حادثه تکان دهنده عصر روز چهارشنبه خوزستان

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
از ما بختیاری ها مظلوم تر تو ایران نیست
سد میزنن جلو رودخونه کارون آبش رو انتقال میدن به شهرهای دیگه !
اونوقت ما خودمون اینجا آب خوردن نداریمبختیاری ها آب خوردن ندارن جدیدا دارن از سرچشمه های کارون آب انتقال میدن اصفهان
بالاخره ماهم جزاین مملکت هستیم یانه؟یا فقط موقع انتخابات و راهپیمایی ها میشیم جز این مملکت؟
بختیاری ها جونشون رو از دست میدن یکی دیگه سودشو می بره

فقط آب شما رو انتقال نمیدند که . آب دریای کاسپین هم قراره به سمنان و بقیه شهرهای کویری برسه:surprised:
حالا چرا اینقدر به شهرهای کویری ایران میرسند ؟؟!!
فقط یه نگاه به آمار اقتصادی این استانها بندازید.
جالبه که هیچی هم ندارند جز کویر.
ولی خون اونها رنگین تر از بقیه است :)

اینجا رو ببینید
http://media.farsnews.com/Media/8512/ImageReports/8512160526/17_8512160526_L600.jpg
آقای امیر حسین اینجا شهر شماست
حالا برو با عقلت حقت رو بگیر.
من خودم خجالت کشیدم این عکس رو گذاشتم
این خوزستان دیگه خیلی زور داره آدم وقتی میبینه مردمش اینقدر تو فقرند .
کل کشور داره با ثروت اینجا میچرخه بعد ...!!
این محسن رضاییتون هم که فقط موقع انتخابات یادش می افته بختیاریآآآآ.

اون مسئولانی که صدای شما بهشون نمیرسه ، ما توی همین قم ، اگر عطسه کنیم در خدمتمون هستن
:huh:

این حرفی که دارم میزنم به شما نیست.شاید شما فقط یک شهروند قم باشید ولی
اون حضرات آیات چه جوری این همه تبعیض رو میبینند سکوت دارند ؟!
ماشالله به سرعت ختم قرآنشون .

mohammad5mousavi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فقط آب شما رو انتقال نمیدند که . آب دریای کاسپین هم قراره به سمنان و بقیه شهرهای کویری برسه:surprised:
حالا چرا اینقدر به شهرهای کویری ایران میرسند ؟؟!!
فقط یه نگاه به آمار اقتصادی این استانها بندازید.
جالبه که هیچی هم ندارند جز کویر.
ولی خون اونها رنگین تر از بقیه است :)

:huh:

این حرفی که دارم میزنم به شما نیست.شاید شما فقط یک شهروند قم باشید ولی
اون حضرات آیات چه جوری این همه تبعیض رو میبینند سکوت دارند ؟!
ماشالله به سرعت ختم قرآنشون .

قم داره آبش ازالیگودرز میره
همه کشاورزها بدبخت شدن
چاهها چشمه ها خیلی روستاها حتی 1اینچ آب هم ندارن

میخوای اطلاعات بیشتری بگیری
سرچ کن پروژه قمرود الیگودرز شاهپورآباد

mazy_taj

عضو جدید
کاربر ممتاز

.

;)

واقعا ...درآمدای نفت یه عدد ارقامیه که باش می شد کله مملکت رو ساخت، چه برسه به یه راه واسه یه روستا ... به خصوص توی این سال های اخیر که می گن نصف در آمد نفت تو همین سال ها بوده ...

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
سخنان تکان دهنده امام جمعه ایذه درباره کارون 3 ؛

اگر اجازه می دادند کفن پوش به خیابان می آمدم

اسرائیل هم اینگونه غزه را در محاصره قرار نداده بود / به ایذه و مرم ایذه خیانت شد و مسئولین با بی توجهی و بی مسئولیتی به ایذه خیانت کردند/ 12 کشته در یک حادثه، آن هم زن و کودک

باید اجازه بدن ینی؟!:surprised:

heartbroken

عضو جدید
حرف me.fatima

کی به شما اجازه داده الکی از خودت هر حرفی میخوای بزنی؟کی گفته کل کشور با ثروت خوزستان میچرخه؟مگه خوزستان به جز چاه نفت و گاز دیگه چی داره؟من خودم اهل کرمان هستم یه شهر کویری...فقط بهتون میگم همون معدن مس سرچشمه مارو ببینین ؟کافیه در تموم پالایشگاه های نفت و گاز رو ببندن و سر تموم چاه های نفت و گاز رو ببندن اون وقت فقط با استفاده از مس که تو کرمان هست کل ایران رو میچرخونن...معدن گل گوهر سیرجان رو ببینین کل سنگ آهن کارخانه های اصفهان رو تامین میکنه...استان کرمان تنها استانی هست تو ایران که اینهمه معدن داره و غنی ترین استان ایران هست...شما چی داری میگی واسه خودت...بیا تو همین کرمان ما دو روز بچرخ ببین مردم چه مشکلاتی ندارن واسه چی الکی از خودت حرف میزنی....؟!تو کرمان در حدود 70 درصد کل ذغال سنگ ایران هست....هر نقطه از کرمان بری یه معدنی چیزی هست کجای ایران اینطوریه؟دوست من درست نیست مشکلات خودتون رو فقط ببینین.شما با انتقال آب مشکل داری؟؟؟ولی بیا ببین که ماها از بی آبی چی میکشیم...

heartbroken

عضو جدید
:biggrin::biggrin:
نکنه فکر کردی مملکت رو با پول صادرات دستمال یزدی اداره میکنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:biggrin:
.
.
این همه میگن اقتصاد ما وابسته به نفته حالا شما میگی معدن گل گوهر

دوست من من نگفتم معدن گل گهر گفتم معدن مس سرچشمه....در ضمن میتونی قیمت هر بشکه نفت خام رو با هموزنش مس حساب کنی....

آخرین ویرایش:

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
خيلى جاى تأسف داره

خيلى عجيبه

وقتى كه قلبت براى درد هموطنات به درد مياد و دلت ميخواد هر كارى از دستت بر مياد انجام بدى

وقتى جوياى احوالشون هستى و دلت ميخواد صداشونو به گوش همه برسونى

وقتى موفق ميشى خبر يه گوشه از مصائبشون رو به ديگران برسونى

خيلى عجيبه كه خودشون بيان كارشكنى كنن و آزارت بدن !

اصلا نميتونم بفهمم

امروز چند ساعت مشغول منت كشى و خواهش از اين دوست بختياريمون بودم كه اگر واقعا دوست دارين مردم صداى شما رو بشنون بايد كمك كنيد كه كار اين قبيل تاپيك ها به جاى باريك نكشه و همه بتونن مطالب مهمش رو ببينن

خيلى برام عجيبه كه آب در هاون كوبيدم و انگار با ديوار حرف زدم

اگر من اعلام ميكنم قمى هستم ، رفتار و گفتارم معرف قمى هاست

چون شما كه در قم نيستين تا اقشار مختلف جامعه و خوب و بدش رو ببينين

خواسته يا ناخواسته ، ملاك قضاوت شما از قمى ها ، رفتار من ميشه

پس من نسبت به مردمم مسئولم و هر گونه رفتار ناشايست من به پاى همشهريام نوشته ميشه

اگر شما همه افتخارتون بختيارى بودنتون هست ، رفتارتون معرف قومتون ميشه و مديون هستين

فرمودين اگه جواب موهناى قومم رو ندم نامردم و فردا بايد جواب هموطنامو بدم

من الان به شما عرض ميكنم با اين جواب دادن هاى دور از ادبتون ، تصور منو از اين قوم خراب كردين و مديون قومتون شدين

اگر من به آقاى خاتمى يا هر بزرگ ديگه اى ارادت دارم ، به خودم اجازه نميدم عكسشون رو آواتارم انتخاب كنم چون اگه جايى حرف ناشايستى بزنم هر شخصى كه از من شاكى باشه ميگه ببين طرفداراى فلانى اين جورى هستن ، من مديون اون بزرگوار ميشم

سخن كوتاه كنم

هر چى بلد بودم به اين دوستمون گفتم و ديگه ادامه دادن به نصيحت بى فايدست

خداوند وضعيت هيچ قومى رو تغيير نميده مگر اينكه خودشون بخوان

دلسوزى براى كسى كه خودش دلسوز خودش نيست بى فايدست

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
مسئولین از خدا بی خبر،مفت خورها،دزدها،بی شعورها از شما کثیف تر هم آدم رو زمین داریم؟نه به خدا نداریم
به جای اینکه به فکر فلسطینی ها و عرب های سوسمار خور باشید یه کم به فکر این مردم باشید.به فکر این بچه های گناهی باشید که تو آب غرق شدن
آقای مسئولی که از برجتون تو تهران بلند شدی اومدی برا تسلیت گفتن کاش تو این 10سال که فرصت داشید مسیرهای تردد این مردم رو که با آبگیری سد زیر آب رفتن رو درست میکردید.
تسلیت تو به چه درد میخوره ؟تو سرت بخوره این تسلیت گفتن
سد کارون 3 نزدیک به 60نفر تا حالا قربانی داشته جواب این هارو کی باید بده؟
ایشالا مقصرین این حوادث یه روز خوش نبینن

چه نیازی بود با این لحن حرف بزنید که ادمین های محترم حساس بشن ؟

من به تهرانی و اصفهانی غبطه میخورم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:surprised:
من دارم میگم آب کارون دو قدمی ماست خودمون آب نداریم بعد آب میبرن برا اصفهان.این غبطه خوردنه؟نه داداش این تاسف خوردن به حال مسئولین این مملکته

شما نمیدونی چرا این اتفاق افتاده
شما نمیدونی تا حالا چند نفر جون خودشون رو از دست دادن به خاطر اینکه بعضی ها بخورن و گردن کلفت کنن
شما نمیدونی سد سازی چه ضربه ای به بختیاری وارد کرد
شما نمیدونی چند هزار نفر رو آواره کرد
شما هیچی از این اتفاقات نمیدونی
راجع به چیزی که نمیدونی خواهشا نظر نده .

