شهرسازي : نيازمنديهاي شهرسازي

sheikh.m737

عضو جدید
كلا عكس يه خيابونو داريم با ماشينا و آدما و ساختمونا و درختا بايد توصيفش كنيم
لينچ چيه!؟؟!
خوب همين خيابون، ماشينا و ... توصيف كن.
"كوين لينچ" يه شهرسازه. دو تا كتاب معروف داره. "تئوري شكل شهر" و "سيماي شهر" سعي كن هر دو رو بخوني.
عناصر لينچ در كتاب دوم نوشته شده. "گره" "لبه" "نشانه" "راه"

aminkhan

عضو جدید
دوستان منابع برنامه ریزی شهری و منطقه ای برای ارشد مگه تغییر کرده؟ چون نوشته آزمون تشریحی و عملی داره،مگه مثل معماری اسکیس داره؟در ضمن ریاضیاتش هم مثل اینکه حذف شده وفقط آمار داره.
پارسال هم توی دفترچه اینجوری نوشته بود یا امسال عوض شده؟

mahdarmohagh

عضو جدید
سلام
آره این قسمت تشریحی تحلیلی بچه های برنامه ریزی واقعا عجیبه
پارسال نبود اساتید ما که احتمال میدن به صورت مصاحبه باشه
اما این تغییر ضرایب طراحی شهری هم خیلی بده
ضریب مباحث رو خیلی بردن بالا
ناارحت کننده است

faren_m

عضو جدید
payan nameh

payan nameh

man terme akhare karshenasi shahrsazi hastam,mano ro dar morede payan name rahnamaei konin va behem mozoe khob bedin ba matlab va maghale,mamnoon mishammm

sheikh.m737

عضو جدید
ديگه كفر من رو در آوردن
آقا جون ما ديگه توي باشگاه تالار شهرسازي نخواستيم.
همه فقط ميريم توي نوانديشان
من كه شخصا هيچ تاپيك در خصوص شهرسازي توي باشگاه نميزارم.

هر كي خواست بياد و عضو انجمن نوانديشان بشه هرچند خوش هم ميتونه بون معرف عضو بشه اما اگه خواست براي من ايمل بزنه تا براش دعوتنامه انجمن نوانديشان را بفرستم. shekh.m737@gmail.com

mesi_1441

عضو جدید
سلام عزیزم
سوالم اینه چرا شهر های باستانی ما به صورت دایره ای ساخته می شده اند ؟
در این مورد هر چی تونستی بهم برسون خیلی گیرم.
ممنون

1180022084

عضو جدید
سلام دوست جونا.من برای طرح شهرسازی یک احتیاج به کمک دارم.موضوع پروژه من خیابان ایران واقع در منطقه دوازده هست . من باید برای این خیابون یه طرح ایده آل و یک طرح واقع گرایانه با توجه به تکنیک سواتی که بررسی کردم ارایه بدم. کارم باید به صورت نقشه های تصحیح کاربری،عرض مقطع،مبلمان شهری و ... باشه.
خیابون ایران تقریبا پشت ساختمون مجلس میشه. اگه چیزی به نظرتون میرسه لطفا لطفا لطفا لطفا کمکم کنید

PakBakhteh

عضو جدید
کمممممممممممممممممممممک

کمممممممممممممممممممممک

:gol:سلام به روي ماه هرچي شهرسازه:gol:
شهرسازا هر چي احتياج دارين رو اينجا بيگن تا هر كي تونست كمك كنه.از راهنمايي كردن تا مقاله /پايان نامه/ پروژه /طرح /وضع موجود/ مبني نظري/ ..........
سلام بچه ها
من شدیداً احتیاج به کمک دارم
یه سری اطلاعات در مورد شهر جدید مهاجران (همون که نزدیکه اراک) میخوام. اطلاعاتی در مورد طرح تفصیلی، میزان جمعیت و ...
ولی هر چی سرچ می کنم چیزی به درد بخوری گیر نمیارم. کسی هست کمکم کنه؟

razi sadegh zade

عضو جدید
سلام کسی میدونه برای کنکور کاردانی به کارشناسی از معماری به شهرسازی چه دروسی لازم هست؟...

parichehr.F

عضو جدید
سلام دوستان کسی میدونه منابع ارشد طراحی شهری و برنامه ریزی شهری چین؟ و این که برای طراحی شهری حتما باید به یه کلاس اسکیس مراجعه کنیم؟

marry behesht

عضو جدید
درخواست کمک

درخواست کمک

خواهشا کمکم کنییییییییید....
با سلام
من دانشجوی ترم آخر ارشد طراحی شهری هستم و در حال تکمیل پایان نامه ای با موضوع "ارائه دستور کار میدان شهری پیاده مدار با رویکرد هویت تاریخی و پایداری اجتماعی" . نمونه مطالعاتی خود را هم میدان عتیق اصفهان در نظر گرفته ام. اما برای تکمیل بخش مربوط به مصادیق ایرانی و خارجی شدیدا دچار مشکل شده ام و به کمک نیاز دارم. از دوستان خواهشمندم تا اگر مقالات و منابعی در این زمینه می شناسند بهم معرفی کنند. نمونه هایی که باید معرفی و شرح داده شوند باید ازلحاظ ویژگی های اقلیمی -تاریخی- جغرافیایی- کالبدی و ... مشابه میدان عتیق اصفهان باشند یا حداقل یکی ار ویژگی های خاص آن را داشته باشند و البته میدانی پیاده مدار باشند. مخصوصا میدان هایی که از حالت سواره محور به پیاده محور تبدیل شده اند. اگر بهم منابع خارجی معرفی کنید که خیلی عالیه.
ممنوووووون

آخرین ویرایش:
بالا