آخرين مصوبات كميسيون هم ارزي رشته ها براساس عنوان مدرك تحصيلي دانشگاه ها (سازمان نظام مهندسی)

آخرين مصوبات كميسيون هم ارزي رشته ها براساس عنوان مدرك تحصيلي دانشگاه ها (سازمان نظام مهندسی)

• مجموع رای دهندگان
    13
  • نظرسنجی بسته .

زكران

عضو جدید
سلام دوست عزيز ما هم توي شهر خودمان ايلام همين كار ها را كرديم نامه اي شبيه همين نوشتيم داديم به نمايند هاي ايلام فرستاديم دفتر رهبري و رياست جمهور و...خلاصه ما در تلاش هستيم شما هم تلاش كنيد انشاالله اي مصوبه را لغو مي كنيم

زكران

عضو جدید
سلام دوست من تازه فهميدي حق طراحي نداري ما كه چند وقتيه فهميديم و به كلي جاها نامه نوشتيم نه كس بهمون جواب داده كه چرا حق طراحي نداريم نه... خلاصه لغو اين مصوبه مسخره يه همت و اتحاد مضاعف مي خواد خدا وكيلي ما كه توي ايلام به هر دري شده زديم الان هم بي كار ننشستيم خلاصه شما هم توي شهر خودتون تلاش كنيد كه ديگه سكوت جايز نيست

زكران

عضو جدید
تایید اخبار جدید !
مهندسان تکنولوژی معماری همچنان در صف انتظار !
علمی کاربردی ها { در صورتی که کاردانی رشته ی اصلی باشند } از پل گذشتند !

لینک

قبل توجه دانشجويان و فارغ التحصيلان مهندسي تكنولو‍زي معماري
اگه كاري نكنيم حصرت طراحي به دلمون مي مونه
اين متن نامه ما دانشجويان ايلاميه كه فرستاديم براي 1 دفتر مقام معظم رهبري 2 دفتر رياست جمهوري 3 نماينده هاي شهرمون توي مجلس 4 اخبار 30/20 5 نظام مهندسي ايلام
خواهشن شما هم بي كار ننشينيديه نامه شبيه اين بنويسيد امضاء دوستانتان را بگيريد و براي هر جا كه فكر مي كنيد مي تونن براي حل اين مشكل كمك كنن بفرستيد انشاالله اي مصوبه را بدون قيد و شرط لغو مي كنيم
باسمه تعالي
سلام عليكماحتراماً به استحضار مي رساند اينجانبان فارغ التحصيلان كارشناسي ناپيوسته مهندسي تكنولوژي معماري از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي (دانشگاه آزاد اسلامي و سراسري)مورد تاييد وزارت علوم و تحقيقات ، اعم از افرادي كه داراي كد نظام مهندسي هستند و كساني كه در سال جاري اقدام به عضويت خواهند نمود و دانشجويان كارشناسي ناپيوسته تكنولوژي معماري كه پس از ابلاغ بخشنامه جديد وزارت مسكن مصوبات كميسسيون ماده 7 قانون نظام مهندسي به علت ذكر واژه تكنولوژي در مدرك فارغ التحصيلي و ايجاد شبهه در عنوان مدرك تحصيلي و زير سوال بردن توانايي فارغ التحصيلان كارشناسي ناپيوسته مهندسي تكنولوژي معماري و قرار گرفتن مدرك تحصيلي اينجانبان در زير گروه مدرك مرتبط با رشته معماري قادر به اخذ پروانه اصلي اشتغال به حرفه ي مهندسي معماري نمي باشيم. لذا با عنايت به نامه شماره 38294/430 مورخ 29/09/88 مصوبات كميسيون ماده 7 كليه ي فارغ التحصيلان كارشناسي نا پيوسته مهندسي تكنولوژي معماري رشته اصلي محسوب شده و بر اساس اين مصوبه در سال هاي گذشته براي تمامي كدهاي عضويت كد اصلي صادر گرديده و پروانه طراحي نيز در صورت قبولي ارائه مي گرديده، و از زمان شروع به تحصيل اينجانبان تا زمان صدور بخشنامه جديد شماره 90/430/8890 مورخ 11/03/90 هيچ گونه اطلاع رساني صورت نگرفته تا لااقل تكليف اينجانبان براي انتخاب رشته مورد نظر خود روشن باشد و با توجه به اينكه قوانين صادر شده بايد عطف به ماسبق نشوند در اين بخشنامه اين امر در نظر گرفته نشده است شايان ذكر است كه فارغ التحصيلان نامبرده در طول دوره تحصيل ميانگين بين 150 تا 180 واحد براي اخذ مدرك كارشناسي نا پيوسته گذرانده اند و تعداد 35 تا 50 واحد اختصاصاً طراحي معماري بوده كه اين مقدار برابر يك دوره كارشناسي ارشد پيوسته مي باشد لذا تنها بدليل داشتن پيشوند واژه تكنولوژي حذف رشته اينجانبان از كد اصلي معماري و قرار گرفتن در رشته مرتبط با معماري و محروميت از دريافت پروانه اشتغال به كار مهندسي معماري با كد اصلي منصفانه و عادلانه نمي باشد و قطعاً اين امر ناديده گرفتن حق مسلم فارغ التحصيلان رشته مهندسي تكنولوژي معماري مي باشد.لذا با عنايت به فرمايشات رهبر فرزانه انقلاب اسلامي كه : امروز درهاي كشور ما براي رشد مهارت هاي فني باز است .از محضر جناب عالي خواهشمند است به طريق مقتضي در خصوص احقاق حق اينجانبان پيگيري هاي مستمر را به عمل آوريد.
با احترام مجدد
دانشجویان کارشناسی ناپیوسته مهندسی تکنولوژی معماری استان ایلام

