[گفتگوی دوستانه در تالار عمران]

بوگاتی رنسانس

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام علیکم

عید شما هم مبارک :gol::gol:

میشه ترجمه کنید ؟؟ من اصلا با این زبان آشنایی ندارم !!:(

سلام خدمت بوگاتی عزیز

همش یدونش برای شما بود:(

یخورده نمیخواییم مبا حثمون به حاشیه بره و خدای ناکرده موجبات ناراحتی دوستان بشیم:)

اتفاقا چون از دوستان بسیار خوب هستید ، در مورد پست های شما ، یخورده راحتر برخورد میکنیم چون میدونیم که بهتر از ما ، به مسائل تالار واقفید و با این دست موارد ناراحت نمیشید .

بی نهایت سپاسگذارم
پس من دوست بدی میشم :D
الان مثلا دوست بدی هستم :mad::D
اتفاقا پست منم برای جلوگیری از تشویش احتمالی بود

Elmira2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوتا سوال بپرس

آره رشته خوبیه ، بازار کارشم تو این اوضاع قمر در عقرب کار بد نیست

ینی اگه یه دانشجویی الان همراه درسش کارکنه وسابقه کارمثلاداشته باشه بعدهاموقع فارغ تحصیلیش باعث استخدامیش میشه یانه بعدن این سوابق به کارش نمیادوفقط پارتی؟

*Lady Eng*

عضو جدید
کاربر ممتاز
چشمم روشن پس شما هم جز جمیع دوستان بودید
..............(ویرایش شد).............:biggrin:
کل کل بسه باشه؟:w05:
جوابمم بدی من سکوت میکنم:razz:
با عذر خواهی از مدیریت محترم ..............(اینم ویرایش شد:D)................
شب همگی خوش:w06:

باشه!!
منم از شما معذرت میخام

آخرین ویرایش:

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من یک ماهی فعالیت نکردم ولی الان که میخوام شروع کنم یکمی سر در گم شدم-شاید به قبلش عادت داشتم نمیدونم-شایدم الان بهتر شده

سلام معين جان خوبي؟

واقعا جاي بعضي از دوستان خيلي خاليه !! مثل مهندس رضا 2011 سعيد ( باديگارد ) و دوستان قديمي

تالار كه به اونها آشنا شدم . اين دوستان خلاصه بخاطره بعضي از مشكلات تو باشگاه نيستند نميخوام وارد

جزئيات بشم ! اولا خوشحالم كه دوباره با انرژي زياد به تالار امدي:gol: ايشالا كه اين جمع دوستانه ما چه

دوستان قديمي تالار و چه دوستاني كه تازه به جمع ما امدن هميشه حفظ بشه و از بين نره..

يا حق..

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز
:heart::gol::heart::gol:

زمانی که من بچه بودم،مادرم علاقه داشت گهگاهی غذای ساده صبحانه را برای شب هم آماده کند. یک شب را خوب یادم مانده که مادرم پس از گذراندن یک روز سخت و طولانی در سر کار، شام ساده ای مانند صبحانه تهیه کرده بود. آن شب پس از زمان زیادی، مادرم بشقاب شام را با تخم مرغ، سوسیس و بیسکویت های بسیار سوخته، جلوی پدرم گذاشت. یادم می آید منتظر شدم ببینم

آیا او هم متوجه سوختگی بیسکویتها شده است!
در آن وقت، همه ی کاری که پدرم انجام داد این بود که دستش را به طرف بیسکویت دراز کرد، لبخندی به مادرم زد و از من پرسید که روزم در مدرسه چطور بود. خاطرم نیست که آن شب چه جوابی به پدرم دادم، اما کاملاً یادم هست که او را تماشا میکردم که داشت کره و ژله روی آن بیسکویتهای سوخته می مالید و لقمه لقمه آنها را می خورد.
یادم هست آن شب وقتی از سر میز غذا بلند شدم،شنیدم مادرم بابت سوختگی بیسکویت ها از پدرم عذرخواهی می کرد
و هرگز جواب پدرم را فراموش نخواهم کرد که گفت: اوه عزیزم، من عاشق بیسکویتهای خیلی برشته هستم.
همان شب، کمی بعد که رفتم بابام را برای شب بخیر ببوسم، از او پرسیدم که آیا واقعاً دوست داشت که بیسکویتهاش سوخته باشد؟
او مرا در آغوش کشید وگفت:مامان تو امروز روز سختی را در سرکار گذرانده و خیلی خسته است. بعلاوه، بیسکویت کمی سوخته هرگز کسی را نمی کشد!
زندگی مملو از چیزهای ناقص... و انسان هایی است که پر از کم و کاستی هستند .
خود من در بعضی موارد، بهترین نیستم، مثلاً مانند خیلی از مردم، روزهای تولد و سالگردها را فراموش میکنم.
اما در طول این سالها فهمیده ام که یکی از مهمترین راه حل ها برای ایجاد روابط سالم، مداوم و پایدار:

