·▪•●سوالات و درخواست های مهندسی پلیمر فقط در اینجا مطرح شود●•▪·

polyman

عضو جدید
سلام
من چندتا عنوان کتاب در مورد ترمو دینامیک وسنتز پلیمر وموازنه میخوام؟

farhad4116

عضو جدید
سلام

سلام

سلام به همگي دوستان
من در مورد شناسايي توليد کنندگان HDPE پلی اتیلن با دانسیته بالا LDPE پلی اتیلن با دانسیته پایینLLDPE پلی اتیلن سبک خطی VLDPE پلی اتیلن خیلی سبک COPOLYMERS کوپلیمرهای اتیلن-ونیل استر IONOMERS یونیمرها XLPE پلی اتیلن با اتصالات عرضی در ايران از همگي دوستان کمک ميخوام.
لطفاً اگه کسي اطلاعاتي داره يا بانک اطلاعاتي رو ميشناسه بهم معرفي کنه ممنون ميشم.;)

سلام ایمیلتو بده من دارم برات می فرستم. HDPE پتروشیمی جم . اگه می خوای میلتو بده یا به من میل کن تا براتون بفرستم. یا به من میل کنید. farhad4116@yahoo.com :gol::gol::cool:

polyman

عضو جدید
کسی نیست جواب مارو بده؟
من چند تا کتاب در مورد ترمو دینامیک و سنتزپلیمر ومواد وموازنه میخوام؟
ممنون میشم اگه جواب بدید.

GNMS

عضو جدید
کسی نیست جواب مارو بده؟
من چند تا کتاب در مورد ترمو دینامیک و سنتزپلیمر ومواد وموازنه میخوام؟
ممنون میشم اگه جواب بدید.

polyman عزیز با سلام

کتاب خاصی مد نظرت هست یا هر کتابی راجع به ترمودینامیک و سنتز پلیمر و ... باشه؟

GNMS

زهرا حسن زاده

عضو جدید
سلام،من پروژه ارشدم راجع به پلی انیلینه راجع به چه خاصیتی از اون میخوای بدونی؟ PANI یه پلیمر هادیه که دارای حلقه های بنزنه،کاربرد های بسیار زیادی داره از سنسور های شیمیایی گرفته تااستفاده به عنوان غشا یا استفاده در باتری ها یا مموری کارتها ویا حتی در قلم های بی رنگ!وخیلی کاربردهای دیگه،اگه خواستی بگو تا چند REVIW PAPER واست بفرستم.;)

limuo

عضو جدید
سلام میخواستم ببینم ترجمه این کتابو کسی داره ؟ اصلا ترجمش موجود هست؟؟؟:(
thermoplastic starch bye Leon Janssen

BALB

عضو جدید
درخواست

درخواست

دوستان گل مهندس پلیمر سلام . در مورد پلیمرهای طبیعی مقاله ، مطلب و یا هر چیز دیگه که مفید باشه احتیاج دارم لطفا کمکم کنید . ممنون ( اگه فارسی باشه بهتره )

alireza.hashemi

عضو جدید
لطفا" راهنماییم نمایید

لطفا" راهنماییم نمایید

سلام
منظور از شارژ در فرمول ساخت چسب چوب چیست ؟مانند
شارژ آب 20 دقيقه
شارژ پلي وينيل الكل 5 دقيقه

متشکرم

GNMS

عضو جدید
سلام
منظور از شارژ در فرمول ساخت چسب چوب چیست ؟مانند
شارژ آب 20 دقيقه
شارژ پلي وينيل الكل 5 دقيقه
متشکرم

alireza.hashemi عزیز با سلام

دقیقاً مطمئن نیستم، اما اگه این اصطلاح رو توی کارخونه تولید چسب شنیدی فکر میکنم یعنی اینکه آب رو با دبی مشخصی که قبلاً واسه دستگاه تعیین شده به مدت 20 دقیقه به راکتور اضافه کن یا اینکه مقدار مشخصی از آب رو که قبلاً برای دستگاه مشخص شده رو در زمان 20 دقیقه اضافه کن که این بستگی به نوع راکتورت داره که چه نوع راکتوری هست و کدوم حالت رو معنی میده.

GNMS

GNMS

عضو جدید
سلام
دربارها ام اف آی مواد پلی پروپیلن اطلاعات می خواستم

علیرضا نوین عزیز با سلام

ام اف ای (MFI) یک شاخص از میزان گرانروی یا سیالیت مذاب پلیمر هست. به این معنی که پلی پروپیلن رو تا دمای 230 درجه توی یک محفظه گرم میکنند و یک وزنه 2.16 کیلوگرمی میگذارن روش. زیر این محفظه یک سوراخ با ابعاد استاندارد وجود داره. مقدار ماده خارج شده توی 10 دقیقه بر حسب گرم MFI ماده هست.
محدوده MFI پلی پروپیلن خیلی وسیعه. و از حدود 0.6 گرم بر 10 دقیقه شروع میشه و پلی پروپیلنی هست که MFIاش حدود 25 هست. هر کدام از این MFIها هم واسه یک کار خاصی بدرد میخوره. مثلاً از پلی پروپیلن MFI بالا (بالاتر از 18) برای تولید الیاف استفاده میشه. در حالیکه از پلی پروپیلن MFI پایین (کمتر از 1) برای تولید لوله های پلی پروپیلنی (مثل لوله هایی که توی لوله کشی خونه استفاده میشه و به اسم لوله سبز معروفه) استفاده میشه. از پلی پروپیلنهای MFI متوسط (حدود 6 تا 8) هم برای تولید قطعات مختلف مثلاً قطعات خودرو استفاده میشه.