کدخدا

مدیر بازنشسته
طبق آخرین بررسی انجام گرفته مشکل همچنان وجود داره و کمیسیون هم ارزی ادعا کرده که این بخشنامه جدید ربطی به کارشناسان علمی کاربردی نداره و اعلام کرده که این مهندسان پروانه اشتغال مرتبط دریافت میکنند.

زكران

عضو جدید
سلام دوستان :
من یه ایمیل به دکتر فرهنگی زدم و بخشنامه جدید رو براشون توضیح دادم این هم پاسخ :

با سلام
فرمت اولیه ای به سازمان نظام مهندسی آذربایجان شرقی داده ام برای پیشنهاد اصلاح قانون نظام مهندسی.
نظراتتان را به این مرجع بدهید اعمال نمایند.
دکتر فرهنگی
سلام دوست عزيز
لطفاٌ ايميل دكتر فرهنگي را برا بفرست
;)
امضاء
دانشجوي تكنولوزي معماري كه مدركش مفت نمي ارزه

architect_maf

عضو جدید
طبق آخرین بررسی انجام گرفته مشکل همچنان وجود داره و کمیسیون هم ارزی ادعا کرده که این بخشنامه جدید ربطی به کارشناسان علمی کاربردی نداره و اعلام کرده که این مهندسان پروانه اشتغال مرتبط دریافت میکنند.
bakhshnameh jadid.jpgدوست عزیز تو این بخشنامه که صراحتا و اختصاصاً از عنوان "کارشناسی ناپیوسته علمی - کاربردی معماری" اسم برده شده، اگه به اونا ربطی نداره پس به کی ربط داره؟

artman

کاربر فعال
با سلام :
اصلاحیه مصوبه به شرح زیر است :

مهند س حامد عبدالرزاقی مسئول گروه نظام مهندسی اداره کل مسکن و شهرسازی استان قزوین خبر داد : براساس اصلاحیه اخیر کمیسیون هم ارزی رشته ها به شماره ۹۰/۴۰۰/۶۲۲۷۱ مورخ ۱۱/۳/۸۹ امکان صدور ، تمدید و ارتقاء پروانه اشتغال به کار فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی ناپیوسته در رشته های اصلی موضوع قانون و با صلاحیت های نظارت ، اجرا ، طراحی ویا محاسبات فراهم شده است .

