقعا نمي دونم از كجا؟!!:w29:

ehsan_y

عضو جدید
سلام
به همه اونایی که قبول شدن تبریک می گم و برای بقیه آرزوی موفقیت دارم .
کسی میدونه معدل برای اونایی که کارشناسی رو ناپیوسته می خونن چه جوری حساب میشه ؟
دو ترم آخر ترم تابستون هم جزوش هست یا نه ؟

sohrab...

عضو جدید
منم از شما ممنونم .
سلام dr-mehry عزیز

می شه لطفا منابعی رو که مطالعه کردید درج کنید؟

امیدوارم همیشه لبخند پیروزی بر لبانتان نقش بسته باشد

dr_mehry

عضو

ممنونم ازراهنماییهای مفیدتون،راستش من اصلا نمی دونم که توی این آزمون اسکیس،ایده مهمتره یاپرزانته و راندوکردن؟ اگه درموردتمرینات اسکیستون هم توضیح بدین،خیلی ممنون میشم.بازهم مرسی:w17:

سلام dr-mehry عزیز

می شه لطفا منابعی رو که مطالعه کردید درج کنید؟

امیدوارم همیشه لبخند پیروزی بر لبانتان نقش بسته باشد
امتحان اسکیس امسال که بیشتر مبتنی بر ایده و روش صحیح ترسیم فنی بود و کمتر به پرازنته پرداخته بود .ولی بطور کلی در وحله اول ایده در رتبه بعد ترسیم فنی ؛سپس پرزانته و راندو اهمیت داره .متاسفانه در مورد دانشگاه آزاد هیچ استاندارد خاصی وجود ندارد .
در مورد منابع هم بطور مختصر منابعی را که مطالعه کردم براتون می زارم .
معماری اسلامی ،سبک شناسی معماری اسلامی ----- مرحوم پیرنیا
معماری جهان ------زارعی
باغ ایرانی -------نعیما
درک رفتار سازه --------گلابچی
زبان ----------رستگار پور
تاریخ هنر معماری ایران در دوره اسلامی------کیانی
مبانی و مفاهیم معماری معاصر غرب------------قبادیان
جلدهای مختلف تست راهیان ارشد
اگه لازمه بیشتر توضیح بدم

معمارباشی

عضو جدید

*sara_sgh*

عضو جدید
سلام مارال جان
من منابع ارشد معماری_معماری رو می خوام میتونی کمکم کنی پیدا کردم ولی هیچ کدوم معتبر نیست

sohrab...

عضو جدید
امتحان اسکیس امسال که بیشتر مبتنی بر ایده و روش صحیح ترسیم فنی بود و کمتر به پرازنته پرداخته بود .ولی بطور کلی در وحله اول ایده در رتبه بعد ترسیم فنی ؛سپس پرزانته و راندو اهمیت داره .متاسفانه در مورد دانشگاه آزاد هیچ استاندارد خاصی وجود ندارد .
در مورد منابع هم بطور مختصر منابعی را که مطالعه کردم براتون می زارم .
معماری اسلامی ،سبک شناسی معماری اسلامی ----- مرحوم پیرنیا
معماری جهان ------زارعی
باغ ایرانی -------نعیما
درک رفتار سازه --------گلابچی
زبان ----------رستگار پور
تاریخ هنر معماری ایران در دوره اسلامی------کیانی
مبانی و مفاهیم معماری معاصر غرب------------قبادیان
جلدهای مختلف تست راهیان ارشد
اگه لازمه بیشتر توضیح بدم
مرسی دوست عزیز

می شه لطف کنید و روند مطالعه تون هم ذکر کنید

dr_mehry

عضو
مرسی دوست عزیز

می شه لطف کنید و روند مطالعه تون هم ذکر کنید

mehrazin_f

عضو جدید
بچه ها هيچ کدوم از دانشگاه های ایران واسه ارشد معماری داخلی نداره??

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا