¸¸▂▃▅▆█زنگ تفریح - کپ خودمونی █▆▅▃▂¸¸

farzaneh yazdani

عضو جدید
آرسنال شاگرد من کاری نکرده
منم دیگه نمیزنمت.کی جرات داره استادش رابزنه(چشمک)

آی گفتی استاد کی جرات داره استاد کبیر را بزنه و بیرونش کنه من فقط گفتم باید کتکت زد ولی خودم جراتشو ندارم یعنی هیچ کس نداره

Andromeda Galaxy

عضو جدید
آی گفتی استاد کی جرات داره استاد کبیر را بزنه و بیرونش کنه من فقط گفتم باید کتکت زد ولی خودم جراتشو ندارم یعنی هیچ کس نداره

من برف میخوام :cry::cry::cry:
یه استادی بهم گفت برف با مهتاب قشنگه همه جا برق میزنه خب راست هم میگه منو بگو که برف تو آفتاب هم ندیدم

بیا از دل استاد در بیاریم
عزیزم.باید قشنگ باشه
میبنی

polsar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به عاشقان آسمان خوبید؟
دوست عزیز arsenal از توضیحاتون در مورد مربع زمستانی ممنون عالی بود . ولی مثل این که قرار بود هر روز درباره یه موضوع بحث شه.پس چی شد؟
دوست عزیز azam بابت تصاویر ممنون جواب یکی از اون سوالات رو خوندید؟

farzaneh yazdani

عضو جدید
همه رفتید خوابیدید خوبه استاد کبیر چه کنیم از دلت در بیاد؟؟؟؟استاد آرسنال هر وقت اومدی حواب بده ما مشتاق اومدنتونیم انشاالله مربع زمستانی هم پیدا میکنیم فقط به خاطر شما

arsenal1400

عضو جدید
کاربر ممتاز
آرسنال شاگرد من کاری نکرده
منم دیگه نمیزنمت.کی جرات داره استادش رابزنه(چشمک)

همین خودت که دست بزنت خوبه اونم با گلوله برفی

دوست عزیز arsenal از توضیحاتون در مورد مربع زمستانی ممنون عالی بود . ولی مثل این که قرار بود هر روز درباره یه موضوع بحث شه.پس چی شد؟

فربونت برم که دعوام نکردی
دوست عزیز اینجا کسی مارو جساب نمیکنه که بخوام دوباره بحثی مطرح کنم. بحث امروز هم باشه کوتوله سفید.

باشه من حاضرم هر کاری کنم برا استاد تا از دلش در بیاد

میسی میزنی بعد از دل درمیاری؟؟

همه رفتید خوابیدید خوبه استاد کبیر چه کنیم از دلت در بیاد؟؟؟؟استاد آرسنال هر وقت اومدی حواب بده ما مشتاق اومدنتونیم انشاالله مربع زمستانی هم پیدا میکنیم فقط به خاطر شما

میسی
بچه ها فقط به خاطر گل روی شما و دوتا بزرگوار دیگه موندنی شدم.
هووووووررررررررررررااااااااااااااا

Andromeda Galaxy

عضو جدید
سلااااام
درسته.مقسی
باشه من حاضرم هر کاری کنم برا استاد تا از دلش در بیاد
فرزانه جون ممنون.

استاد اذیت نکن دیگه.میخواد از دلت دربیاره منم همینطور

Andromeda Galaxy

عضو جدید
سلاااااااام به همه کهکشانی ها
امشب میخوام جلو همه از آرسنال معذرت خواهی کنم ببخشید کتکت زدم( خب تقصیر خودت بود):w13:
ولی هرکاری کنی استاااااااادی احترامت واجب:w24:
ببخش اذیتت کردم
:w30:
وااااااای
:w31:

arsenal1400

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلاااااااام به همه کهکشانی ها
امشب میخوام جلو همه از آرسنال معذرت خواهی کنم ببخشید کتکت زدم( خب تقصیر خودت بود):w13:
ولی هرکاری کنی استاااااااادی احترامت واجب:w24:
ببخش اذیتت کردم
:w30:
وااااااای
:w31:

سلام به روی آندرومداییت
خوبی؟
این حرفا چیه؟ زورت نمیرسه که بزنی :دی
ولی با برف میزنی :دی
همتونو میخام :دی

jimmi

عضو جدید
کوتوله سفید از هموناست که آخر عمر ستاره هاست. نه؟
ستاره ها چاق میشن گنده میشن قرمز میشن بعدن که زورشون تموم شد ییهو دیگه رمبش میکنن، میریزن تو خودشون کوچیک میشن سفید میشن کوتوله میشن!!!!
استاد اجازه، درست گفتیم؟!!

