·▪•●سوالات و درخواست های مهندسی پلیمر فقط در اینجا مطرح شود●•▪·

tara2007

عضو جدید
درخواست

درخواست

سلام
میشه یکش از دوستان در مورد بازار کار دو گرایش پلیمر(رنگ و پلیمر)اطلاعاتی به من بده و همین طور راجع به شرایط ادامه تحصیل در هر کدوم از گرایشها.:que:

parspoint

عضو جدید
با سلام
من در زمینه پلیمر به یک مشکل برخورد کرده ام
لطفا" در زمینه نام و موارد کاربرد پلیمر SAN مرا رهنمایی کنید

با تشکر فراوان

san یک پلیمر شیشه ای رنگ و یه چیزی بین ABS و پلی استایرن است که در لوازم خانگی بسیار مصرف داره و نسبت به پلی استایرن دارای یه ته رنگ آبی رنگ میباشد در ایران هم پتروشیمی قائد بصیر این محصول را در سه گرید تولید میکنه . اگه بازم سوال داشتید بپرسید ....

banafsheh

عضو جدید
درخواست

درخواست

دنبال يه كتاب لاتين درباره كاربرد پليمرها مي گردم
ترجيجا ترجمه نشده باشه
ممنون:gol:

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
کسی در کورد ترمودینامیک کشسانی( شبه لاستیک‌ها) چیزی نداره؟

reza-sadeghi

عضو جدید
مقاله فرایند اکستروژن حالت خمیری پلیمر(paste extrusion(

مقاله فرایند اکستروژن حالت خمیری پلیمر(paste extrusion(

خوبین؟من یک مقاله در مورد فراینداکستروزن حالت خمیری پلیمر (paste extrusion)میخواستم.خیلی هم ضروریی اگه میتونید حتما کمکم کنید mrsadeghi_r@yahoo.com

jadeye paeezi

کاربر بیش فعال
سلام دوستان به مقالاتی در زمینه ی مکانیسم رسانش پلیمر پلی آنیلین نیاز دارم لطفاً اگر در این زمینه می تونید کمکم کنید .تشکر yaldakhosravani@yahoo.com

amirpop

عضو جدید
توضیحات در مورد انواع رئومتر

توضیحات در مورد انواع رئومتر

در مورد کارایی و مزایای انواع رئومتر کمک کنید؟؟؟:cry:

mahdi_tajikzadeh

عضو جدید
الياف اكريليك

الياف اكريليك

سلام دوستان.
در مورد الياف اكريليك و به خصوص pfd مربوط به پروژه درس طرح و اقتصاد نياز به كمك شما دوستان عزيز دارم.

j_gholami

عضو جدید
درخواست برنامه با فرترن

درخواست برنامه با فرترن

سلام
ببخشيد من دو برنامه كه با زبان برنامه نويسي فرترن نوشته شده مي خوام لطفاً اگر امكانش هست !
1 - "بررسي حركت پرتابي" را بدست آورد ؟
2 - " محاسبه انتگرل از نقطه آ تا بي را بدست آوريد ؟
با سپاس و درود فراوان :gol:

آخرین ویرایش:

amir_asheg1000

عضو جدید
آزمایشگاه شیمی فیزیک پلیمر ها

آزمایشگاه شیمی فیزیک پلیمر ها

من یه مقاله در مورد تایین شاخص حلالیت پلیمر های شبکه ای میخواستم
اگه به روش تورم باشه که چه بهتر
کسی هست که کمکم کنه؟

march_arash

عضو جدید
با سلام
اگه امکان داره راجب خواص مکانیکی گرمانرم ها ( ABS,PC,PMMA,PS,POM و...) مقاله یا جدولی بفرمایید که خواص مکانیکی آنها را با هم مقایسه کرده باشد./
ممنون

با سلام
اگه امکان داره راجب خواص مکانیکی گرمانرم ها ( ABS,PC,PMMA,PS,POM و...) مقاله یا جدولی بفرمایید که خواص مکانیکی آنها را با هم مقایسه کرده باشد./
ممنون

آرش جان مقایسه ای که شما خواستید خیلی کلی و جامع هست و اگه بخواهید می تونم کتابش رو براتون آپلود کنم ولی جدولی که به طور خلاصه این مقایسه رو انجام داده باشه رو ندارم. در اینجا http://en.wikipedia.org/wiki/Thermoplastic می تونید اطلاعات خوبی در مورد پلیمرهایی که فرمودید پیدا کنید.

march_arash

عضو جدید
آرش جان مقایسه ای که شما خواستید خیلی کلی و جامع هست و اگه بخواهید می تونم کتابش رو براتون آپلود کنم ولی جدولی که به طور خلاصه این مقایسه رو انجام داده باشه رو ندارم. در اینجا http://en.wikipedia.org/wiki/Thermoplastic می تونید اطلاعات خوبی در مورد پلیمرهایی که فرمودید پیدا کنید.

