مقالات مرتبط با کامپوزیت

دوستان خوبم پس از ایجاد تاپیک کامپوزیتها در تالار اصلی خودمون قرار بر این شد که ای بوک ها و مقالات مربوط به اون رو هم برای استفاده قرار بدیم

در همین راستا و البته قطعا در راستای نظم دهی به کتابخانه ی مهندسی پلیمر تاپیک مجزای کامپوزیت ها رو ایجاد کردم و امیدوارم با کمک هم بتونیم این تاپیک رو هم به عنوان منبع مناسبی برای کامپوزیت داشته باشیم

با تشکر

مقالات کامپوزیتی(1)

مقالات کامپوزیتی(1)

دوستان عزیزم در این پست ،و متعاقب آن پست های با عناوین مشابه، قصد داریم مقالات کامپوزیتی رو برای شما قرار بدیم

البته در کنار هم و با هم!

1 مقاله مقدمه‌اي بر کامپوزيت‌ها
تعاريف پايه - بازار مواد کامپوزيت ؛ سال 86
(1.5 مگابایت)

*2و 3- 2 مقاله در رابطه با نانوکامپوزیت ها به در خواست فیدل عزیز*

2 جزوه دوره آموزشي(1.56 مگابایت)

3 مقدمه ای بر نانوکامپوزیت ها(702 کیلوبایت)
(نوع فایل پاورپوینت هست که رای روی سایت قرار گرفتن فشرده کردم)

4 smc
جزوه دوره آموزشي
335 کیلوبایت​

5 پالتروژن
جزوه دوره آموزشي
671 کیلوبایت​

6 مبانی طراحی کامپوزیت ها
جزوه دوره آموزشي
1.02 مگابایت

(فایل ها به ترتیب بالا قرار خواهند گرفت، که البته در چند پست خواهد بود زیرا سایت محدودیت -3 داره)​

دوستان بقیه ی مقالات در روزهای آتی بر روی سایت قرار داده خواهند شد​

پی نوشت :
1 امیدوارم که مفید باشند
2 در رابطه با درخواست دوست عزیزم، فیدل، میدونم رفرنس های مورد نیازتون کامل معرفی نشده و در واقع مبحث درخواستی شما تخصصی تر بوده، ولی خب سعی می کنم فردا در ادامه کمکی اگر از دستم بر امد دریغ نکنم​

با تشکر​

پیوست ها

• Introduction%20Presentation_Rezadoust1.pdf
    1.5 مگایابت · بازدیدها: 0
  • Nanocomposite_Sahraeian2.pdf
    1.6 مگایابت · بازدیدها: 0
مقالات کامپوزیتی(1)`

مقالات کامپوزیتی(1)`

ادامه ی مقالات سری 1

پیوست ها

• nanocomposite3.rar
    386.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • SMC_Esfandeh.pdf
    335.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
مقالات کامپوزیتی(1)

مقالات کامپوزیتی(1)

ادامه ی سری 1 با مقالات شماره های 5 و 6

پیوست ها

• pultrusion_Sabet.pdf
    671.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • Principles%20Of%20Composites%20Design_HRahimi.pdf
    1 مگایابت · بازدیدها: 0

poosheshkaran

عضو جدید
ببخشید ...کتابهای زیادی دارم اما به دلیل محدودیت حجم نتونستم آپلود کنم..... در مورد کامپوزیت یک کتاب ترجمه شده نه چندان خوب ( امابازهم دست تهیه کنندگان و نویسندگانش درد نکنه ...... مطالبش مفید هست) انجمن کامپوزیت ایران تهیه نموده است .عضویت در این انجمن را نیز به همه علاقه مندان توصیه می کنم .
http://www.ircomas.org/fa/index.asp
کتاب به صورت یک پک(راهنمای صنعت کامپوزیت و فهرست شرکتهای فعال در صنعت کامپوزیت) می باشد

poosheshkaran

عضو جدید
هند بوک کامپوزیت

هند بوک کامپوزیت

این کتاب برای من خیلی خیلی خیلی مفید بوده و هست. مطالب کاربدی و جالبی دارد . امیدوارم مفید باشد

پیوست ها

• Handbook_of_Composite_Fabrication.rar
    1.9 مگایابت · بازدیدها: 0

poosheshkaran

عضو جدید
بتن پلیمری

بتن پلیمری

بتن پلیمری شاخه بسیار جالب و نسبتا جدید (در ایران ) کامپوزیت می باشد . این مقاله معرفی کرده است .
در بتن پلیمری از یک پلیمر(معمولا یک ترموست) به عنوان پیوند دهنده دانه های شنی استفاده می شود . استفاده از پلی استر غیر اشباع در ساخت بتنهای پلیمری بسیار رایج است .

پیوست ها

• 11.pdf
    151.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

poosheshkaran

عضو جدید
هند بوک سالید سفیس Solid Surface

هند بوک سالید سفیس Solid Surface

Solid Surface هم یک شاخه جدید(بازهم در ایران )از کامپوزیت می باشد. این شاخه خیلی جالب است . یکی از کاربردهای آن تهیه سنگهای مصنوعی گرانیت شکل می باشد .
صنعتگران چینی سالهاست که قطعات جالبی از سالید سفیس تهیه کرده و به بازار می دهند . امیدوارم در ایران هم این حرفه رونق یابد .
معادل فارسی جالبی از Solid Surface نتوانستم پیدا کنم. یک اصطلاح است . ممنون می شوم یکی معادل فارسی آنرا بیابد.

پیوست ها

• Solid Surface Handbook Oct Rev.pdf
    91.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
ممنون دوست من
در مورد محدودیت هایی هم که برای آپلود هست
درست میگید
ولی واقعا نمی خوام این محدودیت ها ما رو از کتاب های شما محروم کنه
اگر واقعا این محدودیت مشکلی براتون پیش اورده من دعوتنامه ی پرشین گیگ میفرستم
شما اونجا آپلود کنید و لینکش رو قرار بدین

ما واقعا به کمک افرادی مثل شما نیاز داریم
یه جورایی شدیدا هم نیاز داریم

فاطمه یاس

عضو جدید
کاربر ممتاز
بررسي تأثير فرمولاسيون و شرايط فرآيندبر روی ميزان هدايت الکتريکی کامپوزيت اپوکسی- دوده

بررسي تأثير فرمولاسيون و شرايط فرآيندبر روی ميزان هدايت الکتريکی کامپوزيت اپوکسی- دوده

عنوان مقاله : بررسي تأثير فرمولاسيون و شرايط فرآيندبر روی ميزان هدايت الکتريکی کامپوزيت اپوکسی- دوده:
وحيد حدادی اصل*، مهدی مقری بيدگلي، سيد جعفر صادقی حسينی
دانشكده مهندسي پليمر، دانشگاه صنعتي اميركبير

چکيده

امروزه از افزودن دوده هادي به مواد پليمری به منظور افزايش هدايت الكتريكي پليمرها استفاده می شو د. در اين ميان قابل ذکر است ک ه معمو لا"رابطه بين درصد دوده و ميزان هدايت الكتريكي پليمر غير خطي مي باشد. در درصدهاي ك م دوده ، هدايت الكتريكي پليمر تغييرچندانی نم ي كند، به عبارت ديگر وقتي ميزان دودة مصرفي از يك مقدا ر حدي كمتر باشد، دوده تأثي ر چنداني بر روي ازدياد هدايت الكتريكي پليمر ندارد. پس از آن وقتي كه درصد دوده به نقطة حدي موسوم ب ه" آستانة ت جمع" رسيد، هدايت الكتريكي به اندازة قاب ل ملاحظه اي افز ايش مي ياب د. نتايج تحقيق حاضر نشانگر اين نکته بودندکه با افزايش ساختار دوده، اعمال برش ملايم، افزودن مواد يونی به دليل خنثی سازی بارهای الکترواستاتيکی حاصل در فرايند اختلاط و همچنين افزايش دمای پخت که به دليل کاهش ويسکوزيته و تشکيل آسانتر شبکه های هادی رخ می دهد سبب می شود که آستانه هدايت به
درصدهای پايينتری منتقل شود . با افزايش دمای محيط آزمايش تا نزديکی دمای شيشه ای شدن، هدايت الکتريکی کاهش يافته، حال آنکه در نزديکی دمای شيشه ای شدن، هدايت الکتريکی افزايش می يابد.
كلمات كليدي: هدايت الکتريکی، دوده، درصد حجمی، کامپوزيتهای پليمری

پیوست ها

• مقاله_بررسي_تأثير_فرمولاسيون_و_شرايط_فرآيند.PDF
    303 کیلوبایت · بازدیدها: 0