اگر می دونستن این تاپیک و امثالش زده نمی شد

:biggrin::biggrin:
نکنه فکر کردی مملکت رو با پول صادرات دستمال یزدی اداره میکنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:biggrin:
.
.
این همه میگن اقتصاد ما وابسته به نفته حالا شما میگی معدن گل گوهر

کل کل و ،،،،

الکی سعی نکن با این حرف ها جو رو خراب کنید.
مردم صدای ما رو بشنون؟که چی بشه؟مگه این مردم خودشون کم مشکل دارن؟
اونایی که باید صدای ما رو بشنون که گوشاشون رو بستن
شما انتظار داری من اینجا قربون صدقه مسئولین برم؟؟؟؟؟؟؟؟
من که میدونم از چی ناراحت شدین چون از قم اسم بردم. این یه واقعیته خانم باید قبول کرد.
بعضی شهرها نفوذ دارن خوش به حال مردمشون بعضی شهرها هم اگه مردمش بمیرن هم مهم نیست.
تا کی ما باید سکوت کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ما که هرچی سعی کردیم محترمانه حرفمون رو بزنیم کسی گوش نداد ولی آدم یه جایی دیگه نمیتونه .میدونی چرا؟چون طرفش حقشه که بهش توهین کنی،مسئولش حقشه که بهش توهین کنی

من که دارم این همه تلاش می کنم این جو رو ایجاد کنم ، خودم قراره خرابش کنم

میشه بگید الآن چرا از من ناراحتین؟شما میگید به خاطر قم نیست.خب پس دلیلش چیه؟
راجع به اون حرف هایی که خصوصی فرستادین هم که من پست هام رو حذف کردم
من چی گفتم که به شما برخورده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بابت پست هایی که لطف کردین ویرایش کردین خیلی خیلی متشکرم

به نظرتون من الان باید خوشحال باشم ؟

دلیلش اون همه روضه ای بود که خوندم

اون دغدغه ای که ازش حرف زدم و حالا این حرف بهم زده میشه که مردم برای چی صدای ما رو بشنون ؟

و تعصب و دعوا و توهین ادامه داره تا اینکه فردا میام و با این پیام سیستم رو برو میشم : تاپیک مورد نظر یافت نشد !

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز

کل کل و ،،،،

اون دغدغه ای که ازش حرف زدم و حالا این حرف بهم زده میشه که مردم برای چی صدای ما رو بشنون ؟

و تعصب و دعوا و توهین ادامه داره تا اینکه فردا میام و با این پیام سیستم رو برو میشم : تاپیک مورد نظر یافت نشد !

همه پست هام رو تو تاپیکتون حذف کردم
به جز چندتا از پست ها که دیگه نمیشد حذفشون کنم اونا رو هم میتونین به ادمینتون بگید که حذف کنن

فقط چندتا نکته:
من نمیدونم دلیل این پست های آخرتون چی بود.من که پست هایی رو که گفته بودید ویرایش کردم.
من فقط درجواب اون دوستمون که معدن مس رو گفته بودن پست گذاشتم که اونم توهین نکردم.

نکته دیگه اینکه شما هم با اون جملاتی که درمورد من به کار بردین خودتون رو نشون دادین این هم از ادب شما
که به من میگید عقلت نمیرسه،نمیتونی درک کنی و ...شما هم خوب قمی ها ر معرفی کردید.
این نشون میده که شما هم عصبانی بشید توهین می کنید.

درباره اینکه گفتین مردم صدای ما رو بشنون بگم که مردم کین؟مردم بشنون یا نشنون چه فرقی میکنه به حال ما؟
مردم میان جاده می سازن؟مردم میان پل می سازن؟ببین خانم اونایی که باید بشنون خودشون رو به کری زدن
بعدش هم مردم خودشون اینقد مشکل دارن که دنبال یه گوشی هستن که حرفاشون رو بشنوه که نمی شنوه

نکته بعد از کسانی که شعارمیدن متنفرم
آدمایی که این سختی هارو تحمل نکردن این سختی ها رو نچشیدن چه جوری میخوان این شرایط رو درک کنن؟
دوست دارم ببینم شما جای من بودی این همه تبعیض رو می دیدی بعد دوباره میومدی اینجا عینه استاد ها و معلم ها برا من صحبت کنی؟
بازم میومدی این نصیحت ها رو میکردی؟
مطمئنم شما جای من بودی از این حرف هایی که من زدم شما بدترش رو میزدی
یه روز رفتی روستای دورک (الیگودرز)حتما مشکلات رو دیدی من 20 سال تو این مشکلات بزرگ شدم انتظار داری بیام اینجا چی بگم؟
لپ کلام شما باید تو این موقعیت قرار بگیری بعد ببینم چقد میتونی خودت رو کنترل کنی

و در نهایت درباره حرفی که زدین
خدا سرنوشت هیچ قومی....
شما هم که دارین حرف اون آقای امیر حسین رو میزنید میخواید سرنوشت قوم شما رو هم با یه عکس نشون بدم تا همه تون شروع کنید
پیام خصوصی دادن که آقا اون عکس رو حذف کن.

و نکته آخر خدا از حق الناس نمیگذره خیلی ها حق ما رو دارن میخورن ولی این یه روز گلوشونو میگیره

آخرین ویرایش:

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز

کل کل و ،،،،

1-ادمین کیه؟ببین برا شما مهمه حرفی بزنید که باب میل مدیر های اینجا باشه ولی برا من مهم نیست.
چی بگم؟بگم آقای مسئول دستت درد نکنه که 12نفر رو به کشتن دادی؟
2-این پستم که توهین نیست.شماها نمی دونید واقعا نمیدونید بعضی ها تو ناز و نعمت بزرگ شدن چه جوری میخوان این شرایط رو درک کنن
3-ایشون گفتن خوزستان به جز نفت و گاز دیگه چی داره؟این حرف خنده دار نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مگه غیر از اینه که دارین با پول نفت شکمتون رو سیر میکنید؟
اونوقت نصف روستاهای مسجد سلیمان که رو چاه نفته،نه گاز دارن،نه آب خوردن هیچی ندارن.حالا با این پول نفت چی کار میکنن؟
کیا دارن میخورن و گردن کلفت میکنن؟
همون بی دردهایی که اینجا یه جوری حرف میزنن که انگار همه چی گل و بلبله

این شما و این هم تاپیکتون
موفق باشید.

آخرین ویرایش:

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه پست هام رو تو تاپیکتون حذف کردم
به جز چندتا از پست ها که دیگه نمیشد حذفشون کنم اونا رو هم میتونین به ادمینتون بگید که حذف کنن

فقط چندتا نکته:
من نمیدونم دلیل این پست های آخرتون چی بود.من که پست هایی رو که گفته بودید ویرایش کردم.
من فقط درجواب اون دوستمون که معدن مس رو گفته بودن پست گذاشتم که اونم توهین نکردم.

نکته دیگه اینکه شما هم با اون جملاتی که درمورد من به کار بردین خودتون رو نشون دادین این هم از ادب شما
که به من میگید عقلت نمیرسه،نمیتونی درک کنی و ...شما هم خوب قمی ها ر معرفی کردید.
این نشون میده که شما هم عصبانی بشید توهین می کنید.

درباره اینکه گفتین مردم صدای ما رو بشنون بگم که مردم کین؟مردم بشنون یا نشنون چه فرقی میکنه به حال ما؟
مردم میان جاده می سازن؟مردم میان پل می سازن؟ببین خانم اونایی که باید بشنون خودشون رو به کری زدن
بعدش هم مردم خودشون اینقد مشکل دارن که دنبال یه گوشی هستن که حرفاشون رو بشنوه که نمی شنوه

نکته بعد از کسانی که شعارمیدن متنفرم
آدمایی که این سختی هارو تحمل نکردن این سختی ها رو نچشیدن چه جوری میخوان این شرایط رو درک کنن؟
دوست دارم ببینم شما جای من بودی این همه تبعیض رو می دیدی بعد دوباره میومدی اینجا عینه استاد ها و معلم ها برا من صحبت کنی؟
بازم میومدی این نصیحت ها رو میکردی؟
مطمئنم شما جای من بودی از این حرف هایی که من زدم شما بدترش رو میزدی
یه روز رفتی روستای دورک (الیگودرز)حتما مشکلات رو دیدی من 20 سال تو این مشکلات بزرگ شدم انتظار داری بیام اینجا چی بگم؟
لپ کلام شما باید تو این موقعیت قرار بگیری بعد ببینم چقد میتونی خودت رو کنترل کنی

و در نهایت درباره حرفی که زدین
خدا سرنوشت هیچ قومی....
شما هم که دارین حرف اون آقای امیر حسین رو میزنید میخواید سرنوشت قوم شما رو هم با یه عکس نشون بدم تا همه تون شروعکنید
پیام خصوصی دادن که اون آقا اون عکس رو حذف کن.

