راهنمايي براي انتخاب كرايش ارشد٠٠٠ معماري يا طراحي شهري؟؟؟!!

O . P . O . S

عضو جدید
سلام دوستان٠٠من كارشناسي معماري هستم وميخوام سال بعد ارشد بدم ولي هنوز موندم توانتخابم:cry::cry::cry:
كسي هست كارشناسي معماري وارشد طراحي شهري باشه؟
اين درسته طراحي شهري اسونتره؟
خوندن منابع جديد طراحي شهري براي ارشد سخت نيست؟

urbanism.z

عضو جدید
دلیلت برا انتخاب طراحی شهری آسون بودنشه؟؟
به نظر من هیچ درسی آسون نیست اگه بدون علاقه باشه ولی اگه علاقه باشه آسون میشه... ببین خودت چی دوست داری

O . P . O . S

عضو جدید
ن...اصلا..دلیلم برای تردید اینه که نمدونم تو کدومش موفقترمیشم توی ادامه تحصیل و کار..به عبارتی هنوز نمیدونم کدومش بیشتر به من نزدیکه

urbanism.z

عضو جدید
به هر رشته ای که علاقه داری اونو انتخاب کن... مطمئنن هیچ کدوم از ما نمی دونیم که در آینده موفق می شیم یا نه... یه جاهایی باید ریسک کرد
اگه به طراحی علاقه داری، طراحی شهری به نظر من خیلیییی رشته ی خوبیه... فک می کنم بازار کارشم خوب باشه .. من خودم طراحی شهری می خوام بخونم... ولی برنامه ریزی بیشتر با فرمول و ریاضیات کار داره... اونی که می گه برنامه ریزی سخته حتما ریاضیش خوب نیست :D

و اگه به طراحی فقط یک ساختمون علاقه داری معماری رو ادامه بده...

venus.2010

عضو جدید
دوست عزیز منم مثل شما کارشناسی معماری خوندم ولی میخوام برای ارشد طراحی شهری بخونم.البته پارسال آزمایشی کنکور دادم.
بنظرم طراحی شهری رشته خوبیه من خیلی جذبه ش شدم، بهت پیشنهاد میدم اول یه سری مطالعات درباره طراحی شهری داشته باشی بعد تصمیم بگیری.
اول قصد داشتم امسال بخونم ولی هنوز از پایان نامه دفاع نکردم یکم انرژیم تحلیل رفته بخاطر استرس و...
امیدوارم بزودی انگیزه ش رو پیدا کنم و شروع کنم.

mnsh6969

عضو جدید
بازار کارش اصلا خوب نیست. دوستم هم کارشناسی و هم ارشد طراحی شهری خونده حتی معدل الف شده و برای دکترا بدون کنکور پذیرش میشه.. اما اصلا از بازار کارش راضی نیست..

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
سلام دوستان٠٠من كارشناسي معماري هستم وميخوام سال بعد ارشد بدم ولي هنوز موندم توانتخابم:cry::cry::cry:

سلام دوست عزیز
من کارشناسی معماری خوندم و ارشد طراحی شهری
از انتخابم اصلا پشیمون نیستم و این رشته را خیلی دوست دارم. البته خوندن منابع جدید واقعا سخته و باید خیلی برای درس خوندن وقت بذاری.

من سه سال تو شهرسازی کار کردم و الان یکساله دارم معماری کار میکنم دوباره ( به دلیل بازار بسیار بد کار شهرسازی).. بازار کار شهرسازی و طراحی شهری در حال حاضر متاسفانه افتضاحه...چون به شدت به پولهای دولتی و شهرداری ها و .. وابسته است و الان ارگانها اصلا پول ندارند ..شرکت قبلی ای که من بودم چند ساله طلبهاش را نتونسته وصول کنه.

بازار کار معماری خوبیش اینه که کارفرمای خصوصی داره و اینکه ساخت و ساز همچنان رونق داره تو کشور. درسته پولش خیلی از پول شهرسازی کمتره ولی حداقل هست :surprised::D

Rozhan.Architect

عضو جدید

سلام
به نظر من برو پیش مشاور٫ من خودم رفتم چندتا موسسه واسه مشاوره
اما همه جا یا فقط شهرسازی هست٫ یا فقط معماری
برو مرکز معماری ایران٫از همه ی گرایش ها هم مشاوره دارند
مسئول بخش شهرسازی اونجا خودش معماری خونده٫ ارشد شهرسازی

بالا