نمونه سوال برنامه نویسی به زبان c

devil10

عضو جدید
نمونه سوال و پروژه برنامه نویسی به زبان c
دکتر بهزادی-دانشگاه علم و صنعت ایران

http://www.mediafire.com/?yo7itzloo1ofsfb
:razz:

!!!!!!
!!!!!!
سری نام برده شده در سوال 4 سری فیبوناچی است!!

آخرین ویرایش:

sara.mortazavi

کاربر حرفه ای
سلام
نمیدونستم کجا سوالاموبپرسم اومدم اینجا....
خب من یه جورایی با برنامه نویسی مشکل دارم
ترم پیش سی++ را خوندم والان هم سی#
بازم مشکل دارم
مشکل اصلی مال چگونگی فکر کردم در مورد روش انجام برنامه است......
و یه جورایی هم برای برنامه نویسی به خورم اطمینان ندارم.......
مثلا مجموع ارقام یک عدد را میخوایم بدست بیارم............چطوری بای فکر کنم که روشش بدست بیاد...........
اگر بتونم برنامه ای هم به شکل شبه کد بنویسم نوشتنش به اون زبان کاری نداره چون فقط کد نویسیه...............
یا مثلا مغلوب یه عدد را بخواهیم بدست بیاریم.................
یا برنامه هایی که چند تا شرط دارند مشخصند که باید از (الس) باید استفاده کرد ولی خود املیات مشکل پیدا میکنه......
یه سوال بود میگف که عدد صحیح از ورودی بگیره اگه اول بود مجموع ار قامو حساب کنه.....اگه کامل بود فاکتوریلشو حساب کنه....در غیر این صورت حاصلضرب ارقام ناصفرو حساب کنه..................
انجام عملیاتو چطور باید انجام بدیم؟!!!!!!!!!!!!!!!!

abnoos69

عضو جدید
سلام
بازم مشکل دارم
مثلا مجموع ارقام یک عدد را میخوایم بدست بیارم............چطوری بای فکر کنم که روشش بدست بیاد...........
اگر بتونم برنامه ای هم به شکل شبه کد بنویسم نوشتنش به اون زبان کاری نداره چون فقط کد نویسیه...............

یا برنامه هایی که چند تا شرط دارند مشخصند که باید از (الس) باید استفاده کرد ولی خود املیات مشکل پیدا میکنه......
یه سوال بود میگف که عدد صحیح از ورودی بگیره اگه اول بود مجموع ار قامو حساب کنه.....اگه کامل بود فاکتوریلشو حساب کنه....در غیر این صورت حاصلضرب ارقام ناصفرو حساب کنه..................

دوست خوبم راجع به اینکه میگین به خودتون اطمینان ندارین باید بگم به نظر من با یه کم تمرین بیشتر اعتماد به نفس لازم برای برنامه نوشتن رو پیدا میکنید .اما اینکه چطوری فکر کنید ! اگه قراربود شما مجموع ارقام یک عدد رو بدست بیارین چی کار میکردین ؟ خوب اول باید رقم های عدد مورد نظر رو از مشخص کنید بعد باید ارقام رو با جمع کنید .برنامه هم دقیقا همین کارو انجام میده .برای مغلوب کردن هم احتیاج به ارقام جداشده عدد دارید. در مورد شرطی ها اول شرط ابتدایی رو داخل IF بنویسید و شرط دوم را در ELSE IF و ... به همین ترتیب . امیدوارم تونسته باشم کمکی کنم .

abnoos69

عضو جدید
سلام
بازم مشکل دارم

راستی یادم رفت بگم برای مسائلی مثل فاکتوریل یا عدد کامل و... از مفهوم ریاضی استفاده کنید این طوری تقریبا مشخص میشه که باید چه کاری انجام بدین . مثلا عدد کامل عددیه که مجموع مقسوم علیه هاش با خودش برابر باشه (1+2+3 = 6 ) خوب پس اول باید مقسوم علیه هارو بدست آورد ویا عدد اول هم به همین ترتیب . گفتم شاید تبدیل کردن عدد N به ارقامش رو فراموش کرده باشین براتون نوشتم البته اگه کاملش کنید مجموع ارقام عدد n رو حساب میکنه . موفق باشید
while (n>0
}
x=n%10
sum=sum+x
n=n/10
{