و نکته آخر خدا از حق الناس نمیگذره خیلی ها حق ما رو دارن میخورن ولی این یه روز گلوشونو میگیره

من امروز در تمام حرفای خصوصی ، حق رو به شما دادم ، غیر از این بود ؟

هرگز شعار نمیدم که میتونم این شرایط رو درک کنم مسلمه که نمیشه

متقابلا شما هم نمی تونید تصور کنین ما تو همین قم به ظاهر مرفه ، چه رنج های روحی می کشیم که شاید خیلی خیلی بدتر از کمبود امکانات باشه

شما وقتی تو مرکز فتنه باشی بیشتر رنج می کشی تا وقتی از همه چیز بی خبر باشی

شما فکر می کنی وقتی کلنگ اون طرح انتقال آب زده شد ، ما اینجا خوشحال و خندان از مسئولین تشکر می کردیم

نه برادر جوان من !

نه شما میتونی رنج قمی ها رو درک کنی نه من می تونم رنج بختیاری ها رو لمس کنم

همونطور که خودتون گفتین ، مردم هر شهر مصائب خودشونو دارن و بی درد نیستن

اگه من عرض کردم عطسه هم بکنیم مسئولین رسیدگی می کنن معناش این نیست که مسئولین هیچ ظلم و خیانتی به ما نمی کنن

این همه رنگ و لعاب صرفا برای ساکت نگه داشتنه

همه گفتنیا رو نمیشه گفت

ولی هر چقدر که میشه باید بگیم

نگو چرا بقیه شهرا بفهمن ؟

تا وقتی نا آگاه هستیم فریب می خوریم و بمون ظلم میشه

behnam.95

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خيلي ناراحت كننده بود...تسليت ميگم

ياد يه خاطر بد هم افتادم كه حالم گرفته شد..پ2 سال پيش بود كه همين در استان خوزستان باز يك اتفاق بد افتاد كه خودم در اونجا حضور داشتم.واژگونی ميني بوس روي پل حميد آباد بود كه خيلي صحنه دلخراشي بود من خودم زير پل بودم كه ميني بوس در فاصله چند متري پايين پل سقوط كرد.صحنه ايي كه بيشتر دلمون رو خون ميكنه مردم بودن كه گوشي هاي موبايلشون رو در آورده بودن مشغول فيلم برداري بودن.انشالله هيچ وقتي همچين صفحنه هايي پيش نياد.من خودم به شخصا چند روي حالم خوب نبود.وقتي جنازه چندين نفر رو از ماشين بيرون بياري واقعا سخته.وقتي جنازه يه بچه 2 ساله رو از زير بدنه ماشين در بياري خيلي سخته...

بعد از چندين تصادف بر روي اون پل آقايون شهردار و غيره به فكر افتادن اون رو پل درست كردن..متاسفانه توي مملكت ما وقتي بوي گند يه چيزي بلند شد بعد آقايون به فكرش ميوفتن.بازي كردن با جون آدم كار ساده ايي نيست.وقتي جان 6 -7 زن دختر جوان گرفته شد بعد به فكر افتادن.

اينم عكسش..

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
1-ادمین کیه؟ببین برا شما مهمه حرفی بزنید که باب میل مدیر های اینجا باشه ولی برا من مهم نیست.
چی بگم؟بگم آقای مسئول دستت درد نکنه که 12نفر رو به کشتن دادی؟

نگران نباش ، من شکر خدا به اندازه کافی فعالیت فرهنگی سایبری دارم که نیازی به جلب رضایت ادمین این سایت نداشته باشم

شرط عقل اینه که وقتی می خوای به هدفت برسی قانون رو رعایت کنی

چه فایده داره من دقیقا همون حرفای ممنوعه رو بزنم و به هدفم که اطلاع رسانی باشه نرسم

من خبر رو میرسونم ، هر کی خواست تو دلش فحش بده اشکالی نداره

2-این پستم که توهین نیست.شماها نمی دونید واقعا نمیدونید بعضی ها تو ناز و نعمت بزرگ شدن چه جوری میخوان این شرایط رو درک کنن

بله نمی دونیم و می خوایم بیشتر بدونیم اگه مجالی فراهم بشه و تاپیک ها حذف نشه

3-ایشون گفتن خوزستان به جز نفت و گاز دیگه چی داره؟این حرف خنده دار نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مگه غیر از اینه که دارین با پول نفت شکمتون رو سیر میکنید؟
اونوقت نصف روستاهای مسجد سلیمان که رو چاه نفته،نه گاز دارن،نه آب خوردن هیچی ندارن.حالا با این پول نفت چی کار میکنن؟
کیا دارن میخورن و گردن کلفت میکنن؟

منم قصد دارم همینا رو بگم اگه جو خراب نشه

همون بی دردهایی که اینجا یه جوری حرف میزنن که انگار همه چی گل و بلبله
شه
این شما و این هم تاپیکتون
موفق باشید.

جواب این جمله های آخرتون رو نمیگم

کاظم2020

عضو جدید
حرف me.fatima

کی به شما اجازه داده الکی از خودت هر حرفی میخوای بزنی؟کی گفته کل کشور با ثروت خوزستان میچرخه؟مگه خوزستان به جز چاه نفت و گاز دیگه چی داره؟من خودم اهل کرمان هستم یه شهر کویری...فقط بهتون میگم همون معدن مس سرچشمه مارو ببینین ؟کافیه در تموم پالایشگاه های نفت و گاز رو ببندن و سر تموم چاه های نفت و گاز رو ببندن اون وقت فقط با استفاده از مس که تو کرمان هست کل ایران رو میچرخونن...معدن گل گوهر سیرجان رو ببینین کل سنگ آهن کارخانه های اصفهان رو تامین میکنه...استان کرمان تنها استانی هست تو ایران که اینهمه معدن داره و غنی ترین استان ایران هست...شما چی داری میگی واسه خودت...بیا تو همین کرمان ما دو روز بچرخ ببین مردم چه مشکلاتی ندارن واسه چی الکی از خودت حرف میزنی....؟!تو کرمان در حدود 70 درصد کل ذغال سنگ ایران هست....هر نقطه از کرمان بری یه معدنی چیزی هست کجای ایران اینطوریه؟دوست من درست نیست مشکلات خودتون رو فقط ببینین.شما با انتقال آب مشکل داری؟؟؟ولی بیا ببین که ماها از بی آبی چی میکشیم...

سلام دوست من

به احترام ارسال کننده تاپیک چیزی دیگه ای به پستم اضافه نمیکنم ٬ اما اول سوال کن بعد اظهارنظرکن!

فکرمیکنم همه چیزگویا باشه:

استان خوزستان داراي ويژگي هاي خاصي است كه در كمتر استاني از كشور چنين ويژگي هاي موجود مي باشد و همين ويژگي ها عاملي گرديده تا استان خوزستان متمايز از ساير استان ها ديده شود و فرصت هاي مناسبي را فراهم آورده تا سرمايه گذاران اعم از داخلي و خارجي براي سرمايه گذاري از اين فرصت ها استفاده نمايند كه در اين خصوص مي توان به موارد ذيل اشاره نمود:

1. منابع عظيم نفت و گاز:

خوزستان رتبه اول را در كشور دارا مي باشد كه مي توان با ايجاد مجتمع هاي پتروشيمي و پالايشگاهي كوچك زمينه ايجاد فرصت هاي شغلي مناسب و پايدار را ايجاد نمود. در اين خصوص منطقه ويژه اقتصادي ماهشهر از فاكتورهاي مناسب براي جذب سرمايه گذاران (داخلي و خارجي) برخوردار مي باشد كه دسترسي اين منطقه به آب هاي آزاد اوليت خاص خود را به اين موضوع بخشيده است.

2. تاسيسات فولادي و ذوب آهن:

استان خوزستان رتبه دوم را در صنايع فولاد و آهن در كشور دارا مي باشد كه سرمايه گذاري در احداث كارگاه هاي مدرن و ساير صنايع مصرف كننده توليدات صنايع مذكور باعث ايجاد فرصت هاي شغلي جديد و حفظ وضع موجود مي گردد.

3. وجود كشت و صنعت هاي مختلف:

مزارع كشت و صنعت هاي متعدد نيشكر و غير نيشكري در سطح استان شرايط لازم را براي ايجاد واحدهاي توليد و كاغذ سازي، نئوپان و فيبر فشرده، خوراك دام، الكل سازي، توليد سركه، توليد قارچ از باگاس نيشكر و كارخانجات دستمال كاغذي مهيا نموده است.

4. وجود رودخانه هاي پر آب كارون، كرخه، دز، زهره، مارون و جراحي:

يك سوم از آب هاي جاري كشور در اين استان جريان دارد. از اين امتياز مي توان در جهت سرمايه گذاري در امر كشاورزي، تحصيل برق، حمل و نق، شيلات و گردشگري استفاده و سرمايه گذاران را در اين امر ترغيب نمود. اجراي پروژه هاي تامين آب اراضي غرب حوزه كرخه از محل سد كرخه، پتانسيل بالائي را جهت ايجاد فرصت هاي شغلي جديد و همچنين احداث واحدهاي توليدي كشاورزي فراهم آورده است.

5. دسترسي به آبهاي آزاد و بين المللي:

ارتباط اين استان با جهان خارج از اين طريق حاصل گرديده است و نتيجه آن ايجاد بنادر بزرگي همچون بندر خرمشهر، بندر آبادان، بندر امام خميني و بندر ماهشهر بوده است كه علاوه بر استان پتانسيل مناسبي را براي كشور ايجاد نموده است.

6. وجود امكانات زيربنائي:

شبكه منظم و گسترده حمل و نقل به عنوان اساس تجارت در اين استان ميا مي باشد، وجود اتوبان هاي احداثي، راه آهن و فرودگاه ها و بنادر از لازمه هاي سرمايه گذاري محسوب مي شوند كه اين استان از آنها برخوردار مي باشد. از طرف ديگر چنانچه طرح اتصال راه آهن خرمشهر به شهر بصره در كشور عراق به اجرا درآيد باعث خواهد شد تا از اين طريق استان با عراق و كشور سوريه و نهايتاً به درياي مديترانه متصل گردد و امكانات لازم براي صادرات و ارائه خدمات به اروپا از اين طريق فراهم آيد.