درک و پذیرش عیب های همدیگر و شاد بودن از داشتن تفاوت با دیگران است و امروز دعای من برای تو این است که یاد بگیری که قسمت های خوب، بد و ناخوشایند زندگی خود را بپذیری و با انسان ها رابطه ای داشته باشی که در آن، بیسکویت سوخته موجب قهر و دلخوری نشود.

این موضوع را می توان به هر رابطه ای تعمیم داد. در واقع، تفاهم، اساس هر روابطی است،هر رابطه ای با همسر یا والدین، فرزند یا برادر،خواهر یا دوستی!
کلید دستیابی به شادی خود را در جیب کس دیگری نگذارید آن را پیش خودتان نگهدارید.
بنابراین، لطفاً یک بیسکویت به من بدهید، و آری، حتی از نوع سوخته که حتماً خیلی خوب خواهد بود.

منبع: http://mstory.mihanblog.com/post/282

بوگاتی رنسانس

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام معين جان خوبي؟

واقعا جاي بعضي از دوستان خيلي خاليه !! مثل مهندس رضا 2011 سعيد ( باديگارد ) و دوستان قديمي

تالار كه به اونها آشنا شدم . اين دوستان خلاصه بخاطره بعضي از مشكلات تو باشگاه نيستند نميخوام وارد

جزئيات بشم ! اولا خوشحالم كه دوباره با انرژي زياد به تالار امدي:gol: ايشالا كه اين جمع دوستانه ما چه

دوستان قديمي تالار و چه دوستاني كه تازه به جمع ما امدن هميشه حفظ بشه و از بين نره..

يا حق..
بادیگارد اخراج شده !
نمیدونم چرا والله تو این مدت رفاقت باهاش حتی ندیدم ی بار عصبانی بشه چ برسه به اینکه بخواد چیز بدی بگه ، اصلا هم اهل سیاست نبود

*Lady Eng*

عضو جدید
کاربر ممتاز
یسری دانشگاهمون میخاست روی یسری از بچه ها کار کنه و بتن بسازه و بفرستن برای جشنواره
خلاصه یکی از ترم بالایی ها اومد برامون حرف زد که اگر کسی بتونه طرحی در مورد تجزیه بتن ارائه بده تحول بزرگی تو عرصه عمران اتفاق میفته
الان داشتم در مورد بتن یه مطلب میخوندم که:

بتن با سنگدانه بازیافتی:

امروزه با توجه به پیشرفت جمعیت و مشکل فضا در شهرهای بزرگ برای ساخت و ساز لازم است ساختمان‌های قدیمی بتنی

تخریب و بجای آن ساختمان‌های بلند جدید احداث شوند. در کشور ژاپن و چند کشور اروپایی که زمین و فضای لازم برای ایجاد بنا

ارزش ویژه‌ای دارد و همچنین برای جلوگیری از مسائل محیط‌زیستی که از تخریب ساختمانها ناشی می‌شود و کاربرد مصالح آن در

بنای جدید تحقیقات وسیعی در ساخت بتن با سنگدانه بازیافتی (خورد کردن بتن قدیم و استفاده از آن بعنوان سنگدانه در بتن

جدید) در حال انجام است. بعنوان مثال در کشور هلند هر سال حدود 10 میلیون تن مصالح ناشی از تخریب ساختمان‌های بتنی که

حدود 3/1 حجم بتن مورد نیاز در ساخت ساختمانهاست، تولید می‌شود. قرار است نیمی از این مصالح در بتن‌های جدید استفاده

شوند. در حال حاضر تحقیقات روی میزان جمع‌شدگی و خزش و دوام این بتن‌ها ادامه دارد تا در قرن بیست و یکم کاربرد وسیع‌تر آن

را امکان‌پذیر سازد.