عبدالرزاقی تشریح کرد : براساس ماده ۶ و ۷ قانون نظام مهندسی دارندگان مدارک مهندسی در رشته های اصلی مهندسی معماری ، عمران ، تاسیسات مکانیکی ، تاسیسات برق ، شهرسازی ، نقشه برداری و ترافیک می توانند عضو سازمان نظام مهندسی شوند و پروانه اصلی مهندسی اخذ نمایند و فارغ التحصیلان رشته های مرتبط با مهندسی در صورت تاکید کمیسیون هم ارزی رشته ها به جهت وجود بیش از ۷۰ % انطباق میان محتوی علمی آموزشی این رشته ها با رشته های اصلی می توانند بصورت مرتبط عضو سازمان نظام مهندسی شوند و در صلاحیتهای که این کمیسیون مشخص می نماید تقاضای اخذ پروانه نمایند .
عبدالرزاقی گفت : پیش از این و به واسطه مصوبات آبانماه سال گذشته کمیسیون و بخشنامه شماره ۹۰/۴۳۰/۸۸۹۰ مورخ ۱۱/۳/۱۳۹۰ به مهندسان عمران دارای مدرک کارشناسی ناپیوسته عمران تنها پروانه مرتبط با مهندسی و بدون امکان اخذ و یا ارتقاء صلاحیت محاسبات تعلق می گرفت و همچنین برای مهندسان دارای کارشناسی ناپیوسته سایر رشته ها ی هفتگانه نیز تنها در صورتیکه عنوان دو مدرک کاردانی و کارشناسی عینا یکسان می بود امکان صدور پروانه اصلی با صلاحیت طراحی فراهم می شد که با ابلاغ اصلاحیه اخیر این موضوع تغییر یافته است .
وی درباره ضوابط اخیر صدور پروانه اصلی برای دارندگان مدارک کارشناسی ناپیوسته ادامه داد : مطابق این اصلاحیه ، به دارندگان مدارک کارشناسی اصلی ناپیوسته در صورتیکه دارای مدرک کاردانی اصلی در همان موضوع پروانه باشند صلاحیت طراحی و یا محاسبات و نیز پروانه با کد اصلی تعلق می گیرد و دیگر نیاز مند عینا یکسان بودن عنوان دو رشته نمی باشد که بر این اساس ترکیب تعداد زیادی از گرایشهای هر رشته موضوع پروانه جزوء دسته کد رشته های اصلی قرار می گیرد و به طور مثال مهندسان عمران باداشتن مدرک کارشناسی ناپیوسته در رشته های مهندسی: عمران – عمران ، سازه ، راه وساختمان و دارا بودن مدرک کاردانی در یکی از رشته های : کاردانی عمران ، ساختمان ، کارهای عمومی ساختمان ، راه وساختمان ، ساختمانهای بتنی ،‌ پیش ساخته ها ،‌ساختمانهای فلزی ، ساختمان سازی ، امور پیمانها ، پل سازی وابنیه فنی و مرمت ونگهداری ساختمان می توانند تقاضای اخذ پروانه اصلی نمایند که جداول کد رشته های اصلی بر اساس عنوان مدارک تحصیلی در دو مقطع کارشناسی و کاردانی به شرح جداول ۱و۲ در توضیحات ذیل می باشد .

ایشان همچنین درخصوص دارندگان مدرک علمی – کاربردی ادامه داد : طبق اصلاحیه شماره ۶۸۰/د/۴۰۰ مورخ ۲۸/۴/۹۰، دارندگان مدرک علمی – کاربردی معماری در صورتیکه دارای مدرک کاردانی در رشته اصلی معماری باشند و به شرط آنکه کلیه واحدههای درسی مصوب کمیسیون هم ارزی رشته ها در رشته معماری را گذرانده باشند می توانند با رعایت سایر ضوابط پروانه با صلاحیت طراحی و نظارت را اخذ نمایند که لیست واحد طبق جدول ۳ در ذیل آمده است و این متقاضیان در صورت داشتن این شرایط می توانند با ارائه تصاویر مصدق مدارک تحصیلی و ریز نمرات تایید شده در دو مقطع در این خصوص اقدام نمایند .
عبدالرزاقی در پایان تاکید کرد که سایر مفاد بخشنامه کمیسیون هم ارزی رشته ها به شماره ۹۰/۴۳۰/۸۸۹۰ و تاریخ ۱۱/۳/۱۳۹۰ همچنان به قوت خود باقی می باشد.
برای دریافت جدول -۱ : کد رشته های اصلی پروانه اشتغال به کار براساس عنوان مدرک تحصیلی دانشگاهی ( کارشناسی - کارشناسی ارشد – دکتری ) بر روی لینک مقابل کلیک نمایید...........دریافت1.............دریافت2..........دریافت3

