دسترسی به textbox صفحه دیگر

mahtab30

کاربر فعال
سلام بچه ها . خوبید ؟
کسی میدونه چطوری میشه توی یه صفحه به عناصر یه صفحه دیگه مثل Textbox یه صفحه دیگه دسترسی داشت ؟ مرسی

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
راه زیاد داره شما بگو می خوای چکار کنی بهترین راه رو بهت بگم .
می تونید از QueryString , Session , Cookie و حتی خاصیت PostBackUrl دکمه ها هم می تونید استفاده کنید .

mahtab30

کاربر فعال
مرسی دوست عزیز از پاسختون .
من می خوام توی دو صفحه پشت سر هم یک سری اطلاعات رو از کاربر بگیرم و در دیتابیس ذخیره کنم (مثلا عنوان وب سایت ، گالری عکس و ... ) و امکان برگشت به عقب و تصحیح اطلاعات هم وجود داشته باشه . بعد تو صفحه آخر یه button با عنوان ساخت وب سایت قرار داشته باشه که اطلاعات تمامی صفحه ها رو تو دیتابیس ذخیره کنه وعلاوه بر این توی صفحات وب سایت هم قرار بده . بنابراین من باید به تمامی text box ها و عناصر دیگه ی تمامی صفحات دسترسی داشته باشم .
ممنون میشم راهنمایی کنید

mina_1367

عضو جدید
مرسی دوست عزیز از پاسختون .
من می خوام توی دو صفحه پشت سر هم یک سری اطلاعات رو از کاربر بگیرم و در دیتابیس ذخیره کنم (مثلا عنوان وب سایت ، گالری عکس و ... ) و امکان برگشت به عقب و تصحیح اطلاعات هم وجود داشته باشه . بعد تو صفحه آخر یه button با عنوان ساخت وب سایت قرار داشته باشه که اطلاعات تمامی صفحه ها رو تو دیتابیس ذخیره کنه وعلاوه بر این توی صفحات وب سایت هم قرار بده . بنابراین من باید به تمامی text box ها و عناصر دیگه ی تمامی صفحات دسترسی داشته باشم .
ممنون میشم راهنمایی کنید

برای این کار بهتره از session ها استفاده کنی .
کوئری سترینگ زمانی خوبه که فقط اطلاعات رو ارسال کنی به یه صفحه دیگه ولی وقتی نیاز هست که اون اطلاعات رو دوباره برگردونی و کلا زیاد ازش استفاده کنی و اینا می تونی از session استفاده کنی .

به سادگی مثل :
PHP:
session["websitename"]=TextBox1.Text;

حالا هرجایی که نیاز داری می تونی از مقدار Session["websitename"].tostring استفاده کنی .

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
ساده ترین راهش Session هست که دوستمون بالا توضیح داد.
البته مشکلات خودش هم داره مثلا" Expire شدن Session ها .

در این مورد می تونید از کنترل Wizard خود ASP.NET هم استفاده کنید.

mahtab30

کاربر فعال
ممنون از پاسختون
دو تا سوال داشتم از خدمتتون :
اول اینکه برای استفاده از سشن باید تو web.config چیزی بنویسم ؟
و بعدی اینکه من این کدها رو نوشتم میشه لطف کنید نگاه کنید مشکلش چیه ؟
توی رویداد کلیک button توی صفحه اول این کد رو نوشتم :
کد:
[SIZE=5][SIZE=2]Session[[/SIZE][SIZE=2][COLOR=#a31515][SIZE=2][COLOR=#a31515]"username"[/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][SIZE=2]] = TextBox1;[/SIZE]
[SIZE=2]Response.Redirect([/SIZE][SIZE=2][COLOR=#a31515][SIZE=2][COLOR=#a31515]"default2.aspx"[/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][SIZE=2]);[/SIZE]
[SIZE=2][/SIZE][/SIZE][SIZE=3] [/SIZE]
و تو رویداد کلیک button تو صفحه دوم این کد رو
کد:
[SIZE=5][SIZE=2][COLOR=#0000ff][SIZE=2][COLOR=#0000ff]string[/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][SIZE=2] user = [/SIZE][SIZE=2][COLOR=#2b91af][SIZE=2][COLOR=#2b91af]Convert[/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][SIZE=2].ToString(Session[[/SIZE][SIZE=2][COLOR=#a31515][SIZE=2][COLOR=#a31515]"username"[/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][SIZE=2]]);[/SIZE]
[SIZE=2]Label2.Text = user;[/SIZE]
[/SIZE]

