رفع اشکال | دروس تاریخ و مبانی نظری آزمون ارشد معماری

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی کتاب پیرنیا اشتباه گفته؟؟؟؟؟؟آخه ایوان هم با ستاوند تعریفش فرق میکنه دیگه
اشتباه که نه...جون کتاب ایشون فقط تجدید چاپ میشه با اصطلاحات به روز نمیشه و اینه مشکلش
بله ایوان با ستاوند متفاوته
ستاوند ایوان ستون دار هست که ممکنه اطراف یک تالار ستون دار باشه مثلا که بیشتر در مدل 4صفه و هشت بهشت دیده میشه

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اصل سئوال : چند شیوه از 6 شیوه معماری ایران از هنر ایلامی الهام گرفته؟ جواب : 5 شیوه

سئوال من : کدوم شیوه از معماری ایلامی بهره نبرده؟:D
هخامنشی.میتونی مراجع کنی به کتاب معماری غرب بانی مسعو صفحه 22

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
کتاب مفهیم معماری غرب بانی مسعود و معماری جهان زارعی تو خیلی از دوره ها مشترکن ، مثلا :مصر ، بین النهرین ........گوتیگ و غیره
لازمه دوتاشو بخونیم به نظرتون

راستشو بخوای من از خوندن کتاب بانی مسعود پشیمونم
چون تا جایی که یادمه دو سوال بیشتر ازش نیومد
اونم توی کتاب کنکاش بود
به وقتت نگاه کن
ببین اگه به اندازه کافی فرصت داری روش وقت بگذار
کتاب ابراهیم زارعی هم .....چی بگم امسال که ازش عکس سوال اومد اونم باز تو کتابای دیگه می شد پیداش کرد(کنکوری-
من خودمم نمی دونم اصلا خوندن جفتش ضرورت داره ایا یا نه
دیگر دوستان نظر بدن اصلا شاید بهتر باشه

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دیدم ....ولی مگه هخامنشیان مصطبه سازی و آجر لعابدار را از ایلامیان به ارث نبردن؟:surprised:
مصطبه سازی که نه به اون معنای واقعی ولی آرامگاه هایی مثل کورش رو از مصر گرفتن
در کل بین شیوه های ابرانی بهترین گزینه برای سئوالتون هخامنشی هستش.نمونه بارزش مصالح بوم آورد .استفاده از سنگ و..........
البته این نظر منه .........شاید از یه سری نکات غافل باشم که اگه دوستان بیان بگن ممنون میشم.تو بیشتر منابع هخامنشی رو ذکر کردن

معمارباشی

عضو جدید
سلام

بچه ها کدوم کتاب تاریخ کامل تره؟ من باید تا اخر هفته دیگه یه امتحانی بدم که یکی از مواردش تاریخه .... تو این فرصت کم چی بخونم بهتره ؟؟؟
جزوه نسیم عسگری رو خوندم ... برای معاصر و جهان پیشنهاد بدید ... مرسی

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز
سلام

بچه ها کدوم کتاب تاریخ کامل تره؟ من باید تا اخر هفته دیگه یه امتحانی بدم که یکی از مواردش تاریخه .... تو این فرصت کم چی بخونم بهتره ؟؟؟

جزوه مانا قابوسی واسه معماری جهان بد نیستا!
از کتابا معماری معاصر غرب قبادیان خوبه چون حجمش کمه, کتابای دیگه ای هم هست ولی اونا حجمشون زیاده
من به نظرم جزوه بهتره چون خلاصه و مفیده!

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

اگه معماری معاصر رو فقط میخوای از زمان و معماری منوچهر مزینی
اگه نه کتاب بانی مسعود بهتر پوشش داده

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز
بچه ها مسجد جامع قزوین 2پوستس؟؟یا یک پوسته؟؟

بچه ها توی پستای قبل جواب داده بودن;)

اينطور كه من متوجه شدم دو پوسته بوده اما طي گذر زمان يكي از پوسته هاش كنده شده نميدونم يعني اينكه خراب شده
مثل مسجد ورامين كه خيلي از جاا گفته 4 ايوانيه اما در واقع يه ايوانيه و فقط نماي 4 ايواني داره
كلا كتاب پيرنيا تناقض زياد داره

بله دقیقا درسته دو پوسته بوده و رویه ی بالایی تخریب شده

آخرین ویرایش:

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها مسجد جامع قزوین 2پوستس؟؟یا یک پوسته؟؟
این مسجع 4 ایوانه گنبد دار و تکپوسته می باشد و شنگه که بر روی گنبد این بنا قرار دارد نقش پایه پوسته دوم را بازی نمی کند .

