مشکل در برنامه insert از dropdownlist یا textbox

IT_eng

عضو جدید
سلام برنامه من به این صورته که یک فرم دارم که 4 تا مشخصه داره که هر کدوم اینها باید یا از dropdownlist تو جدول ثبت بشه اگر تو لیست وجود نداشت از طریق texbox وارد بشه حالا من واسه insert مشکل دارم چطوری بگم چک کنه که dropdownlist یا textbox رو باید insert کنه.

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
سلام برنامه من به این صورته که یک فرم دارم که 4 تا مشخصه داره که هر کدوم اینها باید یا از dropdownlist تو جدول ثبت بشه اگر تو لیست وجود نداشت از طریق texbox وارد بشه حالا من واسه insert مشکل دارم چطوری بگم چک کنه که dropdownlist یا textbox رو باید insert کنه.

سلام. میتونی برای راحت تر شدن کارت از RadioButton استفاده کنی و براساس انتخاب اون، اطلاعات را از ورودی دريافت کنی. در غير اينصورت ميتونی از ايندکس استفاده کنی چون در صورت عدم انتخاب از DropDownList ایندکس منفی است، البته به شرطی که آیتمی انتخاب نشه و بعد در جعبه متن هم اطلاعات وارد شه. میتونی عم اولویت بذاری مثلاً در صورتیکه در جعبه متن اطلاعاتی وارد شد، اولویت با این اطلاعات باشه. در هر صورت باید تابعی بنویسی و اطلاعاتی که باید ثبت شوند را در آنجا تعيين و به سمت تابع ثبت اطلاعات بفرستی :gol:

• Like
واکنش ها: SHRP

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
اگه تمايل داري از روش خودتون استفاده كنيد بايد چك كني اگه از ليست انتخاب نكرده بود باكس فعال باشه وگرنه باكس غير فعال بشه تا ديگه نتونه توي اون بنويسه
روش نوشتن كدش هم ساده است
اگه Itemindex ليست 1- بود يعني چيزي از ليست انتخاب نشده و باكس بايد فعال باشه وگرنه box.enabled=false;

البته روشي كه نگين جان گفتن منطقي تر و كاربردي است.