Andromeda Galaxy

عضو جدید
ستاره ها چاق میشن گنده میشن قرمز میشن بعدن که زورشون تموم شد ییهو دیگه رمبش میکنن، میریزن تو خودشون کوچیک میشن سفید میشن کوتوله میشن!!!!

نائب استاااااد
بله درسته

arsenal1400

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه عزیزم
چشم بحث چیه ؟

استادی که جواسش به کلاس نیست واقعا زیباست

سلام اساتید عزیز و بزرگوار
من آماده شنیدنم
جزوه هم مینویسم

فدای تو شاگرد خوب
یه مثبت تو دفتر بهت دادم

قربونت خوب گفتی ولی کمی علمیتر کسی میتونه بگه؟؟

جیمی جونم اون موردا رو منم به شوخی گفتمااااااااا یه وقت ازم نرنجی عزیز دلم

Andromeda Galaxy

عضو جدید

jimmi

عضو جدید
قربونت خوب گفتی ولی کمی علمیتر کسی میتونه بگه؟؟

جیمی جونم اون موردا رو منم به شوخی گفتمااااااااا یه وقت ازم نرنجی عزیز دلم
کمی علمی تر؟!... بذا فککنم.... آهان یه مثال میزنم: یک نمونه خوشکل از کوتوله سفید در آواتار استاد اعظم قابل مشاهده می باشد!!!! D:

نه قربان این چه حرفیه؟ هرچی باشه ما خاک این تالارو خوردیم هرکی گرد و خاک کنه دستشم می بوسیم.:gol:

Andromeda Galaxy

عضو جدید
کوتوله های سفید، که تعدادشان در کهکشان ما نسبتاً زیاد است، آخرین مرحله تکامل بسیاری از ستاره ها هستند. ستاره هایی که جرمشان تقریبا" معادل جرم خورشید (2/1 جرم خورشید) و یا کمتر از آن است به احتمال زیاد همگی به کوتوله سفید تبدیل می شوند. این اصطلاح برای توصیف مرحله ای از تکامل ستاره ای به کار می رود که ستاره پس از تبدیل شدن به غول سرخ، در آن مرحله از انقباض باز می ایستد. در مرحله کوتوله سفید، ماده ستاره ای فشرده می شود و به جسمی کم نور، به اندازه ای بسیار کوچک، به بزرگی زمین، تبدیل می شود. از آنجا که ستاره دیگر هیچ منبعی برای تولید انرژی ندارد، سرد می شود.
پس یک کوتوله ی سفید، ستاره ای است که دیگر سوخت هسته ای اش تمام شده و در نتیجه بسیار فشرده و کوچک می شود. چنین ستارگانی بسیار داغ هستند ولی آهسته آهسته دمای خود را از دست می دهند.

farzaneh yazdani

عضو جدید
ایتم توضیح

ایتم توضیح

مرحله تبدیل ستاره به کوتوله سفید

این رمبش با چنان سرعتی انجام می‌گیرد و کشش جاذبه‌ای آنها چنان سخت و شدید است که تقریبا تمامی پوسته الکترونی در هم می‌شکنند و هسته‌ها آنقدر به هم نزدیک می‌شوند که در یک ستاره تمامی مواد موجود در خود را در حجم کوچکی جای داده است. این ستاره اکنون همانند یک شباهنگ "ب" است که معمولا کوتوله سفید نامیده می‌شود. این واقعه تا پنجاه هزار میلیون سال دیگر در مورد خورشید اتفاق نخواهد افتاد. با این حال این واقعه در مورد بسیاری از ستارگان رخ داده است و شباهنگ "ب" یکی از ستارگان است که اصطلاحا کوتوله سفید نامیده می‌شود. در حقیقت توانستند به شناسایی سیاهچاله‌ها بپردازند و رموز آنها را کشف نمایند.

با مرگ غول سرخ ، جرمش 90 درصد کاهش می‌یابد و بعد به دور هسته متلاشی شونده‌اش یک سحابی سیاره‌ای تشکیل می‌دهد. با کوچک شدن هسته ، ماده‌اش بیشتر از آنچه که مواد در زمین فشرده می‌شوند، متراکم می‌شود. در زمانی خاص ، ماده هسته در برابر فشردگی بیشتر مقاومت می‌کند. حالا دیگر هسته به کوتوله‌ای سفید با حداقل 1.4 جرم خورشیدی و حجمی معادل حجم زمین تبدیل شده است. کوتوله‌های سفید آنقدر متراکمند که تنها یک قاشق چایخوری ماده‌شان 1.4 تن وزن دارد.

