شما چی از زندگی فهمیده اید ؟

دختر معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
آنچه من فهمیدم این است :
هر چه بیشتر بدانی بیشتر تعقل کنی بیشتر ادب و شعور و فهم و تعهد و وجدان داشته باشی و مخلص کلام هر چه بهتر باشی رنجت بیشتر است در این دنیا .
و هر چه بی خیال تر باشی و بی تفاوت تر و بی وجدان تر زندگی کنی آسونتر می گذره برات زندگی .
نمی دانم اگر روزی فرزندی داشتم باید بیاموزمش خوب باشد یا اینکه نه فقط بیاموزد حقش را از دیگران بگیرد کافیست .
در این دنیا محال است گمان کنی همه خوبند و حقت را پایمال نمیکنند . در این دنیا خودخواهی پر رنگ ترین اصل وجود آدمهاست .

.......

دختر معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
چقدر ناله های بدبینانه و جانسوز!!!
ویران شود این شهر که مرکز روانپزشکی و روانکاوی سر هر کوچه اش وجود نداره.

هر کسی با توجه به موقعیت ها و شرایطی که تجربه کرده نظر متفاوتی داره این دلیل نمیشه شما التزام وجود روانپزشک و روانکاو را تجویز کنید .

دختر معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
زندگی یه موهبت الهی است. هم شیرینه هم ارزشمند.
بشرطی که بجای زنده بودن ،زندگی کردن رو یاد بگیری.

قطعا همینطوره زندگی یک موهبت الهی است ولی پولدارها موهبتشان بیشتر است .
فقیری که به یک لحاف گرم محتاج است و برای یک وعده غذا همیشه دستش درازه و هیچ وقت طعم خونه مستقل نچشیده و هیچ وقت سفر نرفته و یا حتی امکان این رو نداشته دو کلام درس بخونه و همیشه پر از حسرته بر فرض ایمان کامل به خدا آیا به نظرت زندگی رو ارزشمند می دونه ؟؟؟

دختر معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
مگه قراره به جنگ زندگی بریم؟ زندگی معنای لطف الهی است.

شک نکن زندگی جنگ است ... جنگ تن به تن خیر با شر ... بستگی داره تو کدوم دسته قرار بگیری اون موقع معنای زندگی برات معنای متفاوت خواهد داشت .

• Like
واکنش ها: ayja

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
قطعا همینطوره زندگی یک موهبت الهی است ولی پولدارها موهبتشان بیشتر است .
فقیری که به یک لحاف گرم محتاج است و برای یک وعده غذا همیشه دستش درازه و هیچ وقت طعم خونه مستقل نچشیده و هیچ وقت سفر نرفته و یا حتی امکان این رو نداشته دو کلام درس بخونه و همیشه پر از حسرته بر فرض ایمان کامل به خدا آیا به نظرت زندگی رو ارزشمند می دونه ؟؟؟
زنده بودن به اینا که میگی , ربط داره ولی زندگی کردن یه ارزش دیگه است که این چیزا براش تاثیری نداره.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شک نکن زندگی جنگ است ... جنگ تن به تن خیر با شر ... بستگی داره تو کدوم دسته قرار بگیری اون موقع معنای زندگی برات معنای متفاوت خواهد داشت .
آب استخر و دریا برای شلاق زدن نیست . برای شناکردنه. زندگی اسمش روشه . یعنی زندگی کردن. اگه بلد نباشیم زندگی کنیم , مجبور به جنگیدن میشیم. و این تقصیر سرنوشت یا خود زندگی نیست.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آنچه من فهمیدم این است :
هر چه بیشتر بدانی بیشتر تعقل کنی بیشتر ادب و شعور و فهم و تعهد و وجدان داشته باشی و مخلص کلام هر چه بهتر باشی رنجت بیشتر است در این دنیا .
و هر چه بی خیال تر باشی و بی تفاوت تر و بی وجدان تر زندگی کنی آسونتر می گذره برات زندگی .
نمی دانم اگر روزی فرزندی داشتم باید بیاموزمش خوب باشد یا اینکه نه فقط بیاموزد حقش را از دیگران بگیرد کافیست .
در این دنیا محال است گمان کنی همه خوبند و حقت را پایمال نمیکنند . در این دنیا خودخواهی پر رنگ ترین اصل وجود آدمهاست .

