¸¸▂▃▅▆█زنگ تفریح - کپ خودمونی █▆▅▃▂¸¸

secret_f

عضو جدید
کاربر ممتاز
:w21:
سلاااام
خووووبین؟
اجاااازه یه سکرت بود که قدیما سر به هوا بود همیشه... ولی الان خیلی وقت نشده بره زیر آسمون پر ستاره:heart::cry:...
میتونه بیاد اینجا؟:smile:

Neptune

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلاااام
خووووبین؟
اجاااازه یه سکرت بود که قدیما سر به هوا بود همیشه... ولی الان خیلی وقت نشده بره زیر آسمون پر ستاره:heart::cry:...

:w16::w16: خوش اومدی :gol: ولی یه شرط داره:surprised::

به شرطی که این اولین و آخرین پستت نباشه مثل بعضی های دیگه :cry:

lightseeker62

عضو جدید

سلام
نمیدونم کسی اینجا درمورد nebula ها چیزی میدونه یه نه (احتمالا همتون میدونید!)
ولی بنظر من یکی از قشنگ ترین چیزایی که تو دنیا وجود دارن nubula ها هستن
حالا چند تا عکس کوچیک از اونا میذارم (wallpaper کامپیوترم یکی از ایناست(البته بزرگتر))

Neptune

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
نمیدونم کسی اینجا درمورد nebula ها چیزی میدونه یه نه (احتمالا همتون میدونید!)
ولی بنظر من یکی از قشنگ ترین چیزایی که تو دنیا وجود دارن nubula ها هستن
حالا چند تا عکس کوچیک از اونا میذارم (wallpaper کامپیوترم یکی از ایناست(البته بزرگتر))

سلام . خیر مقدم :gol:

شاید بدونید ولی اگر نمیدونید اسمشون به فارسی سحابی هستش . و همونطور که گفتید خیلی هم زیبا هستن .:w16::w16:

@spacechild@

عضو جدید
سلاااام
خووووبین؟
منم اجازم صادر شد:cool:...فقط میمونه رئیس بزرگ...که البته روحرف من حرف نمی زنه ها!:surprised:

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلاااام
خووووبین؟

سلام احوال شما خوبید ... :gol:
خیرمقدم خوش اومدین اینجا متعلق به همه دوستان خوب و باصفاست ...
امید که خوب و خوش باشین و همراه دوستان ...
:gol::gol:

Neptune

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم اجازم صادر شد:cool:...فقط میمونه رئیس بزرگ...که البته روحرف من حرف نمی زنه ها!:surprised:

ببخشید اسپیسی وقتی من اومدم باشگاه شما نبودی تا ازت اجازه بگیرم الان که اومدی اشکال نداره من بمونم؟؟؟!!!! :surprised::surprised: یا اینکه بیرونم میکنی؟؟؟؟!!!! :surprised::surprised:

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ببخشید اسپیسی وقتی من اومدم باشگاه شما نبودی تا ازت اجازه بگیرم الان که اومدی اشکال نداره من بمونم؟؟؟!!!! :surprised::surprised: یا اینکه بیرونم میکنی؟؟؟؟!!!! :surprised::surprised:

اخی داداش مهلبون خوبی ...
نگران نباش به زودی هر دوی ما رو بیرون میکنه ... :whistle::w27:

secret_f

عضو جدید
کاربر ممتاز
:w16::w16: خوش اومدی :gol: ولی یه شرط داره:surprised::

به شرطی که این اولین و آخرین پستت نباشه مثل بعضی های دیگه :cry:
چشم سعیمان را می کنیم همی
میخوام مطالبی رو که یادم رفته یادم بیاد;)

سلام احوال شما خوبید ... :gol:
خیرمقدم خوش اومدین اینجا متعلق به همه دوستان خوب و باصفاست ...
امید که خوب و خوش باشین و همراه دوستان ...
دس شماها مرسی:gol:

@spacechild@

عضو جدید
تو رو خدا نگاشون کن!:razz:
گفتم حالا بیام باید یه چن صفحه ای بشینم بخونم تا قصه بیاد دستم...ولی نه!
فک کنم من شیرازیم نباید حس این کارا رو داشته باشم شما دیگه چرا؟:mad:
البته...خودم میدونم...من که نباشم هیچ کاری نمی گرده!:cool::surprised::D

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
لطفا" راهنمایی کنید

لطفا" راهنمایی کنید

میدانیم که هرچه درفضا دورتر رابنگریم به گذشته مینگریم آیا این ادعادرست است که میتوان روزی درآینده مبدا آفرینش (لحظه برخورد )یا آثارآن را مشاهده کرد؟؟؟؟؟؟

jaky

عضو جدید
با سلام
بعد از مدت ها اینجا یک پست میزارم
امید وارم کمکتون کنه
حقیقتش اینه که بین علما و فضلا در این مورد اختلاف هست
برای همین رفتن سراغ نظریه ریسمان.
پس جواب شما میشه: تا خدا چی بخواد. این قضیه ثابت نشده و فعلا فرضیه هست
فعلا

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
میدانیم که هرچه درفضا دورتر رابنگریم به گذشته مینگریم آیا این ادعادرست است که میتوان روزی درآینده مبدا آفرینش (لحظه برخورد )یا آثارآن را مشاهده کرد؟؟؟؟؟؟

سلام به دوست عزیز خوش اومدین ... :gol:
سوال جالب و خوبیه
البته همیشه بازگشت به گذشته نمیتونه سوالات و ناگفته ها رو بازگو کنه
دانشمندان علم نجوم و اختر فیزیک در حال بررسی این فرضیه هستن
چرا که با زمان طولانی باید به گذشته بازگشت و این تقریبا محاله ...
امید که نتیجه تلاش دانشمندان مفید و موثر باشه ...

