درصد استفاده از ابزارهاي مكانيزاسيون در بخش كشاورزي

• صفر درصد

رای: 0 0.0%
  • بين صفر تا 50 درصد

رای: 3 75.0%
  • بين 50 تا 100 درصد

رای: 0 0.0%
  • 100 درصد

رای: 1 25.0%

• مجموع رای دهندگان
    4

mortal01

عضو جدید
در ايران چند درصد براي كارها و ابزارهاي مكانيزاسيون جهت آسايش و بهبود وضعيت كشاورزي ميدهيم.

mortal01

عضو جدید

اين نظرسنجي به جهت اين درج شده است كه بدانيم ميزان استفاده از ابزارهاي مكانيزاسيون جهت آسايش كشاورزان و بهبود وضعيت كشاورزي در ايران در چه حدي ميباشد آيا كشاورزان ما ميخواهند خودشان جاي ابزارآلات كشاورزي را بگيرند يا ميخواهند با ابزارآلات به نتايج خوب تري دست يابند از مهندسين گرامي هم انتظار ميرود تحقيقاتي در مناطق خود بكنند تا اين نظر سنجي مختص يك سري افراد نشود بلكه نظرات كشاورزان عزيز هم براي ما مهم ميباشد.

آخرین ویرایش:

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
در ايران چند درصد براي كارها و ابزارهاي مكانيزاسيون جهت آسايش و بهبود وضعيت كشاورزي ميدهيم.

دوست عزيز يعني چي چند درصد برا اسايش ميدهيم شما كه كشاورزي و نهالكاري و خوب شغل پدريتو دنبال ميكني بايد بياي و بگي اقا مثلا من شصت درصد كارهامو با ادوات كشاورزي انجام ميدم شما كه كارتون پيوند زدنه يه ادم مياري بهش دونه اي صد تومن برا هر پيوند پول ميدي اونم براتون دونه اي پيوند ميزنه ميتوني دستگاه پيوند زن بگيري بجاي روزي پونصد تا پيوند روزي دوهزارتا بزني اين ميشه سي درصد كار روزمره نهالستان شما كه مكانيزه شده حالا اگه نهال كار و شيار كن و رتيواتور و ميني تراكتور و ..... همه رو باهم داشته باشي ميشي يه واحد نهالستان مكانيزه كه بجايي اينكه پول بدي به كارگر پول ميدي تعميركار اما سرعت كارها ده برابر ميشه

بنا بر اين كسي برا مكانيزه كردن كشاورزي پول نميده بجز خود كشاورز

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
سلام
به نظرم باید کار تحقیقاتی در این زمینه صورت بگیره اما به نظر من در کشور روتین داره انجام میشه.... مثلا د مازندران که خودم دیدم بصورت دسته جمعی میان و یک کمباین کایه میکنن و زمیناشونو درو میکنن...

اما در زمینه گیاهان دارویی باید بگم حدود 10 درصد کار فقط با ماشین آلات هست و در زمینه ماشین آلات با کمبود این ماشین آلات روبرو هستیم... چون فن آوریش رو به ایران نمیفروشن... چه برسه به دفتر نمایندگی و خدمات پس از فروششون تو ایران....

برای مثال فقط از گیاه بابونه نام میبرم

دامنه گزینه هایی که انتخاب کردید یک کم زیاده....

من گزینه زیر 10 درصد رو برای گیاهان دارویی انتخاب میکنم....

و فقط منظور شخم زمین است

mortal01

عضو جدید

دوست عزيز يعني چي چند درصد برا اسايش ميدهيم شما كه كشاورزي و نهالكاري و خوب شغل پدريتو دنبال ميكني بايد بياي و بگي اقا مثلا من شصت درصد كارهامو با ادوات كشاورزي انجام ميدم شما كه كارتون پيوند زدنه يه ادم مياري بهش دونه اي صد تومن برا هر پيوند پول ميدي اونم براتون دونه اي پيوند ميزنه ميتوني دستگاه پيوند زن بگيري بجاي روزي پونصد تا پيوند روزي دوهزارتا بزني اين ميشه سي درصد كار روزمره نهالستان شما كه مكانيزه شده حالا اگه نهال كار و شيار كن و رتيواتور و ميني تراكتور و ..... همه رو باهم داشته باشي ميشي يه واحد نهالستان مكانيزه كه بجايي اينكه پول بدي به كارگر پول ميدي تعميركار اما سرعت كارها ده برابر ميشه

بنا بر اين كسي برا مكانيزه كردن كشاورزي پول نميده بجز خود كشاورز
بزرگوار فكر ميكنم يا بنده نتونستم مطلب رو برسونم يا شما متوجه نشده ايد قصد بنده اين بوده كه كشاورزان ما براي تهيه ادوات كشاورزي چه قدر اهميت ميدن به قول شما ما كه روزي يه مقدار كم پيوند ميزنيم آيا براي دستگاه پيوندزن مبلغي كنار گذاشته ايم و امسال ما چطور در نتيجه اين همه مكانيزه جون آدمو راحت نميكنه مگه به اين آسايش نميگن!

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستمون 1 رای خواسته که منم رای خودمو دادم دیگه چرا میپیچونید