ورود اعضا

salam.6864

عضو جدید
سلام یه قسمتی برای ورود به سایت در master pageام هست می خواستم وقتی وارد میشم در تمام صفحات دیکر نام کاربری من رانشان دهد الان فقط در صفحه اصلی این کار را می کند

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینید شما اصول کار رو رعایت نمی کنید.
در حین ورود کاربر به سایت بایستی چنین منطقی رو دنبال کنید.
در صفحه Login بایستی User و Pass را از کاربر دریافت کنید و در بانک چک کنید. اگر اشتباه بود که پیغام خطا بدید اما اگر صحیح بود باید به نوعی اطلاعات ایشون رو ذخیره کنید . ساده ترین راهش استفاده از Session هست ، یک Session به نام مثلا" Username بسازید و نام کاربری کاربر رو داخل اون بریزید. حالا در همه صفحات ( مثلا" در ایونت Page_Load مسترپیج ) ابتدا چک کنید که سشن Username معتبر است یا خیر . اگر بود که در Label مورد نظر چاپش کنید ، اگر نبود بسته به سیاست برنامه می تونید به جاش بنویسید " مهمان" یا بفرستیدش به login.aspx .

همه این کارها رو با Cookie هم می تونید انجام بدید . به جای ساخت Session یک Cookie بسازید و نام کاربری کاربر رو داخلش بریزید. ( اعتبار کوکی رو هم می تونید 30 دقیقه قرار بدید. )

فکر کنم الان متوجه شدید که دارید چه اشتباهی می کنید.

salam.6864

عضو جدید
در صفحه Login بایستی User و Pass را از کاربر دریافت کنید و در بانک چک کنید. اگر اشتباه بود که پیغام خطا بدید اما اگر صحیح بود باید به نوعی اطلاعات ایشون رو ذخیره کنید . ساده ترین راهش استفاده از Session هست ، یک Session به نام مثلا" Username بسازید و نام کاربری کاربر رو داخل اون بریزید. حالا در همه صفحات ( مثلا" در ایونت Page_Load مسترپیج ) ابتدا چک کنید که سشن Username معتبر است یا خیر . اگر بود که در Label مورد نظر چاپش کنید ، اگر نبود بسته به سیاست برنامه می تونید به جاش بنویسید " مهمان" یا بفرستیدش به login.aspx .

همه این کارها رو با Cookie هم می تونید انجام بدید . به جای ساخت Session یک Cookie بسازید و نام کاربری کاربر رو داخلش بریزید. ( اعتبار کوکی رو هم می تونید 30 دقیقه قرار بدید. )

چطوری معتبر بودن session راچک کنم از کدوم خاصیتش استفاده کنم

salam.6864

عضو جدید

این کاری که که شماگفتید را انجام دادم وsessionرادرpage loadدر یکlableریختم ولی خطامیده که مقدار اولیه نداره چون من در قسمت button submit اطلاعات رادر ان ریختم حالا چیکار کنم

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینجوری نوشتید !؟
کد:
Session.Add("sessionName",value);
--------------------
نحوه نوشتن و خواندن از Session رو بنویسید .