فلوئنت

farzad fi

عضو جدید
سلام میخواستم بدوم کسی راجع به شبیه سازی نازل با فلوئنت کار کرده؟

سلام میخواستم بدوم کسی راجع به شبیه سازی نازل با فلوئنت کار کرده؟

سلام داداش فرزاد
خب احتمالا خیلی از هوافضایی ها اینطور پروژه ای رو داشتند.
شما چی میخوای دقیقا؟ شیبه سازی کجای نازل؟!!
من جریان پولوم و جریان داخل نازل و انتقال حرارت دیواره نازل رو کار کردم. اگه کمکی از دستم بر بیاد در خدمتم

farzad fi

عضو جدید
سلام عزیزم مال من جریان دوفازی از نوع فاز گسستست یعنی به جریان نازلم پودر تزریق میکنم - من تقریبا همه جاش فهمیدم مشکل من در جریان خارج از نازل یعنی جایی که باندری من از نوع فارفیلده توروخدا کمکم کن--راستی تراست جانبی چجوری حساب میکنن؟

zxo003

طراح هواپیما
کاربر ممتاز
سلام عزیزم مال من جریان دوفازی از نوع فاز گسستست یعنی به جریان نازلم پودر تزریق میکنم - من تقریبا همه جاش فهمیدم مشکل من در جریان خارج از نازل یعنی جایی که باندری من از نوع فارفیلده توروخدا کمکم کن--راستی تراست جانبی چجوری حساب میکنن؟

سلام
یک عکس از شبکه قرار بده شاید بتوانیم کمک کنیم

سلام مجدد
کاش یکم بیشتر توضیح میدادی درباره سوالت! البته اگه واقعا جدیه سوالت :D
شما در هندسه وقتی میخوای شبکه بندی کنی باید خروجی نازل رو تا ده برابر قطر نازل رو هم شبکه بندی کنی در ضمن باید به گونه ای شبکه رو قرار بدی که جریان برگشتی خارج شده از نازل رو بگیری این هم به اندازه قطر نازل کفایت میکنه. شرط مرزی این مرزها هم pressure far field مناسبه...
در مورد سوال دومت هم بگم که شما توی قسمت solution یه قسمتی هست که شما میتونی راستایی که نیاز داری تا نیروی وارده در جهت اون حساب بشه رو وارد کنی.
امیدورام که کافی بوده باشه .
یاعلی

بالا