نظرتون چیه؟بنظرتون اصلا امکان تجزیه هست؟

بوگاتی رنسانس

عضو جدید
کاربر ممتاز
یسری دانشگاهمون میخاست روی یسری از بچه ها کار کنه و بتن بسازه و بفرستن برای جشنواره
خلاصه یکی از ترم بالایی ها اومد برامون حرف زد که اگر کسی بتونه طرحی در مورد تجزیه بتن ارائه بده تحول بزرگی تو عرصه عمران اتفاق میفته
الان داشتم در مورد بتن یه مطلب میخوندم که:

بتن با سنگدانه بازیافتی:

امروزه با توجه به پیشرفت جمعیت و مشکل فضا در شهرهای بزرگ برای ساخت و ساز لازم است ساختمان‌های قدیمی بتنی

تخریب و بجای آن ساختمان‌های بلند جدید احداث شوند. در کشور ژاپن و چند کشور اروپایی که زمین و فضای لازم برای ایجاد بنا

ارزش ویژه‌ای دارد و همچنین برای جلوگیری از مسائل محیط‌زیستی که از تخریب ساختمانها ناشی می‌شود و کاربرد مصالح آن در

بنای جدید تحقیقات وسیعی در ساخت بتن با سنگدانه بازیافتی (خورد کردن بتن قدیم و استفاده از آن بعنوان سنگدانه در بتن

جدید) در حال انجام است. بعنوان مثال در کشور هلند هر سال حدود 10 میلیون تن مصالح ناشی از تخریب ساختمان‌های بتنی که

حدود 3/1 حجم بتن مورد نیاز در ساخت ساختمانهاست، تولید می‌شود. قرار است نیمی از این مصالح در بتن‌های جدید استفاده

شوند. در حال حاضر تحقیقات روی میزان جمع‌شدگی و خزش و دوام این بتن‌ها ادامه دارد تا در قرن بیست و یکم کاربرد وسیع‌تر آن

را امکان‌پذیر سازد.

نظرتون چیه؟بنظرتون اصلا امکان تجزیه هست؟
چقدر تشکر شده ، اما جوابی نیست :D
یکی از پارمترها توی مصالح سنگی ، تمیز بودن اوناست که اصولا آزمایش ارزش ماسه ای هم برای همین مشخصه ب کار میره ، حالا شما حساب کن که سنگدانه ای ک با بتن مخلوط شده و بعد از تخریب هم با کلی مواد دیگه که ب اونصورت هم زیاد نیستن ولی وجود دارن ، آغشته میشه ، کاملا کثیفه و این پارامتر ازش برداشته میشه
نکته دوم ، دوام سنگدانه هاست ، که اگر حساب کنی این بتن مدتی تحت فشار بوده و طبعا از دوام سنگدانه ها کمتر شده ، علاوه بر اون در مرحله تخریب آسیب زیادی ب این سنگدانه ها وارد میشه و تا حد خیلی زیادی دوامشونو از دست میدن
حالا اگر بشه این سنگدانه ها تمیز بشن ، و آسیب کمتری حداقل در مرحله تخریب بهشون وارد بشه امکان استفاده از اونها هست ، اما فکر نکنم راهی باشه که بشه این کارو انجام داد
شاید بتن تمیز بشه و سنگدانه ها خورد بشه و به عنوان ماسه ازش استفاده بشه اونم شاید چون پاک شدن سیمان از روی سنگانه ها خیلی عجیب و پرهزینه هست ، اما این راه معقول تره

mohandes rahimi

عضو جدید
یکی از پارمترها توی مصالح سنگی ، تمیز بودن اوناست که اصولا آزمایش ارزش ماسه ای هم برای همین مشخصه ب کار میره ، حالا شما حساب کن که سنگدانه ای ک با بتن مخلوط شده و بعد از تخریب هم با کلی مواد دیگه که ب اونصورت هم زیاد نیستن ولی وجود دارن ، آغشته میشه ، کاملا کثیفه و این پارامتر ازش برداشته میشه
نکته دوم ، دوام سنگدانه هاست ، که اگر حساب کنی این بتن مدتی تحت فشار بوده و طبعا از دوام سنگدانه ها کمتر شده ، علاوه بر اون در مرحله تخریب آسیب زیادی ب این سنگدانه ها وارد میشه و تا حد خیلی زیادی دوامشونو از دست میدن
حالا اگر بشه این سنگدانه ها تمیز بشن ، و آسیب کمتری حداقل در مرحله تخریب بهشون وارد بشه امکان استفاده از اونها هست ، اما فکر نکنم راهی باشه که بشه این کارو انجام داد
شاید بتن تمیز بشه و سنگدانه ها خورد بشه و به عنوان ماسه ازش استفاده بشه اونم شاید چون پاک شدن سیمان از روی سنگانه ها خیلی عجیب و پرهزینه هست ، اما این راه معقول تره
چند وقت پیش یه روباتی دیدم توی یکی از سایتا که بتن خشک شده را می مکید مثل جارو برقی بدونه اینکه به آرماتورهای وسطش صدمه ای بزنه متاسفانه چیزی درمورد جزییات این ربات نگفته بود که چه شکلی این کارو میکنه یا اینکه بعدا این بتن چه ویژگی پیدا می کنه اما طرح جالبیه!!!
اگه بشه بتن را از حالت خشک به حالت خیس درآورد حتما میشه به همین روش بازیافتش کرد!!!!!!

