گفت گو در مورد معماری پرش کیهانی

maral55

مدیر بازنشسته
در کل هر چی باشه منم موافقم بیشتر برای به رخ کشیدن هستن

آخه ببینید مسئاه جالب اینجاست که متاسفانه در داخل این قضیه چیز زیادی از اعتبار یک معمار هم نمی مونه که بخواد اون رو به رخ بکشه!!

قسمت اعظم این کار هنر مهندسی سازه هست و نه هیچ چیز دیگه!

nino

مدیر بازنشسته
خب میدونی اینجا یک مسئله هست
اصولا من تئوریسن ها رو مثل چارلز جکنز از معماری جدا می دونم به نظرم چیزی که اونا بیان میکنن یک چیزه و چیزی که مثلا توسط گهری ساخته میشه یک چیز دیگس

با وجود اینکه گهری خودش رو دیکانتراتیویست میدونه یا کارش رو فولدینگ میدونه
من باز کار گهری رو فقط کار اون می دونم و سبک خودش و کار پیانو رو سبک خودش و نه سبک فولدینگ

نمی دونم دقیقا که اینا دنبال سلطه جویی هستن یا نه شاید راست بگی
ولی از این دید هم نگاه کن شاید اونا دنبال سلطه جویی نیستن و یا لااقل همشون (گهری حدید و خیلی های دیگه ) نیستن شاید در پی اثبات ایده خودسون هستن و در تلاش هستن که براش بستر پیدا کنن و به اثبات برسوننش نه برای مطرح کردن خودشون بلکه چون فکر میکنن این نگاه درست به معماری هست؟

خوب ميدوني من فكر مي كنم برداشتي كه از كلمه سلطه جويي داري دقيقا همون چيزي نيست كه من منظورم هست . اين يك نگرشه كه به طبيعت و انسان دارن كه حاصلش اين نوع معماري ميشه . من بايد اولا درباره ديدگاه ها صحبت كنم تا با ديدگاه هاي ديگه آشنا بشي تا بدوني چرا من مي گم سلطه جويي .

maral55

مدیر بازنشسته
ولی الان که تو ایران اینطوری نیست انگاری یه بنای جدید میسازن برا همین برای من ارزش یک دیوار خرابه بهتر از یک بنای کامل مرمت شده هست

عزیزم بهت پیشنهاد میکنم هیچ چیز رو با ایران مقایسه نکنی!
چون فقط ناامیدی و شرم به دنبال داره

در ایران به هیچ به شکل درستش عمل نمیشه دیگه وای به حال اینجا برسه

در کشوری که با عظیم ترین و گرانبها ترین میراث ش یعنی تخت جمشید که اگر در هر کشور دیگه بود روی سر گذاشته بودن و حلوا حلواش کرده بودن اینطور برخورد میکنه دیگه شما در مورد مرمت یک بنای دوره قاجار چه توقعی ازشون دارید؟

البته در ایران هم یک زمانی مصادف شد با تئوری های اقای لودوک در اروپا و متاسفانه بعدش هم که اون قوانین تصویب شد چون ما همیشه طبق معمول عقب هستیم باز روی همون ها موندیم

متاسفانه همیشه راهی رو که اروپای ها یک بار تجربه کردن و با شکست مواجه شدن ما دوباره باید بیازماییم تا مطمئن بشیم که اشتباه است!

T I T A N I U M

عضو جدید
آخه ببینید مسئاه جالب اینجاست که متاسفانه در داخل این قضیه چیز زیادی از اعتبار یک معمار هم نمی مونه که بخواد اون رو به رخ بکشه!!

قسمت اعظم این کار هنر مهندسی سازه هست و نه هیچ چیز دیگه!

پس بیشتر به رشته من ربط داره

maral55

مدیر بازنشسته
پس بیشتر به رشته من ربط داره

لااقل من این فکرو میکنم چون کشیدن هر فرمی روی کاغذ مخصوصا برای معمارا که متخصصی ابداع فرم های مختلف هستن کاری نداره مخصوصا اینکه بدون توجه به بستر هم باشه
در نتیجه اینجا به نظرم همه کار رو اون محاسب داره انجام میده

بالا