Neptune

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه!!!:smile::redface:
خواهش می کنم...قابل نداشت.

تو رو خدا نگاشون کن!:razz:
گفتم حالا بیام باید یه چن صفحه ای بشینم بخونم تا قصه بیاد دستم...ولی نه!
فک کنم من شیرازیم نباید حس این کارا رو داشته باشم شما دیگه چرا؟:mad:
البته...خودم میدونم...من که نباشم هیچ کاری نمی گرده!:cool::surprised::D

:surprised::surprised::surprised::surprised:

@spacechild@

عضو جدید
با سلام
بعد از مدت ها اینجا یک پست میزارم
امید وارم کمکتون کنه
حقیقتش اینه که بین علما و فضلا در این مورد اختلاف هست
برای همین رفتن سراغ نظریه ریسمان.
پس جواب شما میشه: تا خدا چی بخواد. این قضیه ثابت نشده و فعلا فرضیه هست
فعلا
:surprised::surprised::surprised:
اومدش بالاخره:smile:
مگه میشه چیزی تو بگی کمک نکنه!!

Neptune

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها سحرها که بیدار میشین یه نیم نگاهی هم به آسمون بندازین . درخشش مشتری وسط آسمون خیلی قشنگه :w40::w40: از دستش ندین .

mlove

عضو جدید
کمک یه مشکل دارم

کمک یه مشکل دارم

سلام دوستان من قصد دارم تلسکوب بخرم اگه میشه کمکم کنید

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان من قصد دارم تلسکوب بخرم اگه میشه کمکم کنید

سلام به شما خوش اومدین ... :gol::gol:

نکاتی ضروری پیش از خرید تلسکوپ

خرید یک تلسکوپ بزرگترین تصمیم بک اخترشاس آماتور به شمار می آید. امیدواریم اولین تلسکوپی که می خرید تلسکوپی باشد که بیشتر از همه از آن استفاه کنید. تلسکوپی که خاطرات زیادی با آن دارید، تلسکوپی که بتوانید آن را به فرزندانتان بدهید.
بزرگترین مزیت تلسکوپ های خوب این است که در تمام طول زندگی با شما خواهند ماند. اگر به خوبی از آن مراقبت شود تجهیزات نوری آن خراب نمی شود و تا ابد ماندگار خواهد بود. امروزه اغلب تلسکوپ ها بسیار خوب و مناسب هستند، به غیر از برخی موارد استثنایی قابل توجه که به راحتی قابل شناسایی است.

مهمترین نکته در خرید یک تلسکوپ به خصوص زمانی که محدودیت مالی نیز وجود داشته باشد این است که تلسکوپی را خریداری کنید که مناسب شما بوده و علایق خاص شما را تحت پوشش قرار دهد.

اولین قدم در این راه، شناخت آنچه تصمیم به مشاهد و مطالعه آن دارید می باشد و این نکته ای است که اغلب مردم به آن توجه نمی کنند و پس از مدتی تلسکوپ خود را برای فروش گذاشته و یا باز می گردانند. خیلی ناراحت کننده است که بسیاری از افراد تلسکوپ های واقعاً خوب خود را برمی گردانند. لطفا قبل از خرید موارد ذیل را مد نظر بگیرید:

- قبل از خرید تا جایی امکان دارد درباره تلسکوپ آموزش ببینید و اطلاعات لازم را جمع آوری کنید. یک خریدار آگاه معمولا بهترین گزینه را انتخاب می کند.
- ببینید به چه نوع پروژه های رصدی علاقمندید و اطلاعاتی راجع به نوع تجهیزاتی که در این باره به آن احتیاج پیدا خواهید کرد کسب کنید.
- بررسی کنید برای پروژه مورد نظر به چه چیز نیاز دارید و از کجا باید آن را تهیه کرد. تجهیزاتی که در برنامه های آتی مفید هستند خریداری کنید. همانطور که اطلاعات بیشتری می آموزید مجموعه تلسکوپ شما نیز باید غنی تر باشد.
- برای تماشای فضا حداقل به یک دیافراگم 4 اینچی نیاز خواهید داشت.
- در صورت نیاز به دنبال لنزهای ارزان تر باشید. به عبارتی درباره خرید لنزهای پلاستیکی فکر کنید. خیلی خوب است انواعی از عدسی ها را داشته باشید اما حداقل یک عدسی 25/1 اینچی تهیه کنید.
- به فکر خرید یک آداپتور باشید که به شما اجازه خواهد داد تا لنزهای کم هزینه را بر روی تلسکوپ های قوی و با کیفیت بالا سوار کنید. درنتیجه قادر خواهید بود بدون پرداخت هزینه های گزاف در پروژه های گوناگون دیگر شرکت داشته باشید.

- در صورت امکان از یک دوست متخصص کمک بگیرید، در این صورت هر دوی شما می توانید باهم نظر بدهید. از آنجایی که چشم های مختلف دیدهای متفاوتی دارند، یک جفت چشم دیگر می تواند مواردی که از چشم شما دور مانده را تشخیص دهد.
- بودجه خود را مد نظر قرار دهید. بهتر است پول خود را برای خرید وسیله ای با کیفیت بالاتر پس انداز کنید تا اینکه مجموعه ارزانتری تهیه کنید که مدت زیادی برای شما کار نخواهد کرد.

بالا