.......
نظر شما رو تایید میکنم و باهاتون موافقم. اما یه نکته ظریف هم هست . اونم اینه که دانش و فهم و شعور اگه ناقص باشه , همون اتفاقاتی رخ میده که شما بهش اشاره کردید. ولی اگه انسان به بلوغ فکری کامل و به دانایی برسه , این چیزا براش رخ نمیده , چون میتونه بخوبی تحلیل بکنه و واقعیت ها رو تشخیص بده و از این چیزا نه متعجب میشه و نه براش شبهه و سئوال پیش میاد که خاطرش رنجور بشه .

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هر کسی با توجه به موقعیت ها و شرایطی که تجربه کرده نظر متفاوتی داره این دلیل نمیشه شما التزام وجود روانپزشک و روانکاو را تجویز کنید .
شما این پیام منو بدرستی و با دید مثبت ذهنی مرور نکرده اید. کافیست این عبارت را جلو اون نوشته های من بذاری بعد بخونی : ای دولتمردان و ای کارگزاران خوب توجه کنید و ببینید چه بلائی سر جوونا اومده .....و بعدش اون جمله منو بهش اضافه کن. ;)

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ولی امضات اینو نمیگه .
“دل‌ من محکمه‌ایست که به من می‌گوید:
همه را دوست بدار،
به همه خوبی‌ کن،
و اگر بد دیدی،
دل‌ به دریای محبت بزن و بخشش کن…”

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بهتره سعی کنی در واقعیت زندگی کنی ( کاش سر کوچه شمام یه روانشناس داش)
که مثه شما افسرده و ناامید باشم؟ کل اگر طبیب بودی سر خود دوا نمودی . برا همین اخلاقته که پیشنهاد دوستی ات رو رد کردم عزیز .

_fahimam_

عضو جدید
که مثه شما افسرده و ناامید باشم؟ کل اگر طبیب بودی سر خود دوا نمودی . برا همین اخلاقته که پیشنهاد دوستی ات رو رد کردم عزیز .

حداقلش دارم در واقعیت زندگی میکنم نه با خوندن چارتا کتاب هرکسی رو زیر سوال ببرم و توهم برم داره
اشتباه نکن
من پس گرفتم

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
زندگی یه جنگه که پایون نداره (فالاچی )
فالاچی مربی و مراد من نیست. من برای خودم کافی هستم و با دهن و القاعات و ذهنیت دیگران برای خودم نقشه زندگیمو ترسیم نمیکنم. نیت هر چه باشه منزل هم همون جاست. ببین چه جوری هستی که زندگی برات این معنا رو داره. اگه مثبت ببینی زندگی بهشته .یک بهشت بی همتا .

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حداقلش دارم در واقعیت زندگی میکنم نه با خوندن چارتا کتاب هرکسی رو زیر سوال ببرم و توهم برم داره
اشتباه نکن
من پس گرفتم
حالا نمیخواد با منم بجنگی . هر کسی نظر خودشو داره . برای خودت بنویس.

_fahimam_

عضو جدید
فالاچی مربی و مراد من نیست. من برای خودم کافی هستم و با دهن و القاعات و ذهنیت دیگران برای خودم نقشه زندگیمو ترسیم نمیکنم. نیت هر چه باشه منزل هم همون جاست. ببین چه جوری هستی که زندگی برات این معنا رو داره. اگه مثبت ببینی زندگی بهشته .یک بهشت بی همتا .

ارزش و معنای خودت و زندگیت و فرهنگ لغتت رو نمیتونی به دیگری تحمیل کنی
اینو یادبگیر خانوم
امیدوارم خدایتان بهشت من را هم نصیب شما کند(نقطه تمام )

