«بِأَيِّ ذَنبٍ قُتِلَتْ»! احساس مسئولیت نسبت به انسان بودن! / سگ کشی

Alborz Rad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
«...........
ایستاد، له له میزد، زبان از دهنش بیرون آمده بود . جلو چشمهایش تاریک شده بود. با سر خمیده ، ب ه زحمت خودش را از کنار جاده کشید و رفت در یک جوی کنار کشتزار، شکمش را روی ماسه داغ و نمناک گذاشت، و با میل غریزی خودش که هیچ وقت گول نمی خورد، حس کرد که دیگر از اینجا نمی تواند تکان بخورد. سرش گیج میرفت، افکار و احساساتش محو و تیره شده بود، درد شدیدی در شکمش حس میکرد و در چشمهایش روشنائی ناخوشی میدرخشید . در میان تشنج و پیچ و تاب ، دستها و پاهایش کم کم بی حس میشد، عرق سردی تمام تنش را فرا گرفت، یکنوع خنکی ملایم و مکیفی بود… نزدیک غروب سه کلاغ گرسنه بالای سر پات پرواز میکردند، چون بوی پات را از دور شنیده بودند یکی از آنها با احتیاط آمد نزدیک او نشست ، ب ه دقت نگاه کرد ، همین که مطمئن شد پات هنوز کاملا نمرده است، دوباره پرید . این سه کلاغ برای درآوردن دو چشم میشی پات آمده بودند.
»داستان سگ ولگرد صادق هدایت

اخیرا فیلمی کوتاه در شبکه های مجازی منتشر شده که چهار نفر در حال تزریق ماده ای به یک قلاده سگ برای کشتن حیوان هستند که این فیلم پس از انتشار اعتراض و انتقاد انجمن های حمایت از حیوانات و دوستداران محیط زیست را بر انگیخته است.
گروهی از اعضای انجمن های حمایت از حیوانات و دوستداران محیط زیست از استان های مختلف کشور در اعتراض و انتقاد به سگ کشی، تجمع کردند.

بیخودی پرسه زدیم صبحمان شب بشود
بیخودی حرص زدیم سهم مان کم نشود
ما
خدا را با خود سر دعوا بردیم و قسمها خوردیم
و
حقیقتها را زیر پا له کردیم
و چقدر حظ بردیم که زرنگی کردیم

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتفاق خوبی درحال رخ دادنه.کاش مردم برای جلوگیری ازانقراض گونه های ارزشمندهم به پاخیزند!
شایدبی ربط به تایپیک باشه ولی کاش کمپینی وجودداشت برای منحرف کردن جاده جنگل گلستان

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
متن کامل نامه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به وزیر کشور به این شرح است:

جناب آقای دکتر رحمانی فضلی
وزیر محترم کشور
موضوع: کنترل جمعیت حیوانات رها شده
سلام علیکم
با احترام، به قرار مسموع تعدادی از سگ‌های رها شده در استان فارس با استفاده از سم و اسید به روشی غیرمعمول معدوم شده‌اند.
نظر به این که خبر مذکور سبب جریحه دار شدن افکار و احساسات عمومی گردیده و تجمعی گسترده از سوی حامیان حقوق حیوانات در تاریخ سی‌ام فروردین امسال در مقابل این سازمان توسط سازمان‌های مردم نهاد غیردولتی برگزار گردیده است و از طرف دیگر دبیرخانه ستاد مرکزی کنترل جمعیت حیوانات ناقل بیماری به انسان در حوزه معاونت امور عمرانی آن وزارت قرار دارد و دستورالعمل نیز در سال 87 توسط دبیرخانه فوق الذکر ابلاغ شده است، ‌خواهشمند است مقرر فرمایید ضمنا این سازمان آماده هر گونه همکاری در زمینه تدوین قانون، شیوه نامه و یا هرگونه دستورالعمل در زمینه رعایت حقوق حیوانات می باشد.