7. همجواري خوزستان با بازارهاي مصرف جهاني (كشورهاي حاشيه خليج فارس):

وجود شرايط نا مطلوب آب و هوائي در كشورهاي همجوار (حاشيه خليج فارس) زمينه هاي لازم براي جذب سرمايه گذاري در امور كشاورزي و صنعتي در استان خوزستان فراهم است.

8. كشاورزي

استان خوزستان از جهت پتانسيل و قابليت هاي كشاورزي در كشور بي نظير و در دنيا از نقاط ممتاز است . متوسط حجم آورد ساليانه آبهاي آن معادل 32 ميليارد متر مكعب ( يك سوم آبهاي جاري كشور ) است. گفته مي شود از مجموع آبهاي استان 8/19 ميليارد متر مكعب آن در كشاورزي و شيلات استفاده خواهد شد كه بيش از2 برابر مصرف فعلي است. سطح زير كشت آبي استان ساليانه به 3/1 ميليون هكتار حدود دو برابر فعلي قابل گسترش است و به يمن شرايط اقليمش تا سه كشت در سال امكان دارد و توانسته يا مي تواند قطب توليد شكر، گندم، ذرت ، روغن ، خرما ، مركبات، گل و گياه ، شير، گوشت ، ماهي و ميگوي كشور باشد. گفته مي شود اين استان مي تواند توانايي 26% توسعه آتي كشاورزي كشور را يكجا به عهده بگيرد و 5/23 ميليون تن توليدات زراعي و باغي داشته باشد و فرآورده هاي دامي و شيلاتي آن 2 تا 9 برابر شرايط فعلي باشد . در اين گزارش سعي شده است اهم فعاليتها و اقدامات سازمان نظام مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي استان خوزستان اجمالا مورد بررسي قرار گيرد .

خوزستان از حيث زمين و مرغوبيت خاك و حاصلخيزي، يكي از بهترين جلگه هاي ايران است كه گاهي به دليل ويژگيهاي آب و هوايي مي توان در سال دو بار محصول را در آن توليد نمود. فراواني آب، وسعت و باروري خاك و تنوع طبيعي، اين ديار را به جلگه اي زرخيز و پربركت تبديل نموده كه در صورت استفاده صحيح و برنامه ريزيهاي كشاورزي مكانيزه به تنهايي مي تواند كشور را به لحاظ فرآورده هاي كشاورزي تأمين نمايد و آنچه تاكنون در اين استان به دست آمده با برخورداري از همان روش سنتي است كه اگر بهره گيري صحيح از اين امر صورت پذيرد، بزودي خوزستان نه تنها به « طلاي سياه » ( نفت ) بلكه به « طلاي سبز » ( كشاورزي ) شهرت خواهد يافت. بي شك در كمتر استاني از ايران اين همه رودخانه و آبهاي پرخروش و مشرف بر دشتهاي وسيع وجود دارد.

توليد خرما:

استان خوزستان بزرگترين توليد كننده خرما در سطح كشور و سرمايه گذاري بر روي اين محصول و صنايع تبديلي آن از اهميت بالايي برخوردار است. بنابر نظارت كارشناسي پذيرفته شده بسته به نوع درخت خرما هر درخت ساليانه حدوداً 20 تا 30 كيلو خرما ميدهد. در حال حاضر ظرفيت توليد خرما در استان معادل 120000تن ميباشد كه در صورت ايجاد اصلاحات لازم در كاشت و داشت و برداشت درآمد و جذب سرمايه و ترغيب سرمايه گذاران در هيات سرمايه گذاري ارز فراواني را نصيب كشور خواهد داشت.

وجود زمين هاي لازم در خصوص پرورش ماهي و ميگو:

امكانات پرورش و تنوع ابزيان شامل ماهي هاي سردابي، گرم آبي و ميگوهاي پرورشي در آب هاي شيرين و امكانات سرمايه گذاري در طرح هاي جانبي اين فعاليت ها استعداد خاصي را به اين استان بخشيده است. اختصاص اراضي نامناسب چوبيده در آبادان به امر پرورش ماهي و ميگو و توسعه آن از پروژهاي اجرائي هيات سرمايه گذاري محسوب مي گردد.

10. صنعت توريسم و گردشگري:

استان خوزستان با دارا بودن آثاري با قدمت بيش از 10هزار سال قبل از ميلاد مسيح (ع) زمين هاي لازم براي سرمايه گذاري در امر گردشگري و جهانگردي را داراست وجود اثاري همچون معبد چغازنبيل در شوش، اشكفت سلمان و كول فرح ايذه ، كاخهاي داريوش و خشايار و همچنين تالاب هاي شادگان، هورالعظيم، آبشارها و آسياب هاي شوشتر و سد شادروان و بند ميزان زمين هاي مناسبي را براي باستان شناسان و جاهنگردان ايجاد نموده است.

11. سازمان منطقه آزاد تجاري صنعتي اروند(آبادان-خرمشهر) پس از طي مراحل قانوني و تصويب مجلس محترم شوراي اسلامي در تاريخ 4/5/83، فعاليت خود را رسماً آغاز نمود. اين سازمان ، شهرهاي آبادان را كه بدليل تاسيس پالايشگاه آبادان در سال 1912 ميلادي يكي از شهرهاي بزرگ صنعتي كشور و خرمشهر را كه بدليل وجود اولين بندر تجاري كشور از دير باز داراي موقعيتي ممتاز نسبت به ساير نقاط و شهر هاي بندري كشور بوده و همچنين جزيره زيباي توريستي مينو را تحت پوشش خود قرار داده و اكنون با تعيين اين منطقه با اين موقعيت ممتاز بعنوان منطقه آزاد تجاري و صنعتي ميرود تا به بزرگترين منطقه تجاري و صنعتي و گردشگري .خاورميانه تبديل شود .

منطقه آزاد اروند در شمال غربي خليج فارس به وسعت بيش از 165 كيلو متر مربع در محل تلاقي اروند رود و كارون و داراي مرز مشترك با كشورهاي عراق و كويت مي باشد. اين منطقه از ديرباز به دليل وجود آب شيرين رودهاي كارون و اروند، امكانات حمل و نقل جاده اي ، ريلي و دريايي از مناطق مرزي و نفت خيز كشور بوده ومنجر به ايجاد اولين پالايشگاه نفتي خاورميانه و بزرگترين بندر تجاري كشور شده است. وجود زمين هاي حاصلخيز كشاورزي و صيد آبزيان و فرهنگ خاص بازرگاني در مردم از ديگر ويژگي هاي بارز اين منطقه است.همچنين زبان و فرهنگ و نسبتهاي خويشاوندي مردم منطقه با كشورهاي همجوار نيز از مزيتهاي منحصر به فرد مي باشد.

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
خيلي ناراحت كننده بود...تسليت ميگم

ياد يه خاطر بد هم افتادم كه حالم گرفته شد..پ2 سال پيش بود كه همين در استان خوزستان باز يك اتفاق بد افتاد كه خودم در اونجا حضور داشتم.واژگونی ميني بوس روي پل حميد آباد بود كه خيلي صحنه دلخراشي بود من خودم زير پل بودم كه ميني بوس در فاصله چند متري پايين پل سقوط كرد.صحنه ايي كه بيشتر دلمون رو خون ميكنه مردم بودن كه گوشي هاي موبايلشون رو در آورده بودن مشغول فيلم برداري بودن.انشالله هيچ وقتي همچين صفحنه هايي پيش نياد.من خودم به شخصا چند روي حالم خوب نبود.وقتي جنازه چندين نفر رو از ماشين بيرون بياري واقعا سخته.وقتي جنازه يه بچه 2 ساله رو از زير بدنه ماشين در بياري خيلي سخته...

بعد از چندين تصادف بر روي اون پل آقايون شهردار و غيره به فكر افتادن اون رو پل درست كردن..متاسفانه توي مملكت ما وقتي بوي گند يه چيزي بلند شد بعد آقايون به فكرش ميوفتن.بازي كردن با جون آدم كار ساده ايي نيست.وقتي جان 6 -7 زن دختر جوان گرفته شد بعد به فكر افتادن.

اينم عكسش..