مسجد جمع قزوین به هیچ وجه دو پوسته نیست ... ;)

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز
این مسجع 4 ایوانه گنبد دار و تکپوسته می باشد و شنگه که بر روی گنبد این بنا قرار دارد نقش پایه پوسته دوم را بازی نمی کند .

مسجد جمع قزوین به هیچ وجه دو پوسته نیست ... ;)

والا مثل اینکه ص 165 کتاب سبک شناسی خط اول توضیح داده که دو پوسته بوده ولی پوسته ی بالایی اون ریخته شده
در قرن های بعد هم پوسته ی زیرین کاشی کاری شده و توغ اضافه شده (البته این از یه منبع دیگه بود)
خودمم شک دارم

ba.sa

عضو جدید
پس نتیجه این شد که دو پوسته بوده و بالایی خراب شده.درسته؟حالا اگه پرسید دو پوسته هست یا یک پوسته کدوم رو باید دقیقا جواب بدیم؟:confused:گزینه ی دو پوسته؟تو پیرنیا 165 گفته دو پوسته بالایی خراب شده.ص 191 گفته 1 پوستس و روی همون کاشی کاری کردن!:confused:

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها کسی معمار ا و بناهای معاصرو دسته بندی نکرده یا فایلی نداره ازشون؟ مثلا سیحون .میرمیران و .....

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس نتیجه این شد که دو پوسته بوده و بالایی خراب شده.درسته؟حالا اگه پرسید دو پوسته هست یا یک پوسته کدوم رو باید دقیقا جواب بدیم؟:confused:گزینه ی دو پوسته؟تو پیرنیا 165 گفته دو پوسته بالایی خراب شده.ص 191 گفته 1 پوستس و روی همون کاشی کاری کردن!:confused:
مسجد جامع قزوین یک پوسته و این قسمت کتاب دکتر پیرنیا با تمام احترامی که برای ایشون قایلم اشتبا می باشد...;)

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز
بچه ها کسی معمار ا و بناهای معاصرو دسته بندی نکرده یا فایلی نداره ازشون؟ مثلا سیحون .میرمیران و .....

من اسکن کتاب معماری معاصر بانی مسعود رو دارم
دو فصلش دسته بندی معماران ایران و کارهاشون هست, عکس هم داره, اگه خوبه و به درد می خوره اینجا آپلود کنم؟:question:

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
من اسکن کتاب معماری معاصر بانی مسعود رو دارم
دو فصلش دسته بندی معماران ایران و کارهاشون هست, عکس هم داره, اگه خوبه و به درد می خوره اینجا آپلود کنم؟:question:

خوب میشه اگه لطف کنی و بزاری واسه ما بدبخت بیچاره ها:redface:

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز
این چه حرفیه؟ :redface: بفرمایید:

بخش معماران معاصر و آثار کتاب بانی مسعود :

من اول از کسانی که به پست سر زدند عذر می خوام چون اون بخش اصلی رو جا انداختم:confused:
بعدش حساب کردم دیدم 205 صفحه از کتاب میشه دیدم درست نیست اینجا بذارم
برای کسانی که این پست رو تشکر می زنند یا اگه دوست ندارند پیام خصوصی بدن واسشون بفرستم;)
ببخشید نشد اینجا بزارم
(البته کل کتاب رو دارم آپلود می کنم ولی یکی دو روز طول می کشه)

آخرین ویرایش:

n.b1987

عضو جدید
سلام دوستان يه سوال فورى
خوندن كتاب فضا زمان معمارى تو چه اولويتي قرار داره از زمان نه ها ،اونو كه ميدونم مهمه اما اين فضا زمان گيديون مستحبه يا واجب؟؟؟؟؟؟؟؟

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان يه سوال فورى
خوندن كتاب فضا زمان معمارى تو چه اولويتي قرار داره از زمان نه ها ،اونو كه ميدونم مهمه اما اين فضا زمان گيديون مستحبه يا واجب؟؟؟؟؟؟؟؟
ببین منم قبل از اینکه شروع کنم کلی منبع واسه خودم ردیف کردم ولی هر روزی که میگذره ازشون حذف میکنم.بهتره منابع اصلی تر رو بخونین اول اگه وقت آوردین برین سراغش

n.b1987

عضو جدید
ببین منم قبل از اینکه شروع کنم کلی منبع واسه خودم ردیف کردم ولی هر روزی که میگذره ازشون حذف میکنم.بهتره منابع اصلی تر رو بخونین اول اگه وقت آوردین برین سراغش

خیلی ممنون مهندس
ممکنه این منابع رو با الویت بگین من خیلی سر تاریخ مشکل دارم..