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ارزش و معنای خودت و زندگیت و فرهنگ لغتت رو نمیتونی به دیگری تحمیل کنی
اینو یادبگیر خانوم
امیدوارم خدایتان بهشت من را هم نصیب شما کند(نقطه تمام )
من اینکارو نمیکنم. دوست نداشتی میتونی مطالب منو نخونی یا منو ببری تو لیست سیاه. من کارم به خودم مربوطه. در ضمن مطالب که ازت خوندم , شک دارم که حتی معنی لغوی بهشتم بدونی چیه.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فهمــیده ام که می شود دو نفر دقیقا به یک چیز نگاه کنند ولی دو چیز کاملا متفاوت ببینند.برا همینه که من جزو آرزو های خیلی ها هستم. { من زندگی رو زیبا میبینم }

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هنر زندگی , دوست داشتن مسیر زندگیست . خوشبختی در مسیر است نه در مقصد . انسان خوشبخت کسی است که در مسیر زندگی از همه چالش های آن لذت ببرد.

ros21

عضو جدید
یعنی این قدر ناخوشایند های زندگی لذت بخش هست؟؟
...
چیزی بذهنم نمیرسه اما به نظرم افراد در شرایط مختلف نظریه های متفاوتی دارند. بنابراین در این شرایط نظرم خنثی هست.
اما گاهی به این جمله میرسم که شما اگه سرت تو زندگی خودت باشه دلیل نمیشه که بقیه هم سرشون تو زندگی خودشون باشه...! :-|
بهرحال دنیای بی رحمی است باید سخت تلاش کرد

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مشگل بسیاری از انسانها اینه که وقتی زندگی رو ناخوشایند میبینند ، خیال میکنند که این زندگیست که ناخوشاینده. در حالی که متوجه نیستند که این نگاه و زاویه نگاه اوناست که فقط مشگلات زندگی رو میبینه.
مثه این میمونه که شبها بگیم دنیا سیاه شده. در حالی که دنیا فقط محل زندگی ما نیست.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
وقتی تا جون داری ،از سفره خانواده بخوری و هر طور خواستی زندگی کنی و کسی هم بهت نگه که بالای چشمت ابروست ،،، طبیعی است که فک کنی هرطور که خواستی میتونی فکر کنی و هر چه که به فکرت میرسه ، حقیقت هم همونه.
حقیقت اونی نیست که تو معنیش میکنی. آنچه که تو معنی میکنی ، دریافت و فهم تو از حقیقته که نمیتونه واقعیت هم داشته باشه. تنها توئی که تصور میکنی که داری درست میفهمی. ممکنه واقعیت برخلاف تصور تو هم باشه. همین نکته است که درکش برای خیلی ها ناممکنه.

فاطمه طالبی

کاربر بیش فعال
من از زندگی چیزای خیلی زیادی یاد گرفتم و سعی میکنم همیشه این نکات رو توی وبلاگم بنویسم. چیزای زیادی هستن ک نمیشه همشو اینجا گفت ولی مهمترین چیزایی ک الان ب ذهنم میرسه اینه ک

هر انسانی برای هدفی آفریده شده و اون هدف برای پیشرفت روحش و پیشرفت جهان خیلی مهمه هیچکس نباید وجود خودش رو بی ارزش بدونه ، چون ما آدما برای خدا خیلی مهم هستیم و ارزش داریم . خدا عاشق ماست و میخواد که ما توی بهتر کردن دنیا باید باهاش شریک بشیم و چه چیزی از این هدف مهمتر و زیباتر ؟

ولی متاسفانه گاهی برعکس عمل میشه و یا اینکه بعضی آدما از خودشون بخاطر مسائلی ک پیش میاد تو زندگی، خیلی ضعف نشون میدن و دچار افسردگی و اعتیاد و... میشن . آیا ما برای این چیزا آفریده شدیم ؟ هدف آفرینش ما افسردگی -اعتیاد- خودکشی- و بدبختی خودمون و دیگران بوده ؟
بجای اینکه استعداد شکوفا بشه انرژی با چیزای بد هدر داده میشه و اینجور آدما هم خودشون رو زجر میدن هم دیگران رو. ولی این زجر توی اون دنیا هم نوعی ادامه خواهد داشت :w06:

هر عملی باز خوردی داره و هر عملی جوابی داره ک یک روز حتما و بدون شک ب خودمون برمیگرده ، این قانون خیلی جدی هست و برای کارهای بد یا خوب خیلی کوچیک هم به همون اندازه جواب میده ، همونطور که در قرآن داریم "پس هر كس به اندازه سنگيني ذره‏ اي كار خير انجام داده آن را مي‏بيند.و هر كس به اندازه ذره‏ اي كار بد كرده آن را مي‏بيند. "

