بار کد از نوع ژاپنی

industrial66

عضو جدید
همه ما باركدها را ديده‌ايم چون اين روزها تقريبا روي هر چيزي يك مربع خط خطي چاپ كرده‌اند تا ماشين‌ها بتوانند بفهمند اين «چيز» چيست، قيمتش چقدر است، چند تا از آن در انبار باقي مانده و غيره . اما اين نمادهاي جامعه مبتني بر كالاهاي مصرفي، الزاما زشت و يادآور خشكي ماشين نيستند. جديدا طراحان ژاپني به باركدها مفهوم جديدي داده‌اند كه علاوه بر كاربرد سابق، باركدها را به چيزي زيبا و جذاب تبديل كرده‌ است. اين ابتكار باعث شده محصولات گياهي شركت طرف قرارداد، حسابي در ژاپن مشهور شوند.

شايد اولين باري كه اين باركدها روي محصولاتتان ظاهر شوند، حتي متوجه آنهم نشويد ولي مطمئن هستم كه با ديدن اولين باركد، دوباره به مغازه خواهيد رفت و براي تكميل كلكسيون هم كه شده، هر روز از همين محصولات خواهيد خريد. به احتمال زياد، اين ايده زيبا به زودي در سراسر جهان پيرواني پيدا خواهد كرد و بيشتر و بيشتر شاهد اين طرح‌هاي زيبا خواهيم بود تا ثابت شود كه چيزي كه تمام شدني نيست، خلاقيت و نوآوري توسط آدم‌هاي باهوش و با قريحه است. و چند طرح ساده و ابتكاري ديگر از اين دست:

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
به احتمال زياد، اين ايده زيبا به زودي در سراسر جهان پيرواني پيدا خواهد كرد و بيشتر و بيشتر شاهد اين طرح‌هاي زيبا خواهيم بود تا ثابت شود كه چيزي كه تمام شدني نيست، خلاقيت و نوآوري توسط آدم‌هاي باهوش و با قريحه است

احسنت
خیلی جالب بود ;)

DON AMIR

عضو جدید
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon1.png

مطلب بسیار زیبایی است از وبلاگ شهر اهریمنی پیشنهاد میکنم دوستان خوبم حتما بخونند...

چه پوششی دارین و علت انتخاب این نوع پوشش چی هست ؟؟
سه شنبه 26 آذر 1392 :: نویسنده : راضیه

سلام به همگی

راستش یه مدتی این مطلب پست ثابت من میشه
یه جورایی یه نظر خواهی هست بیایین بگین :
چه پوششی دارین و علت انتخاب این نوع پوشش چی هست
مثال میزنم مثلا یکی میگه مانتو کوتاه و بدن نما و با ساپورت یا مانتو بلند یا چادر علتشم بگه

هدف من از این نظر خواهی اینه که بیشتر بدونم دوستانی که ما بهشون میگیم بد حجاب هدف و انگیزشون از این نوع پوشش چی هست شاید غیر از خودنمایی باشه که هی ما میگیم !!!

بیایین و ما رو متقاعد کنید که پوشش شما درست هست و هدفتون منطقی هستش...
آقایون هم بگن دوست دارند خانمشون ، خواهرشون یا مادرشون چه نوع پوششی داشته باشه و چرا ؟
راستی من سعی میکنم هر روز پست جدید هم بذارم پس مطالب دیگه وبلاگ هم یادتون نره ببینید ...
منتظر حضورگرمتون هستم...

نوع مطلب : سوالات حجاب،
برچسب ها : انگیزه حجاب، هدف از نوع پوشش،
لینک های مرتبط :

مطلب بسیار زیبایی است از وبلاگ شهر اهریمنی پیشنهاد میکنم دوستان خوبم حتما بخونند...

داشتم سجاده آماده می کردم برای نماز، همین که چادر مشکی ام را از سر برداشتم تا چادر نماز بر سر کنم گفت: این همه خودت را بقچه پیچ می کنی که چی؟
بر گشتم به سمت صدا، دختری را دیدم که در گوشه ی نمازخانه نشسته بود.
پرسیدم: با منی؟

