درخواست نرم افزار

amin zargaran

عضو جدید
سلام دوستان

یه چند وقته مشغوله ساخت یه uav هستیم که تو بخش های نقشه اش به مشکل برخورد کردیم
یکی از فارغ التحصیلان ارشد هوافضای شریف بهم گفت که اگه از پرنده مون عکس (ترجیحا 3 نما) داشته باشیم میتونیم به کمک نرم افزاری به اسم Getdata فاصله بین هر دونقطه دلخواه رو بدست بیاریم
اول اینکه کسی تا حالا اسم همچین نرم افزاری تو این حوزه رو شنیده؟ Getdata اسم یکی از معروفترین نرم افزارهای ریکاوریه...
دوم اینکه جدای از این نرم افزار کسی نرم افزاری مشابه این رو می شناسه...؟

marsel2010

عضو جدید
سلام دوستان

یه چند وقته مشغوله ساخت یه uav هستیم که تو بخش های نقشه اش به مشکل برخورد کردیم
یکی از فارغ التحصیلان ارشد هوافضای شریف بهم گفت که اگه از پرنده مون عکس (ترجیحا 3 نما) داشته باشیم میتونیم به کمک نرم افزاری به اسم Getdata فاصله بین هر دونقطه دلخواه رو بدست بیاریم
اول اینکه کسی تا حالا اسم همچین نرم افزاری تو این حوزه رو شنیده؟ Getdata اسم یکی از معروفترین نرم افزارهای ریکاوریه...
دوم اینکه جدای از این نرم افزار کسی نرم افزاری مشابه این رو می شناسه...؟
اصلا من نفهمیدم که چی می خواین!
من با نرم افزارهای زیادی کار کردم. شما می خواین چی رو دقیقا اندازه بگیرین؟

amin zargaran

عضو جدید
چه خوب...!

من یه هواپیما با wing span حدود 3.5 دارم که تو بخش نقشه های دم و دماغه اش یه سری کمبود داریم
اگه یه نرم افزار با این ویژگی هایی که گفتم وجود داشته باشه میشه به کمک اون نقشه هواپیما رو توی catia و ... کشید و مشکل حل میشه

منظورمو رسوندم داداش...!؟

marsel2010

عضو جدید
چه خوب...!

من یه هواپیما با wing span حدود 3.5 دارم که تو بخش نقشه های دم و دماغه اش یه سری کمبود داریم
اگه یه نرم افزار با این ویژگی هایی که گفتم وجود داشته باشه میشه به کمک اون نقشه هواپیما رو توی catia و ... کشید و مشکل حل میشه

منظورمو رسوندم داداش...!؟
کار رو باید به کاردون سپرد!:D
عکسشو دارین می خواین ازش نقشش رو استخراج کنین؟ ای ناقلا ها!:biggrin:
خب، ما تو سالید این کارو می کنیم:
یکی از سه صفحه بالا یا جلو یا راست رو هم انتخاب میکنیم. میریم توی این منو و ابزار اسکیج پیکچر رو میزنیم:
Tools>Sketch tools>Sketch picture
حالا پنجره باز میشه که باهاش می تونیم تصویر مورد نظر رو ایمپورت میکنیم.
بعد از ایمپورت شدن به روش های مختلف می تونیم با ابزار خط کشیدن خیلی راحت روی شکل مقطع طرح رو بکشیم. از ابزار های دیگه هم می تونید استفاده کنید.
شما می تونید به این روش تقریبا تمام شکل رو بکشید.
توی کتیا هم باید یه همچین ابزاری باشه. چون هر دو ابزار خیلی به هم شبیه هستن.

بالا