ممنون از اطلاع رسانیتون :gol:

در عوض به زودی برای شهر کوچیک ما هم مونوریل میسازن هم مترو

پولش اینجا صرف شده

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوزستان = بدبختی

گرماش مال ماست
گرد و خاکش مال ماست
جنگش مال ماست
از حکمت خدا که بگذریم که جای چونه نداره، از همه بدتر محرومیتش هم مال ماست
یه سال در خوزستانو ببندن و قید نفتشو بزنن معلوم نیست میخوان با چی بودجه کشورو ببرن صحن علنی مجلس
البته علاوه بر نفت،استانی هم هستیم که دارای منابع آبی و کشاورزی هستیم و سایر امکانات و صنایع
همین شهر خود ما آغاجاری...یه سرچ کنین ببینین میدان نفتی آغاجاری یعنی چی...واقعا یه صبحتها و جریانهایی شنیدم درباره آغاجاری.اسم نفت اینجا رو عوض کردن،خارجیا نخریدن.گفتن ما فقط آغاجاری رو میشناسیم.بعد خودمون از همه بدبخت تریم.یه شهر داغون.کدوم از مردم ما حاضره بیاد تو خانه های منطقه طالقانی اینجا زندگی کنه؟؟؟؟ شایعه هم کردن شهر بسته است،جای پیشرفت و توسعه نداره.یه روز رفتیم بیابون یه نگاهی به شهر انداختیم.بهتره بگن عرضه نداریم شهرو پیشرفت بدیم.
میگن شهرتون ادم فاسد داره...اولا که همه جا ادم فاسد داره..ثانیا شهر بدبخت و کوچیکی مثل اینجا رو باید ببینن کیا زدن تو سرش...وقتی پولا رو تو حلقوم یه عده دیگه ریختن،برا اونا سونا و جکوزی چمیدونم از این قرتی بازیا زدن،برا اونا پارک درست کردن.وقتی پولای مفت مملکتو رفتن میلیارد میلیارد دادن بازیکنایی که هنرشون شوت کردن یه توپ گرد تو یه دروازست، جوون اغاجاری وقتی دید هیچی نیست،هیچ جایی نداره بره،هیچ تفریح هیچ سرگرمی نداره، به اعتیاد پناه برد.
برین ببینین همین شر کوچیک چقد شهید داد زمان جنگ...برین ببینین بچه های اغاجاری کی بودن...شهید ایرج دستیاری اولین شهید جنگ در اصل بچه اغاجاری بود...اولین شهید جنگ که سربند بست بچه اغاجاری بود و ......
تصور اینکه من خدا باشم خیلی سخته...چون نمیتونم حکم کنم.خودش میدونه درباره کسایی که حق ملتو خوردن چجوری حکم کنه

آخرین ویرایش:

"Coral"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اول اینکه از استارتر تاپیک زیبا جون تشکر میکنم بابت اطلاع رسانیش:gol:
و دوم از همه ی عزیزانی که سعی داشتن از حقِ خوزستان دفاع کنن تشکر میکنم:gol:
من معمولن تو تاپیک هایِ این چنینی پست نمیدم ولی وقتی صحبت از محرومیت خوزستان شد لازم دیدم پست بدم
من با حرفام سعی ندارم به هموطنام توهینی کنم ولی باید بگم خوزستان یکی از محروم ترین استان هاس:|
++++من توی شهری زندگی میکردم که به خاطر نبود مدرسه خوب باید میرفتیم یه شهرِ دیگه:|
شما در نظر بگیرید استان خوزستان چقدر محرومه!شهری که خودش یه پتروشیمی داره(پتروشیمی بندر امام خمینی)چقدر باید محروم باشه که تموم دانش آموزایِ ممتازش برن شهر ماهشهر تا بتونن درس بخونن
شما اینو در نظر بگیرید که وقتی بارون میاد به دلیل خرابیِ فاضلاب هایِ شهری کل شهرو آب میگیره که مدارس یه هفته تعطیل میشن و مردم با قایق اینور اونور میرن
شما اینو در نظر بگیرید شهری مثه ماهشهر و بندر امام بعد از این همه سال بعضی از مناطقش هنوز گاز کشی نشده
شما اینو در نظر بگیرید که مردم ماهشهر و بندر امام آمونیاک پتروشیمی رو تنفس میکنن ولی دریغ از اینکه حتی 1/5 (یک پنجم) در آمد اون برایِ خودشون مصرف شه
در نظر بگیرید چقد آدم تویِ جاده ی ابادان بندر امام فوت کرد به خاطر اینکه یه جاده ی باریک بود که از زمانِ شاه تغییر نکرده بود
بندر و پایانه ی بندر امام خمینی اونقدر در آمد داره که اگه فقط یک 1/5 در آمد اونو برای شهر های بندرامام و ماشهر مصرف کنن این دو تا شهر آباد میشن
شهر های ماهشهر و بندر امام علی رغم تمومی در آمدی که از پتروشیمی و بنادر بدست میارن حلبی اباد دارن:|
مردمی دارن که برق ندارن
اون همه از مردم پول گرفتن برایِ مسکن مهر:|هیچی به هیچی!نصفه و نیمه به امون خدا ول شده
آخه مگه یه شهر کوچیک مثه ماهشهر یا حتی بندر امام چقدر پول میخواد واسه آبادی؟؟
دوستایِ عزیز من:
اگه من حرفی میزنم میخوام به گوشِ همه برسه:|
میخوام همه بدونن سالانه چقد آدم تو جاده ی آبادان که جدیدن درست شده کشته میشده
میخوام همه بدونن آغاجاری و امیدیه با وجود اون همه نفت و گاز تو چه فقریه
زمستون خاکه مدارس تعطیل میشن و بار علمی کلن پایین میاد:|
مردم با خاک خفه میشن و هیچ فکری نمیکنن:|
هی میگن طبیعیه:|
خب مسئولین عزیز درسته طبیعیه ولی ما تو جغرافیای دبیرستان و راهنمایی خندیم میشه با کاشت درخت و مالچ پاشی جلوشو گرفت:|
اون همه خرج میکنین برا فلسطین و غزه یه خرج کوچیکی هم بکنید که این خاکا تو حلق ما نره
بعد میگن این خاکا تبرکه از عراق میاد:|
بعد تهران یه گرد و غبار کم اومد همه جا تعطیل شد:|
اینجا تا هوا قرمز نشه از شدت خاک باید خاک بخوریم:|
و دیه اینکه میخوام همه بدونن ما با داشتن این همه رود تو خوزستان بازم آب نداریم:|
آب هایِ ما تصفیه نمیشه:|
فاضلابه:|
آبی که ما باهاش حموم میکنیم بوی لجن میده:|
اگه دوش های تصفیه گر نذاریم نمیشه باهاشون حموم کرد:|
کافیه یه قطره اب لوله بخوری دیه حسابت با کرام الکاتبینه،اون روز حتمن تو بیمارستان بستر میشی
یه بیمارستان درست و حسابی نیس:|
یه دکتر درست و حسابی نیس
مردم ماهشهر و سربندر برای یه دکتر باید بکوبن برن تا اهواز
میخوام همه بدونن که یه پیرمرد 60 و خرده ای ساله صبح زود به خاطر اینکه فاضلاب شهری بالا اومده بود افتاد توی چاه فاضلاب و مرد
میخوام همه بدونن هنوزم مناطقی هستن که مردم نون شب ندارن بخورن
اونم مردمی که این همه منابع تویِ استانشون هس:|
شما یه سر به گاما،کوره ها،کمپ بی و نیزار ( شهرک هایِ نزدیک ماهشهر و بندر امام)بزنید میبینید چه خبره
مسئولین فقط میان مردم هم میرن دست میزنن و تشویق میکنن و اونا هم 4 تا قول میدن و میرن:|
هیچوقتم به قولاشون عمل نمیکنن:|
نمیدونم چجور حرف بزنم:|چجور درد هم استانیهامو بگم
قصدم این نیس که بگم بقیه استانها تو رفاه کاملن نه:|
ولی ما خوزستانیا از همه بدبخت تریم،نسبت به ثروت عظیمی که داریم
حرف زیاده و منم بلد نیستم خوب حرف بزنم
فقط دارم میگم امیدوارم مسئولین جلویِ این اتفاقات بدی رو که میفته بگیرن:|
جلویِ مرگِ مردم بی گناهی که امکانات درست و حسابی ندارن:|
امیدوارم حرفایِ ما به گوششون برسه:|

مردم عزیزِ ایران و مخصوصا خوزستان مجددن تسلیت:gol:
پ.ن:میخواستم از همه عزیزان تشکر کنم ولی متاسفانه تشکر نداشتم،شرمنده همگی:gol:

آخرین ویرایش:

محمدرضا گلـزار

اخراجی موقت
نمیشه کسی رو مقصر قطعی دونست ...
ایشالا که دیگه شاهد این مدل اتفاقات تو کشورمون و خصوصا خوزستان همیشه مظلوم نباشیم.

heartbroken

عضو جدید
به نظر من بحث و موضوع این تاپیک کلا عوض شده و تبدیل شده به یه میدون که همه میان و درباره سیاست توش حرف میزنن ...آقایون خانوما اونا اون حادثه براشون اتفاق افتاد خدا بیامرزتشون ولی من نمیدونم یع تسلیت گفتن چه ربطی داره به سیاست و دعوا کردن های بیخود بهتره بحث رو تموم کنین از این موردها تو کشور مون زیاد نیست و اولین و آخرینش هم نبوده پس بهتره همین جا تمومش کنین اگر دلتون بخواد 100 تا مورد دیگه هم براتون میارم که حتی تو همین تالار هم کسی اونارو گوش زد نکرده بله قبول دارم مسوولین کم کاری کردن خیلی هم کم کاری کردن بهتره برین تصادفات جاده ای رو یه نگاه بندازین؟؟؟فکر میکنین اگر مسوولین یه ذره جاده ها رو بهتر بسازن یا نقاط حاثه خیز رو برطرف کنن چی میشه؟؟؟شما نمیدونین تو همین استان کرمان میان چند وقت یه نقطه حادثه خیز رو مثلا برطرف کنن ولی تو همون نقطه 10 تا آدم کشته میشه...فکر کردین اگر مسوولین یه ذره به خودرو سازان فشار بیارن تا ماشین های با کیفیت بالا بسازن آیا ما این همه کشتار داریم؟که ایران تو تصادفات و کشتار جاده ای جز 10 کشور باشه که بیشترین آمار رو داره؟؟؟دوست من باز هم مثال بزنم؟؟؟؟یه معدن هست تو شهرستان راور کرمان بین راور و زرند که معدن زغال سنگ هست افرادی در این معدن کار میکنن که واقعا دچار مشکل هستن تو زندگی این معدن هر سال چند کشته میده به خاطر گاز گرفته گی ولی هر بار مسوولان میان میگن که آره ما این نقطه ها رو رفع خطر کردیم ولی همون مسوولین نمیان یه دفعه برن سر سفره بازمانده هاشون بشینن و ببینن بچه هاشون از بی پدری چی میکشن////دوست من از این کم کاری ها کم اتفاق نمیافته...حالا شما هر قدر اینجا فریاد بزنی هیچ اثری نداره جز اینکه باهم کل کل کنیم و همدیگر رو از بین ببریم.بهتره این بحث تموم بشه.