http://www.qazvineng.ir/?type=dynamic&lang=1&id=2389

دوستانی که مدرک کاردانی انها نقشه کشی معماری با گرایش معماریه (برای نقشه کشی ساختمان در نظر گرفته نمی شود )یا عنوان مدرکشون فقط معماریه و عنوان کارشناسی اونا علمی کاربردی معماری یا ناپیوسته معماریه (تکنولوژی معماری در نظر گرفته نمی شوند) به شرطی که واحد های مد نظر کمیسیون هم ارزی رو پاس کرده باشند مجوز امتحان طراحی رو دریافت می کنند.
این شرایط شامل حال من شده که البته باید کپی مدارک کاردانی و کارشناسی به همراه ریز نمرات تایید شده کاردانی وکارشناسی به سازمان مسکن وشهر سازی تحویل بدم.
خیلی هم چشمم اب نمی خوره اخرش یه انگی توش در میارن.اخه این سیلابس که اینا معرفی کردن با اون چیزی که من 11 سال پیش پاس کردم زمین تا اسمون تفاوت داره. تا خدا چی بخواد.

آخرین ویرایش:

architect_maf

عضو جدید
روابط عمومی اداره کل مسکن و شهرسازی استان قزوین:
به فارغ التحصیلان کارشناسی ناپیوسته رشته های اصلی ، پروانه اشتغال به کار با کد اصلی و در تمامی صلاحیتها از جمله طراحی و محاسبات تعلق می گیرد.

آخرین ویرایش:

afshin 1357

کاربر بیش فعال
با سلام ،
جهت حفظ روحيه بقيه عزيران
از دوستاني كه اطلاع دقيق از مطلبي ندارند و صرفا برداشتهاي خود را مي نويسند، خواهش مي كنم از نوشتن مطالب تاسف بار و غير واقعي و ضد روحيه و .. خودداري كنند.

التماس دعا

مهراز

عضو جدید
سلام.میخوام 1 چیز جالب براتون بگم یا واقعا برید دنبالش یا بی خیالش بشید.ببینید چقدر قانونش الکیه.دیروز با یکی از دوستام رفتم مدرک کارشناسیش را گرفت.اون تو دانشگاه غیر انتفاعی درس خوند و من مقایسه کردم تمام درسهاش بدون استثنا با من یکی بود تازه اون 20 واحد پیش نیازی که من که سال قبلش دانشگاه آزاد قبول شده بودم و پاس کردم بهش نداده بودند.روی مدرک ما نوشته علمی کاربردی معماری ولی روی مدرک دوستم نوشته کارشناسی ناپیوسته معماری .هر دومون مدرکمون را بردیم پیش مسئول کمیسیون هم ارزی تو مسکن و شهرسازی اصفهان.به من به واحد هام گیر دادند که طراحیهای تو 4 واحدی بوده و طراحی که از وزارتخانه اعلام شده باید 5 واحدی باشه مثل پیوسته ها.اما همین که مدرک دوستم را دیدند گفتند شما مشکلی ندارید و مثل پیوسته ها هستید حتی نگفتند ریز نمراتت را نشون بده.
این دوست من کاردانیش را با من بود و کارشناسی من آزاد بودم اون سال بعدش اون غیرانتفاعی قبول شد.:cry::cry::eek:
خلاصه آخرش به من گفتند برو ارشد قبول بشو بعدش هم اگه درسی تو جدول کمیسیون هست پاس نکردی برو توی دانشگاهی که ارشد قبول شدی بخون.حتی برای طراحی هام که 4 واحدی بود گفت برو بگو 1 درس 5 واحدی به اسم جبرانی طراحی معماری بهت بدند و پاس کن.باید ارشد قبول بشیم و خودمون به خودمون واحد جبرانی بزنیم

