مشکل در راه اندازی یو پی اس

chicamika

عضو
سلام .ی یو پی اس 3 کیلو دارم که چهار تا باتری 12ولت داشت .ابتدا وقتی یو پی اس رو راه انداختم کل
چراغهای سیگنال جلو دستگاه روشن شد و الارم میداد.
بعد که باتری ها رو عوض کردم و یو پی اس رو به برق زدم یو پی اس روشن شد ولی وقتی ذکمه تست رو زدم که خروجی بده فیوز
سه فاز محل رو پروند. و یو پی اس الارم اضافه بار رو میداد .ذر حالی که من روی تک تک خروجی های یو پی اس فیوز گذاشته بودم و همچنین خط بندی شده بود که جدا از برق شهر بود . و یعنی مصرف چندانی نداشت و فیوزها در حالت قطع بودش.
مهندسان اگه کمک کنن ممنون میشم

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
سلام .ی یو پی اس 3 کیلو دارم که چهار تا باتری 12ولت داشت .ابتدا وقتی یو پی اس رو راه انداختم کل
چراغهای سیگنال جلو دستگاه روشن شد و الارم میداد.
بعد که باتری ها رو عوض کردم و یو پی اس رو به برق زدم یو پی اس روشن شد ولی وقتی ذکمه تست رو زدم که خروجی بده فیوز
سه فاز محل رو پروند. و یو پی اس الارم اضافه بار رو میداد .ذر حالی که من روی تک تک خروجی های یو پی اس فیوز گذاشته بودم و همچنین خط بندی شده بود که جدا از برق شهر بود . و یعنی مصرف چندانی نداشت و فیوزها در حالت قطع بودش.
مهندسان اگه کمک کنن ممنون میشم
سلام الان که باتری ها رو عوض کردید هیچ الارمی نمیده ؟
ممکنه فیوز هایی که گذاشتید اشتباه انتخاب شده باشه
اگر فیوز ها در حالت قطع بوده ی جایی یوپی اس به بار وصله ..اتصالات رو چک کن.
باتری ها رو هم ببین صحیح کانکت شده باشن
بهترین راه هم اینه که ی تکنسین از نمایندگی بیاد و از نزدیک ببینه

chicamika

عضو
.به جز الارم بار اضافی ،الارم دیگه ای نمیده .باتری ها 4 تا ولته 12 که سری کردم خروجیش 48 ولت بشه.چون خط بندی کردم و سر راه هر خط ی فیوز بر اساس تجهیزاتم گذاشتم و مطمینم که فسوزام قطع بودن .فکر میکنید پریدن فیوز سه فاز 25 آمپر اونم برای خود
کنتور برق وقتی یو پی اس رو تست کردم چی میتونهه باشه؟
اتفاقا با نمتایندگی تماس گرفتم و گفتن چون مدل از رده خارج برای ما مجسوب میشه هیچ خدماتی براش نداریم به هیچ وجه

.با تشکر

chicamika

عضو
و فکر میکنم در هر صورت اگر باتری ها رو اشتباه وصل کرده باشم ولتاژ خروجی باتری ها و ربطی به پریدن فیوز نباید داشته باشه. وقتی یو پی اس رو روشن کردم فیوز کنتور 25 .امپر کند کار بود پرید هیچ فیوز دیگه ای داخل تابلو نپریده بود اینم بگم که اونجا سیستم ارت نداره .چون یو پی اس فاراتله و دیگه پشتیبانی نمیکنه کاتالوگی ازش پیدا نکردم که سیستم ارت نیاز هست یا نه.

آخرین ویرایش:

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
.به جز الارم بار اضافی ،الارم دیگه ای نمیده .باتری ها 4 تا ولته 12 که سری کردم خروجیش 48 ولت بشه.چون خط بندی کردم و سر راه هر خط ی فیوز بر اساس تجهیزاتم گذاشتم و مطمینم که فسوزام قطع بودن .فکر میکنید پریدن فیوز سه فاز 25 آمپر اونم برای خود
کنتور برق وقتی یو پی اس رو تست کردم چی میتونهه باشه؟
اتفاقا با نمتایندگی تماس گرفتم و گفتن چون مدل از رده خارج برای ما مجسوب میشه هیچ خدماتی براش نداریم به هیچ وجه

.با تشکر

یو پی اس فاراتل باید حتما ارتینگ استاندارد داشته باشه.
منظورتون از فیوز سه فاز , فیوز ورودیه اون اصلا ارتباطی با یو پی اس نداره.برق شهر قطعه پس اون فیوز اصلا وارد مدار نیست. میمونه فیوزی که خود یو پی اس داره یا فیوز هایی که خودتون گذاشتید.
اونا هم قطع بودن...پس اصلا برق یو پس ای خارج نمیشده ...و احتمالا در همون فیوزهایی که شما نصب کردید یک نقطه اتصال کوتاه وجود داره . با توجه به توضیحات شما...حتما همینه

chicamika

عضو
با تشکر از شما
در مورد ارت بگم چون اون مکان سیستم ارتینگ نداره و کارفرما قبول نکرد که میله بکوبم براش .چون وقتی با شرکت فاراتل تماس گرقته بود و سوال کرده بود که بدون ارت کار میکنه یانه ؟اونا جواب دادن که کار میکنه فقط ارور وصل نبودن ارت رو میده و مشکلی هم نداره .پس کارفرما نیومد هزینه کنه
و اما از اتصالی بازم ی سری دیکه میرم اتصالاتمو درست نگاه میکنم شاید اتصالی وچود داشته باشه

chicamika

عضو
مدل یو پی اس ssp3000 فاراتل .اما هرر چی گشتم تو نت راهنمایی پیدا نکردم .ممنون میشم اگه کسی از دوستان کاتالوگشو داره در اختیارم بزاره

chicamika

عضو
اقا با خواست خدا مشکلو پیدا کردم و حل شد .فقط یه سوالی برام مطرح شد وقتی کل برق رو در واقع برق کنتور رو قطع کردیم متوجه شدیم که یو پی اس ی ولتاژ 150 تایی به خط پریزی که ازش برق میگیره میداد.در واقعه برق داشت .
ایا یو پی اس به نظرتون مشکل داره کللا یا نه همشون همینطوریا

بالا