نرم افزار محاسبه لیفت

z.alavi

کاربر فعال
دوستان کسی تا به حال نرم افزاری برای محاسبه ی نیروی لیفت و تراست پرنده ها دیده؟ به عبارت ساده تر ، بال زدن نیروی تراست تولید می کنه، می خوام بدونم کسی تا به حال به نرم افزاری برخورده که بتونه این نیروها رو برای بال زدن محاسبه کنه؟
خیلی خیلی فوریه.
ممنون از همه.

marsel2010

عضو جدید
دوستان کسی تا به حال نرم افزاری برای محاسبه ی نیروی لیفت و تراست پرنده ها دیده؟ به عبارت ساده تر ، بال زدن نیروی تراست تولید می کنه، می خوام بدونم کسی تا به حال به نرم افزاری برخورده که بتونه این نیروها رو برای بال زدن محاسبه کنه؟
خیلی خیلی فوریه.
ممنون از همه.

نه!
اصلا امکان نداره. البته واسه پرنده های واقعی؟

z.alavi

کاربر فعال
نه!
اصلا امکان نداره. البته واسه پرنده های واقعی؟

چی امکان نداره؟ چنین نرم افزاری؟ تا جاییکه می دونم یه نمونه اش رو آمریکاییها ساختند.
پرنده ی واقعی و غیر واقعی نداره، مهم اینه که عمل بال زدن نیروهای آیرودینامیکی تولید می کنه و من می خوام این نیروها رو اندازه بگیرم

marsel2010

عضو جدید
چی امکان نداره؟ چنین نرم افزاری؟ تا جاییکه می دونم یه نمونه اش رو آمریکاییها ساختند.
پرنده ی واقعی و غیر واقعی نداره، مهم اینه که عمل بال زدن نیروهای آیرودینامیکی تولید می کنه و من می خوام این نیروها رو اندازه بگیرم

تا نبینم باورم نمیشه. آخه خیلی چیز پیچیده ایه!
اینجا دیگه فقط CFD و اینجور چیزا نیست. کجا می تونم ببینمش؟

z.alavi

کاربر فعال

marsel2010

عضو جدید
میشه دقیقا بفرماییدکه دقیقا چی رو می خواید ببینید؟ نرم افزاره رو ؟

این لینک وب نرم افزاره : http://www.sbir.gov/sbirsearch/detail/102399

فکر نمی کنم ساخته شده باشه. البته یادمه حدودا 4 یا 5 سال پیش دانشجو های دانشگاه شریف یه وسیله ساخته بودن که بال می زد و پرواز میکرد. الحق که شاهکار بود. آخه بالهاش فکر کنم از آلومنیوم بود ولی واقعا عالی پرواز میکرد. به جرات می تونم بگم حتی نمونه های امریکایی این پرنده ها بهش نمی رسید. در ضمن:
نه شما و نه هیچ امریکایی و غیر امریکایی نمی تونه نرم افزاری بنویسه که تراست بال پرنده های عادی رو حساب کنه(شما می تونی واسه یه گنجشک بنویس تا ببینیم). البته پرنده هایی مثل زنبور فرق میکنه تازه اونم با یه سری تغییرات.

z.alavi

کاربر فعال
فکر نمی کنم ساخته شده باشه. البته یادمه حدودا 4 یا 5 سال پیش دانشجو های دانشگاه شریف یه وسیله ساخته بودن که بال می زد و پرواز میکرد. الحق که شاهکار بود. آخه بالهاش فکر کنم از آلومنیوم بود ولی واقعا عالی پرواز میکرد. به جرات می تونم بگم حتی نمونه های امریکایی این پرنده ها بهش نمی رسید. در ضمن:
نه شما و نه هیچ امریکایی و غیر امریکایی نمی تونه نرم افزاری بنویسه که تراست بال پرنده های عادی رو حساب کنه(شما می تونی واسه یه گنجشک بنویس تا ببینیم). البته پرنده هایی مثل زنبور فرق میکنه تازه اونم با یه سری تغییرات.

فکر کنم :
اولا یک کم زیادی از دنیا عقب هستید!!!
دوما یک کم زیادی اطلاعات تخصصی ندارید!!!
سوما یک کم زیادی به همین اطلاعات خودتون مغرور هستید!!!

ولی جناب مارسل گرامی، همون پرنده ی دانشگاه شریف رو بنده راجع بهش اطلاعات دارم بسی از شما دقیقتر. شما صد در صد یقین داشته باش، هیچ کار تجربی ای نظیر همین پرنده، بدون کار عددی (حالا می خواید اسمشو بذارید کد یا نرم افزار) انجام نمیشه، چون هر دو تأیید کننده ی هم هستند. من کسی رو می شناسم که اتفاقا خودش نویسنده ی چنین کدی هست و در ایران. کار پروژه ی خودم هم چنین کدی هست، حتی با فلوئنت هم از این تحلیل ها می کنن.
در خارج از کشور هم که الا ماشاءالله در این زمینه کار شده و خیلی بهتر از شریف هم ساختند و هم عددی روش کار کردند، ضمن اینکه بال پرنده ی شریف، آلومینیوم هم نیست!!!
یک کم اطلاعاتتون رو بیشتر کنید بعد از من کد گنجشک بخواید!:D

marsel2010

عضو جدید
شما درست میگین. بنده اصلا سواد ندارم.:biggrin:
شیر که پیر شد، بازیچه شغال میشه!
اون پرنده کاملا از آلومنیوم بود. شاید شما چیز دیگه مد نظرت هستش. چیزی که من دیدم همون بود.

z.alavi

کاربر فعال
پرنده ی تدبیر شریف جهت اطلاع دوستان:

tadbir1.jpg

موفق باشید.

بالا