بابالنگ دراز

کاربر بیش فعال
سلام.میخوام 1 چیز جالب براتون بگم یا واقعا برید دنبالش یا بی خیالش بشید.ببینید چقدر قانونش الکیه.دیروز با یکی از دوستام رفتم مدرک کارشناسیش را گرفت.اون تو دانشگاه غیر انتفاعی درس خوند و من مقایسه کردم تمام درسهاش بدون استثنا با من یکی بود تازه اون 20 واحد پیش نیازی که من که سال قبلش دانشگاه آزاد قبول شده بودم و پاس کردم بهش نداده بودند.روی مدرک ما نوشته علمی کاربردی معماری ولی روی مدرک دوستم نوشته کارشناسی ناپیوسته معماری .هر دومون مدرکمون را بردیم پیش مسئول کمیسیون هم ارزی تو مسکن و شهرسازی اصفهان.به من به واحد هام گیر دادند که طراحیهای تو 4 واحدی بوده و طراحی که از وزارتخانه اعلام شده باید 5 واحدی باشه مثل پیوسته ها.اما همین که مدرک دوستم را دیدند گفتند شما مشکلی ندارید و مثل پیوسته ها هستید حتی نگفتند ریز نمراتت را نشون بده.
این دوست من کاردانیش را با من بود و کارشناسی من آزاد بودم اون سال بعدش اون غیرانتفاعی قبول شد.:cry::cry::eek:
خلاصه آخرش به من گفتند برو ارشد قبول بشو بعدش هم اگه درسی تو جدول کمیسیون هست پاس نکردی برو توی دانشگاهی که ارشد قبول شدی بخون.حتی برای طراحی هام که 4 واحدی بود گفت برو بگو 1 درس 5 واحدی به اسم جبرانی طراحی معماری بهت بدند و پاس کن.باید ارشد قبول بشیم و خودمون به خودمون واحد جبرانی بزنیم

چه سالی خوندی؟علمی کاربردی معماری مگه قبول نی؟چقدر ابلهند..مگه دوتاتون با هم نشونش ندادین؟

زكران

عضو جدید
روابط عمومی اداره کل مسکن و شهرسازی استان قزوین:
به فارغ التحصیلان کارشناسی ناپیوسته رشته های اصلی ، پروانه اشتغال به کار با کد اصلی و در تمامی صلاحیتها از جمله طراحی و محاسبات تعلق می گیرد.

سلام دوست عزيز
خداوكيلي اين بخشنامه(90/430/8890) كلي ايراد داره يا بهتر بگم از اصل اشتباهه حالا با اين بخشنامه جديد فقط لقمه را دور سر ما و خودشون چرخوندن
بباييد دست در دست هم تا لغو بدون قيد و شرط بخشنامه (90/430/8890) ساكت نشينيم
ما كه تو شهر خودمون از بس پيگير اين مسئله هستيم كه مسئولان شهرمان از دستمان كلافه شدن
حلا دل خوش كردن به اين بخشنامه ها و تبصره ها مثل خيانت به خودمان و حق پايمال شدمانه

مهراز

عضو جدید
چه سالی خوندی؟علمی کاربردی معماری مگه قبول نی؟چقدر ابلهند..مگه دوتاتون با هم نشونش ندادین؟
علمی کاربردی معماری اصلیه اما علمی کاربردی باشی باید با جدول دروس کمیسیون هم ارزی دقیقا واحدهات یکی باشه ولی اگه فقط نوشته باشه معماری ندید قبوله:(

artman

کاربر فعال

سلام دوست عزیز :
احتمالا شما باید تکنولوژی خونده باشید و گرنه که طبق اصلاحیه به بچه های علمی کاربردی معماری به شرط پاس کردن دروس نام برده شده مجوز امتحان طراحی میدن.
از اون گذشته اینا که احمق نیستند؟!! میدونن که همه کسانی که ناپیوسته معماری خوندن طبق سیلابس وزارت علوم واحد پاس کردن وهر واحد درسی مثل طرح 4واحده اگه بخوان به این چیزا گیر بدن گه معلومه مردم رو مسخره کردن.
البته من یه درسهایی رو مثل تاسیسات پاس کردم اما تاسیسات نور وصدا به عنوان یه واحد مجزا نداشتم. یا هندسه کاربردی نداشتم اما پرسپکتیو 3 واحدی پاس کردم. باید دید میخوان چه شیره ای سرمون بمالن.