bahar_cve

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
بادیگارد اخراج شده !
نمیدونم چرا والله تو این مدت رفاقت باهاش حتی ندیدم ی بار عصبانی بشه چ برسه به اینکه بخواد چیز بدی بگه ، اصلا هم اهل سیاست نبود

سلام
من چند وقته به این تالار سر نزدم
چه اتفاقاتی افتاده...
چرا اقا رضا اخراج شدن؟
چرا عنوان شما رو ازتون گرفتن؟
...
من همیشه تا سوال برام پیش میومد سریع از اقا رضا میپرسیدم و جواب میگرفتم واقعا نبودشون تو تالار احساس میشه

البته دوستای جدیدم فعالیتشون خوبه و تالار بهتر شده امیدوارم بهترتر بشه:)

بوگاتی رنسانس

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام
من چند وقته به این تالار سر نزدم
چه اتفاقاتی افتاده...
چرا اقا رضا اخراج شدن؟
چرا عنوان شما رو ازتون گرفتن؟
...
من همیشه تا سوال برام پیش میومد سریع از اقا رضا میپرسیدم و جواب میگرفتم واقعا نبودشون تو تالار احساس میشه

البته دوستای جدیدم فعالیتشون خوبه و تالار بهتر شده امیدوارم بهترتر بشه:)
سلام بهار خانوم دوست گرامی
خوب شما به جای اینکه از ایشون سوال بپرسی تو اینترنت سرچ میکردی زودتر و دقیقتر به جوابت میرسیدی ، چون کلا ایشون مطالبو از سایتهای دیگه کپی میکرد و اینجا پیست مینمود :D
دلیل اخراجشم ک کاملا مشخصه و من در این مورد صحبتی ندارم ، کاربری که هفته ای ی بار با اعضا درگیر بشه دلیل اخراجشم معلومه ...
بنده هم نمیدونم چرا عنوانمو گرفتن ، ی روز اومدن تو سایت دیدم میگه عنوان شما گرفته شد ، منم پیام دادم و تشکر کردم که عنوانمو گرفتن چون اصلا برام اهمیتی نداشت ، من میام اینجا تا هم تو جمع دوستای گلم مث شما باشم و هم اگر اگر اگر چیزی بلد باشم که شما ندونین ، بازم میگم اگر بلد باشم چون ماشاالله اینجا همه سطح سوادشون عالیه و آدم لذت میبره ، اونی رو ک بلدم به بچه ها بگم واگرنه دل خوشی از جایی که ی بار عنوان بدن فرداش بگیرن و هیچ سباتی نداشته باشه ندارم ...!

بوگاتی رنسانس

عضو جدید
کاربر ممتاز
چند وقت پیش یه روباتی دیدم توی یکی از سایتا که بتن خشک شده را می مکید مثل جارو برقی بدونه اینکه به آرماتورهای وسطش صدمه ای بزنه متاسفانه چیزی درمورد جزییات این ربات نگفته بود که چه شکلی این کارو میکنه یا اینکه بعدا این بتن چه ویژگی پیدا می کنه اما طرح جالبیه!!!
اگه بشه بتن را از حالت خشک به حالت خیس درآورد حتما میشه به همین روش بازیافتش کرد!!!!!!
دستگاه جالبیه اینطور ک شما میگین ، من خودم ب شخصه اینو ندیدم و ازش خبر نداشتم