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
به نظرم واقعا خیلی بی انصافیه سگ کشی رو حتی بی احترامی به سگها رو جز اسلام بدونیم. بقیه ادیان رو نمیدونم، اما فکر کنم هیچ دینی به اندازه اسلام به حقوق حیوانات و سگها مخصوصا تاکید نکرده.
ما خیلی روایات و داستانها داریم که ائمه ما در برخورد با حیوانات چقدر بهشون مهربونی میکردن. چقدر روایات داریم در برخورد مهربانانه ائمه با سگها.
مجالش اینجا نیست. یه سرچ کوچولو بزنید میاره براتون.

https://www.google.com/?gws_rd=ssl#q=حقوق+حیوانات+در+اسلام

اسلام دو تا حیوان رو نجس میدونه. سگ و خوک. نجس میدونه یعنی در برخورد با اونها باید اصول شرعی رعایت بشه. مثلا از آب دهانشون مراقبت بشه. از نجاساتشون. و چیزای دیگه که در رساله ها هست. این به معنی بی احترامی به سگها نیست.

ممنون

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
جناب ناشناس از آمریکا وصل شدن؟.........

در سایت فرارو اصلاح طلب برخی تصاویر خیلی جالب است!.....و شاید اگر این طرف از غیر آمریکا وصل میشد حرفش صحیح نیز بود!

آیا برخی از این ها صرفا به خاطر این حرکت غیر انسانی آمده اند؟..........

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما هم که نمی دونید فیلترشکن چیه!!
یه نمونه دیگه می ذارم
کامنت زیر رو یکی از ایران گذاشته:

.
.
ایرانید دیگه؟ :smile:

هیچ دلیلی وجود نداره سایتی که مسدود نیست از فیلتر شکن استفاده شود.......کسی که استفاده کرده رو ایرانی نمیدونم .........سوال پرسیدم.......به نظر شما کسی که بهترین دوست آدم رو سگ میدونه و از قول مردم حرف میزنه یا اون که سگ رو در آغوش کشیده....صرفا برای محکوم کردن حرکت غیر انسانی اخیر در یک شهرک صنعتی آمده؟

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
هیچ دلیلی وجود نداره سایتی که مسدود نیست از فیلتر شکن استفاده شود.......کسی که استفاده کرده رو ایرانی نمیدونم .........سوال پرسیدم.......به نظر شما کسی که بهترین دوست آدم رو سگ میدونه و از قول مردم حرف میزنه یا اون که سگ رو در آغوش کشیده....صرفا برای محکوم کردن حرکت غیر انسانی اخیر در یک شهرک صنعتی آمده؟
حالا شما به بزرگی خودتون ببخشین ایشونو نفهمیده استفاده کرده! توروخدا ایرانی بدونیدش! نذارین بی هویت شه!:D
بعد هم
ایشون لابد بهترین دوست آدم رو سگ می دونه همینو هم گفته. اون یکی هم سگ رو بغل کرده؟ خودش بغل کرده بغل شما که ننداخته جانم! بابا اصن شاید مسلمون نیس. گیری کردیما!
شما توضیح بدین تا برای ما هم روشن بشه دقیقا چیکار باید می کردن تا به این حرکت غیر انسانی اعتراض کرده باشن؟ کلا هرچیزی تو این مملکت باید یه متد دیکته شده داشته باشه دیگه نه؟ اعتراض ، به سبک حاکم!