مهراز

عضو جدید
سلام دوست عزیز :
احتمالا شما باید تکنولوژی خونده باشید و گرنه که طبق اصلاحیه به بچه های علمی کاربردی معماری به شرط پاس کردن دروس نام برده شده مجوز امتحان طراحی میدن.
از اون گذشته اینا که احمق نیستند؟!! میدونن که همه کسانی که ناپیوسته معماری خوندن طبق سیلابس وزارت علوم واحد پاس کردن وهر واحد درسی مثل طرح 4واحده اگه بخوان به این چیزا گیر بدن گه معلومه مردم رو مسخره کردن.
البته من یه درسهایی رو مثل تاسیسات پاس کردم اما تاسیسات نور وصدا به عنوان یه واحد مجزا نداشتم. یا هندسه کاربردی نداشتم اما پرسپکتیو 3 واحدی پاس کردم. باید دید میخوان چه شیره ای سرمون بمالن.
شرمنده اما یعنی من نمیدونم تکنولوژی خوندم یا علمی کاربردی؟میخوای اسکن مدرکم را با ریز نمرات بذارم تا ببینید چی نوشته؟تازه تکنولوژی ها هم دقیقا درسهاشون با ما علمی کاربردیها یکیه و هیچ فرقی نداره شما اگه اینقدر به خودت مطمئنی برو امتحان بده و وقتی پروانه گرفتی بذار اینجا ما ببینیم چون من الان پروانه نظارت دارم ولی برای طراحی چون باید دقیقا 3 سال از مدرک کارشناسیم بگذره دنبال این مطلبم.اگه نشد هم شده ریز نمرات دوستم را میگیرم با ریزنمرات خودم میبرم وزارت علوم یا نهاد ریاست جمهوری تا بهم بگند فرق ما با هم چیه؟شما هم دلتون را به این بخشنامه ها خوش کنید ببینید آخرش میتونید برید امتحان بدید یا نه؟شاید هم هنوز تائیدیه کمیسیون هم ارزی را نگرفته میخواین پولتون را هدر بدید و الکی ثبت نام کنید با 1 بخشنامه که خودشون هم نمیدونند چه شکلی باید اجرا بشه

afshin 1357

کاربر بیش فعال
شرمنده اما یعنی من نمیدونم تکنولوژی خوندم یا علمی کاربردی؟میخوای اسکن مدرکم را با ریز نمرات بذارم تا ببینید چی نوشته؟تازه تکنولوژی ها هم دقیقا درسهاشون با ما علمی کاربردیها یکیه و هیچ فرقی نداره شما اگه اینقدر به خودت مطمئنی برو امتحان بده و وقتی پروانه گرفتی بذار اینجا ما ببینیم چون من الان پروانه نظارت دارم ولی برای طراحی چون باید دقیقا 3 سال از مدرک کارشناسیم بگذره دنبال این مطلبم.اگه نشد هم شده ریز نمرات دوستم را میگیرم با ریزنمرات خودم میبرم وزارت علوم یا نهاد ریاست جمهوری تا بهم بگند فرق ما با هم چیه؟شما هم دلتون را به این بخشنامه ها خوش کنید ببینید آخرش میتونید برید امتحان بدید یا نه؟شاید هم هنوز تائیدیه کمیسیون هم ارزی را نگرفته میخواین پولتون را هدر بدید و الکی ثبت نام کنید با 1 بخشنامه که خودشون هم نمیدونند چه شکلی باید اجرا بشه

با سلام به مهراز عزير،
متاسفانه با شما سليقه اي عمل كرده اند ، در جاي ديگر، بدون هيچ مشكلي پروانه را صادر شده است .
ضمنا ما از سراسر ايران اينجا جمع شده ايم ، و ممكن است در هر جايي ،‌يك تفسيري از قانون ارائه بشود!! اين نقطه قوت ماست.
اصلا مهم نيست كه حق باكيه . مهم اينه كه چيز مهمي وجود ندارد.

architect_maf

عضو جدید
با سلام به مهراز عزير،
متاسفانه با شما سليقه اي عمل كرده اند ، در جاي ديگر، بدون هيچ مشكلي پروانه را صادر شده است .
ضمنا ما از سراسر ايران اينجا جمع شده ايم ، و ممكن است در هر جايي ،‌يك تفسيري از قانون ارائه بشود!! اين نقطه قوت ماست.
اصلا مهم نيست كه حق باكيه . مهم اينه كه چيز مهمي وجود ندارد.