"Joker"

عضو جدید
از محرومیت خوزستان دوستان دیگه خوزستانیمون گفتن و من فقط تایید میکنم
انشالله که دیگه شاهد یه همچین اتفاقات بدی در هیچ جای کشورمون نباشیم
به همه تسلیت میگم
:gol:

heartbroken

عضو جدید
سلام دوست من

به احترام ارسال کننده تاپیک چیزی دیگه ای به پستم اضافه نمیکنم ٬ اما اول سوال کن بعد اظهارنظرکن!

فکرمیکنم همه چیزگویا باشه:

استان خوزستان داراي ويژگي هاي خاصي است كه در كمتر استاني از كشور چنين ويژگي هاي موجود مي باشد و همين ويژگي ها عاملي گرديده تا استان خوزستان متمايز از ساير استان ها ديده شود و فرصت هاي مناسبي را فراهم آورده تا سرمايه گذاران اعم از داخلي و خارجي براي سرمايه گذاري از اين فرصت ها استفاده نمايند كه در اين خصوص مي توان به موارد ذيل اشاره نمود:

1. منابع عظيم نفت و گاز:

خوزستان رتبه اول را در كشور دارا مي باشد كه مي توان با ايجاد مجتمع هاي پتروشيمي و پالايشگاهي كوچك زمينه ايجاد فرصت هاي شغلي مناسب و پايدار را ايجاد نمود. در اين خصوص منطقه ويژه اقتصادي ماهشهر از فاكتورهاي مناسب براي جذب سرمايه گذاران (داخلي و خارجي) برخوردار مي باشد كه دسترسي اين منطقه به آب هاي آزاد اوليت خاص خود را به اين موضوع بخشيده است.

2. تاسيسات فولادي و ذوب آهن:

استان خوزستان رتبه دوم را در صنايع فولاد و آهن در كشور دارا مي باشد كه سرمايه گذاري در احداث كارگاه هاي مدرن و ساير صنايع مصرف كننده توليدات صنايع مذكور باعث ايجاد فرصت هاي شغلي جديد و حفظ وضع موجود مي گردد.

3. وجود كشت و صنعت هاي مختلف:

مزارع كشت و صنعت هاي متعدد نيشكر و غير نيشكري در سطح استان شرايط لازم را براي ايجاد واحدهاي توليد و كاغذ سازي، نئوپان و فيبر فشرده، خوراك دام، الكل سازي، توليد سركه، توليد قارچ از باگاس نيشكر و كارخانجات دستمال كاغذي مهيا نموده است.

4. وجود رودخانه هاي پر آب كارون، كرخه، دز، زهره، مارون و جراحي:

يك سوم از آب هاي جاري كشور در اين استان جريان دارد. از اين امتياز مي توان در جهت سرمايه گذاري در امر كشاورزي، تحصيل برق، حمل و نق، شيلات و گردشگري استفاده و سرمايه گذاران را در اين امر ترغيب نمود. اجراي پروژه هاي تامين آب اراضي غرب حوزه كرخه از محل سد كرخه، پتانسيل بالائي را جهت ايجاد فرصت هاي شغلي جديد و همچنين احداث واحدهاي توليدي كشاورزي فراهم آورده است.

5. دسترسي به آبهاي آزاد و بين المللي:

ارتباط اين استان با جهان خارج از اين طريق حاصل گرديده است و نتيجه آن ايجاد بنادر بزرگي همچون بندر خرمشهر، بندر آبادان، بندر امام خميني و بندر ماهشهر بوده است كه علاوه بر استان پتانسيل مناسبي را براي كشور ايجاد نموده است.

6. وجود امكانات زيربنائي:

شبكه منظم و گسترده حمل و نقل به عنوان اساس تجارت در اين استان ميا مي باشد، وجود اتوبان هاي احداثي، راه آهن و فرودگاه ها و بنادر از لازمه هاي سرمايه گذاري محسوب مي شوند كه اين استان از آنها برخوردار مي باشد. از طرف ديگر چنانچه طرح اتصال راه آهن خرمشهر به شهر بصره در كشور عراق به اجرا درآيد باعث خواهد شد تا از اين طريق استان با عراق و كشور سوريه و نهايتاً به درياي مديترانه متصل گردد و امكانات لازم براي صادرات و ارائه خدمات به اروپا از اين طريق فراهم آيد.

7. همجواري خوزستان با بازارهاي مصرف جهاني (كشورهاي حاشيه خليج فارس):

وجود شرايط نا مطلوب آب و هوائي در كشورهاي همجوار (حاشيه خليج فارس) زمينه هاي لازم براي جذب سرمايه گذاري در امور كشاورزي و صنعتي در استان خوزستان فراهم است.

8. كشاورزي

استان خوزستان از جهت پتانسيل و قابليت هاي كشاورزي در كشور بي نظير و در دنيا از نقاط ممتاز است . متوسط حجم آورد ساليانه آبهاي آن معادل 32 ميليارد متر مكعب ( يك سوم آبهاي جاري كشور ) است. گفته مي شود از مجموع آبهاي استان 8/19 ميليارد متر مكعب آن در كشاورزي و شيلات استفاده خواهد شد كه بيش از2 برابر مصرف فعلي است. سطح زير كشت آبي استان ساليانه به 3/1 ميليون هكتار حدود دو برابر فعلي قابل گسترش است و به يمن شرايط اقليمش تا سه كشت در سال امكان دارد و توانسته يا مي تواند قطب توليد شكر، گندم، ذرت ، روغن ، خرما ، مركبات، گل و گياه ، شير، گوشت ، ماهي و ميگوي كشور باشد. گفته مي شود اين استان مي تواند توانايي 26% توسعه آتي كشاورزي كشور را يكجا به عهده بگيرد و 5/23 ميليون تن توليدات زراعي و باغي داشته باشد و فرآورده هاي دامي و شيلاتي آن 2 تا 9 برابر شرايط فعلي باشد . در اين گزارش سعي شده است اهم فعاليتها و اقدامات سازمان نظام مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي استان خوزستان اجمالا مورد بررسي قرار گيرد .

خوزستان از حيث زمين و مرغوبيت خاك و حاصلخيزي، يكي از بهترين جلگه هاي ايران است كه گاهي به دليل ويژگيهاي آب و هوايي مي توان در سال دو بار محصول را در آن توليد نمود. فراواني آب، وسعت و باروري خاك و تنوع طبيعي، اين ديار را به جلگه اي زرخيز و پربركت تبديل نموده كه در صورت استفاده صحيح و برنامه ريزيهاي كشاورزي مكانيزه به تنهايي مي تواند كشور را به لحاظ فرآورده هاي كشاورزي تأمين نمايد و آنچه تاكنون در اين استان به دست آمده با برخورداري از همان روش سنتي است كه اگر بهره گيري صحيح از اين امر صورت پذيرد، بزودي خوزستان نه تنها به « طلاي سياه » ( نفت ) بلكه به « طلاي سبز » ( كشاورزي ) شهرت خواهد يافت. بي شك در كمتر استاني از ايران اين همه رودخانه و آبهاي پرخروش و مشرف بر دشتهاي وسيع وجود دارد.

توليد خرما:

استان خوزستان بزرگترين توليد كننده خرما در سطح كشور و سرمايه گذاري بر روي اين محصول و صنايع تبديلي آن از اهميت بالايي برخوردار است. بنابر نظارت كارشناسي پذيرفته شده بسته به نوع درخت خرما هر درخت ساليانه حدوداً 20 تا 30 كيلو خرما ميدهد. در حال حاضر ظرفيت توليد خرما در استان معادل 120000تن ميباشد كه در صورت ايجاد اصلاحات لازم در كاشت و داشت و برداشت درآمد و جذب سرمايه و ترغيب سرمايه گذاران در هيات سرمايه گذاري ارز فراواني را نصيب كشور خواهد داشت.

وجود زمين هاي لازم در خصوص پرورش ماهي و ميگو:

امكانات پرورش و تنوع ابزيان شامل ماهي هاي سردابي، گرم آبي و ميگوهاي پرورشي در آب هاي شيرين و امكانات سرمايه گذاري در طرح هاي جانبي اين فعاليت ها استعداد خاصي را به اين استان بخشيده است. اختصاص اراضي نامناسب چوبيده در آبادان به امر پرورش ماهي و ميگو و توسعه آن از پروژهاي اجرائي هيات سرمايه گذاري محسوب مي گردد.

10. صنعت توريسم و گردشگري:

استان خوزستان با دارا بودن آثاري با قدمت بيش از 10هزار سال قبل از ميلاد مسيح (ع) زمين هاي لازم براي سرمايه گذاري در امر گردشگري و جهانگردي را داراست وجود اثاري همچون معبد چغازنبيل در شوش، اشكفت سلمان و كول فرح ايذه ، كاخهاي داريوش و خشايار و همچنين تالاب هاي شادگان، هورالعظيم، آبشارها و آسياب هاي شوشتر و سد شادروان و بند ميزان زمين هاي مناسبي را براي باستان شناسان و جاهنگردان ايجاد نموده است.