آخرین ویرایش:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا شما به بزرگی خودتون ببخشین ایشونو نفهمیده استفاده کرده! توروخدا ایرانی بدونیدش! نذارین بی هویت شه!:D
بعد هم
ایشون لابد بهترین دوست آدم رو سگ می دونه همینو هم گفته. اون یکی هم سگ رو بغل کرده؟ خودش بغل کرده بغل شما که ننداخته جانم! بابا اصن شاید مسلمون نیس. گیری کردیما!
شما توضیح بدین تا برای ما هم روشن بشه دقیقا چیکار باید می کردن تا به این حرکت غیر انسانی اعتراض کرده باشن؟ کلا هرچیزی تو این مملکت باید یه متد دیکته شده داشته باشه دیگه نه؟ اعتراض ، به سبک حاکم!
ظاهرا طناز بودنتون جناب خیلی گل کرده!...ما کسی رو بی هویت نمیکنیم......ولی ظاهرا برخی خودشون دچار بحران هویت هستند.............ایشون میتونه از زبان خودش بگه......بله واقعا برخی چهره های تکراری ماهیت این تجمع رو نشون میده .....به هر حال کشور قانون داره و نظرش رو درباره سگ گردانی گفته .......اگر یک گربه کشته میشد.......یا پلنگهایی که کشته شدند و کک این افراد نگزید......یا گوزن هایی که کشته شدند و دستور توسط سازمان محیط زیست بود......اگر میخواستند تجمع کنند چه میکردند؟
گربه بهترین دوست انسان است!.........من گوزن هستم!......اینا قرار بود شعارهاشون باشه؟.......در دنیا چطور تجمع میکنند؟......برای هر چیز بی خودی تجمع میشه که یه عده بیان سلفی بگیرن؟.....به سبک سلفی!
ظاهرا فردا پس فردا بایستی جنبش حمایت از سوسک حمامی رو هم شاهد باشیم و یک عده به جهت حمایت از حیوانات بریزن تو خیابون!

این تصویر دقیقا چی رو نشون میده؟!.......

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
ظاهرا طناز بودنتون جناب خیلی گل کرده!...ما کسی رو بی هویت نمیکنیم......ولی ظاهرا برخی خودشون دچار بحران هویت هستند.............ایشون میتونه از زبان خودش بگه......بله واقعا برخی چهره های تکراری ماهیت این تجمع رو نشون میده .....به هر حال کشور قانون داره و نظرش رو درباره سگ گردانی گفته .......اگر یک گربه کشته میشد.......یا پلنگهایی که کشته شدند و کک این افراد نگزید......یا گوزن هایی که کشته شدند و دستور توسط سازمان محیط زیست بود......اگر میخواستند تجمع کنند چه میکردند؟
گربه بهترین دوست انسان است!.........من گوزن هستم!......اینا قرار بود شعارهاشون باشه؟.......در دنیا چطور تجمع میکنند؟......برای هر چیز بی خودی تجمع میشه که یه عده بیان سلفی بگیرن؟.....به سبک سلفی!
ظاهرا فردا پس فردا بایستی جنبش حمایت از سوسک حمامی رو هم شاهد باشیم و یک عده به جهت حمایت از حیوانات بریزن تو خیابون!

این تصویر دقیقا چی رو نشون میده؟!.......

به شدت باهات موافقم این قضیه بوی سیاسی به خودش گرفته!
این همه پلنگ باارزش کشته شدندوهمچنان کشته میشن یه نفرازاینااعتراض نکردن.حالانمیدونم چی شده سگ این همه واسشون مهم شده.
البته بگم سگ واسه من خیلی مهمه ولی به نیت ایناشک دارم:smile:

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به شدت باهات موافقم این قضیه بوی سیاسی به خودش گرفته!
این همه پلنگ باارزش کشته شدندوهمچنان کشته میشن یه نفرازاینااعتراض نکردن.حالانمیدونم چی شده سگ این همه واسشون مهم شده.
البته بگم سگ واسه من خیلی مهمه ولی به نیت ایناشک دارم:smile:

شک کردنی هم هست.
یعنی مشخصه که سگ بهانه ای هست اینجا.
ما:

تجمع برای سگ بهانه ای برای محکومیت خانم ابتکار اصلاح طلب (اول این جریان)
تجمع برای سگ بهانه ای برای محکومیت دین مبین اسلام (این عکسها)
و کلی دیگه از این بهانه ها که میشن عامل تظاهرات
این مورد هم که ببخشید دوستان آزار دهنده هست. کلا کسانی که ملیت، نژاد، تاریخ، باستانگرایی، زبان، فرهنگ و یا هرچیز دیگه ای رو بهانه میکنن تا مستقیم و غیر مستقیم این دین مظلوم رو محکوم کنن اعصاب خورد کن هست.
عزیز من، دوست منت، خانم باکلاس، آقای با فرهنگ، قائل به دموکراسی، معتقد به آزادی بیان، مفتخر به انسانیت، چقدرررر از این دین رو مطالعه کردی؟؟؟؟ واقعا چقدر؟؟
کجای این دین نوشته سگ رو بکشید؟؟ بخدا اگه همون طرفداران محیط زیست غیر مسلمان و لاییک حتی اونایی که درحد پرستش سگ رو دوست دارن بخدا اگه اندازه این دین به سگ به دیده ی مهر و عطوفت نگاه کنن.؟ یه پستی تو فیس بوک یک منورالفکر جوگیر میزاره که واااای دیدید گوسفند رو قربانی میکنن؟؟ بییایید پولش رو بدیم فقرا. تو گوشت نمیخوری؟؟ نکنه گوشت رو باید از درخت چید؟؟ اگر هم گیاه خوار تشریف داری و کلا معتقد به گیاه خواری هستی مشکلت رو با بقیه مردم لاییک عاشق گوشت و کباب حل کن و بعد بیا بگو اسلام میگه گوسفند بکشید. والا نمیدونم دیگه چی بگم.

مخی گیان

عضو جدید
کاربر ممتاز
«سگ‌کشی» شیراز چه داشت که سیاهی آسمان نداشت؟!

«سگ‌کشی» شیراز چه داشت که سیاهی آسمان نداشت؟!

گرمی با یک کشمش و سردی با یک غوره؛ این جوگیری زمانی بیشتر خود را نشان می‌دهد که می‌بینیم برخی مسئولان هم به جنبش اعتراض به سگ کشی پیوسته‌اند و در محکومیت کشتار بی‌رحمانه این حیوانات، سخن می‌گویند، به جای آنکه برای مقابله با این اتفاقات شوم، راهکاری بیابند و به گونه‌ای عمل کنند که دیگر شاهد تکرار این فجایع نباشیم. نه به آنهایی که سگ‌ها را به آن شیوه فجیع می‌کشند و نه به اینها که در واکنش به گونه‌ای رفتار می‌کنند که اگر «جوگیر» خطاب شوند، به نظر منصفانه درباره‌شان اظهار نظر شده!

به گزارش «تابناک»، در میان حوادث و رویدادهای تلخی که درباره محیط زیست کشورمان منتشر می‌شود و نگرانی از آینده جامعه ایرانی را دامن می‌زنند، سگ کشیِ دردناک اخیر اتفاقی استثنایی به شمار می‌آید، زیرا توانسته به رخدادی کم نظیر تبدیل شده و نوع جدیدی از مطالبه‌گری را به جامعه معرفی کند؛ شکل‌گیری تجمع‌های اعتراضی در نقاط مختلف.

تا اینجای ماجرا را می‌توان به فال نیک گرفت و از این بابت که از آن اتفاق زجرآور به واکنشی مردمی رسیده‌ایم، ابراز خرسندی کرد، زیرا این تجمع‌های اعتراضی موجب شده مسئولان به تکاپو بیفتند و آنانی که چنین فجایعی را مرتکب می‌شدند، بترسند، ولی حیف که واکنش‌های شکل گرفته در این اندازه نماند و از حد و حدود خود خارج شد!