MAHDI.busy

عضو جدید
سلام
بازم مشکل دارم

be nazare man boro shoro kon ye kam zehneto 0 va 1 kon bad biya computer bekhon gool pesar

in eshkalati ke to dari vase alan nist vase vaghtye ke dashti barneme nevisi ro shoro mikardi

boro VB ro ye did bezan bad donyato yekam dijital bebin bad bebin chi mishe zendegit hamishe ye if to zendegi o ye for toye tsamimatet khobe

bye

ghazalkhanoomi

عضو جدید
سلام یه سوال در مورد برنامه نویسی c داشتم: برنامه ای بنویسید که دو عدد دو رقمی را از ورودی گرفته و ب.م.م و ک.م.م آن دو را محاسبه کند و بدست آورد:(

roodnil2

عضو جدید
با سلام خدمت شما دوست عزیز. اینم سورس برنامه ب.م.م ک.م.م .

http://www.persiangig.com/pages/download/?dl=http://roodnil2.persiangig.com/other/bmm & kmm.rar

این برنامه از الگوریتم بسیار ساده ای استفاده می کند.
الگوریتم برنامه : هر عدد را به عوامل اول آن تجزیه می کند و کوچکترین عوامل مشترک بین دو عدد را به عنوان ب.م.م و بزگترین عوامل مشترک و غیر مشترک را به عنوان ک.م.م منظور می کند.

hanipurelove

عضو جدید
سلام من دو تا سوال دارم که تقریبا میفهمم چی میگه اما نمیدونم چطوری بنویسم خیلیم سادس اما اگه میشه کمکم کنین...
برنامه ای در c++ بنویسید که مقادیر یک ارایه صدعضوی را از ورودی خوانده سپس مقداری را که بیش از بقیه تکرار شده را مشخص کنید؟
برنامه ای بنویسید که ارایه ای را از ورودی خوانده و عناصر ارایه را بدون تکرار چاپ کند؟
خواهش میکنم کمکم کنین 5شنبه امتحان دارم از این سوال ها

farzaneh_25

عضو جدید
چرا کسی جواب منو نمیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:((((((

سلام به همه
من 1هفته ست رو این سوالا دارم فکر میکنم اما به نتیجه نرسیدم.
قربونش برمم که توئئ هیچ کتاب برنامه نویسی +c هیچی راجش نزدن.
کسی میتونه کمکم کنه؟؟؟دعا گوش میشم

1.مجموع سری زیر را حساب کنید.
1،1،2،2،3،3،4،4،5،5،6،6،7،7،8،8،9� �� �9،10،10

2.مجموع سری زیر را حساب کنید.
1،2،4،8،16،64،128،256،​

hanipurelove

عضو جدید
چرا کسی جواب منو نمیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:((((((
سلام به همه
من 1هفته ست رو این سوالا دارم فکر میکنم اما به نتیجه نرسیدم.
قربونش برمم که توئئ هیچ کتاب برنامه نویسی +c هیچی راجش نزدن.
کسی میتونه کمکم کنه؟؟؟دعا گوش میشم

1.مجموع سری زیر را حساب کنید.
1،1،2،2،3،3،4،4،5،5،6،6،7،7،8،8،9� �� �9،10،10

2.مجموع سری زیر را حساب کنید.
1،2،4،8،16،64،128،256،​
سلام عزیزم من جواب سوال2 رو دارم منم زیاد بلد نیستم اینجام که انگار کسی صدای مارو نمیشنوه
main()
{
int i,sum=0 ;

for(i=1,i<=256;i*=2)
s=s+i ;
printf("%d,s);
}
payan

shady sh

عضو جدید
سلام من دو تا سوال دارم که تقریبا میفهمم چی میگه اما نمیدونم چطوری بنویسم خیلیم سادس اما اگه میشه کمکم کنین...
برنامه ای در c++ بنویسید که مقادیر یک ارایه صدعضوی را از ورودی خوانده سپس مقداری را که بیش از بقیه تکرار شده را مشخص کنید؟
برنامه ای بنویسید که ارایه ای را از ورودی خوانده و عناصر ارایه را بدون تکرار چاپ کند؟