دوست عزیز میشه بفرمایید کدوم شهر بدون مشکل پروانه صادر شده؟،چون من الان امتحانهای نظامو قبول شدم اما هنوز پروانه نگرفتم،صبر کردم ببینم چی میشه.
یه سوالی هم از دوست گرامی مهراز دارم آیا برای گرفتن پروانه باید مدرکمونو برداریم بریم کمیسیون هم ارزی تا تایید کنند؟ یا خود نظام مهندسی این کارو میکنند؟

amitist

عضو جدید

تازه جالب تر از این می دونین چیه؟؟؟الان 3 ساله که اصلا تو ناپیوسته معماری خالی نداریم!!!!فقط تکنولوژی معماریه!!!این دوست شما که غیر انتفاعی خونده ورودیه چه سالیه که مدرکش ننوشته تکنولوژی؟؟؟

مهراز

عضو جدید
تازه جالب تر از این می دونین چیه؟؟؟الان 3 ساله که اصلا تو ناپیوسته معماری خالی نداریم!!!!فقط تکنولوژی معماریه!!!این دوست شما که غیر انتفاعی خونده ورودیه چه سالیه که مدرکش ننوشته تکنولوژی؟؟؟
سلام .دوست من ورودی مهرماه 86 هست.اگه خودم دنبالش نبودم باورم نمیشد اما نوشته کارشناسی ناپیوسته معماری همین بدون هیج پسوند یا پیشوندی

مهراز

عضو جدید
دوست عزیز میشه بفرمایید کدوم شهر بدون مشکل پروانه صادر شده؟،چون من الان امتحانهای نظامو قبول شدم اما هنوز پروانه نگرفتم،صبر کردم ببینم چی میشه.
یه سوالی هم از دوست گرامی مهراز دارم آیا برای گرفتن پروانه باید مدرکمونو برداریم بریم کمیسیون هم ارزی تا تایید کنند؟ یا خود نظام مهندسی این کارو میکنند؟
نظام مهندسی اصفهان که به ما گفتند باید برید سازمان مسکن و شهرسازی استان.اونجا 1 خانم بود که دروس و واحدها را تطابق میداد.اگه جای دیگه به شکل دیگه عمل میشه من نمیدونم من چیزی که برای خودم اتفاق افتاد گفتم

amitist

عضو جدید
سلام .دوست من ورودی مهرماه 86 هست.اگه خودم دنبالش نبودم باورم نمیشد اما نوشته کارشناسی ناپیوسته معماری همین بدون هیج پسوند یا پیشوندی

دوستانی که ورودی 87 به بعد هستن اینجا.تو مدرک شما تکنولوژی قید شده؟؟؟؟

sezar171

عضو جدید
سلام
من و دوستان همکلاسی من از دانشگاه گرگان پیگیریم
پیشنهاد میکنم جهت هماهنگی بیشتر دوستان هم رشته با هم ارتباط برقرار کنیم
راهی که به نظرم میرسه و ما تو استان خودمون اجرا کردیم تهیه نامه و یک مینوت جامع و ارسال نامه های مشابه به سازمان مقررات ملی ساختمان و دیگر ارگان ها است
دوستانی که دوست دارن پیگیر باشند و قصد همکاری دارند به ایمیل من ایمیل بزنن تا من متن نامه و مراجعی که جمع بندی کردیم رو براشون ارسال کنم در ضمن جهت هماهنگی سعی کنید از هر دانشگاه حداقل یک نفر با ما در ارتباط باشه
دوستانی که ایمیل میزنند جهت متن نامه و هماهنگی لطفا مشخصات و دانشگاه محل تحصیل خود را نیز ارسال فرمایید
d_azad171@yahoo.com

آخرین ویرایش:

بابالنگ دراز

کاربر بیش فعال

منم ورودی مهر 86 هستم غیر انتفاعی بجنورد...هنوز مدرکمو نگرفتم ولی دوستم که گرفته میگه زده علمی کاربردی؟!!!:surprised:

amitist

عضو جدید
منم ورودی مهر 86 هستم غیر انتفاعی بجنورد...هنوز مدرکمو نگرفتم ولی دوستم که گرفته میگه زده علمی کاربردی؟!!!:surprised:
واااااا!!!یعنی چی؟؟؟؟آقا اول تکلیف مدرکا رو مشخص کنین بعد برین دنبال این قضیه ی پروانه!!!نکنه الکی داریم میدوییم؟؟؟
غیر انتفاعی چه ربطی به علمی کاربردی داره؟؟؟؟