GNMS

usef.key

عضو جدید
سلام. اگر امکان داره حل این سوال را خیلی سریع(تا یکشنبه بعد از ظهر) به من برسونین. خیلی فوریه!!!!!!!

یک قطعه ولکانیز شده را در پریودهای زمانی مختلف تحت تنش کششی قرار داده ایم. بدین صورت که در زمان t=0 نمونه تحت بار 10Mpa برای مدت 100 ثانیه نگه داشته میشود و سپس تنش از روی قطعه برداشته میشود. اگر رفتار قطعه در این آزمون از نوع ویسکو الاستیک خطی باشد و با توجه به اینکه =J0=Elastic Compliance=2 Gpa-1 and
T0=Relaxation time200s :
1-مقدار خزش ویسکوالاستیک نمونه را در لحظه 100 ثانبه
2-مقدار کرنش باقیمانده در قطعه بعد از قطع تنش در زمان 200 ثانیه

اطلاعات مسئله فقط همین است.برای محاسبه J(100) باید از چه رابطه ای برم.

لطفا اگر امکان داره راه حل کامل را بفرستین.( البته از روش جمع آثار حل میشه):que:
هنوزم دنبال خلشی؟
اگه میخوای بدونی یه کتاب کامل در این مورد سراغ دارم و فقط جایگذاری عددی هستش.
میتونی از مدلهای ویسکوالاستیک خطی استفاده کنی.

mahammed

عضو جدید
سنتز MBS

سنتز MBS

سلام
آیا کسی روی سنتز یا فرمولاسیون MBS ( متیل متا اکریلات بوتادی ان استایرن) کار کرده است؟
MBS به عنوان عامل اصلاح کننده ضربه در PVC به کار می رود.
با تشکر:)

mohamad-ghorbani

عضو جدید
درخواست کمک

درخواست کمک

سلام دوستان. من روی مراحل اخر پروژم کار میکنم اگر در مورد خواص رئولوژیکی الیاف پلیمری مطلبی دارید لطفا بهم اطلاع بدید

مهرگان2

عضو جدید
سووال!

سووال!

سلام و خسته نباشید
یه سووال دارم:
کار سپریتور و اسپلیتر چیه و تفاوت این دو جداکننده چیه؟
ممنون میشم اگر راهنمایی ام کنید:gol:

iranndj

عضو جدید
سلام دوستان ممنون میشم اگه کسی بتونه اطلاعاتی درباره طرز کار دستگاه پخت(یکی از دستگاه های موجود در آزمایشگاه پلیمر ) و عکسی ازش بهم بده خیلی نیاز دارم باید توضیحشو برای درس آز پلیمر بنویسم اگه کسی لطف کنه ممنون میشم

GNMS

عضو جدید
iranndj عزیز با سلام

منظورت دقیقاً از دستگاه پخت چیه؟ منظورت رئومتره؟ چون ما توی کارگاه لاستیک که کار میکردیم، یا زیر پرس گرم لاسیتک رو پخت میکردیم یا توی رئومتر.

GNMS

سلام دوستان ممنون میشم اگه کسی بتونه اطلاعاتی درباره طرز کار دستگاه پخت(یکی از دستگاه های موجود در آزمایشگاه پلیمر ) و عکسی ازش بهم بده خیلی نیاز دارم باید توضیحشو برای درس آز پلیمر بنویسم اگه کسی لطف کنه ممنون میشم

hoseyn moghimi

عضو جدید
ارشد بیوتکنولوژی ؟؟

ارشد بیوتکنولوژی ؟؟

سلام بچه ها من می خوام تو امتحان ارشد بیوتکنولوژی شرکت کنم!!اگه میشه منابعشو بهم بگین؟؟اگه اطلاعات بیشتری هم دارین ممنون میشم بهم بدین

delia poly

عضو جدید
سلام
من امسال كنكور دادم الان رتبه ام اومده ميخوام كمكم كنيد ببينم با رتبه ي 11800 ميتونم پليمر گلستان قبول شم؟
مرسي

حسین ع

عضو جدید
کتاب زمین شناسی واسه ارشد نفت

کتاب زمین شناسی واسه ارشد نفت

با عرض سلام.من کتاب یا جزوه زمین شناسی عمومی و ساختمان و نفت را واسه خوندن ارشد احتیاج زیاد دارم.لطفا راهنماییم کنید .

naft-shimi

عضو جدید
واسه زمین عمومی و زمین ساختمان کتاب حسن مدنی کتاب خوبی هست
واسه زمین نفت هم کتاب دکتر رضایی کتاب کاملیه

موفق باشید