11. سازمان منطقه آزاد تجاري صنعتي اروند(آبادان-خرمشهر) پس از طي مراحل قانوني و تصويب مجلس محترم شوراي اسلامي در تاريخ 4/5/83، فعاليت خود را رسماً آغاز نمود. اين سازمان ، شهرهاي آبادان را كه بدليل تاسيس پالايشگاه آبادان در سال 1912 ميلادي يكي از شهرهاي بزرگ صنعتي كشور و خرمشهر را كه بدليل وجود اولين بندر تجاري كشور از دير باز داراي موقعيتي ممتاز نسبت به ساير نقاط و شهر هاي بندري كشور بوده و همچنين جزيره زيباي توريستي مينو را تحت پوشش خود قرار داده و اكنون با تعيين اين منطقه با اين موقعيت ممتاز بعنوان منطقه آزاد تجاري و صنعتي ميرود تا به بزرگترين منطقه تجاري و صنعتي و گردشگري .خاورميانه تبديل شود .

منطقه آزاد اروند در شمال غربي خليج فارس به وسعت بيش از 165 كيلو متر مربع در محل تلاقي اروند رود و كارون و داراي مرز مشترك با كشورهاي عراق و كويت مي باشد. اين منطقه از ديرباز به دليل وجود آب شيرين رودهاي كارون و اروند، امكانات حمل و نقل جاده اي ، ريلي و دريايي از مناطق مرزي و نفت خيز كشور بوده ومنجر به ايجاد اولين پالايشگاه نفتي خاورميانه و بزرگترين بندر تجاري كشور شده است. وجود زمين هاي حاصلخيز كشاورزي و صيد آبزيان و فرهنگ خاص بازرگاني در مردم از ديگر ويژگي هاي بارز اين منطقه است.همچنين زبان و فرهنگ و نسبتهاي خويشاوندي مردم منطقه با كشورهاي همجوار نيز از مزيتهاي منحصر به فرد مي باشد.

آره قبول دارم منابع آب و نفت و گاز شما فراوونه ولی کشاورزی رو تا حدی نه

استان کرمان بیشترین سطح زیر کشت پسته رو داره...بیشترین سطح زیر کشت خرما رو داره...بیشترین معادن زغال سنگ رو داره ..استان کرمان به دلیل مجاورت با استان های سیستان و بلوچستان و فارس و یزد و خراسان جنوبی از موقعیت های خاصی برخوردار است .استان کرمان دارای منطقه آزاد در سیرجان است

آشنایی بیشتر یا منطقه آزاد سیرجان در این سایت:http://www.sirjan.org/

اینجارو بخون دوست من:
معادن استان کرمان

استان كرمان از لحاظ تنوع معادن مقام اول را در كشور داراست و سهم قابل توجهى از ذخاير شناخته شده معادن فلزى و غير فلزى را به خود اختصاص داده است. استان با دارا بودن معادن مس، ذغال سنگ، آهن، سرب، روى، كروميت، منگنز، تيتانيوم و انواع سنگهاى تزئينى و ساختمانى از غنى‏ترين استانهاى معدنى كشور به شمار مى‏آيد.

ميزان متوسط استخراج ساليانه معادن استان كرمان در حدود 12 ميليون تن است و مجموع ذخاير معدنى شناخته شده استان بالغ بر 2 ميليارد تن مى‏باشد. در سال 1377، تعداد معادن در حال بهره‏بردارى استان بالغ بر 113 معدن بوده كه از اين تعداد 97 معدن خصوصى و 16 معدن عمومى بوده است. متوسط شاغلان در بخش معدن قريب 13 هزار نفر بوده است.

منبع :http://af.samta.ir

از لحاظ کشاورزی

جهاد کشاورزی استان کرمان در کل کشور:
محصولات باغی :

رتبه اول : پسته ـ گردو ـ خرما ـ سنجد
رتبه دوم : به ـ انجیر ـ گلستانهای محمدی ـ مرکبات
رتبه سوم : بادام
رتبه چهارم: خرمالو
رتبه پنجم: موز ـ زردآلو و قیسی
رتبه ششم ـ گیلاس
رتبه هفتم : گوجه درختی ـ آلبالو ـ آلو ـ گلابی ـ توت فرنگی ـ انار
رتبه هشتم : شلیل و زیتون

محصولات زراعی :
رتبه اول : خیار
رتبه دوم : گوجه فرنگی ـ هندوانه
رتبه چهارم: ذرت دانه ای ـ سیب زمینی ـ یونجه
رتبه هفتم : دانه های روغنی
رتبه هشتم : پیاز

منبع:http://www.tazirat.gov.ir

معدن مس سرچشمه:

معدن مس سرچشمه در ۱۶۰ کیلومتری جنوب غربی کرمان و ۵۰ کیلومتری جنوب رفسنجان و در ناحیه مرکزی رشته کوه زاگرس قرار گرفته‌است . معدن مس سرچشمه یکی از بزرگترین مجتمع‌های صنعتی معدنی جهان محسوب می‌گردد و بزرگ‌ترین تولید کننده مس ایران می‌باشد . ذخیره زمین‌شناسی معدن بالغ بر یک میلیارد و دویست میلیون تن سنگ سولفوری با عیار متوسط ۰٬۷ درصد برآورد گردیده.معدن مس سرچشمه از دیدگاه زمین‌شناسی بر روی کمربند جهانی مس قرار داشته و پهنه گسترش آن از جنوب خاوری تا شمال باختری به صورت یک محدوده بیضوی با ابعاد ۲۳۰۰×۱۲۰۰ متر و ژرفای ۱۶۱۲ متر می‌باشد. ساختار معدنی در این منطقه بصورت چندبافتی ( پروفیری ) بوده و نوع سنگ منطقه از نوع گرانودیوریت و زمان تشکیل آن حدود ۲۵ میلیون سال پیش می‌باشد. بخش‌های تولیدی مجتمع مس سرچشمه عبارت از معدن، تغلیظ، ذوب، پالایشگاه و ریخته گری‌ها و لیچینگ است. کانسار مس سرچشمه از نوع پرفیری است. این معدن یکی از بزرگترین معادن روباز جهان به شمار می‌رود و ذخیره زمین‌شناسی آن، بالغ بر یک میلیارد و دویست میلیون تن سنگ سولفوری با عیار متوسط ۷/۰ درصد برآورد شده‌است.

آخرین ویرایش:

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من بحث و موضوع این تاپیک کلا عوض شده و تبدیل شده به یه میدون که همه میان و درباره سیاست توش حرف میزنن ...آقایون خانوما اونا اون حادثه براشون اتفاق افتاد خدا بیامرزتشون ولی من نمیدونم یع تسلیت گفتن چه ربطی داره به سیاست و دعوا کردن های بیخود بهتره بحث رو تموم کنین از این موردها تو کشور مون زیاد نیست و اولین و آخرینش هم نبوده پس بهتره همین جا تمومش کنین اگر دلتون بخواد 100 تا مورد دیگه هم براتون میارم که حتی تو همین تالار هم کسی اونارو گوش زد نکرده بله قبول دارم مسوولین کم کاری کردن خیلی هم کم کاری کردن بهتره برین تصادفات جاده ای رو یه نگاه بندازین؟؟؟فکر میکنین اگر مسوولین یه ذره جاده ها رو بهتر بسازن یا نقاط حاثه خیز رو برطرف کنن چی میشه؟؟؟شما نمیدونین تو همین استان کرمان میان چند وقت یه نقطه حادثه خیز رو مثلا برطرف کنن ولی تو همون نقطه 10 تا آدم کشته میشه...فکر کردین اگر مسوولین یه ذره به خودرو سازان فشار بیارن تا ماشین های با کیفیت بالا بسازن آیا ما این همه کشتار داریم؟که ایران تو تصادفات و کشتار جاده ای جز 10 کشور باشه که بیشترین آمار رو داره؟؟؟دوست من باز هم مثال بزنم؟؟؟؟یه معدن هست تو شهرستان راور کرمان بین راور و زرند که معدن زغال سنگ هست افرادی در این معدن کار میکنن که واقعا دچار مشکل هستن تو زندگی این معدن هر سال چند کشته میده به خاطر گاز گرفته گی ولی هر بار مسوولان میان میگن که آره ما این نقطه ها رو رفع خطر کردیم ولی همون مسوولین نمیان یه دفعه برن سر سفره بازمانده هاشون بشینن و ببینن بچه هاشون از بی پدری چی میکشن////دوست من از این کم کاری ها کم اتفاق نمیافته...حالا شما هر قدر اینجا فریاد بزنی هیچ اثری نداره جز اینکه باهم کل کل کنیم و همدیگر رو از بین ببریم.بهتره این بحث تموم بشه.

موضوع اصلی تاپیک که در واقع هدف این حقیر بوده ، همون به قول شما فریاد زدنه

فریاد زدن وقتی کم اثره که تو محیط کوچیک و بسته باشه

فریاد زدن در رسانه ای مثل اینترنت ، بهترین گزینه ای هست که من و شما بش دسترسی داریم

بنده به عنوان استارتر با هر گونه بحث سیاسی و توهین به مسئولین تو تاپیکم مخالفت می کنم

این تاپیک رو زدم تا گوشه ای از درد های خوزستان و استان های مشابه رو منعکس کنم

با این فرمایشتون که فریاد زدن سودی نداره مخالفم

همه باید از مشکلات و دردهای همدیگه مطلع باشیم

همه اعضای یک پیکر هستیم ، نباید از هم بی خبر باشیم

و مطمئن باش این آگاهی هیچ ضرری نداره ، شاید به ظاهر سود زیادی نداشته باشه (‌ که داره و در بلند مدت متوجه میشین ) ولی حتی کمترین احتمال برای مفید بودن این آگاهی ، به من انگیزه میده که با تمام قدرت فریاد بزنم

معمار اسمان

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
منم خودم شاغل یکی از شرکتای نفتو گاز جنوبم..از موقعی که سرکار رفتم دیدن مردن کارگرهای شرکت به علت نبود امکانات و رسیدگی مسیولین برام عادی شده.:(..فکر نکنم مصری ها برای ساختن اهرامشون هم اینقد کشته داده باشن!!!ولی جالبه حتی توی اخبار استان خودمون هم هیچ خبری عنوان نمیشه!!!