این نکته را می‌شود از برخی پلاکاردهایی که معترضان سگ‌کشی به دست گرفته بودند و تصاویرشان در خبرگزاری‌ها و سایت‌های مختلف منتشر شد، دریافت؛ پلاکاردهایی که ظاهرا قرار بوده برای دفاع از حقوق حیوانات، شعارهایی رویشان درج شود، ولی برخی‌شان اینقدر با بی‌سلیقگی تهیه شده‌اند که نمی‌دانیم درباره‌شان چه بگوییم.

این شعار‌ها بخوانید و در قاب تصاویر، مرورشان کنید تا برسیم به ادامه بحث:

«من همان سگ هستم»، «لطفا از من حمایت کنید، من هم حق زندگی دارم»، «من را نکشید»، «سگ‌ها فرشتگان خلق شده خدا هستند» و...

با مروری بر این شعار‌ها و پلاکارد‌ها احتمالا به شدت متعجب خواهیم شد و اگر از «جوگیر» شدن برخی معترضان گلایه کنیم، غیر منصفانه رفتار نکرده‌ایم، چون مگر می‌شود برای تقبیح سگ کشی، خودمان را سگ بدانیم؟ آیا سگ کشی، آن هم با آن شیوه دردناک و زجر آور، بد است چون عین قتل نفس است؟ آیا چنین پلاکاردی را برای کشتار موش‌ها، سوسک‌ها و... هم می‌توان دست گرفت؟

بدین ترتیب به نظر می‌رسد آنچه این تصاویر عجیب را پدید می‌آورد، اشکال بنیادین جامعه ایرانی است که کاری می‌کند اغلبمان ‌گاه با یک کشمش گرمی‌مان شود و ‌گاه با یک غوره سردی کنیم!

این جوگیری زمانی بیشتر خود را نشان می‌دهد که می‌بینیم برخی مسئولان هم به جنبش اعتراض به سگ‌کشی پیوسته‌اند و در محکومیت کشتار بی‌رحمانه این حیوانات، سخن می‌گویند، به جای آنکه برای مقابله با این اتفاقات شوم، راهکاری بیابند و به گونه‌ای عمل کنند که دیگر شاهد تکرار این فجایع نباشیم.

عجیب‌تر اینجاست که می‌بینیم از معترضان سگ کشی، هنگامی که آسمان خوزستان تیره و تار شده بود، خبری نبود و اصولا در هیچ فاجعه زیست محیطی دیگری که رقم خورده، چنین تجمع‌هایی شکل نگرفت. نه زمانی که گونه‌های حفاظت شده کشته می‌شوند و گونه‌های در معرض انقراض، روز به روز به نابودی نزدیک می‌شوند، نه وقتی تالاب‌ها، جنگل‌ها، مراتع و... مورد هجوم سودجویان قرار می‌گرفتند و نه هیچ زمان دیگری!

البته اگر به این نکته توجه کنیم که این دست واکنش‌های مدنی در جامعه‌مان نوپا هستند و به این دلیل، ممکن است با اشکالاتی همراه باشند، شاید این پلاکارد‌های عجیب و غریب قابل توجیه به نظر برسند؛ با این رویکرد می‌توان امید داشت ‌به مرور زمان، جوگیری از تجمع‌های اعتراضی رخت بربندد و معترضان به یاد داشته باشند که ورود جوگیران به جمع، آفت این رویدادهای مدنی است.

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
چهره‌های تکراری که ماهیت هر تجمعی هست. من برات چهره‌هایی میارم که یه روز به عنوان دانش‌آموز و دانشجو 13 آبان راهپیمایی می‌کنند، یه روز از سفارت بالا می‌رن و قس‌علی‌هذا... خلاصه ایراد واردی نبود.