با تشكر فراوان
بله اگه ميشه كتاب يا مطلبي كه به مقايسه ترموپلاستيكها لز لحاظ خواص مكانيكي و حرارتي بيان مي كند را براي آپلود ويا لينك آن را بفرماييد
سپاس

march_arash

عضو جدید
با سلام و تشكر از هند بوك
اگه امكان داره کتاب خواص مکانیکی و فیزیکی پلیمرها تالیف نیلسن را براي دانلود بذاريد.
ممنون

ره پوی

عضو جدید
پروژ های تحقیقاتی پلیمر

پروژ های تحقیقاتی پلیمر

سلام
من پلیمر می خونم و از تمام کاربرانی که توی این رشته تحصیلی صاحب نظر هستن خواهش می کنم چندتا پروژه تحقیقاتی جالب برام بذارن تا من روی انها تحقیق کنم ممنون میشم اگر کسی سایتی را که دراین زمینه فعالیت می کنه را بهم معرفی کنه:)

با تشكر فراوان
بله اگه ميشه كتاب يا مطلبي كه به مقايسه ترموپلاستيكها لز لحاظ خواص مكانيكي و حرارتي بيان مي كند را براي آپلود ويا لينك آن را بفرماييد
سپاس
می تونید اون کتابی که خدمتتون عرض کردم رو از اینجا دانلود بفرمائید: http://ifile.it/2wnrpd/polymer_data_handbook.pdf

march_arash

عضو جدید
با سلام
لطفا در مورد تست های مکانیکی و فیزیکی پلیمرها که چندتا هستند و هر کدام به چه منظور انجام می شوند مطلب و یا لینکی بفرمایید.
سپاس

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
با سلام
لطفا در مورد تست های مکانیکی و فیزیکی پلیمرها که چندتا هستند و هر کدام به چه منظور انجام می شوند مطلب و یا لینکی بفرمایید.
سپاس

تست چند منظوره ( کشش ؛ فشار ؛ خمش )
سختی سنج لاستيک
تست ضربه آيزود و چارپي
ناچ (فاق) برروی نمونه هاي تست ضربه
سختي سنجی
تست نقطه لزمی و ايکاتVST و دمای انحراف حرارت (HDT)

hamidghaderi

عضو جدید
با سلام بنده میخواستم قالب پلیمری جهت استفاده در بتن تهیه کنم. موجب امتنان خواهد بود اگر مواد لازم و محل تهیه ان و نحوه اختلاط و تهیه قالب یاریم نمایید.
يكم بيشتر توضيح بده.برا چه كاري چه طوري؟

ارا

عضو جدید
سلام
من یه سری اطلاعات می خوام راجع به سیلیکات سدیم و چسبهایی که بر این اساس هستند خواهش میکنم کمکم کنید . خودم هم دارم سرچ می کنم اما به کمک شما هم نیاز دارم
فوری فوری فوری
ممنون:smile:

ره پوی

عضو جدید
من مدت کوتاهی ایمیلم دچار مشکل شده بعد از رفع مشکل براتون ایمیل می زنم منتظر ایمیلم بمونید با تشکر

amin88

عضو جدید
سلام
ميخواستم بدونم آيا جايي كه بتوان ميزان ولتاژ الكتريسيته ساكن را در قطعات (به خصوص قطعات از جنس پلي استايرن و كامپوزيت) اندازه گيري كرد در ايران وجود دارد؟اگه هست لطفا راهنمايي فرماييد

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام
ميخواستم بدونم آيا جايي كه بتوان ميزان ولتاژ الكتريسيته ساكن را در قطعات (به خصوص قطعات از جنس پلي استايرن و كامپوزيت) اندازه گيري كرد در ايران وجود دارد؟اگه هست لطفا راهنمايي فرماييد

سلام، این چیزی رو که شما می خواهید رو می توانید به مرکز تحقیقات نانو مراجعه کنید. اونجا تجهیزاتی هست که می تواند این کارها را انجام دهد.

amin88

عضو جدید
سلام، این چیزی رو که شما می خواهید رو می توانید به مرکز تحقیقات نانو مراجعه کنید. اونجا تجهیزاتی هست که می تواند این کارها را انجام دهد.
سلام
لطفا آدرس دقيق به همراه تلفن آزمايشگاه آنرا اگر داريد بدهيد.ممنون

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام
لطفا آدرس دقيق به همراه تلفن آزمايشگاه آنرا اگر داريد بدهيد.ممنون

خدمت شما:

آدرس: تهران - جاده قديم قم - بلوار دهکده المپیک - بلوار ورودی غربی استادیوم آزادی - پژوهشگاه صنعت نفت - مركز تحقيقات نانو