زندگی خیلی ساده هست و نباید سختش کرد گاهی ما
(در موارد مختلف) اونقدر سخت میگیریم که من میگم حتی خدا هم اینقدر سخت نمیگیره ک ما میگیریم !! خدا دوست داره ما خوشحال باشیم خدا هیچوقت نمیخواد که ما زندگی رو ب خودمون یا دیگران سخت کنیم . خدا دوس داره که ما سلامت و شاد و در وفور نعمت باشیم هرچند گاهی شاید نده ولی حتما دلیلی داره و من فکر میکنم اون دلیل برای همه چیز همیشگی نیست . من فکر میکنم اگر ازش بخوایم میده ، و همچیز بستگی به ایمانمون داره. ایمان ب اینکه واقعا اون چیزی ک میخوایم بهمون داده میشه. نه شک کردن و ناامیدی ب دل راه دادن ...

هرانسانی دارای استعدادهای خاص خودش هست و اگه خودش بخواد میتونه پیدا و کشف شون کنه و پیدا کردن این استعدادها توی بهتر شدن زندگی و قرار گرفتن توی مسیر درست زندگی خیلی مهم و حیاتیه ...

آخرین ویرایش:

فاطمه طالبی

کاربر بیش فعال

ترس یه چیز واهیه . و در واقع یه دشمن برای ماست . دشمنی ک ما بهش خیلی بها میدیم و میذاریم ک جلوی پیشرفت و لذت بردن از زندگی رو از ما بگیره . من اینو از مطالعه کتاب و سایت تجربه های نزدیک ب مرگ یاد گرفتم و اشخاص تجربه کننده گفته بودن ک ما میدیدیم که بیشتر ترس های انسان هیچوقت اتفاق نمیوفتادن و واهی بودند!! این نکته برای من خیلی کمک کننده بود و آرامش دهنده .

و چیز دیگه ای که فهمیدم اینه ک همیشه ب ندای قلب مون گوش بدیم. اگر مشکل یا خواسته ای داریم اگه از ته دل از خدا کمک بخوایم خدا با الهامات قلبی جواب و راه حل رو ب ما میرسونه ...

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ترس دو نوع هست. یه ترس طبیعی که خداوند در نهاد موجودات زنده برای پیدا کردن آمادگی دفاع از خود قرار داده که هم ضروریه و هم جزوی از تکامل زیستی است. یه ترس هم داریم که بهش ترس غیر منطقی گفته میشه که این نوع ترس توسط روانکاوان شناسائی و درمان میشه. در نهج‌البلاغه، در حکمت 175 امام‌علی (ع) می‌فرمایند: اگر از چیزی ترسیدی، در همان چیز وارد شو زیرا شدتِ ناراحتیِ پرهیز و خویشتن‌داری بزرگ‌تر از چیزی است که از آن می‌ترسی.

آخرین ویرایش:

دختر معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی امضات اینو نمیگه .
“دل‌ من محکمه‌ایست که به من می‌گوید:
همه را دوست بدار،
به همه خوبی‌ کن،
و اگر بد دیدی،
دل‌ به دریای محبت بزن و بخشش کن…”

امضام برای یادآوری خودمه .... عین یه تلنگر ...عین یه تیکه ارزش که یادم بمونه
ولی ممکنه موفق نشم در عمل بهش ........................

آیدا..

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فهمیدم زندگی هیچکس شش دانگ نیست همیشه یک جای زندگی لنگ میزنه
هر چقدر هم تلاش کنی که همه چی درست باشه وقتی خدا نخواد نمیشه
در لحظه باید زندگی کرد و لذت برد چون یک دقیقه بعد نمیدونی زنده ای یا نه
سلامتی مهمترین مسأله زندگیه
پول خوشبختی نمیاره ولی بی پولی صد در صد بدبختی میاره
ببین تو سختی ها کی کنارته تو خوشی که همه هستن
قدر خانواده رو میدونم .
و عشق یک روزه بوجود نمیاد سالها زمان میخواد که ثابت کنی عاشقی