در جریان پلنگ هم به حد کافی سر و صدا شد، در حمایتش اخبار چند بار خبرش رو پخش کرد و پیرهن تیم‌ملی رو هم تغییر دادند که باعث شد کل ایران متوجه بشند. اما به دلایل مذهبی کشته شدن سگ‌ها زیاد مهم نبود، باعث شد این حرکت به وجود بیاد. یعنی دو نوع اعتراض صورت گرفته، یکی به کشته شدن سگ‌ها، یکی هم اعتراض مدنی. مثل مرگ مرحوم پاشایی با اینکه خیلی‌ها مثل من حتی اسمش رو هم نشنیده بودند اما به خاطر اعتراض به خفقان کنسرت‌ها، مخصوصاً اون بحبوحه که به اوجش رسیده بود، اونطوری فراگیر شد.
در ثانی، همانطور که مثلاً خون مسلمانان یمن از خون مسلمانان ایغور چینی برای حکومت ایران رنگین‌تر هست، بین مردم هم یکی از سگ خوشش میاد، یکی هم از پلنگ، یکی مثل من هم از هیچ کس.

رابطه‌ی شما رو با دنیا بالاخره من متوجه نشدم. هر وقت به نفعتون باشه از دنیا مثال می‌زنید، هر وقت به ضررتون باشه دنیا میشه پــِخه. یه بام و دو هوا نمیشه که. علی‌ای‌حال اگه منظورتون از دنیا هر جایی به جز خاورمیانه هست، بله به خاطر هر چیز کوچک و بزرگی که شاید از نظر ما مسخره باشه میتونند بدون درگیری (که خیلی وقت‌ها هم به درگیری ختم میشه) اعتراض کنند، نمونه‌اش فرانسه.

در مورد اینکه گفتید به هر حال قانون مملکت هست، بله قانون هست، اما حتی قانون اساسی رو هم میشه تغییر داد. چون از کشورهای دیگه اسم آوردید منم مثال میزنم، در اکثر کشورها مثل سوئیس فکر کنم 100 هزار نفر و در آمریکا فکر کنم یک میلیون (یا کمتر) نفر کافی هست یه petition رو امضا کنند (اینترنتی هم اوکی هست) تا وارد مراحل خودش بشه و به همه پرسی بذارند. قانون هست، وحی منزل که نیست.

هر چیزی که با افکار ما جور نیست رو نباید به انگلیس ربط بدیم.

جوابم به کاربر بالایی شاید جواب شما هم باشه ولی جسارتاً قبل از نظر دادن یکی دو ساعت صبر کنید، ببینید بعداً اگه نظرتون تغییر نمیکنه پُست کنید. یهو 180 درجه تغییر زاویه میدید.
عزیزممممممممممم
بخون چی نوشتم
کاش مردم برای جلوگیری ازگونه های ارزشمندبه پاخیزند(گونه ارزشمندقطعاپلنگه نه سگ)
اگرواقعادلشون به حال سگ سوخته بودحرف شمادرست بودولی ایناهدفی جزدفاع ازاین حیوون زبون بسته دارن:cool:

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
روش بیان و ابراز انزجار سلیقه ای است و مهم هم نیست. مهم اینه که مردم بتونن به اتفاقات شوم و نادرست اعتراض بکنند.

مخی گیان

عضو جدید
کاربر ممتاز
روش بیان و ابراز انزجار سلیقه ای است و مهم هم نیست. مهم اینه که مردم بتونن به اتفاقات شوم و نادرست اعتراض بکنند.

من فیلمش دیدم یه عده از خدا بی خبر به شکل وحشیانه ای داشته به سگ امپول میزند تو امپول هم اسیدبود

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
اینکه مشخصه یه سری ها کلا به سگ علاقه دارند چون در غرب سگ حیوان محبوبیه ( حالا اگه مثلا شتر اونجا محبوب بود این آدما هم براشون شتر اهمیت داشت :دی) دیگه آدمها تقلیدکنن دیگه ..شماها سخت نگیرید.
ولی حالا یعنی هرکی اعتراض کرده یعنی با این دید بوده؟!