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم خودم شاغل یکی از شرکتای نفتو گاز جنوبم..از موقعی که سرکار رفتم دیدن مردن کارگرهای شرکت به علت نبود امکانات و رسیدگی مسیولین برام عادی شده.:(..فکر نکنم مصری ها برای ساختن اهرامشون هم اینقد کشته داده باشن!!!ولی جالبه حتی توی اخبار استان خودمون هم هیچ خبری عنوان نمیشه!!!

آشنایی بیشتر یا منطقه آزاد سیرجان در این سایت:http://www.sirjan.org/

اینجارو بخون دوست من:

معادن استان کرمان

منبع :http://af.samta.ir

از لحاظ کشاورزی

جهاد کشاورزی استان کرمان در کل کشور:

منبع:http://www.tazirat.gov.ir

معدن مس سرچشمه:

معدن مس سرچشمه در ۱۶۰ کیلومتری جنوب غربی کرمان و ۵۰ کیلومتری جنوب رفسنجان و در ناحیه مرکزی رشته کوه زاگرس قرار گرفته‌است . معدن مس سرچشمه یکی از بزرگترین مجتمع‌های صنعتی معدنی جهان محسوب می‌گردد و بزرگ‌ترین تولید کننده مس ایران می‌باشد . ذخیره زمین‌شناسی معدن بالغ بر یک میلیارد و دویست میلیون تن سنگ سولفوری با عیار متوسط ۰٬۷ درصد برآورد گردیده.معدن مس سرچشمه از دیدگاه زمین‌شناسی بر روی کمربند جهانی مس قرار داشته و پهنه گسترش آن از جنوب خاوری تا شمال باختری به صورت یک محدوده بیضوی با ابعاد ۲۳۰۰×۱۲۰۰ متر و ژرفای ۱۶۱۲ متر می‌باشد. ساختار معدنی در این منطقه بصورت چندبافتی ( پروفیری ) بوده و نوع سنگ منطقه از نوع گرانودیوریت و زمان تشکیل آن حدود ۲۵ میلیون سال پیش می‌باشد. بخش‌های تولیدی مجتمع مس سرچشمه عبارت از معدن، تغلیظ، ذوب، پالایشگاه و ریخته گری‌ها و لیچینگ است. کانسار مس سرچشمه از نوع پرفیری است. این معدن یکی از بزرگترین معادن روباز جهان به شمار می‌رود و ذخیره زمین‌شناسی آن، بالغ بر یک میلیارد و دویست میلیون تن سنگ سولفوری با عیار متوسط ۷/۰ درصد برآورد شده‌است.

فقط دارم میگم امیدوارم مسئولین جلویِ این اتفاقات بدی رو که میفته بگیرن:|
جلویِ مرگِ مردم بی گناهی که امکانات درست و حسابی ندارن:|
امیدوارم حرفایِ ما به گوششون برسه:|

مردم عزیزِ ایران و مخصوصا خوزستان مجددن تسلیت:gol:
پ.ن:میخواستم از همه عزیزان تشکر کنم ولی متاسفانه تشکر نداشتم،شرمنده همگی:gol:

ممنون از اطلاع رسانیتون :gol:

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

دوست عزیز
به نظرم جا داره اینجا یه بحثی رو انجام بدم و تذکری بدم
اصلا این تاپیک و تاپیکای دیگه نباید موجب کل کل هموطنان عزیز بشه.در واقع نباید دچار توهم بشیم.این حادثه یه جراحتی تازه بوده که زخم دیرینه خوزستان رو دوباره تازه کرده
ما اینجا اومدیم از این حادثه استفاده کردیم و درد و دلهایی قدیمی رو تازه کردیم.ربطی به بحث سیاسی نداره...
نمیدونم چرا ما خودمون به عنوان هموطن میفتیم به جون هم؟؟؟ دوست عزیز همه ما با هم خواهر و برادریم.وقتی ما میگیم خوزستان نسبت به منابعش،خیلی کمبودات و عقب موندگیها داره،وقتی میگیم باید توجه بیشتری به ما بکنن و... به این معنی نیست که ما میگیم مثلا خونه های مردم عزیز کرمان رو،روی سرشون خراب کنن و بیان به ما برسن!!! نه دوست بزرگوار..."همه ایران سرای من است"...ما هم دوستداریم شهر و استانمون پیشرفت کنه.ما هم داریم دردمون رو از این مجرایی که باز شده به گوش بقیه میرسونیم.وگرنه منظور این نیست که فقط خوزستان ثروت داره،فقط خوزستان خرابی داره،فقط خوزستان عقب موندگی داره..نه..قطعا جاهایی زیادی هست تو کشور که نیاز به رسیدگی دارن.ما هم یکیش.ما که نمیخوایم بقیه جاها ویران بشه فقط ما رو اباد کنن!!!
کرمان هم عزیزه...تهران...زنجان...یزد...فارس و بقیه جاها

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی ناراحت شدم اخبار و دنبال میکنم ولی نشنیده بودم خدا رحمتشون کنه

دوست عزیز
به نظرم جا داره اینجا یه بحثی رو انجام بدم و تذکری بدم
اصلا این تاپیک و تاپیکای دیگه نباید موجب کل کل هموطنان عزیز بشه.در واقع نباید دچار توهم بشیم.این حادثه یه جراحتی تازه بوده که زخم دیرینه خوزستان رو دوباره تازه کرده
ما اینجا اومدیم از این حادثه استفاده کردیم و درد و دلهایی قدیمی رو تازه کردیم.ربطی به بحث سیاسی نداره...
نمیدونم چرا ما خودمون به عنوان هموطن میفتیم به جون هم؟؟؟ دوست عزیز همه ما با هم خواهر و برادریم.وقتی ما میگیم خوزستان نسبت به منابعش،خیلی کمبودات و عقب موندگیها داره،وقتی میگیم باید توجه بیشتری به ما بکنن و... به این معنی نیست که ما میگیم مثلا خونه های مردم عزیز کرمان رو،روی سرشون خراب کنن و بیان به ما برسن!!! نه دوست بزرگوار..."همه ایران سرای من است"...ما هم دوستداریم شهر و استانمون پیشرفت کنه.ما هم داریم دردمون رو از این مجرایی که باز شده به گوش بقیه میرسونیم.وگرنه منظور این نیست که فقط خوزستان ثروت داره،فقط خوزستان خرابی داره،فقط خوزستان عقب موندگی داره..نه..قطعا جاهایی زیادی هست تو کشور که نیاز به رسیدگی دارن.ما هم یکیش.ما که نمیخوایم بقیه جاها ویران بشه فقط ما رو اباد کنن!!!
کرمان هم عزیزه...تهران...زنجان...یزد...فارس و بقیه جاها

ممنون :gol:

تشکر ندارم

محمدرضا گلـزار

اخراجی موقت
مخالفان اسد خواستار جدایی خوزستان شدند!

دز ان ان,ریاض الاسعد، فرمانده شورشیان مسلح سوریه موسوم به “ارتش آزاد” در بیانیه ای که امروز منتشر شد، استان خوزستان را متعلق به اعراب دانست و از ایران خواست به اشغال این استان خاتمه دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، شخصی به نام ریاض الاسعد که پس از اعتراض های سوریه و سرازیر شدن پول قطر و عربستان و سلاح های امریکایی و غربی به این کشور، در لندن به عنوان فرمانده شورشیان مسلح معرفی شده است، امروز در بیانیه ای ضمن اعتراف به شکست نیروهایش در حمص، از ایران خواست به اشغال اهواز خاتمه دهد.
الاسعد که همانند سران برخی کشورهای عربی، از آشکار بودن نوکری برای امریکا و رژیم صهیونیستی احساس خوبی ندارد، در بیانیه خود به اعراب اطلاع داد که اختلافات ایران و امریکا کلامی و ساختگی است و حزب الله نیز همین رابطه را با اسرائیل دارد.
وی در این بیانیه که خطاب به سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان صادر شده، به اعراب قول داد که حمص، دمشق، یرموک و حتی قدس را نیز آزاد خواهد کرد و از ایران خواست به اشغال استان خوزستان خاتمه دهد.
پیش از ریاض الاسعد، صدام حسین چنین نظری درباره خوزستان داده بود و کویت و عربستان نیز مبالغ هنگفتی به او کمک می کردند و برایش اسلحه می خریدند، اما پس از مقاومت حزب الله ایران، صدام دید اگر به کویت و عربستان حمله کند، بهتر است و در مدت یک ربع ساعت تمام کویت و بخشی از عربستان را تصرف کرد. بعدها امریکا سران این کشورها را که قبل از حرکت ارتش صدام، فرار کرده بودند، به تاج و تختشان بازگرداند.

منبع :http://www.deznn.com/مخالفان-اسد-خواستار-جدای-خوزستان-شدند.html/

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه چیزی بگم... اکثر استانهای ایران بخصوص استانهای مرزی دچار مشکلات زیاد هستن... دعوا هم فایده نداره... منم می تونم بشینم تا صبح لیست بدبختیای استانمو بنویسم اینجا... همین شمالی که هرکی میاد از زیباییش مست می شه رو می گم... به خوزستان خیلی ظلم شده به ما هم همینطور ... کمتر وو بیشتر داره اما در نهایت همدردیم مگه نه؟
نظر من اینه ما اگه نماینده های قوی و شجاع و واقعا نماینده مردم تو مجلس داشتیم وضعمون اگه خوب نبود بهتر از الان بود... کاش می شد ! اینه که می تونه سرنوشت یه قوم رو به دست خودش عوض کنه... :w05:

بالا