پرسش و پاسخ پیرامون VmWare Workstation

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
دوستان هرگونه سوال ، مشکل ، پیشنهاد ، انتقاد در مورد تاپیک vmware و به طور کلی خود VmWare Workstation دارید اینجا مطرح کنید

آخرین ویرایش:

gitapwyesh

عضو جدید
درود دوست گرامی
من در پی یادگیری چنین داده های خوبی بودم از شما بسیار سپاس گزارم . امیدوارم هر روز پربارتر از دیروز باشید چون این پرباری هست که به شما یاری می رساند تا بهتر زندگی کنید .

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
آموزش خیلی خوب بود فقط من چند تا سوال دارم:Dفرق scsi با ide چیه ؟2 )میشه در مورد تفاوت bridge با nat بیشتر توضیح بدی؟ 3 ) اگه یه سی دی سیستم عامل به صورت اتوماتیک شناسایی نشه منظورم داخلش فایل iso یا .exe نباشه چه جوری میشه نصب کرد؟

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
آموزش خیلی خوب بود فقط من چند تا سوال دارم:Dفرق scsi با ide چیه ؟2 )میشه در مورد تفاوت bridge با nat بیشتر توضیح بدی؟ 3 ) اگه یه سی دی سیستم عامل به صورت اتوماتیک شناسایی نشه منظورم داخلش فایل iso یا .exe نباشه چه جوری میشه نصب کرد؟
scsi نسبت به IDE مزایای مختلفی داشت مثلا سرعت خیلی بیشتر ، می شد به یک پرتش چندین دستگاه متصل کرد ، خیلی مطمئن تر و ایمن تر بود نسبت به IDE ولی خوب هزینه ی استفاده ازش هم خیلی بیشتر از IDE بود استفاده از IDE در عوض خیلی راحت بود و جواب کار کاربرای خانگی رو می داد و خیلی هم ارزون تر بود نسبت به scsi البته scsi , IDE هنوز در جاهای مختلف استفاده می شن بذار تفاوت nat و bridge رو توی درس بعدی می گم اگر به طور اتوماتیک نشناختش بهتون این امکان رو می ده که از لیست سیستم عامل های موجود انتخاب کنید چی بوده

آخرین ویرایش:

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
خوب اونی که می خوام نصب کنم در اون لیست نیست سیستم عامل مک هست:D

jak0111

عضو جدید
ارسال جواب به تاپیک: پرسش و پاسخ پیرامون VmWare Workstation

ارسال جواب به تاپیک: پرسش و پاسخ پیرامون VmWare Workstation

گزینه ی other رو انتخاب کن بعدش هم مشخص کن با چه معماری CPU می خوای نصب شه (64bit یا 32bit ):)
با سلام خدمت دوستان من نرم افزار VMware-workstation نصب کردم بک ترک وویندوز نصب کردم حالا یک سوالی از دوستان داشتم برا اینکه دوباره وارد ویندوز یا بک ترک بشم باید از قسمت openوارد شود . و چطور میشه نرم افزار متا نصب کرد تو قسمت ویندوز؟؟؟؟

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان من نرم افزار VMware-workstation نصب کردم بک ترک وویندوز نصب کردم حالا یک سوالی از دوستان داشتم برا اینکه دوباره وارد ویندوز یا بک ترک بشم باید از قسمت openوارد شود . و چطور میشه نرم افزار متا نصب کرد تو قسمت ویندوز؟؟؟؟

سمت چپ VmWare تون سیستم عامل هایی رو که نصب کردین لیست کرده و می تونید با انتخاب و play کردنشون ازشون استفاده کنید مجددا

منظورتون از نرم افزار متا نرم افزار خاصی هست؟ مثل Meta trade و اینا ؟ خوب خیلی راحت از طریق CD یا هر چیز دیگه ای سورس اون برنامه رو روی ویندوزتون کپی کنید و از اونجا هم نصبش کنید

اگر VmWare Toolls رو نصب کنید با Drag and drop می تونی هر فایلی رو بین os های مجازیتون روی Vmware رو سیستم عامل اصلیتون جا به جا کنید

jak0111

عضو جدید
منظورم Metasploit با استفاده Armitage میتونی به سیتم طرف نفوذ کنی
چون از
Firewall
و انتی استفاده میکنم Armitage کار نمیکنه میخواستم تو ویندوز مجازی انجام بدم

