·▪•سوالات ودرخواستهای درزمینه نرم افزارهای ریاضی●•▪·

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

باسلام به ریاضیدانان جوان:)

لطفا کلیه سوالات و درخواستهای خودتون رو درزمینه نرم افزارهای ریاضی دراین تاپیک مطرح کنید .

آخرین ویرایش:

maryam581

عضو جدید
متلب

متلب

در این نرم افزار اگر با 1.000000000000000- یا هر عدد دیگر با چنین شکلی مواجه شویم به معنای عددی صحیح است؟

rostamy_mohammad

عضو جدید
درخواست کمک و راهنمایی برنامه Math cad

درخواست کمک و راهنمایی برنامه Math cad

با عرض سلام خدمت تمام سروران گرامی
از دوستان و مهندسین عزیز کسی با برنامه Math cad
کار کرده و مطلب آموزشی از این برنامه داره؟
خیلی ممنون میشم اگر کسانی که اطلاعات دارن راهنمایی کنن

alisaadaty

عضو جدید
سلام میشه بفرمایید تو قسمت پلات ها دو بازه رو برای رسم مطرح کنیم
به طور مثال پلات تابعی دلخواه که در بازه های 1 تا 5 و
6تا8 رو برامون رسم کنه
ممنون

alisaadaty

عضو جدید
اگر برنامه ای در میپل یا متلب نوشته شود چه طور میتوان به صورت یک فایل exeدر آورد ؟متشکر

atige

عضو جدید
ماشین حساب خوب برای اندروید چی؟

ماشین حساب خوب برای اندروید چی؟

با سلام خدمت جان نَش ها و انیشتین های عزیز

برای گوشی اندروید 2.3.6 و بالاتر بهترین نرم افزار محاسبات ریاضی چیه؟
ترجیها معادلات رو حل کنه

mozhgan11

عضو جدید
برنامه نویسی

برنامه نویسی

سلام یک سوال برنامه نویسی داشتم "روش حذفی گاوس با محور گیری جزیی و مقیاس شده به زبان متلب" ممنون میشم خیلی ضروریه:(

one hacker alone

عضو جدید
راهنمایی برای محاسبه سری فوریه و انتگرال فوریه در متلب

راهنمایی برای محاسبه سری فوریه و انتگرال فوریه در متلب

با یاد خدا
سلام به دوستان گرامی
من میخوام تو متلب مشخصات یک سیگنال رو بدم (مانند شیب خط و ...) بعد سری فوریه و انتگرال فوریه رو بهم بده
حالا دوستان تا هر اندازه در این زمینه اطلاع دارن ممنون میشم راهنمایی کنن

alisaadaty

عضو جدید
خوب یه راه حل اینه که همون سیگنال رو تابعش رو بدست بیاری با تعریف انتگرال و سری فوریه ضرایب رو پیدا کنی و بعد اگر مقدار سری رو خواستی به جای حد بالای سری یه عدد مثلا 100 بگذاری که خطا کم بشه
اما نمیدونم دستور جداگونه هم داره یانه

hamrahpin

عضو جدید
سلام و خسته نباشید.

میخواستم اگه ممکنه یک نرم افزار مفید راجع به درس تحقیق در عملیات معرفی کنید همراه با کاربردش.
ممنونم

mandana sh

عضو جدید
سلام کسی میتونه یه نرم افزار یا دیکشنری خوب ریاضی معرفی کنه اگه متن هم ترجمه کنه چه بهتر.مرسی از همتون

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

mandana sh

عضو جدید
مرسی عزیزم اینو دارم.من یه نرم افزار یا دیکشنری میخوام که لغات ریاضی رو به فارسی ترجمه کنه.اگه متن هم ترجمه کنه چه بهتر.بازم تشکر

fatemeh6

عضو جدید
کد نویسی در متلب

کد نویسی در متلب

سلام دوستان من یه کد تو متلب میخوام که یه بار تابعی رو درونیابی کنه به رو تفاضلات تقسیم شده ونمودار اونه رسم کنه و بعد با افزایش تعداد نقاط درونیابی نشون بده که ایا نمودار دقیقتر رسم میشه یا نه البته نمدار جدید باید روی قبلی بیفته
کسی هست کمکم که؟

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
سلام دوستان من یه کد تو متلب میخوام که یه بار تابعی رو درونیابی کنه به رو تفاضلات تقسیم شده ونمودار اونه رسم کنه و بعد با افزایش تعداد نقاط درونیابی نشون بده که ایا نمودار دقیقتر رسم میشه یا نه البته نمدار جدید باید روی قبلی بیفته
کسی هست کمکم که؟

سلام اگه عجله ندارین من میتونم کمکتون کنم .