سلام برای برنامه دوم
int main()
int A[n];
for (int i=0;i<n;i++)
cin>>A;
int B[n];
for (int i=0;i<n;i++)
{
for(int j=0;j<n;j++)
{
while (A== B[j])
break;
}

B==A;
}
for (int i=0i<n;i++)
Cout<<B;
توی این برنامه اگر عدد ارایه Aتوی Bنبود عددو توی ارایه Bقرار میده ودر آخر چاپ میکنه

hanipurelove

عضو جدید
عزیییزم واقعا ممنونم ازت فقط یه سوال داشتم
int B[n];
for (int i=0;i<n;i++)

این قسمت چیکار میکنه؟؟ فور دوم منظورمه

shady sh

عضو جدید
عزیییزم واقعا ممنونم ازت فقط یه سوال داشتم
int B[n];
for (int i=0;i<n;i++)

این قسمت چیکار میکنه؟؟ فور دوم منظورمه
for aval 1 onsor az araye A entekhab mikone va for dovom adad araye A ra ba taktak anasor araye B moghayese mikone va dar sorat nabod on adad ,adado to araye B mizare

antengogoli21

عضو جدید
سلام
من یه برنامه به زبان cمی خوام که دورشته از کاربر بگیرد و بگوید که رشته دوم در رشته اول هست یا نه ؟البته از تابع استفاده نکند !تو رو خدا زود جواب بدید!

mrtza_eng

عضو جدید

سلام جواب سوالت تو این pdf که نمونه سوالای علم و صنعته هست دانلودش کن سوالای خیلی خوبی داره

مشاهده پیوست c.pdf

9012305306

عضو جدید
سلام ببخشیدنمی دونستم سوالم وازکی بپرسم من می خوام یه برنامه بنویسم که با تابعfunceمساحت دایره ومستطیل وحساب کنه فقط تا شنبه صبح وقت دارم تحویل استادبدم www.nhashemi92@yahoo.com

آخرین ویرایش:

Omid Jackson

عضو جدید
سلام ببخشیدنمی دونستم سوالم وازکی بپرسم من می خوام یه برنامه بنویسم که با تابعfunceمساحت دایره ومستطیل وحساب کنه فقط تا شنبه صبح وقت دارم تحویل استادبدم www.nhashemi92@yahoo.com
دوست عزیز یعنی شما یه تابع به اسم funce میخواین که با فراخوانی این تابع مساحت مستطیل یا دایره رو حساب کنه؟
کار خیلی راحتیه فقط یه چیزی!
اینی که شما گفتی توضیحات ناقصی هست. الآن من چطوری بفهمم که شما دقیقا میخوای ساختار برنامت چی باشه؟
میشه دو ورودی گرفت که اول بگه اگر 1 رو بزنی مساحت دایره و اگر 2 رو بزنی مساحت مستطیل و بعد نسبت به عددی که زدین ورودی ها رو بگیره و عدد رو چاپ کنه!
اگر منظور همینه که خبر بدین تا بنویسم

maryhamed

عضو جدید
سلام
خواهش میکنم کمکم کنید
پروژه را باید تا هفته دیگه تحویل بدم ولی اصلا نمیدونم باید چیکارش کنم
.................................................. .................................................. .
برنامه ای بنویسید که 2ماتریس از ورودی دریافت کرده و بسته به انتخاب کاربر یکی از عملیات زیر رو انجام دهد
1.جمع
2.تفریق
3.ضرب
4.دترمینان ماتریس
(البته هر 4 مورد رو باید انجام بده)

من باید پروژه رو تا9 اذر باید تحویل بدم

alireza3377

عضو جدید
سارا تو باید اول با پایه زبان cاشنا بشی اینطور که شما میگید اصلا بلد نیستید.

arashabhari

عضو جدید
با سلام من نمونه سولات ازمون فنی و حرفه ای میخوام به صورت تستی خیلی نیاز دارم
نمونه سولات زبان c میکروکنتر avr

mmehrnia

عضو جدید
سلام دوستان
یه برنامه می خوام بنویسم که یه عدد از کاربر بگیره و به تعداد اون عدد مربع های تو همدیگه رسم کنه (به جای خط از ستاره استفاده شود)
به من گفتن که ماژولار نوشته بشه
لطفا راهنمایی کنید ممنون