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
منظورم Metasploit با استفاده Armitage میتونی به سیتم طرف نفوذ کنی
چون از
Firewall
و انتی استفاده میکنم Armitage کار نمیکنه میخواستم تو ویندوز مجازی انجام بدم

خوب مشکلی نیست ، به همون روشی که تو پست قبل گفتم می تونید نصبشون کنید

tigerti

عضو جدید
با سلام و تشکر از مطالب مفیدشما
برنامه رو صب کردم .و سعی کردم Windows Server 2008 R2 x64 رو به صورت مجازی روی سیستم نصب کنم.مشخصات ویندوز :
Windows 7 Ultimate ,32-bit

بعد از اتمام تمام مراحل این پیغام رو میگیرم قبل از شروع به نصب ویندوز سرور
Software virtualization is incompatible with long mode on this platform. Disabling long mode. Without long mode support, the virtual machine will not be able to run 64 bit code. For more details see http://vmware.com/info?id=152.

مشخصات سیستم:
Intel(R) Core(TM) i3-2100 CPU @ 3.10HGz 3.10GHz
4.00GB RAM
System Type: 32-bit Operating System

آخرین ویرایش:

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام و تشکر از مطالب مفیدشما
برنامه رو صب کردم .و سعی کردم Windows Server 2008 R2 x64 رو به صورت مجازی روی سیستم نصب کنم.مشخصات ویندوز :
Windows 7 Ultimate ,32-bit

بعد از اتمام تمام مراحل این پیغام رو میگیرم قبل از شروع به نصب ویندوز سرور
Software virtualization is incompatible with long mode on this platform. Disabling long mode. Without long mode support, the virtual machine will not be able to run 64 bit code. For more details see http://vmware.com/info?id=152.

مشخصات سیستم:
Intel(R) Core(TM) i3-2100 CPU @ 3.10HGz 3.10GHz
4.00GB RAM
System Type: 32-bit Operating System

سلام
شما باید برید داخل setup motherboard تونش و اونجا یه بخش هست نوشته Virtualization اون رو باید on ش کنید

بگردید اگه پیداش نکردید بگید تا دقیق تر آدرس بدم

tigerti

عضو جدید
ممنون از راهنماییتون
توی BIOS setup تو قسمت ADVANCE پیداش کردم .Enable کردمش OK شد

منتظر ادامه ی مطالبِ مفیدتون در مورد VMWARE هستیم

برای اینکه به صورت خودآموز شبکه رو بخوام شروع کنم اگه یه Server 2008 R2 به صوت مجازی نصب کنم کافیه!؟ ( ویندوز اصلی خودمو Client اون کنم)
با سپاس

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ممنون از راهنماییتون
توی BIOS setup تو قسمت ADVANCE پیداش کردم .Enable کردمش OK شد

منتظر ادامه ی مطالبِ مفیدتون در مورد VMWARE هستیم

برای اینکه به صورت خودآموز شبکه رو بخوام شروع کنم اگه یه Server 2008 R2 به صوت مجازی نصب کنم کافیه!؟ ( ویندوز اصلی خودمو Client اون کنم)
با سپاس

برای خیلی از سناریو ها کافیه ، ولی برای بعضیاش ممکنه بیشتر از یک کلاینت لازم داشته باشید
البته در اغلب موارد کافی هست

nilofare_abi

عضو جدید
سلام
من روی vmware ویندوز7 دارم نصب میکنم ولی در مرحله ساخت درایور یک درایور 1G میسازم ولی دکمه Next فعال نمیشه باید چیکار کنم؟
نسخه wmvare9 هست.

