بررسی آزمون ارشد معماری 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

nimaart

کاربر بیش فعال
اونایی که به سوال 49 اعتراض دارید،کتاب و صفحه و دلیل رو چی بزنیم؟
درک رفتار سازه ها صفحه 250 و 251. یکی اینکه گفته ورق تاشده باید کشش و فشار و برش و خمش رو همگی رو تحمل کنه که میشه نتیجه گرفت گزینه صحیح تر "خمش و برش" باشه چون خمش و برش در واقع کشش و فشار رو هم تو خودشون دارن. و یکی اینکه گفته تنش در ورق تاشده مثل تنش در تیر میمونه. آیا ما می گیم تیر باید "کشش و فشار" تحمل کنه یا می گیم "خمش و برش" تحمل کنه؟

rojmanesi

عضو جدید
سلام بچه ها.
من که با ديدن کليدها تا سکته رفتم .احتمال داره با اعتراض ها کليدها تغير کنه؟ تو سالهاي قبل همچين اتفاقي افتاده؟!
زبانم0
فن50
تاريخ33
درک18!
منظر20
دوستان لطفا نظر بديد؟به نظرتون مجاز ميشم؟
به احتمال زیاد..
من تا الان 15 اعتراضو فرستادم خدمت دکتر بووووق...
خودشون ظاهرا از ما نظر خواستن..:biggrin:
دیدن نمیتونن به جواب قطعی برسن!!!!!
بفرست ضرر نداره...

rojmanesi

عضو جدید
درک رفتار سازه ها صفحه 250 و 251. یکی اینکه گفته ورق تاشده باید کشش و فشار و برش و خمش رو همگی رو تحمل کنه که میشه نتیجه گرفت گزینه صحیح تر "خمش و برش" باشه چون خمش و برش در واقع کشش و فشار رو هم تو خودشون دارن. و یکی اینکه گفته تنش در ورق تاشده مثل تنش در تیر میمونه. آیا ما می گیم تیر باید "کشش و فشار" تحمل کنه یا می گیم "خمش و برش" تحمل کنه؟

باتوجه به گفته شما همون کشش و فشار میشه....(تیر)..

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز

عزیزان گفته مصالح مورد استفاده! تو درک رفتار خود سیستمشو گفته. این سوال از ورق های تا شده هست. طبق همین عکسی که pyramids عزیز گذاشته دقیقا فشار و کشش هست، بیخودی اعتراض ندین(هرچند ضرر که نداره ظاهرا) کلا دروس فنی مشکل نداشتن، همشون یا تو کتابای گلابی بودن یا آیین نامه ها یا غیابگلو.

در مورد سوال 107 حتما به این مورد هم اشاره کنید که صورت سوال نگفته مخروط قائم یا مایل... همچنین هرم منتظم یا غیر منتظم.

nikky321

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها. به نظرتون رتبه ی من چند می شه؟
زبان 74%
فن 14%
تاریخ 14 %
درک 22 %
منظر 26%
دوستان سوال 14 و 30 زبان اشتباه است. من مامانم استاد دکتری زبانه و 8 سال انگلیس بودیم. به خدا این 2 تا اشتبان. :(

nimaart

کاربر بیش فعال
عزیزان گفته مصالح مورد استفاده! تو درک رفتار خود سیستمشو گفته. این سوال از ورق های تا شده هست. طبق همین عکسی که pyramids عزیز گذاشته دقیقا فشار و کشش هست، بیخودی اعتراض ندین(هرچند ضرر که نداره ظاهرا) کلا دروس فنی مشکل نداشتن، همشون یا تو کتابای گلابی بودن یا آیین نامه ها یا غیابگلو.

در مورد سوال 107 حتما به این مورد هم اشاره کنید که صورت سوال نگفته مخروط قائم یا مایل... همچنین هرم منتظم یا غیر منتظم.

حق با شماست باید به کلمه مصالح دقت می کردیم.

rojmanesi

عضو جدید

درسته ...
اصلا نگفته که تک تک حجم هارو در نظر بگیریم یا کل حجم هارو...
کلا اطلاعات تست ناقص هست...

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
این هم دلیل

مشاهده پیوست 137638

صفحه 229 پوسته ها و سازه های ورق تاشده

بله سازه ورق تاشده مقاومت بسیار زیادی در برابر خمش داره اما مصالح مورد استفاده برای ساختن ورف تاشده باید مقاومت خوبی در برابر کشش و فشار داشته باشند

sallarmelli

عضو جدید
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/quote_icon.png
نوشته اصلي بوسيله
nikky321
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost-left.png
زبان 74%
فن 14%
تاریخ 14 %
درک 22 %
منظر 26%

دوستان سوال 14 و 30 زبان اشتباه است. من مامانم استاد دکتری زبانه و 8 سال انگلیس بودیم. به خدا این 2 تا اشتبان.

