جهت جریان سیال چطوری تعیین می شود؟

amin-1990

عضو جدید
سلام دوستان ...

من رشتم معماری هست و یه سوال داشتم....

میخوام بدونم جریان سیال از فشار کم میره به سمت فشار بالا؟

چرا؟

از طریق روابط سیالات ممنون میشم توضیح بدین....

لطف میکنین بهم جواب بدین....

بهروز27

عضو جدید
سلام مهندسان گرامی نقشه تاسیسات مکانیکی با تاسیسات برقی واسه شهرداری فایل اتوکدکسی نمونه کار نداره بفرسته .... ممنونمیشم دوستان اگر دارن واسم بفرستن ....ضروری هست خیلی ...??????????????????????????????????????????

Uchiha Itachi

عضو جدید
سلام دوستان ...

من رشتم معماری هست و یه سوال داشتم....

میخوام بدونم جریان سیال از فشار کم میره به سمت فشار بالا؟

چرا؟

از طریق روابط سیالات ممنون میشم توضیح بدین....

لطف میکنین بهم جواب بدین....

سلام، جریان همیشه از فشار بالاتر به فشار پایین تره،
خوب بزارین اولین از طریق قوانین ترمودینامیک توضیح بدم. زمانی که سیستم رو به هم متصل می کنید، ناحیه پرفشار و ناجیه کم فشار با هم ایجاد یک سیستم با آنتروپی بالا میدن، این سیستم برای کاهش آنتروپی خود تمایل دارد که ناحیه ای با آنتروپی بیشتر به سمت ناحیه کم آنتروپی حرکت کند که این به معنی حرکت ناحیه پرفشار به سمت کم فشار است.
این موضوع رو می تونم از طریق رابطه برنولی هم براتون توضیح بدم اما به علت عدم آشنایی شما با زیر بناهای این رابطه شاید بهتر باشه از همون توضیح انتروپی که خیلی هم کلی تر و فراگیر است و کاربرد بسیار گسترده ای داره استفاده کنین.

آخرین ویرایش:

amin-1990

عضو جدید
سلام، جریان همیشه از فشار بالاتر به فشار پایین تره،
خوب بزارین اولین از طریق قوانین ترمودینامیک توضیح بدم. زمانی که سیستم رو به هم متصل می کنید، ناحیه پرفشار و ناجیه کم فشار با هم ایجاد یک سیستم با آنتروپی بالا میدن، این سیستم برای کاهش آنتروپی خود تمایل دارد که ناحیه ای با آنتروپی بیشتر به سمت ناحیه کم آنتروپی حرکت کند که این به معنی حرکت ناحیه پرفشار به سمت کم فشار است.
این موضوع رو می تونم از طریق رابطه برنولی هم براتون توضیح بدم اما به علت عدم آشنایی شما با زیر بناهای این رابطه شاید بهتر باشه از همون توضیح انتروپی که خیلی هم کلی تر و فراگیر است و کاربرد بسیار گسترده ای داره استفاده کنین.

سلام....ممنون

از طریق برنولی هم بگین....من تا حدودی اشنایی دارم...من پایان نامم با فلوئنت هست....مطالعه کردم....

ممنون میشم

Uchiha Itachi

عضو جدید
سلام....ممنون

از طریق برنولی هم بگین....من تا حدودی اشنایی دارم...من پایان نامم با فلوئنت هست....مطالعه کردم....

ممنون میشم

سلام، یک اصل قاعده برنولی اینه که جریان از هد بالاتر به هد پایین تر ایجاد خواهد شد، حالا کافیه در رابطه برنولی فرض کنیم که جریان در ایتدا وجود نداشته و رابطه بین دو منطقه فشار به صورت ناگهانی ایجاد می شود. بنابراین می توان گفت که درست در یک لحظه پس ایجاد رابطه و درست در یک لحظه قبل از تعادل، مفهوم هد و با فشار در رابطه برنولی یکی خواهد شد، و بنابراین می توان گفت که جریان از ناحیه پرفشار به ناحیه کم فشار جریان پیدا خواهد کرد.
هد=فشار دینامیکی+فشار استاتیکی (در لحظه تعادل)
فشار=فشار استاتیکی (قبل از تعادل)

amin-1990

عضو جدید
سلام..ممنون ....میخوام یه سوال توربوماشینی کنم....در جلوی پره به دلیل تغییر شعاع در ریشه پره و نوک پره ، اختلاف سرعتی به وجود میاد...حالا به خاطر این ماجرا میتونین بگین در جلوی پره جریان به سمت ریشه پره خمیده میشه یا نوک پره؟

شکل زیر پروفیل سرعت غیریکنواخت جلوی پره(لبه حمله پره) هست که این غیریکنواختی باعث ایجاد چنین جریانی در جلوی پره شده هست(جریان به سمت ریشه پره خمیده شده هست)....چرا؟

لطف میکنین به من راهنمایی کنین.....

بالا