گفت: بله! با تو ام و همه ی بیچاره های مثل تو که گیر کرده اید توی افکار عهد عتیق!اذیت نمی شوی با این پارچه ی دراز دور و برت؟ خسته نمی شوی از رنگ همیشه سیاهش؟
تا آمدم حرف بزنم گفت: نگاه کن ببین چقدر زشت می شوی ، چرا مثل عزادارها سیاه می پوشی؟ و بعد فقط بلدید گیر بدهید به امثال من.
خندیدم و گفتم: چقدر دلت ﭘُر بود دوست من! هنوز اگر حرف دیگری مانده بگو.
خنده ام را که دید گفت: نه! حرف زدن با شماها فایده ندارد.
گفتم: شاید حق با تو باشد عزیزم. پرسیدم ازدواج کردی؟ گفت: بله.
گفتم من چادر را دوست دارم. چادر؛ مهربانیست.
با سرزنش نگاهم کرد که یعنی تو هم مثل بقیه ای...
گفتم؛ چادر سر می کنم، به هزار و یک دلیل. یکی از دلایل چادر سر کردنم حفظ زندگی ِ توست.
با تعجب به چهره ام نگاه کرد.
پرسیدم با همسرت کجا آشنا شدی؟ گفت: فلان جا همدیگر را دیدیم، ایشان پیشنهاد ازدواج داد، من هم قبول کردم.
گفتم خوب؛ خدا قبل از دستور دادن به من که خودم را بپوشانم به مرد ها می گوید؛ غض بصر داشته باشید یعنی مراقب نگاهتان باشید. تکلیف من یک چیز است و تکلیف مردان یک چیز دیگر. این تکالیف مکمل هم اند، یعنی اگر مردی غض بصر نداشت و زل زد به من، پوشش من باید مانع و حافظ او باشد، و من اگر حجاب درست و حسابی نداشتم، غض ِ بصر مرد و کنترل نگاهش باید مانع و حافظ من باشد.
همسر تو، تو را "دید"، کشش ایجاد شد، و انتخابت کرد. کجا نوشته شده است که همسرت نمی تواند از تماشای زنانی غیر از تو لذت ببرد، وقتی مبنای انتخاب برای او نگاه است؟!
گفت: خوب... ما به هم تعهد دادیم.
گفتم: غریزه، منطق نمی شناسند، تعهد نمی شناسد. چه زندگی ها که به چشم خودم دیدم چطور با یک نگاه آلوده به باد فنا رفت.
من چادر سر می کنم، تا اگر روزی همسر تو به تکلیفش عمل نکرد، و نگاهش را کنترل نکرد، زندگی تو، به هم نریزد. همسرت نسبت به تو دلسرد نشود. محبت و توجه اش نسبت به تو که محرمش هستی کم نشود. من به خودم سخت می گیرم و در گرمای تابستان زیر چادری که بیشتر شبیه کوره است از گرما هلاک می شوم، زمستان ها زیر برف و باد و باران برای کنترل کردن و جمع و جور کردنش کلافه می شوم، بخاطر حفظ خانه و خانواده ی تو. من هم مثل تو زن هستم. تمایل به تحسین زیبایی هایم دارم. من هم دوست دارم تابستان ها کمتر عرق بریزم، زمستان ها راحت تر توی کوچه و خیابان قدم بزنم. من روی تمام ِ این علاقه ها خط قرمز کشیدم، تا به اندازه ی سهم ِ خودم حافظ ِ گرمای زندگی تو باشم.
سکوت کرده بود.

گفتم؛ راستی... هر کسی در کنار تکالیفش، حقوقی هم دارد. حق من این نیست که زنان ِ جامعه ام با موهای رنگ کرده ی پریشان و صد جور جراحی ِ زیبایی فک و بینی و کاشت گونه و لب و آنچه نگفتنیست، چشم های همسر من را به دنبال خودشان بکشانند.
حالا بیا منصف باشیم. من باید از شکل پوشش و آرایش تو شاکی باشم یا شما از من؟
بعد از یک سکوت طولانی گفت؛ هیچ وقت به قضیه این طور نگاه نکرده بودم ... راست می گویی...

http://hojb.mihanblog.com/page/1

آخرین ویرایش:

shokri111

عضو جدید
همه ما باركدها را ديده‌ايم چون اين روزها تقريبا روي هر چيزي يك مربع خط خطي چاپ كرده‌اند تا ماشين‌ها بتوانندبفهمند اين «چيز» چيست، قيمتش چقدر است، چند تا از آن در انبار باقي مانده و غيره . اما اين نمادهاي جامعه مبتني بركالاهاي مصرفي، الزاما زشت و يادآور خشكي ماشين نيستند. جديدا طراحان ژاپني به باركدها مفهوم جديدي داده‌اند كهعلاوه بر كاربرد سابق، باركدها را به چيزي زيبا و جذاب تبديل كرده‌ است. اين ابتكار باعث شده محصولات گياهي شركتطرف قرارداد، حسابي در ژاپن مشهور شوند.
بارکد خوان در سال 1948 توسط نظریه برناد سیلور و نرمال جوزف وودلند به وجود آمد ، آنها در دانشگاه درکسل تحصیل نموده و بر اساس خواسته ی شرکت مواد غذایی که در نظر داشت روند فروش مواد خود را خودکار کند به فکر اختراع بارکد خوان افتادند ، اولین بارکد اسکنر توسط وودلند در سال 1949طراحی گردید این بارکد خوان که دارای یک لامپ و یک لوله بود که خود این لوله نور لامپ را تشدید می نمود ، با پیشرفت لیزر هزینه ی تولید بارکد خوان کمتر شد و با تولید بارکد های دایره ای هم مرکز بارکد خوان لیزری بیشتر مورد استفاده قرار گرفت اما به دلیل دشواری استفاده از بارکد دایره ای با اختراع بارکد خطی توسط وودلن در زمینه بارکد در سال 1973 این بارکد به دلیل کاربری بهتر به عنوان کد محصول در جهان معرفی گردید ، بارکد خوان با رمز گشایی از بارکد کالا که حاوی مشخصات می باشد اطلاعات را به سیستم انتقال می دهد.