بنده خدا شاید لکنت زبان داشته یه and رو دوبار گفته چه گیری دادین
این تکرار توی ادبیات خودمون رایجه

به عناون مثال در اخبار 20:30 این جوری خبر می خونن "ضرغامی گفت (با یه مکث کوچلو بینش) گفت که امسال سال خوبی است در رابطه با تولیدات سیما.
درسته درسته

m_ a

عضو جدید
پارسال هم اشکالات درک و دروس دیگه بسیااااااااااااااااااااار زیاد بود میزان اعتراضات بالا بود اما متاسفانه تغییری نکرد:(

sallarmelli

عضو جدید
به سوالای درک سخته اعتراض کردن چون هیچ منبعی نداریم:cry:
سوال 94 و 97 اگه 1000بار دیگه بیاد من میزنم
نوع چیدمان عناصر و میلمان در زمان بهربرداری و ظوابط وسازه

هرم جون 94 موافقم ولی خدایش این دو گزینه ای هر دو گزینه در اصل عین هم هستن ولی در 97 سازه در یک ایستگاه اتوبوس چی رو می خواد تحمل کنه به عنوان مثال دوتا قوطی جوش می دن یه ورق نازک گالوانیزه می ذارن روش که همجا همین رسمه هر چند زاها جون طرح های محیر العقولی رو می زنه

m_ a

عضو جدید
به نظر دوستان بنده با زبان 4
ساختمان 27.8
تاریخ 38.8
درک 46.6
منظر 18.8
بازسازی 30
امیدی هست واسه زیر 500؟ کسی درمورد قبولی در رشته بازسازی پس از سانحه میدونه؟

nimaart

کاربر بیش فعال
سوال

سوال

کسی میتونه سوال 101 رو به من توضیح بده چرا "ج" جواب شده؟ من فکر میکردم الف باشه.
1392-15.jpg

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
پارسال هم اشکالات درک و دروس دیگه بسیااااااااااااااااااااار زیاد بود میزان اعتراضات بالا بود اما متاسفانه تغییری نکرد:(
اصولا برای درک چون کتابی ارائه نمیشه و منبعی موجود نیست انتظار تغییر کمه
اما وقتی پایه ستون کنار استخره چطو قبول میکنن که سر ستونه
یا وقتی تو کتابه غزاله روحانی عکس مستقیم استفاده شده و خودش نوشته 5h
ِیا تنوع رنگی کمه که در باغ ایرانیه و لوزی و ذوذنقه تو باغ ایرانی نیست
یا مکعب معروف
یا سوال 32 که اشتباهاً نمودار زمان-مقاومت صحیح اعلام شده

sallarmelli

عضو جدید
بله سازه ورق تاشده مقاومت بسیار زیادی در برابر خمش داره اما مصالح مورد استفاده برای ساختن ورف تاشده باید مقاومت خوبی در برابر کشش و فشار داشته باشند

فرق پوسته ها با ورق در تعداد باربریشون.... پوسته به واسطه شکلشون فقط و فقط فشار و کشش رو تحمل می کنن ولی ورق ها علاوه بر کشش و فشار خمش و برش رو هم تحمل می کنند به طوری که در مقابل این خمش زیاد و برش در نقاط بحرانی ضخامت سازه زیاد می شه

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز

arcdoc

اخراجی موقت
زبان 74%
فن 14%
تاریخ 14 %
درک 22 %
منظر 26%
دوستان سوال 14 و 30 زبان اشتباه است. من مامانم استاد دکتری زبانه و 8 سال انگلیس بودیم. به خدا این 2 تا اشتبان. :(
در مورد سوال 30 کاملا باهات موافقم......

sallarmelli

عضو جدید
کسی می دونه سوال های پارسال چندتاشون تغییر کردن؟؟؟ که ما این قدر داریم زور می زنیم هی این اینترنتمون رو حروم می کنیم

m_ a

عضو جدید
یادمه سال پیش یکی از دوستان با درصدای تقریبی زبان 70 یا 57
فن 25
تاریخ 35
درک 5
منظر 45
معماری - معماری 1700 شد و معماری - منظر 150

arcdoc

اخراجی موقت
یادمه سال پیش یکی از دوستان با درصدای تقریبی زبان 70 یا 57
فن 25
تاریخ 35
درک 5
منظر 45
معماری - معماری 1700 شد و معماری - منظر 150
اون من بودم بابا...........
فنم البته 12 بود
منظرم 25
350 منظر بودم
تاریخ هم 52 بودم
درک 5....:biggrin:
زبان 57
معماری 1726 شدم

m_ a

عضو جدید
اون من بودم بابا...........
فنم البته 12 بود
منظرم 25
350 منظر بودم
تاریخ هم 52 بودم
درک 5....:biggrin:
زبان 57
معماری 1726 شدم

چقدر خوب که اینجایین خوب حالا بگید منظر اسکیسشو چند زدید؟ شانس منظرتون خیلی بالا بودا البته اگر همون 150 که گفتم بودید. در هر صورت ایشالا امسال کولاک کنید.

arcdoc

اخراجی موقت
چقدر خوب که اینجایین خوب حالا بگید منظر اسکیسشو چند زدید؟ شانس منظرتون خیلی بالا بودا البته اگر همون 150 که گفتم بودید. در هر صورت ایشالا امسال کولاک کنید.
من معماری 27 زدم
ولی منظر 18 چون واقعا کار نکرده بودم....اینم اشتباه من بود با 450 داخلی قبول شدن اونم رتبه ی 1 تهران...800 900 هم منظر باز داشتیم قبول شده ها....
تا اینجا ضریب 11 بود
اسکیس مونده ضریب 5....خیلی جابجا میکنه....من سال قبل این تفکر رو نداشتم فکر میکردم فقط زیر 200 300 ها قبول میشند..ولی چیزهایی که خودم با چشم دیدم در مورد اطرافیان اینو به من ثابت کرد...خود
من با رتبه 1726 و اسکیس 27 رتبه ی دانشگاه تهرانم 600 بود...یعنی در این حد....

وضعیت
موضوع بسته شده است.