pritzker

عضو جدید
واااااا!!!یعنی چی؟؟؟؟آقا اول تکلیف مدرکا رو مشخص کنین بعد برین دنبال این قضیه ی پروانه!!!نکنه الکی داریم میدوییم؟؟؟
غیر انتفاعی چه ربطی به علمی کاربردی داره؟؟؟؟
فرقی نمیکنه که دانشگاه علمی کاربردی باشه آزاد باشه یا غیر انتفاعی! کلا سیاست اینطوری هستش که مدارک کارشناسی ناپیوسته یا علمی کاربردی بشه یا تکنو! در واقع وزارت علوم این مدارک رو مهندسی نمیدونه و کارشناس معماری تعریف کرده! اصلشم بخاطر اینه وزارت علوم با این شرط اجازه گرفتن دانشجوی کارشناسی ناپیوسته به این دانشگاهها داده که مهندسی نباشه و کارشناس باشه! مثلا توی اساسنامه دانشگاه علمی کاربردی اومده که باید دروس تئوری خیلی کم تدریس بشه و تمرکز روی دروس عملی و پرورش استاد کارها و یا حتی کارگران ماهر باشه. ولی خود دانشگاه این سیاست رو دنبال نکرده. و مشکل پیش اومده حاصل سیاستگذاری غلط و عدم هماهنگی بین وزارت علوم و دانشگاههاست.

sezar171

عضو جدید
سلام
من و دوستان همکلاسی من از دانشگاه گرگان پیگیریم
پیشنهاد میکنم جهت هماهنگی بیشتر دوستان هم رشته با هم ارتباط برقرار کنیم
راهی که به نظرم میرسه و ما تو استان خودمون اجرا کردیم تهیه نامه و یک مینوت جامع و ارسال نامه های مشابه به سازمان مقررات ملی ساختمان و دیگر ارگان ها است
دوستانی که دوست دارن پیگیر باشند و قصد همکاری دارند به ایمیل من ایمیل بزنن تا من متن نامه و مراجعی که جمع بندی کردیم رو براشون ارسال کنم در ضمن جهت هماهنگی سعی کنید از هر دانشگاه حداقل یک نفر با ما در ارتباط باشه
دوستانی که ایمیل میزنند جهت متن نامه و هماهنگی لطفا مشخصات و دانشگاه محل تحصیل خود را نیز ارسال فرمایید
d_azad171@yahoo.com

آخرین ویرایش:

sezar171

عضو جدید
اما ورودی 89 دانشگاه آزاد زده مهندسی تکنولوژی معماری (هم دفترچه و هم روی مدارکی که تا این لحظه صادر شده)!!!!!!!

architect_maf

عضو جدید
فرقی نمیکنه که دانشگاه علمی کاربردی باشه آزاد باشه یا غیر انتفاعی! کلا سیاست اینطوری هستش که مدارک کارشناسی ناپیوسته یا علمی کاربردی بشه یا تکنو! در واقع وزارت علوم این مدارک رو مهندسی نمیدونه و کارشناس معماری تعریف کرده! اصلشم بخاطر اینه وزارت علوم با این شرط اجازه گرفتن دانشجوی کارشناسی ناپیوسته به این دانشگاهها داده که مهندسی نباشه و کارشناس باشه! مثلا توی اساسنامه دانشگاه علمی کاربردی اومده که باید دروس تئوری خیلی کم تدریس بشه و تمرکز روی دروس عملی و پرورش استاد کارها و یا حتی کارگران ماهر باشه. ولی خود دانشگاه این سیاست رو دنبال نکرده. و مشکل پیش اومده حاصل سیاستگذاری غلط و عدم هماهنگی بین وزارت علوم و دانشگاههاست.
دوست عزیز انگاری اشتباه متوجه شدید ما دانشگاهمون جامع علمی کاربردی نبوده بلکه دانشگاه بوعلی سینا بدون هیچ پسوند وپیشوندی بوده ولی مدرکمون زدن علمی کاربردی معماری و این با دانشگاه جامع علمی کاربردی فرق داره در ثانی همین دانشگاه الان داره به بچه های کارشناسی معماری پیوستش تکنولوژی معماری میده، یعنی خر تو خریه که خودشونم نمیدونن دارن چکار میکنن.

آخرین ویرایش:
بالا