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سلااااااااااااااااااااام دوستااااااااااااااااااااااان
نرم افزار برای درس محاسبات چی سراغ دارین؟

fatemeh6

عضو جدید
کد نویسی در متلب

کد نویسی در متلب

سلام کسی هست به من کمک کنه هیچی از متلب نمیدونم بایدم پروژه تحویل بدم کدی میخوام با دریافت طول و عرض نقاط یک منحنی تابع چند جمله ای نیوتن را تولید می کند که به تقریب تابع داده شده و همینطور میانیابی نقاط گسسته ی ورودی میپردازد. با افزایش تعداد نقاط دقت میانیابی و شباهت تابع تقریب به تابع داده شده بیشتر خواهد شد.

maryhamed

عضو جدید
سلام دوستان
خواهش میکنم کمکم کنید
پروژه را باید تا هفته دیگه تحویل بدم ولی اصلا نمیدونم باید چیکارش کنم
.................................................. .................................................. .
برنامه ای بنویسید که 2ماتریس از ورودی دریافت کرده و بسته به انتخاب کاربر یکی از عملیات زیر رو انجام دهد
1.جمع
2.تفریق
3.ضرب
4.دترمینان ماتریس
(البته هر 4 مورد رو باید انجام بده)

mandana sh

عضو جدید
سلام به همگی .بچه ها به نرم افزار گپ خیلی نیاز دارم . اگه کسی دارش ممنون میشم بزارش تا من دانلودش کنم. یه دنیا ممنون

setarehbaran

عضو جدید
پیداکردن مختصات سه بعدی نقطه در متلب

پیداکردن مختصات سه بعدی نقطه در متلب

با سلام و خسته نباشید،

من این اطلاعات رو واسه پیدا کردن نقطه dدارم،
-نقطه d توی صفحه شامل نقاط a,b, c قرار گرفته است.
-فاصله بین نقطه c,d را داریم.
- خط گذرنده از point c, point d بر خط کذرنده از point a, point d عمود است.
- نقاط a,d,c روی محیط یک دایره قرار گرفته اند.

من میحوام مختصات سه بعدی نقطه d را با نوشتن یک کد متلب به دست بیاورم. چون در هر لحظه مختصات این نقطه تغییر میکنه واسه همین میخوام کد بنویسم تا محاسبام سریع و راحت بشه. من دستگاه معادلاتی که با اطلاعات فوق به دست میارم غیرخطی هستش و اگه درست فکر کنم جواب دقیقی با متلب نمیشه ازش گرفت. لطفا کسی اگه راه حلی واسه به دست آوردن مختصات این نقطه به کمک متلب به فکرش میرسه بهم کمک کنه.

شمای مربوط به مکان نقاط رو هم یه عکس گذاشتم.

ممنونم
chord.jpg

دخمل

عضو جدید
آموزش زی پرشین

آموزش زی پرشین

برای یاد گرفتن زی پرشین آیا کتابی هم وجودداره ؟

alisaadaty

عضو جدید
سلام
دوستان
میخواستم کانتور پلات یه رابطه ای رو رسم کنم با میپل (به طور مثال اگر 3 متغیر مستقل x y z رو داشته باشیم هدف رسم خطوط z ثابت در صفحه xy باشد)
اما میخوام خطوط رنگی که تو نمودار مشخص میشه هر خط قید مثلا z=1و خط بعدی قید z=2رو داشته باشه میدونید چه طور میشه این رو کدش رو بنویسیم؟

بالا