Andromeda Galaxy

عضو جدید
سلام استاد غصه نخوریا این استاد آرسنال بد اخلاقه ولی از اون استاداست که بلده یعنی بداخلاق نیست سخت گیره
هر چه از دوست رسد نکوست
از این به بعد هر کسی عکس بدون توصیح گذاشت پرتش میکنم بیرون حتی خودم :دی

چشم........

farzaneh yazdani

عضو جدید
کوتوله های سفید، که تعدادشان در کهکشان ما نسبتاً زیاد است، آخرین مرحله تکامل بسیاری از ستاره ها هستند. ستاره هایی که جرمشان تقریبا" معادل جرم خورشید (2/1 جرم خورشید) و یا کمتر از آن است به احتمال زیاد همگی به کوتوله سفید تبدیل می شوند. این اصطلاح برای توصیف مرحله ای از تکامل ستاره ای به کار می رود که ستاره پس از تبدیل شدن به غول سرخ، در آن مرحله از انقباض باز می ایستد. در مرحله کوتوله سفید، ماده ستاره ای فشرده می شود و به جسمی کم نور، به اندازه ای بسیار کوچک، به بزرگی زمین، تبدیل می شود. از آنجا که ستاره دیگر هیچ منبعی برای تولید انرژی ندارد، سرد می شود.
پس یک کوتوله ی سفید، ستاره ای است که دیگر سوخت هسته ای اش تمام شده و در نتیجه بسیار فشرده و کوچک می شود. چنین ستارگانی بسیار داغ هستند ولی آهسته آهسته دمای خود را از دست می دهند.

ممنون استاد
من توضیح کنار عکسو گذاشتم اما از تو قشنگ تر بود
حالا سوال بعدی چیه؟؟؟

Andromeda Galaxy

عضو جدید
کمی علمی تر؟!... بذا فککنم.... آهان یه مثال میزنم: یک نمونه خوشکل از کوتوله سفید در آواتار استاد اعظم قابل مشاهده می باشد!!!! D:

نه قربان این چه حرفیه؟ هرچی باشه ما خاک این تالارو خوردیم هرکی گرد و خاک کنه دستشم می بوسیم.:gol:

مقسی.از اینکه به عکس توجه کردی
باباسالار

Andromeda Galaxy

عضو جدید
مرحله تبدیل ستاره به کوتوله سفید

این رمبش با چنان سرعتی انجام می‌گیرد و کشش جاذبه‌ای آنها چنان سخت و شدید است که تقریبا تمامی پوسته الکترونی در هم می‌شکنند و هسته‌ها آنقدر به هم نزدیک می‌شوند که در یک ستاره تمامی مواد موجود در خود را در حجم کوچکی جای داده است. این ستاره اکنون همانند یک شباهنگ "ب" است که معمولا کوتوله سفید نامیده می‌شود. این واقعه تا پنجاه هزار میلیون سال دیگر در مورد خورشید اتفاق نخواهد افتاد. با این حال این واقعه در مورد بسیاری از ستارگان رخ داده است و شباهنگ "ب" یکی از ستارگان است که اصطلاحا کوتوله سفید نامیده می‌شود. در حقیقت توانستند به شناسایی سیاهچاله‌ها بپردازند و رموز آنها را کشف نمایند.

با مرگ غول سرخ ، جرمش 90 درصد کاهش می‌یابد و بعد به دور هسته متلاشی شونده‌اش یک سحابی سیاره‌ای تشکیل می‌دهد. با کوچک شدن هسته ، ماده‌اش بیشتر از آنچه که مواد در زمین فشرده می‌شوند، متراکم می‌شود. در زمانی خاص ، ماده هسته در برابر فشردگی بیشتر مقاومت می‌کند. حالا دیگر هسته به کوتوله‌ای سفید با حداقل 1.4 جرم خورشیدی و حجمی معادل حجم زمین تبدیل شده است. کوتوله‌های سفید آنقدر متراکمند که تنها یک قاشق چایخوری ماده‌شان 1.4 تن وزن دارد.

ممنون استاد
من توضیح کنار عکسو گذاشتم اما از تو قشنگ تر بود
حالا سوال بعدی چیه؟؟؟

میسی بسیار زیبا
اینا میگن شاگرد خوب20امتیاز مثبت

بالا