سلفی هم که کلا بازارش داغه ... کلا هرجا میری ملت دارند سلفی میگیرند ..:D

یه پستی تو فیس بوک یک منورالفکر جوگیر میزاره که واااای دیدید گوسفند رو قربانی میکنن؟؟ بییایید پولش رو بدیم فقرا. تو گوشت نمیخوری؟؟ نکنه گوشت رو باید از درخت چید؟؟ اگر هم گیاه خوار تشریف داری و کلا معتقد به گیاه خواری هستی مشکلت رو با بقیه مردم لاییک عاشق گوشت و کباب حل کن و بعد بیا بگو اسلام میگه گوسفند بکشید. والا نمیدونم دیگه چی بگم.

:biggrin:

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
اونا که کشتن که کار بسیار زشتی کردند و حق ندارن حیوون بیچاره رو جونشو بگیرن!

اما چندین برابر این تعداد سگی که کشته شدند،سگ های بیچاره حبس ابدی اند که بخاطر خودخواهی انسان ها مجبورند تو آپارتمان زندگی کنن!به جای اینکه در طبیعت آزادانه با هم نوعان خودشون زندگی کنن.
حق و حقوق این سگ ها رو کی باید بگیره؟کجا میشه اعتراض کرد؟

بانوی باران

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بابا بیخیال این قضیه ها بشین.....به زندگیه خودمون بچسبیم.....چون انقدر ماها به اطراف نگاه میکنیم....از زندگیه خودمون خیلی دور میمونیم .....و بعد هم کسی نیازه تا زندگیه ما رو نقد کنه ....

پس به کسی اجازه چنین حرکتی رو ندیم ....

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
من روحیه طنزم کلا برقراره :) البته شگرد ایرانیاس دیگه. دقت نکردین؟ اسیدپاشی می شه جوک می سازن. باد و طوفان میاد جوک می سازن. از گرونی جونشون به لشون می رسه جوک می سازن. هرکی یه جور با سختی های زندگی کنار میاد دیگه :smile: شما هم یه کم ریلکس باش. اینهمه آلودگی هوا و آب و غذا. بخوای واسه شوخی کردن بقیه هم حرص وجوش بخوری به 50 نمی رسی
.
بعد هم شما از گزش کک در بدن بقیه هم باخبری؟ شما که ککتون از قضیه پلنگها گزیده بگین چیکار کردین؟ اتفاقا برای جاده گلستان و برای پلنگها پارسال از طرف جمعیت های فعال محیط زیست خیلی پیگیری صورت گرفت و می گیره.
اما فرقی که این قضیه داره می دونید چیه؟ این سگ ها رو ماشین زیر نگرفته. شکارچی هم با تفنگ نزده. این سگها به گله گوسفند اون ادمها هم حمله نکرده بودن. این سگها به شکل بسیار بی رحمانه و خشونت باری کشته شدن. من خودم حتی نتونستم تحمل کنم دیدن فیلمشو. همین الان هم هروقت یادم میاد اعصابم بهم می ریزه. چیزی که واقعا حیرت انگیزه تو این قضیه میزان سنگدلی و خشونتیه که تو این شکل از برخورد با حیوان هست. کشتن سگ ها تقریبا همیشه اتفاق میفتاده و همیشه هم جمعیت های فعال بهش معترض بودن. چیزی که باعث به قول شما تو خیابون ریختن مردم شده اینه که احساساتشون اینهمه خشونت رو برنمی تابه. حتی اگه فکر کنن این سگها موجودات مزاحم و کثیفی هستن که شهرشونو آلوده می کنن. خشونت! محمداقا. مردم خشونت و شکنجه رو دوست ندارن:smile:
.
در دنیا هم مثلا می خوان راجع به یه بیماری اطلاع رسانی کنن سطل آب یخ خالی می کنن رو خودشون. اتفاقا امثال بیل گیتس هم همین کارو می کنن.:smile:
.
پ.ن. توخیابون ریختن! مردم چیز بدی نیست. حتی اصلی تو قانون اساسی هم دربارش وجود داره:smile:

بالا