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
خوب شما به جای اینکه از ایشون سوال بپرسی تو اینترنت سرچ میکردی زودتر و دقیقتر به جوابت میرسیدی ، چون کلا ایشون مطالبو از سایتهای دیگه کپی میکرد و اینجا پیست مینمود :D
دلیل اخراجشم ک کاملا مشخصه و من در این مورد صحبتی ندارم ، کاربری که هفته ای ی بار با اعضا درگیر بشه دلیل اخراجشم معلومه ...
بنده هم نمیدونم چرا عنوانمو گرفتن ، ی روز اومدن تو سایت دیدم میگه عنوان شما گرفته شد ، منم پیام دادم و تشکر کردم که عنوانمو گرفتن چون اصلا برام اهمیتی نداشت ، من میام اینجا تا هم تو جمع دوستای گلم مث شما باشم و هم اگر اگر اگر چیزی بلد باشم که شما ندونین ، بازم میگم اگر بلد باشم چون ماشاالله اینجا همه سطح سوادشون عالیه و آدم لذت میبره ، اونی رو ک بلدم به بچه ها بگم واگرنه دل خوشی از جایی که ی بار عنوان بدن فرداش بگیرن و هیچ سباتی نداشته باشه ندارم ...!

:razz:

bahar_cve

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
با كمك شما هم دوست من .
صد البته...:)

خب بعضی چیزا رو نمیشه تو نت سرچ کرد و اگرم بشه وقت زیادی میگیره
به هرحال فک نکنم بشه زحمتای ایشون رو نادیده گرفت
...
اشکال نداره حتما حکمتی داشته :)
;)

بوگاتی رنسانس

عضو جدید
کاربر ممتاز
صد البته...:)

خب بعضی چیزا رو نمیشه تو نت سرچ کرد و اگرم بشه وقت زیادی میگیره
به هرحال فک نکنم بشه زحمتای ایشون رو نادیده گرفت
...
اشکال نداره حتما حکمتی داشته :)
;)
من هنوز اندر خم این جکمتشم :d
دو نفر دیگه با هم بحثشون شد ، ک البته یکی از اونا دوست خوب من بود بود و خیلیم دوسش دارم ، ولی تا قبل از اون 2 هفته ای میشد من تو تالار عمران نیومده بودم اونوقت گفته شد به علت اختلال در تالار عمران عنوان شما گرفته شد
بهونه ای مسخره تر از این پیدا نکردن ، فقط چون عنوان رضا 2011 رو ازش گرفتن دلشون نیومد عنوان من سرجاش باشه
آخه ب کی بگم ، اینجا فضای مجازیه ، ادمین سایت با کاربر صفری توی واقعیت هیچ فرقی ندارن ، انقدر ب این عنوانهای مجازی دل نبندین
بودن من توی این سایت و تالار فقط به خاطر دوستای عزیز بود ک دوسشون دارم ، واگرنه من این وقت خالی چند دقیقه ای ک توی این سایت میذارمو میتونم تو هر سایت دیگه ای بگذرونم ...

آخرین ویرایش:

بوگاتی رنسانس

عضو جدید
کاربر ممتاز
من هم با دوستان موافقم بچه های عمران یه کمی بیشتر از یه خورده سرد و خشک اند. فکر کنم اگه با هم تبادل نظر بیشتری داشته باشیم بد نباشه!
سرد و خشک بودنو ک خوب اومدی ، البته الان جدیدا دوستان ی مقدار گرمش کردن ، اما هنوز سرده

*Lady Eng*

عضو جدید
کاربر ممتاز

ممنون برای نظرتون
برای نکته 1 بگم که خب وقتی تجزیه بشه میشه رو تمیز بودنش حساب باز کرد دیگه؟!!
نکته 2 هم که کاملا موافقم

یسوال؟کدوم راه دقیقا معقول تره؟خورد کردن یا تجزیه؟
چرا عجیب باشه؟!

بوگاتی رنسانس

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون برای نظرتون
برای نکته 1 بگم که خب وقتی تجزیه بشه میشه رو تمیز بودنش حساب باز کرد دیگه؟!!
نکته 2 هم که کاملا موافقم