ولی موقع اجرا label یه چیز دیگه رو نشون میده

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از پاسختون
دو تا سوال داشتم از خدمتتون :
اول اینکه برای استفاده از سشن باید تو web.config چیزی بنویسم ؟
و بعدی اینکه من این کدها رو نوشتم میشه لطف کنید نگاه کنید مشکلش چیه ؟
توی رویداد کلیک button توی صفحه اول این کد رو نوشتم :
کد:
[SIZE=5][SIZE=2]Session[[/SIZE][SIZE=2][COLOR=#a31515][SIZE=2][COLOR=#a31515]"username"[/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][SIZE=2]] = TextBox1;[/SIZE]
[SIZE=2]Response.Redirect([/SIZE][SIZE=2][COLOR=#a31515][SIZE=2][COLOR=#a31515]"default2.aspx"[/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][SIZE=2]);[/SIZE]
[/SIZE]
و تو رویداد کلیک button تو صفحه دوم این کد رو
کد:
[SIZE=5][SIZE=2][COLOR=#0000ff][SIZE=2][COLOR=#0000ff]string[/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][SIZE=2] user = [/SIZE][SIZE=2][COLOR=#2b91af][SIZE=2][COLOR=#2b91af]Convert[/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][SIZE=2].ToString(Session[[/SIZE][SIZE=2][COLOR=#a31515][SIZE=2][COLOR=#a31515]"username"[/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][SIZE=2]]);[/SIZE]
[SIZE=2]Label2.Text = user;[/SIZE]
[/SIZE]

ولی موقع اجرا label یه چیز دیگه رو نشون میده
این خط رو اینجوری بنویسید :
کد:
[SIZE=5][SIZE=2]Session[[/SIZE][SIZE=2][COLOR=#a31515][SIZE=2][COLOR=#a31515]"username"[/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][SIZE=2]] = TextBox1.[COLOR=Red]Text[/COLOR];[/SIZE][/SIZE]

mahtab30

کاربر فعال
ممنون از پاسختون .
ببخشید یه سوال دیگه :
من چطور میتونم توی صفحه ای که از masterpage پیروی میکنه اگه session مخالف null بود مثلا قسمت اهراز هویت کاربران رو برداره و اسم کاربر رو نشون بده اصلا میشه همچین کاری کرد ؟

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از پاسختون .
ببخشید یه سوال دیگه :
من چطور میتونم توی صفحه ای که از masterpage پیروی میکنه اگه session مخالف null بود مثلا قسمت اهراز هویت کاربران رو برداره و اسم کاربر رو نشون بده اصلا میشه همچین کاری کرد ؟
چرا نشه ؟! ;)
بستگی داره سیستم احراز هویت سایتت رو چطوری نوشتی !؟
اگر از MemberShip خود دات نت استفاده کرده باشی ، کنترل LoginStatus یا LoginView ( دقیق یادم نیست ) این کار رو برات انجام میده .
اما اگه خودت با سیستم خودت نوشتی ، ساده ترین راه اینکه قسمت Login ی که ساختی رو داخل یک div قرار بده با خاصیت runat="server" بعد چک کن اگغ sessionت پر بود visible انرا براربر false قرار بده

mahtab30

کاربر فعال
آخه من تو صفحه ای که از مستر پیج پیروی میکنه به کدهای مسترپیج دسترسی ندارم که visible اش رو false کنم ؟
توی اولین صفحه default .aspx درست کار میکنه و اسم کاربر رو نشون میده ولی تو صفحات بعدی نه .

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه من تو صفحه ای که از مستر پیج پیروی میکنه به کدهای مسترپیج دسترسی ندارم که visible اش رو false کنم ؟
توی اولین صفحه default .aspx درست کار میکنه و اسم کاربر رو نشون میده ولی تو صفحات بعدی نه .
هر جا نیاز داشتی به کنترل Html داخل MasterPage دسترسی پیدا کنی اینجوری بنویس :
کد:
HtmlContainerControl myDiv = Page.Master.FindControl("divname") as HtmlContainerControl;
myDiv.Visible = false;

mahtab30

کاربر فعال
مرسی دوست عزیز . مشکلم حل شد .
اون قسمت کد رو توی load مسترپیج نوشتم درست شد . ممنون