fered_sch

عضو جدید
سلام
من روی vmware ویندوز7 دارم نصب میکنم ولی در مرحله ساخت درایور یک درایور 1G میسازم ولی دکمه Next فعال نمیشه باید چیکار کنم؟
نسخه wmvare9 هست.
درود
موقعی که میخواهید درایو ظرفیت براش بسازید بهتون میگه چه حجمی پیشنهاد میشه دیگه، مثل عکس زیر:
http://darktips.com/wp-content/uploads/2012/10/5.jpg
اگر از حدی پایین تر باشه دکمه Next فعال نمیشه، اگر اشتباه نکنم حداقلش به اندازه رم سیستم هست، این رو دقیق یادم نیست. ولی بهترین کار اینه که در حد recomandation بهش فضا بدید.
موفق باشید:gol:

erfan_2013

عضو جدید
نصب چند سيستم عامل

نصب چند سيستم عامل

با سلام چطور ميشه داخل VmWare9چند سيستم عامل نصب كرد

آخرین ویرایش:

ab 84

عضو جدید
سلام دوستان عزیز

من یه پرینتر HP lasterJet P1006 دارم. میخوام نصبش کنم روی لپ تاپم (ویندوز 7، 64 بیتی) گفتن این مدل روی 7 نصب نمیشه. ویندوز مجازی
VmWare
نصب کردم خواستم روی اونم نصب کنم نشد!!!
به نظر شما چکار کنم نصب شه؟

راستی هر نرم افزار دیگه ای هم که میخوام روی ویندوز مجازی نصب کنم ،نمیشه. یعنی فایل نصبش رو روی ویندوز 7 دارم وقتی میخوام ببرمش توی ویندوز مجازی ارور میده. اصلا قابلیت انتقال فایل از 7 به xp رو نداره. و نمیتونم هیچی روی xp نصب کنم.

خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید.
متشکرم

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز

من یه پرینتر HP lasterJet P1006 دارم. میخوام نصبش کنم روی لپ تاپم (ویندوز 7، 64 بیتی) گفتن این مدل روی 7 نصب نمیشه. ویندوز مجازی
VmWare
نصب کردم خواستم روی اونم نصب کنم نشد!!!
به نظر شما چکار کنم نصب شه؟

راستی هر نرم افزار دیگه ای هم که میخوام روی ویندوز مجازی نصب کنم ،نمیشه. یعنی فایل نصبش رو روی ویندوز 7 دارم وقتی میخوام ببرمش توی ویندوز مجازی ارور میده. اصلا قابلیت انتقال فایل از 7 به xp رو نداره. و نمیتونم هیچی روی xp نصب کنم.

خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید.
متشکرم
برای انتقال فایل VMwaretools یا VMWareplayerرو نصب کنین بعد فایل مورد نظرو درگ کنید تو ویندوز مجازیتون

درمورد پرینتر هم کی گفته نمیشه رو 7نصب کرد!!
شما درایور 7رو پیدا کن اول نصب کن مشکل حل میشه!

اینم لینکش:http://www.alldriver.ir/1350-HP-LaserJet-P1006.html

ab 84

عضو جدید
برای انتقال فایل VMwaretools یا VMWareplayerرو نصب کنین بعد فایل مورد نظرو درگ کنید تو ویندوز مجازیتون

درمورد پرینتر هم کی گفته نمیشه رو 7نصب کرد!!
شما درایور 7رو پیدا کن اول نصب کن مشکل حل میشه!

اینم لینکش:http://www.alldriver.ir/1350-HP-LaserJet-P1006.html

سلام
خیلی ممنونم از راهنمایی تون.
ولی وقتی میخوام VMwaretools رو نصب کنم این خطا رو میده
error.jpg

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
خیلی ممنونم از راهنمایی تون.
ولی وقتی میخوام VMwaretools رو نصب کنم این خطا رو میده
مشاهده پیوست 242046

شاید باید اپدیت بشه!!!نمیدونم والا!
میخوای سوالتونو تو بخش سوالا و مشکلات در تالار کامپیوتر هم مطرح کنید شاید بقیه دوستان بیشتر تونستن راهنمایی کنن!

ab 84

عضو جدید
میخوای سوالتونو تو بخش سوالا و مشکلات در تالار کامپیوتر هم مطرح کنید شاید بقیه دوستان بیشتر تونستن راهنمایی کنن!

ممنونم خیلی لطف کردید;)

ab 84

عضو جدید

ممنونم دوست عزیز.
خیلی لطف کردید

بالا