یسوال؟کدوم راه دقیقا معقول تره؟خورد کردن یا تجزیه؟
چرا عجیب باشه؟!
سیمان وقتی با شن و ماسه قاطی میشه و بخصوص ماسه عملا جدا کردنش غیرممکنه ، البته با این ابزاری ک فعلا داریم ، اگر سیمان رو روی ی سنگ بزرگ بریزیم میتونیم با صدمه ای ک به سنگ وارد میشه اونو جداکنیم اما بتن جسم یکپارچه ای با ترکیبی از ماسه و شن و سیمان و آب و مواد افزودنیه و وقتی یکپارچه باشه یعنی جداشدنی نیست
حالا اگر چیزی باشه ک بتونه سیمان رو تجزیه کنه تا شن و ماسه بیرون بیاد مطمئن باشه شن و ماسه رو هم تجزیه میکنه و مثل سنگ پا تو خالی میشن
خورد کردن و تجزیه هر دو به یک اندازه به شن و ماسه آسیب میزنه
عجیبه اینه اینهمه خرج واسه استفاده دوباره از شن و ماسه ، مثل کار زن ملانصرالدینه ( البته روی صحبتم با شما نیست ) ک انگشتر طلاشو میندازه تو ظرف شیر تا سنگینتر بشه و پول بیشتری گیرش بیاد ...
اگر بتونن وسیله ای اختراع کنن که نه خرجی داشته باشه به اونصورت نه از خاصیت شن و ماسه کم کنه فکر بدی نیست ، اما الان که همچین چیزی موجود نیست و یکم فانتزیه ...

*Lady Eng*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سیمان وقتی با شن و ماسه قاطی میشه و بخصوص ماسه عملا جدا کردنش غیرممکنه ، البته با این ابزاری ک فعلا داریم ، اگر سیمان رو روی ی سنگ بزرگ بریزیم میتونیم با صدمه ای ک به سنگ وارد میشه اونو جداکنیم اما بتن جسم یکپارچه ای با ترکیبی از ماسه و شن و سیمان و آب و مواد افزودنیه و وقتی یکپارچه باشه یعنی جداشدنی نیست
حالا اگر چیزی باشه ک بتونه سیمان رو تجزیه کنه تا شن و ماسه بیرون بیاد مطمئن باشه شن و ماسه رو هم تجزیه میکنه و مثل سنگ پا تو خالی میشن
خورد کردن و تجزیه هر دو به یک اندازه به شن و ماسه آسیب میزنه
عجیبه اینه اینهمه خرج واسه استفاده دوباره از شن و ماسه ، مثل کار زن ملانصرالدینه ( البته روی صحبتم با شما نیست ) ک انگشتر طلاشو میندازه تو ظرف شیر تا سنگینتر بشه و پول بیشتری گیرش بیاد ...
اگر بتونن وسیله ای اختراع کنن که نه خرجی داشته باشه به اونصورت نه از خاصیت شن و ماسه کم کنه فکر بدی نیست ، اما الان که همچین چیزی موجود نیست و یکم فانتزیه ...

ممنون برای نظرتون

Austin.A

عضو جدید
من خیلی پیگیر بحث دوستان در مورد بازیابی شن و ماسه نبودم ولی اگر به بحث مصالح جایگزین یا کاهش هزینه ها در بخش مصالح عمرانی علاقمند هستید ، یک سری مقالات کار شده در مورد استفاده از شیلد صدف های دریایی که در سواحل فراوونه ... بعضی محققین هم طی مقالاتی مشخصات مکانیکی اونها رو تست کردن و گزارش دادن . به نظرم موضوع جالبی هست و موارد مشابه جایگزین مصالح متعارف فعلی رو برای شرایط مختلف میشه پیدا و استفاده کرد .
اگر اهل مقاله و تحقیق و پشتکار هستید ، ایده های خوبی در این زمینه می تونید پیدا کنید و با چند آزمایش مکانیکی ساده ( چه حالت پودری و خاکی مصالح مورد نظرتون و چه حالت بتنی ) میشه مقالات علمی معتبری داد . یکی از دوستان همکار و پژوهشگرم ، اخیرا مقاله ای در مورد تراکم پذیری بعضی مواد ته نشین شده آلی توی لندفیل ها و استفاده از اونها به عنوان مصالح جدید توی یکی از ژورنال های الزویر منتشر کرد .

یکی از دوستان هم روی ویست های درخت کاج به عنوان مصالح جدید کار می کرد که چندین مقاله و رساله ش رو روی همین مورد گذروند ...
شاد باشید .

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
سلام منم تازه اومدم ولی هنوز مهندس نشدم دانشجویم منم تو جمع خودتون راه بدین

خوش آمدید ، امیدواریم براتون مفید باشه و البته شما هم اطلاعاتتون رو در اختیار ما قرار بدید .

با تشکر